Şimdi Ara

Vodafone (Sercomm) H300S (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
8
Favori
36.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam merhaba, bu modemin aynısını bende kullanıyorum geçen gün binanın elektrik panosundan kaynaklı olarak galiba modem veya adaptör yandı, vodafone ile daha 1 senelik taahütüm var acaba vodafonun garantisine girermi bu ? teşekkürler şimdiden.

• Bu modem in arka etiketi sökülmüş şifreyi bilmiyorum
    Nasıl arayuzune girebilirim.
    Modemden modeme şifreleri değisiyor.
    Diğer modemler gibi aynı degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sicilian777 kullanıcısına yanıt

Root şifresi

Kullanıcı adı : VodAdmin

Şifre : Voda556Net12

• Selam arkadaşlar bu Modem den bende var yeni iss ye geçtim modemli onun için satıyorum çok az kullanıldı 200 TL kutusu vs full.

• Keenetic Extra DSL AC1200 KN-2111-01TR VDSL2/ADSL2+ Modem

aldım kargoda gelince wifinin az çektiği bölgeye yakın yerde h300s router olarak kullanmak istiyorum.Router ayarını nasıl yapacağım?

Nette H300s modemin kulanım klavuzuna rastlayan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 22 Ocak 2021; 22:46:43 >
  • cimbom38 kullanıcısına yanıt

İnternet bölümünde wan ve oradan ethernet wan ayarlarında bağlantı türü dhcp olacak.tek ayar bu..Tam bu ayarda ki link bu.

http://192.168.1.1/internet.html#sub=92

• H300 s diğer oda da kablo bağlı olmadan kablosuz neti aktarıp kullanmak istiyorum olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 23 Ocak 2021; 16:20:32 >

Kablosuz alıp,kabloluya çevirmek veya wifi aktarımı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

Kablosuz alıp,kabloluya çevirmek veya wifi aktarımı yok.

iyi olmadı h300 s i yedek modem ve router olarak kullanacaktım.KEENETIC Extra Dsl bir süre kullanayım, memnun kalırsam satıp KEENETIC router alıp mesh yapayım.

Bende Tenda v300,airties 5650 birde türkcellin verdiği bir modem daha vardı.Türknet 100 mbps hızda 88 mbps hız tanımlı...türkcellin verdiği modem hariç diğer ikisi devamlı kopukluk yaşadım.Maximum erişebilinir hızım 110mbps görülüyordu.Bu modemi deneme amaçlı aldım.Max. hız 130mbps olarak görülüyor ve 80 civarı kablolu hızım,bu modemle 84- 85 arası...bu modemin tek sorunu internete bağlanma süresi..şimdi türknetin ipv6 ayarlarını bekliyorum.Bakalım o ne olacak.modemden memnunum.kinetic modem pahalı geldi bana.500 lira uçuk fiyat.bu modemi 160 liraya kargo dahil aldım.

• quote:

Bende Tenda v300,airties 5650 birde türkcellin verdiği bir modem daha vardı.Türknet 100 mbps hızda 88 mbps hız tanımlı...türkcellin verdiği modem hariç diğer ikisi devamlı kopukluk yaşadım.Maximum erişebilinir hızım 110mbps görülüyordu.Bu modemi deneme amaçlı aldım.Max. hız 130mbps olarak görülüyor ve 80 civarı kablolu hızım,bu modemle 84- 85 arası...bu modemin tek sorunu internete bağlanma süresi..şimdi türknetin ipv6 ayarlarını bekliyorum.Bakalım o ne olacak.modemden memnunum.kinetic modem pahalı geldi bana.500 lira uçuk fiyat.bu modemi 160 liraya kargo dahil aldım.

Hız testi yapınca modemle yan yana olunca 2 sinde de 32-33 mbps gibi aynı çıkıyor.Ama uzak odalarda h300 s in wifisi çekimi düşüyor.Keenetic Extra DSL 22 mbps çıkarken h300 s 10 mbps çıkıyordu.Şimdi ölçtüm h300s de 22 çıktı.Benimde kafam karıştı.Telefondan speed testen yapıyorum.Wifi nerdeyse çekmiyor gibi bile olsa köşe oda da wifi hiç kopmuyor.Kullanıcı sayısı artıkça wifinin çekimi o oranda düşüyor.

Extra DSL yi meraktan aldım.Menü türkçe,detaylı,güncel yazılımı ve garantisi var.H300 s dende memnunum.Ama güncel yazılımı yok.Extra DSL ile birlikte diğer odada kullanayım dedim router özelliği yok.Operatör modemi olduğu için bazı özellikleri yok veya kapalı.2 sini de bir süre kullanayım.Birini satarım.

Mesh için city veya extra router alabilirim ama biraz pahalı.Keenetic cihazlar arasında meshin iyi olduğunu duydum.

Keenetic Extra DSL veya h300 s birini satabilirim.Elde tutmamanın bir anlamı yok.Sürekli teknoloji değişiyor.

Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga Version 1167 Mbps 2.4G 5G Çift Bant 4 Antenli merak ediyorum.H300 s + city veya Xiaomi Mi WiFi AC1200 Router 4A Giga routerde olabilir. Karar veremedim.

Vodafonun root şifresi var.Ayarlara bu şifre ile gir.dns falan ayarlanıyor.

• quote:

Vodafonun root şifresi var.Ayarlara bu şifre ile gir.dns falan ayarlanıyor.

hocam rrot sifresi ile girdim dns yine degismiyor su sekilde kaliyor. nereden degistrecegim?

Vodafone (Sercomm) H300S

Guncelleme: buldum arkadaslar ilgili alanda kullandiginiz baglanti turunun yanindaki kaleme tukliyorsunuz en altta dns ayarlari bulunuyor.

Vodafone (Sercomm) H300S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kısır Hamide -- 5 Mart 2021; 0:30:4 >

• Hala kullanan varmı nasıl önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: planer05

Merhaba

TTNetten Vodafone 'a geçiş yaptım bu modemi bağladılar.

Ancak Samsung Tv de kullandığım bazı programlar açılmamaya başladı.

Örneğin Smart İPTv ile izlediğim İPTV yayınları açmıyor. Netflix - Youtube normal ama..

Modemden kaynaklı bir durum ama ne yapabilirim bilmiyorum.

Dns değiştirmek mi gerekir / BU modemde nasıl değişiyor onu da bilmiyorum.

Yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

Hocam bu sorunu cozebildin mi?

• marcelor kullanıcısına yanıt

maalesef çözemedim, bu modemle iptv çalışmıyor bende...

eski modemimi kullanıyorum mecburen...

• Madem yazılım var biri uploadlasın da biz de yararlanalım. Bir de hat modu gözükmüyor. Hattın fastpath mi interleaved mi olduğunu nasıl anlarız bu modemde ?

• vodafone vermişti, eve şuan 16mb internet geliyor. tarihi eser olarask gördüğüm tplink modem ile 16mb hızın tamamını alabiliyorum. ama h300ü takınca 10mb'i geçmiyor. 2 kere kayıt açtırdım, servis için geleceklerini söylüyorlar ama 15 gün sonra birisi arıyor evdemisiniz diye. değilim diyorum arıza kaydını kapatıyorlar. koydum kutusuna duruyor dolapta, çekim alanı felan iyi ıp tv çalışıyor ama sorunu çözemediğimden kullanamadım. modemin arayüz ekranın ana sayfasında direk 10mb yazıyor ve bu hızı geçemiyorum var mı konuyla ilgili bilgisi olan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahaeray -- 16 Mayıs 2021; 11:59:54 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.