Şimdi Ara

Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi.... (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
2
Favori
33.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hanjin
    Aynı sıkıntı Shazam programında da vardı dili ingilizce yapınce çalışıyordu...
    Bu arada az önce ext4 ü 2gb yapmaya karar verdim fakat partition için HBOOT menüyü açmaya çalışıyorum (ses kısma power tuşu ile) fakat HBOOT menü açılmıyor
    çözümü nedir bunun...

ses kısma tuşuna basılı tutarken bırakmadan güç tuşuna basıyorsun di mi hocam?
  • Hallettim usta saol, ya zaten öyle yapıyodum ses kısma power ama bu rcmix te sanırım hızlı açılma özelliği var yani telefonu tam kapamıyor powerdan kapatınca oyüzden pili çıkarıp taktım ozaman HBOOT menüye girebildim..
    Telefonu 5-6 kere açıp kapadım hboot açmak için o arada fark ettim telefon yıldırım gibi açılıyor dedim bunda bi iş var pili çıkarayım
  • şarj kablosunu işte unuttugum için bu hafta sonu pek kurcalayamadım :) bir soru sorayım.. eski androidli telefonumda bir çağrı gelipte cevaplarken, ve birini aradıgımda karsı taraf acınca telefon azcık titresiyordu.. böylece telefonu kulakta tutmaya gerek kalmıyordu.. ne stock nede rcmix romda bu özelliği göremedim.. ayarı mı var.. yoksa spesifik bir rommu yüklemeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 3 Temmuz 2011; 22:01:23 >
  • Market enabler isimli bir programla ücretli uygulamalar görüntüleniyor...

http://www.gelecekonline.com/metin/android_market_te_ucretli_uygulamalara_erismek_market_enabler-3941

bu sayfadakileri yaptım ben direkt çalıştı
  • quote:

Hallettim usta saol, ya zaten öyle yapıyodum ses kısma power ama bu rcmix te sanırım hızlı açılma özelliği var yani telefonu tam kapamıyor powerdan kapatınca oyüzden pili çıkarıp taktım ozaman HBOOT menüye girebildim..
    Telefonu 5-6 kere açıp kapadım hboot açmak için o arada fark ettim telefon yıldırım gibi açılıyor dedim bunda bi iş var pili çıkarayım

doğru ya, fastboot diye bi seçenek var. ayarlar'dan güç'e girip iptal edebilirsin o hızlı açılış seçeneğini
  • Bende dün halbarad hocamın dediği gibi 2 program indirip yaptım .. netherlands orange kodunu seçtim.. sorunsuz halloldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

şarj kablosunu işte unuttugum için bu hafta sonu pek kurcalayamadım :) bir soru sorayım.. eski androidli telefonumda bir çağrı gelipte cevaplarken, ve birini aradıgımda karsı taraf acınca telefon azcık titresiyordu.. böylece telefonu kulakta tutmaya gerek kalmıyordu.. ne stock nede rcmix romda bu özelliği göremedim.. ayarı mı var.. yoksa spesifik bir rommu yüklemeliyim?

ilk defa duyduğum bi özellik hocam, varsa da bilmiyorum ama olsa ayarlar menüsünde arama kısmında olurdu heralde
  • quote:

şarj kablosunu işte unuttugum için bu hafta sonu pek kurcalayamadım :) bir soru sorayım.. eski androidli telefonumda bir çağrı gelipte cevaplarken, ve birini aradıgımda karsı taraf acınca telefon azcık titresiyordu.. böylece telefonu kulakta tutmaya gerek kalmıyordu.. ne stock nede rcmix romda bu özelliği göremedim.. ayarı mı var.. yoksa spesifik bir rommu yüklemeliyim?

bu titreşme olayına çözüm yokmu

bu arada lock screeni meselesini lockbot isimli programla hallettim.. yükleyince klasik 7-8 lock screen geliyor. ekranı kapatıp actıkca bunların arasında cycle ediyor.. ben hepsini disable edip şimdilik sadece ıphone'u bıraktım
    bir süre böyle takılayım.. sonra hızlı bir internetle daha çok tema indirip denerim.. bu arada lockbotun free versiyonundan bahsediyorum canavar gibi çalışıyor.. paralısına gerek duymazsınız..

