Şimdi Ara

VODAFONE NET PİNG SORUNU VE FİRMA DUYARSIZLIĞI (LÜTFEN ÖNE ÇIKARIN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
8.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Vodafone Net Fibermax'da 2. yılıma girdim. 100Mbit 75 tl olarak SOL altyapısı üzerinden kullanıyorum. Hızda sorunum yok ama ping değerim hız testinde 65 civarında oluyor ve oyunlarda 100'ün üzerinde oluyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda 65'in normal değerler olduğunu söylüyorlar ve herhangi bir müdahalede bulunamadıklarını dile getiriyorlar. Oyun oynarken dalgalanmalar oluyor galiba arada donmalar oluyor ve bu durum sinir bozucu. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Edit:Ookla Speedtest sonuçları

Edit2: Pubg Lite Ping değerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoseCity -- 22 Ekim 2019; 9:23:49 >

• Bu akşam aynı sorun yüzünden müşteri hizmetlerini aradım benzer tepkiyle karşılaştım. Akşam 9-12 arası ping yükseliyor, normal bir durum gibi göstermeye çalışıyorlar.
  • VODAFONE NET PİNG SORUNU VE FİRMA DUYARSIZLIĞI (LÜTFEN ÖNE ÇIKARIN)

aynı sorun 1 aydır var, forumdaki vodafone çalışanlarında yokmuş ama beyler yanıltmayın insanları.

yine o çalışan arkadaş buyursun baksın 69915533 no'lu arıza kaydıma, 15 gündür geri dönüş yapılmadı.
  • sol üstten öne çıkar butonuna basarsanız konuyu anasayfaya taşıyabiliriz. @Z.E.U.S @luzumsuzdur @RoseCity @Charmlander @muslumgurses @VII_outLaw

edit: konu başlığını da "lütfen öne çıkarın butonuna basalım" şeklinde güncellersek güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mânâlùx Râpérâ -- 18 Ekim 2019; 23:37:1 >
  • Akşamları oyun oynanmayacaksa sözleşmeye bunu eklesinler akşamları oyun oynamaz diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam vodafone net cogu yeri cgn ip ye aliyor , bir aea basima geldi cgn ip olayi internet cok kötüydü mecbur statik ipye gectik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z.E.U.S kullanıcısına yanıt
    Bende sürekli aynı. Yurtiçi 65 Yurtdışı 90-100 arası oyunlarda 120 civarı dalgalanıyor.
    Müşteri hizmetlerini oyun oynarken her çıldırışımda aradım. Şikayet vara, Jet faturaya, Sosyal Medya hesaplarına yazdım. Ben ping sorunundan bahsediyorum onlar bana hızınız düşükmüş diyor, hayır ping diyince müdehale edemiyoruz diyip kaydı kapatıyorlar. Yıl olmuş 2019 fiber internetten oyun oynayamıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoseCity -- 19 Ekim 2019; 8:0:52 >
  • Aynı paketi kullanıyoruz. Bende hem ping hem hız sorunu oluyor akşamları dün saha ekibi geldi kontrollere şansıma onlar geldiğinde hiç bisey yoktu şu an yapcak bisey yok dediler gittiler

• ben 3 yıldır vodafone fiber 100mb kullanıyorum yurtdışı çıkış hızı düşük pubg oynatmıyor packet loss probleminden birşey yapamıyorlar hattımı güncelliyor o kadar çözüm bulamadılar 1 senedir pingim 50-55 civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harameyn -- 20 Ekim 2019; 18:57:48 >
  • 65 nedir öyle bi değer mi varmış superonline kullanıyorum 1-3 arası ping alıyorum 50 mbps // 100 mbps iken'de aynı idi.

3 ping'de bile cogu zaman pubg vb. online oyunlarda karşıdaki hedef benden önce davranabiliyor onu vurdugum halde ben ölüyorum modem rest vs. işleri ile düzeltiyorum.

10 mbps kullanın ama ping 1-5 arası olsun daha iyi çok yüksek kalite'de video vs. açmadığınız sürece 10 mbps bile bir kullanıcının her işini görür.

malesef insanımız hala harddiskin okuma yazma hızına değil boyutuna bakıp aa 1tb çok iyi der gibi int'e de 100 mbps çok iyiymiş dediği sürece bu ping değerleri düzelmeyecek.

ve hız önemli nasıl önemli olmaz diyenlere geçenlerde fiber kablom koptu gelip bi 10 metre kısalttılar zamanında eleman 25m dolamış resmen sonra sinyal aşırı yüksek geliyor diyip bildirim açtı tabi bildirimine ertesi gün cevap verdiler ve ben onlar müdahele edene kadar 800 mbps download 100 mbps upload civarı kullandım ping yine 3 idi ve oynadıgım oyunlarda en ufak değişiklik yoktu 4k 50 gb üstü filmi 12 dk gibi bir sürede indirdi sadece.

• Buda bu akşamın olsun.

• Hocam Allah aşkına Vodafonla uğraşma geç başka bir iss ye kafan rahat etsin Vodafonda çözüm anlayışı diye bir şey yok müşteri hizmetleri düzgün konuşamıorlar bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortnite30 -- 20 Ekim 2019; 23:32:47 >
  • luzumsuzdur L kullanıcısına yanıt
    Daha Türkiye'den çıkmadan 40ms vermişler. Ucuz fiyat = ona göre kalite. Yurtiçinden yurtdışına giden çıkışları şişmiş. Gerçe sizin Router'da da bir sorun var. 9ms anormal.
  • Kablosuz bağlanıyorum.Router Rt-ac86u

• 5G de 10 ms 2.4 de 2 ms veriyor enteresan

• 9 oldu oda

• Acilin acili ariza kaydima kac gundur geri donmediler. Bakalim dondukleri an guncellicem burayi.

• quote:

Orijinalden alıntı: harameyn

ben 3 yıldır vodafone fiber 100mb kullanıyorum yurtdışı çıkış hızı düşük pubg oynatmıyor packet loss probleminden birşey yapamıyorlar hattımı güncelliyor o kadar çözüm bulamadılar 1 senedir pingim 50-55 civarı
    Hocam ülkede bir benim düzeltildi heralde bu arada alt yapıda mı vodafone ?

Ama 5 aydır çok uğraşdım

Foruma giremedim bir kaç gündür yardımcı olurum sizlere inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 21 Ekim 2019; 1:34:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mânâlùx Râpérâ

sol üstten öne çıkar butonuna basarsanız konuyu anasayfaya taşıyabiliriz. @Z.E.U.S @luzumsuzdur @RoseCity @Charmlander @muslumgurses @VII_outLaw

edit: konu başlığını da "lütfen öne çıkarın butonuna basalım" şeklinde güncellersek güzel olur.
    sendeki sorun neydi paket loss mu?

Alt yapı nedir?

Benim altyapı kendi altyapıları olduğu için mühendisler bayağı test yaptı bendeki interneti tüm ülkeye vermek istiyorlar çalışma yapıyorlardı

son durumu bilmiyorum.
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Alt yapım vodafone giriş katta oturuyorum kutusu dış kapımın üstünde pubg de %10-15 arası paket kaybı var pubg lite %6-8 arası paket kaybı var çözüm yok vodafoneda müşteri hizmetleri anlamıyor bile ne sorunun olduğunu hızınız pinginiz iyi diyor yapcak bişey yok diyor

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.