Şimdi Ara

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.251
Cevap
58
Favori
165.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tr123456

quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

suan hızım ciddi derecede düşmüş ve ping normalde sartlar 1 ms olması gerekirken 30 kusur cıkıyor daha dun test yaptıgımda 70 mbit 1 ms cıkan yer 30 -35 ms 20-30 mbit görmüyor

Modem hat değerlerini paylaşırmısın,www.google.com,www.turktelekom.com.tr adreslerine tracert atıp sonuçlarını bizimle paylaşırsan yardımcı olmaya çalışalım.

Buyur usta.

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YveJhin -- 21 Ocak 2016; 21:38:46 >

• Ya bırak milleti ben halen 5 mbit ttnet kullanıyorum ona üzül :(((( Apartmanımda Über internet var teknoloji üssü kurulu ama yararlanamıyorum sinyal verilmediği için
  • YveJhin Y kullanıcısına yanıt
    Modem hat değerleriniz normal görünüyor,sizin yaşadığınız sorunu bende ilk gün yaşadım hem arıza kaydı açtırdım hemde türk telekom özel hizmet kaydı açtırdım öyle düzeldi sorunum.
    Kurumsal/Bireysel hangi abone iseniz vodafone müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturun modem değerlerinizin normal olduğunu ancak cmd den ping testi ve hız testi yaptığınızda normal olmadığını belirtin 48 saat içinde hattınız düzelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 21:46:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

Ya bırak milleti ben halen 5 mbit ttnet kullanıyorum ona üzül :(((( Apartmanımda Über internet var teknoloji üssü kurulu ama yararlanamıyorum sinyal verilmediği için

İzmir'de türk telekom belediyeden dolayı her yere alt yapı çekemedi,büyükşehir belediyesi superonline'a öncelik verdi başlarda yetmedi mevcuttaki ibb-btm alt yapısını superonline'nın kullanımına açtılar daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 21:50:57 >
  • quote:

Modem hat değerleriniz normal görünüyor,sizin yaşadığınız sorunu bende ilk gün yaşadım hem arıza kaydı açtırdım hemde türk telekom özel hizmet kaydı açtırdım öyle düzeldi sorunum.
    Kurumsal/Bireysel hangi abone iseniz vodafone müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı oluşturun modem değerlerinizin normal olduğunu ancak cmd den ping testi ve hız testi yaptığınızda normal olmadığını belirtin 48 saat içinde hattınız düzelir.

Teşekkur ederim.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

quote:

Teşekkur ederim.

İyi akşamlar.

Rica ederim sonucunu daha sonra yazarsanız iyi olur :)
  • İyikide belediye izin vermemiş Türk Telekoma çünkü caddeme döşese bile bana fiber vermezdi çünkü apartmana göre muamele yapıyor en az 24 daire olucak onun kıstası bu:) Zengin/Fakir ayrımı yapıyor :) Ama benim biricik Vodafone şirketim bana özel hizmet vericek yakında
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Bizim yöneticiler cahil cühela. Nerden bilsin şimdi kutuyu kimin kurduğunu. Halbuki ttnetin fiber saha dolabı evin kapısının 20 metre önünde. Napacaz biz yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTnetin o zaten ben espri yapmıştım:)) cat 6 kablo gözüküyor zaten bunu yapsa yapsa TTnet yapar zaten:) Saha dolabı olması gerek zaten ilk sinyal oraya gelicek sonra binana sonra evine:)
    Kesin ttnet'tir bende öyle düşünüyorum. Benim dediğim bizim yöneticinin bu tarz şeyleri bilmesinin imkanı yok. Bir ara bizim binada internetle ilgili bir şeyler yaptılar. Özel bir şirketti sanırsam metronet falan diyordu. Ben pek sallamamıştım.

Bu arada cat 6 kablo diyorsun. Yani fiber binanın içine kadar gelmiş evlere bakır kabloyla mı iletiliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: dualcoreyhy

Kesin ttnet'tir bende öyle düşünüyorum. Benim dediğim bizim yöneticinin bu tarz şeyleri bilmesinin imkanı yok. Bir ara bizim binada internetle ilgili bir şeyler yaptılar. Özel bir şirketti sanırsam metronet falan diyordu. Ben pek sallamamıştım.

Bu arada cat 6 kablo diyorsun. Yani fiber binanın içine kadar gelmiş evlere bakır kabloyla mı iletiliyor?