diğer bir uygulama cpu master free.. bununla işlemci hızınızı kafanıza göre ayarlıyabiliyorsunuz.. ismindende anlaşılacağı üzre free.. birde güzel widgeti var.. pil widget'ını kaldırıp yerine bunu kullanmaya başladım.. o anki frekansı ve pil değerlerini görebiliyorsunuz.. tek tuşla açılan menüden yeni frekans aralığı girebiliyorsunuz.. gayet başarılı bir uygulama.. tek can sıkan tarafı arada ekrana "cpu master free has granted root access bıdı bıdı" yazıyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

ilk defa duyduğum bi özellik hocam, varsa da bilmiyorum ama olsa ayarlar menüsünde arama kısmında olurdu heralde

hocam bir ara vaktin olursa cyagonen mod yükle onda olması lazım.. bendeki I7500de sürekli o yüklüydü.. ve hepsinde default geliyordu..

bu arada rcmixte gördüğüm baska bir gıcıklıktan bahsedeyim
    hava durumu widgetina tıklayınca normalde haftalık tahminlerin oldugu bir menu geliyordu şimdi accuweather diye bir sitenin animasyonları geliyor.. animasyonlar çok kötü ve haftalık tahmin yok

• quote:

hocam bir ara vaktin olursa cyagonen mod yükle onda olması lazım.. bendeki I7500de sürekli o yüklüydü.. ve hepsinde default geliyordu..

bu arada rcmixte gördüğüm baska bir gıcıklıktan bahsedeyim
    hava durumu widgetina tıklayınca normalde haftalık tahminlerin oldugu bir menu geliyordu şimdi accuweather diye bir sitenin animasyonları geliyor.. animasyonlar çok kötü ve haftalık tahmin yok

cyagonen falan deneyemem, sense dışında rom yüklemem artık :) her seferinde merak ediyorum yüklüyorum, 1 saat içinde pişman oluyorum :)

hava durumuna gelince widgete tıkaladığın zaman ilk animasyonlar geliyor. sağ üst köşede tam ekrandan çıkma işareti gibi bi işaret var. ona tıklarsan saatlik ve 5 günlük seçenekleri çıkıyor.

• tamamdır hocam sagolasın.. görünüşü eskinin daha güzeldi ama bunada alışabilirim :)

bu arada az önce arkadaşın galaxy S'ini kurcaladım.. stock romla çok iğrençti :)
    tek avantajı contact listesi çok başarılı..(contactların yanında F, G gibi renkli harfler var ne contactı oldugu belli.. ayrıca scroll barda harfler var.. )
    birde fontları değiştirebilme özelliği
  • Rehber için elinize sağlık, bir kaç gün içinde bende cihazımı root edip custom a geçecem inşallah :) Fakat kafama takılan bir soru var. Cihazı root ettikten sonra orjinal rom un yedeğini alıp, custom romlar yükledikten sonra tekrar orjinal roma dönmek istediğimde bu yedekten geri dönebilir miyim? Bunu ROM Manager ve ClockworkMod Recovery yükleyerek mi yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALIENWARE -- 8 Temmuz 2011; 16:10:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALIENWARE

Rehber için elinize sağlık, bir kaç gün içinde bende cihazımı root edip custom a geçecem inşallah :) Fakat kafama takılan bir soru var. Cihazı root ettikten sonra orjinal rom un yedeğini alıp, custom romlar yükledikten sonra tekrar orjinal roma dönmek istediğimde bu yedekten geri dönebilir miyim? Bunu ROM Manager ve ClockworkMod Recovery yükleyerek mi yapıyorum?

bu sorunun cevabını ilk ben de çok aramıştım :) root attıktan sonra rom yüklemeden önce nandroid backup menüsü var. ordan yedek alıyorsun. ama orjinal roma dönmeyi hiç düşünmediğim için işe yarıyor mu bilmiyorum denemedim. hatta yedeği de sildim boştan yere yer kaplamasın diye :) xda-developers forumunda sanırım orjinal rom ve root edilmemiş haline getirmeyi anlatan başlık da var galiba. ama ihtiyaç hissetmediğimden o başlığı da hiç incelemedim

• Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Nihayet cihazımı root edip custom rom yükledim. RCMixS yükledim. Yükleme vs hepsi sorunsuz geçti, şuan cihaz çalışıyor. Fakat app2sd olayını yapamadım sanırım. Gparted ile 1gb ext4 bölüm oluşturdum, sonra rom u yükledim ve cihaz açılınca 122mb boş alan gözüküyordu, bunun daha fazla olması gerekmez miydi?

