Şimdi Ara

🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.251
Cevap
58
Favori
165.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yarimelma

suan uydunet kullanmak tayim

Anladım peki aşağıdaki adreslere tracert atarmısınız ayrıntılı çalışma yapıyorum ping konusunda uydunetinde değerleri lazım
    146.66.155.1 - Valve Viyana-1
    146.66.152.1 - Valve Lüksemburg
    185.25.182.1 - Valve Viyana-2
    85.131.152.194 - Esea Frankfurt
  • Bugün vodafonedan biri geldi eve ilk önce aradı gelmeden önce 2-3 yere imza attım bide kimlik fotokopimi aldı kampanya detaylarını anlattı 64mbit paketini aldım anlayacağınız
    Birde bu telekom ne zaman bağlantıya gelir adam bana 2-3 dedi ama?
    Bide bu hat değerlerindeki snr değerleri ne anlama geliyor?
  • hes123 H kullanıcısına yanıt
    Doğru söylemiş 3-4 gün içinde ekip gelip bağlantıyı yapar zaten aynı gün içinde aktivasyon olur daha sonra kullanıcı adı şifre sms olarak telefonunuza gelir.
    Modem hat değerleri ile ilgili ayrıntılı açıklamalar örnek;
    🔴 Vodafone Net FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP 🔴
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

Doğru söylemiş 3-4 gün içinde ekip gelip bağlantıyı yapar zaten aynı gün içinde aktivasyon olur daha sonra kullanıcı adı şifre sms olarak telefonunuza gelir.

Teşekkürler ozmn 3gün bekleceğiz mecbur

• Bulunduğum yerde TTnetin Fiberneti var (Gpon-Tilgin) Vodafone bu hizmeti TTnet üzerinden verebiliyor mu? yoksa illaki kendi alt yapısı mı gerekiyor?
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Evet verebiliyor alt yapı türk telekom gpon olsada ama yinede daha önce alan olmadı forumda genelde vdsl2 alan var isterseniz 08506350542 yi arayıp adres bilginizle sorgulama yapın yada bana özel mesajla adresinizi yazın bende arayabilirim, sonucunu yazarsanız diğer alacaklar açısından iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 16:01:44 >
  • Blindfire kullanıcısına yanıt
    Bulunduğum yerde derken bulunduğum binada de çünkü 3-5 tane fiber adı altında hizmet var daha net anlamamız için :) Hayır bu seçenekte Vodafone,Ttnetin alt yapısını kullanamaz çünkü Ttnet binana MDU veya KTA denilen cihazı konumlandırdı onun sorumluluğundadır..T11 veya T21 ile karıştırılmasın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih_izmir

Bulunduğum yerde derken bulunduğum binada de çünkü 3-5 tane fiber adı altında hizmet var daha net anlamamız için :) Hayır bu seçenekte Vodafone,Ttnetin alt yapısını kullanamaz çünkü Ttnet binana MDU veya KTA denilen cihazı konumlandırdı onun sorumluluğundadır..T11 veya T21 ile karıştırılmasın..

Resimde görüldüğü gibi kta ve mdu cihazı türk telekom sorumluluğundadır, yani servis sağlayıcıyla ilgili bir şey yazmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değerli arkadaşım Ttnet alt yapısını ne zaman ve hangi koşullarda kullanmasına izin veriyor konu Vdsl olunca yani bakır kablo olunca veriyor. Bu bahsettiğimiz olay eve kadar olan Fiber.TTnet farkındaysan alt yapıda birlik olmayı red etti Süperonline ve Vodafone ağlamaktan kanser oldular Cumhurbaşkanına çıktılar kendisi benim yapacak hiç birşeyim yok Alt yapıda birleşme kararı almıyorsa diyor şimdi kendi Fiberini neden versin TTnet :) Aklın yolu birdir
  • quote:

hocam bu ekrana nasıl ulaştın nasıl görebiliyorsun bu bilgileri
  • semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi vdsl2 deki alt yapı kime ait türk telekom'a,gpon ftth alt yapısı kime ait yine türk telekom'a, ttnet her ne kadar türk telekom'un olsa bile kağıtta servis sağlayıcısı karışamaz alt yapıya
    Vodafone net müşteri hizmetlerini arayacaktı soran arkadaş bakalım ne diyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 19:12:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

quote:

hocam bu ekrana nasıl ulaştın nasıl görebiliyorsun bu bilgileri

Alıntıları Göster
    Silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 29 Ocak 2021; 2:39:20 >

Superonline tarafından tahsis edilen FTTH Gpon hizmeti D-Smart, Turk.net ile paylaşılıyor aynı olay Türk Telekom Gpon'da olduğunu daha önce duymadım.

• suan hızım ciddi derecede düşmüş ve ping normalde sartlar 1 ms olması gerekirken 30 kusur cıkıyor daha dun test yaptıgımda 70 mbit 1 ms cıkan yer 30 -35 ms 20-30 mbit görmüyor
  • Arkadaşlar bu kutu hangi tipte açıklayabilir misiniz acaba. Ben GPON olduğunu tahmin ediyorum ama elbetteki siz benden daha fazla bilgilisiniz. Arkadaşlar ttnet konusuna da yazdım buraya da yazayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MPT-76 -- 21 Ocak 2016; 21:16:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

suan hızım ciddi derecede düşmüş ve ping normalde sartlar 1 ms olması gerekirken 30 kusur cıkıyor daha dun test yaptıgımda 70 mbit 1 ms cıkan yer 30 -35 ms 20-30 mbit görmüyor

Modem hat değerlerini paylaşırmısın,www.google.com,www.turktelekom.com.tr adreslerine tracert atıp sonuçlarını bizimle paylaşırsan yardımcı olmaya çalışalım.
  • eak101 kullanıcısına yanıt
    Aynen bende duymadım,görmedim,bilmiyorum ve olasılıksız.....Ayrıca hiç ilgilendirmiyor beni TTNET kendisine karşı bi antipatim var bi yandanda severim ama ilk göz ağrım neticede:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dualcoreyhy

Arkadaşlar bu kutu hangi tipte açıklayabilir misiniz acaba. Ben GPON olduğunu tahmin ediyorum ama elbetteki siz benden daha fazla bilgilisiniz. Arkadaşlar ttnet konusuna da yazdım buraya da yazayım.

Bu bağlantı türü FTTB/GPON binanızın altına MDU veya KTA denen cihaz konumlandırılır. Bu cihazların 24 veya 16 portluk modelleri vardır. Binadaki daire sayısına göre model seçilir. Fiber kılı bu cihaza bağlanır. MDU veya KTA'dan tüm dairelere cat6 kablo çekilir. Bu cat6 kablo ise routera bağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 21:26:34 >

• Gidip sormadınmı Yöneticiye bu kutu nedir ne değildir hangi firma geldi kurdu diye:) Dandik bişeye benziyor burdan bakıldığında
    Gpon bağlantıya sahip birini bulucam ve adresini vodafone mh'den sorgulama yapıcam bakalım inşallah benim dediğim çıkar da millet yararlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 21 Ocak 2016; 21:34:28 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.