Önceki mesajımda belirtmiştim size hangi bağlantı kurulduğunu okursanız FTTB/GPON yapılmış ve bunu büyük ihtimalle türk telekom yapmıştır,bakır kablo ile verilmeyecek cat 6 kablo verilcek dairenize,Cat 6 kablo, gigabit hızında veri taşıyan bir UTP kablo türüdür bakır kabloyla karıştırmayın.
  • Metronet diyorsan Süperonline altındaki şirket bu...Cat 6 kablo saf bakırdır... Cat 6; 4 çift tellidir, dış kaplamasına göre kendi içerisinde değişkenlik gösterir. Birinci seri folyosuz bükümlü per yıldız şeklinde seperatör etrafında kablolanmıştır. Diğer seri polyester bant ve alüminyum folyo ile kaplanmış, kalaylı bakır saç örgü (blendaj) ile örtülmüş ve kılıflanmıştır.
  • Hocam önceki mesajınızı görmemişim ne yazık ki. Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Evimde modeme cat6 kablo bağlı değil. Hatta geçiş yapmak için vodafone dan sorgulandığında. Evin fiber desteklemedeği gözüküyordu. Fakat binamızın altyapası bu duruma elverişli yani dairemize bağlanmamış sanırsam. Cevabınız için tekrardan teşekkür ederim. Sizi birazcık hararetlendirmişim gördüğüm kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 21 Ocak 2016; 22:55:27 >
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim.
    Peki hocam kaliteli cat6 kabloyu nereden satın alabilirim?

• Eminönüne git bulursun:)) Ben izmirde yaşıyorum sen istanbul :) Koçtaşta falan bulursunda napıcan cat 6'yı evinde net varsa kullan uğraşma abidik gubidik işlerle valla bozarsın aleti kalırsın internetsiz
  • Bağlantıyı yapan firma türk telekom vs. Size dairenin içine kadar cat 6 kablo çekerler sizin almanıza gerek yok.

• @tr123456
    Hocam öyle diyorsun ama son 1 ay sürekli internet sorunlarıyla uğraştım. Kesintiler hız düşüklükleri vs. vs. Ttnet'i arayıp bir üst pakete çıkmak istediğimde altyapımın fiber olmadığını söylediler bana. Şu sözde fiber paketlerinden kullanıyorum dönüşümden kalma olan. Az önceki mesajımda bahsettiğim vodafone a gittiğimde de altyapımın fiber olmadığı gözüküyordu senin dediğinle ters düşüyor bu durumda.

@semih_izmir
    Hocam belimiz doğrulmadı şu ttnet ten dolayı. Düzgün bir internet alamadık bir türlü artık bir sonuca varmak istiyorum. Ben iç tesisatımı düzgün kurayım da ttnet ondan sonra arıza kaydına cevap olarak sorununuz iç tesisat ankastre vs vs diye zırvalamasın telefonda.

• iyi günler ben ttnetin 16 mbit 75 gb akk li tarifeyi kullanıyorum ayda 57 tl engelli paketi hemen bir sokak yanımızda daha bu yazın kurulan telekomun saha dolabı mevcut ve bizim evde müstakil ev ne site ne de apartman bende bu tarifeden yararlanabilir miyim şimdiden teşkkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dualcoreyhy

@tr123456
    Hocam öyle diyorsun ama son 1 ay sürekli internet sorunlarıyla uğraştım. Kesintiler hız düşüklükleri vs. vs. Ttnet'i arayıp bir üst pakete çıkmak istediğimde altyapımın fiber olmadığını söylediler bana. Şu sözde fiber paketlerinden kullanıyorum dönüşümden kalma olan. Az önceki mesajımda bahsettiğim vodafone a gittiğimde de altyapımın fiber olmadığı gözüküyordu senin dediğinle ters düşüyor bu durumda.

@semih_izmir
    Hocam belimiz doğrulmadı şu ttnet ten dolayı. Düzgün bir internet alamadık bir türlü artık bir sonuca varmak istiyorum. Ben iç tesisatımı düzgün kurayım da ttnet ondan sonra arıza kaydına cevap olarak sorununuz iç tesisat ankastre vs vs diye zırvalamasın telefonda.

Paylaştığın fotoğraf ffb gpon sistem ancak bunu hangi firma kurmuş onu bilemeyiz üzerinde bir ibare yazmıyor,ttnet in öyle demesi normal çünkü o dolap türk telekom a ait olmaya bilir yada olsa bile hala tamamlanmamış olabilir.
    Bağlı bulunduğun türk telekom müdürlüğüne giderek sizin daireye o dolabı onların koyup koymadığını sorarak öğrenebilirsin.

• Anladım hocam teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.