Buaradan
    http://rom.robocik.mobi/Desire/RCMixS/v2.0/
    APP2SD olanı indirdim, şuan DT-APP2SD olanı indirip deneyecem bakalım. Sinirimi bozdu.
  • quote:

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Nihayet cihazımı root edip custom rom yükledim. RCMixS yükledim. Yükleme vs hepsi sorunsuz geçti, şuan cihaz çalışıyor. Fakat app2sd olayını yapamadım sanırım. Gparted ile 1gb ext4 bölüm oluşturdum, sonra rom u yükledim ve cihaz açılınca 122mb boş alan gözüküyordu, bunun daha fazla olması gerekmez miydi?

Buaradan
    APP2SD olanı indirdim, şuan DT-APP2SD olanı indirip deneyecem bakalım. Sinirimi bozdu.

hayır, a2sd olanlarda hafıza öyle görünür ama uygulama yukledikce azar azar azalir. meselâ 100un üzerinde uygulama yukleyebilirsin, dolmaz. normal o değer. a2sd olayini da kendisi halleder zaten yuklerken

• quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. Nihayet cihazımı root edip custom rom yükledim. RCMixS yükledim. Yükleme vs hepsi sorunsuz geçti, şuan cihaz çalışıyor. Fakat app2sd olayını yapamadım sanırım. Gparted ile 1gb ext4 bölüm oluşturdum, sonra rom u yükledim ve cihaz açılınca 122mb boş alan gözüküyordu, bunun daha fazla olması gerekmez miydi?

Buaradan

hayır, a2sd olanlarda hafıza öyle görünür ama uygulama yukledikce azar azar azalir. meselâ 100un üzerinde uygulama yukleyebilirsin, dolmaz. normal o değer. a2sd olayini da kendisi halleder zaten yuklerken

Teşekkür ederim, aynen öyleymiş durum

• bende aynı işlemi yapmıştım 1gb ext4 yaptım senin gibi 120mb civarı oluştu içime sinmedi 2 gb yaparak tekrar kurdum 127 mb oldu sanırım 2 gb gereksiz oldu...

:))
  • quote:

bende aynı işlemi yapmıştım 1gb ext4 yaptım senin gibi 120mb civarı oluştu içime sinmedi 2 gb yaparak tekrar kurdum 127 mb oldu sanırım 2 gb gereksiz oldu...

:))

yani dediğim gibi böyleyken de hafıza sıkıntısı çekmezsiniz ama telefonumun hafızasına baktığım zaman orda 1gb ya da 2gb yazıyor olmasını istiyorum diyorsanız d2ext yazan romlardan yüklemek gerekiyor. ama açıkçası ben onlarda da performans olarak a2sd olanlar kadar memnun olamadım. bi tek d2ext romlardan performans olarak güzel gelen miui diye bi rom var. iphone hiç kullanmadım ama dediklerine göre direkt iphone'a benzetmişler telefonu. tabiki bunda da htc sense yok, fotoğraf kalitesini hiç sevmedim. bir de uygulamalar diye bi kısım yok, yüklediğim her uygulamayı ana ekranlara atıyor. hani sense'de normalde 7 tane ana ekran var ya. bu miui romda uygulamaları bu ekranlara atıyor, doldukça yeni ana ekran oluşturuyor. atıyorum 100 tane uygulama oyun falan kursan, bi de widget kullanmaya kalksan 10-20 tane ana ekran olacak, dolan dur sonra orda bişeyler bulacam diye

• Merhaba arkadaşlar,
    Nemus launcher diye bir uygulama indirdim .. Programları klasöre atınca aynı Iphonedaki gibi icini görebiliyorsunuz.. ana ekrana 1-2 klasör oluşturup sık kullandıgınız tüm uygulamaları atıp apllicationlar arasında gezmekten kurtulabiliyorsunuz.. Sense'e pek alternatif sayılmaz ama arada acıp kullanılabilir..

bu arada bir soru sorayım bazen konusma sırasında ekran acılıp suratımla bir şeyler çalıştırabiliyorum.. bu rcmixin bugımıdır?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar,
    Nemus launcher diye bir uygulama indirdim .. Programları klasöre atınca aynı Iphonedaki gibi icini görebiliyorsunuz.. ana ekrana 1-2 klasör oluşturup sık kullandıgınız tüm uygulamaları atıp apllicationlar arasında gezmekten kurtulabiliyorsunuz.. Sense'e pek alternatif sayılmaz ama arada acıp kullanılabilir..

bu arada bir soru sorayım bazen konusma sırasında ekran acılıp suratımla bir şeyler çalıştırabiliyorum.. bu rcmixin bugımıdır?

rcmix ile konuşma sırasında hiç problem yaşamadım. yüzüme yakınken kapatıyor ekranı, uzaklaştırdığım zaman açıyor ekranı.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.