Şimdi Ara

vodafone online self servis şifresini istemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
20.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vodafone'a kısa bir süre önce numaramı taşıdım. Online self servis hizmeti diye bir yer var. S yazıp 7000 e mesaj gönderildiğinde size şifre geliyor. Bu şifreyi kendiniz değiştirebiliyorsunuz ancak S yazıp 7000 e mesaj gönderildiğinde yeni bir şifre gönderilip eski şifre iptal ediliyor. Yani işyerimde masamın üzerinde duran telefonum ikinci bir şahsın eline geçse ve o da yukarıda yazdığım işlemi yapsa yeni şifrem değişerek ikinci şahsın eline geçecek. Bu şekilde tarife değişikliği, fatura detayı görüntüleme gibi bir çok işlemi rahatlıkla yapabilecek. Bu durumu müşteri hizmetlerine ilettiğimde bunun "bir hizmet!!!" olduğunu ve şifrenin bu şekilde gelmeye devam edeceği bilgisini verdiler oysa Avea'da bu durumu müşteri hizmetlerine ilettiğimde hattım online işlemlere kapatılmıştı. Şifre talebim halinde şifre gönderiliyor ancak sistem benden alınan talimat doğrultusunda girişe izin vermiyordu. Bu sorunumla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakachos -- 23 Mayıs 2013; 21:21:12 >

• bu sorunu yalnız ben yaşıyorum demek milyonlarca vodafone kullanıcısının böyle bir derdi yok
  • Dunyada onca sey varken tek sorununuz bumu? Telı cebınızden cıkartmayın kımseye guvenmıyosanız .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkesin bir derdi var benimki de bu. tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti yok mu bu sorunu yaşayan yardım edin lütfen
  • Ne için yardım istiyorsun ben anlamadım?...Operatörün senin dediğin gibi bir hizmetleri olmadığını söylemiş...Burdaki insanlar ne yapsın?...O kadarda büyütülecek birşey değil, telefonunuzu kaybettiğinizde ararsınız mh yi kartı kapatırlar yeni bir sim kart çıkarırısınız...
  • şöyle büyütülecek bir şey. Evde yatarken eşiniz cep telefonunuzu eline aldı şifre istedi ve şifre geldi. Sonra sizin kimlerle ne kadar ne zaman görüşme yaptığınız konusunda merakını giderdi bilmem anlatabildim mi? veya birlikte oturduğunuz bir arkadaşınız şifre istedi ve geldi sonrasında hesabınıza girip, tarife değiştirdi, internet paketi satın aldı, başkalarına kontör gönderdi vs. Buradaki insanlar ne yapsın konusuna gelince vodafone kullanan tüm forum üyeleri bu sorunla karşı karşıya. Birlikten kuvvet doğar fikrinden hareketle vodafone kullanan forum üyeleri bu konudaki hassasiyetlerini dile getirseler vodafone da avea gibi çözüm getirmeye çalışacaktır diye düşünüyorum.
  • telefonunuza güvenlik kodu koyarsınız olur biter ayrıca kötü niyetli birinin eline telefonunuz geçse adam şifre almakla niye uğraşsınki tarife değişikliği vb birçok işlem sms le bile yapılabiliyo

• o da doğru ama görüşme detayı yine açıkta kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakachos -- 24 Mayıs 2013; 14:27:11 >
  • eğer akıllı telefonun varsa (yoksa al) uygulama şifreleyici yükle ve mesajları şifrele... böylece kimse telefonunun mesaj özelliğini kullanamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • E iyi güzel de hocam telefonu masanın üzerinde neden bırakıyorsun ki ? Telefonu bırakıp oraya buraya gidersen bu telefonun cep telefonu özelliği kalmaz ki masa telefonu olur bu.
  • Vodafone self servis'den Kredi kartıyla yükleme yapan varmı.yapan varsa Cep lira yükleme servisiniz sürekli kapanıyormu.müşteri hizmetlerini aradım kac sefer açamıyolar bir türlü anlmadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejke

Vodafone self servis'den Kredi kartıyla yükleme yapan varmı.yapan varsa Cep lira yükleme servisiniz sürekli kapanıyormu.müşteri hizmetlerini aradım kac sefer açamıyolar bir türlü anlmadım gitti

Acmıyolarmı cay ıcıyolardır tel basında ve bırbırlerıne elleme calsın acmayak dıyolardır :D saka bı yana sıstem musterılerı sıraya gore bosa cıkan musterı temsılcısıne yonlendırır

• quote:

Orijinalden alıntı: hakachos

herkesin bir derdi var benimki de bu. tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ederim hiç aklıma gelmemişti yok mu bu sorunu yaşayan yardım edin lütfen

Sorununun tek çözümü kötü niyetlilere telefonunu kaptırmaman

• tek derdin bu mu hocam guvenlik kodu koy telefona. ayrıca online işlemlere girip o kadar şeyle uğraşmak kolay kolay kımsenın aklına gelmez merak etme. ha telefonunda ozellık varsa sifre ıstenecek numaraya mesaj atma engelı koyarsın olur bıter.
  • Online işlemler de banka gibi sms doğrulama isterse sorun kalmaz, haklısınız

• hah işte bu sorunu operatörün çözmesi gerekli istemiyorum dediğiniz zaman avea gibi kapatabilmeli ama lanet olsun ki hattımı 1 yıl süreyle vodafone a taşıdım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.