Şimdi Ara

Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi.... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
2
Favori
33.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tosunpasa

quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

anladım hocam.. bazı romlarda birden fazla ext alanı istiyor.. mesela aşağıdaki linkteki rom'un requirement kısmında
    Fat + Ext 2/3/4 - 1 GB ext yazılmış.. bu hem ext2 hem ext3 hem ext4 ayrıca birde 1 GBLik bir ext alanı olmasınımı gerektiriyor.. yoksa ext 2,3,4 ten biri olsa birde 1GBlik ext alanı yeterlimi demek istemişler..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

son olarak ext 2,3,4 ayrıca ext hepsini 1-2 gb yaparsak fat alanı çok az kalacaktır.. 2-4 gb sd kartı olanlar nasıl hallediyor bu tip romları..

ext 2 ya da 3 ya da 4 olması lazım diyor. bu rom için 1 tane ext4 ayırman yeterli olacaktır. sen direkt 1-2gb arası 1 tane ext4 alan oluştur yeterli.

tamamdır hocam teşekkür ederim.. bu arada şu ayfıona benzeyen rom hızı ve şekliyle beni cezbetti.. ilk onu denemeyi planlıyorum.. direk base versiyonu mu kurayım yoksa ondan üretilen aşağıdaki linktekinimi? ayrıca senin kullandıgın romun linkini alabilir miyim?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291

base galiba bu : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1129654

ben zaten senin bi önceki mesajinda linkini gönderdiğin rcmix ROMu kullanıyorum. miui ROM da yükledim ama tam türkçe yapamadım, zaten htc sense de olmayınca hoşuma gitmemişti açıkçası :) o yüzden uğraşmadim geri rcmixe döndüm. xda takip et, türkçe için de çözümü vardır illaki

• Aslında ben de uzun zamandır bu işlemi yapmak istiyordum gecenin bu geç vaktine kısmetmiş, az önce root işlemini yaptım ardından partition yaptım.
    Latest radio ve rcmix 2.0 flasladım şu anda reboot oluyor,
    Yalnız SD kartın yedeğini almıştık ya, onları nasıl geri yüklicem ya da eski uygulamalarımı tek tek yüklemem mi gerekiyor yani yoksa o dosyaları kopyala yapıştırla SD karta geri koysam yükleme yaparmı?
    nasıl olcak en baştanmı başlıcaz program yüklemeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanjin

Aslında ben de uzun zamandır bu işlemi yapmak istiyordum gecenin bu geç vaktine kısmetmiş, az önce root işlemini yaptım ardından partition yaptım.
    Yalnız SD kartın yedeğini almıştık ya, onları nasıl geri yüklicem ya da eski uygulamalarımı tek tek yüklemem mi gerekiyor yani yoksa o dosyaları kopyala yapıştırla SD karta geri koysam yükleme yaparmı?

titanium backup gibi bi program ile programlarının yedeğini alıp geri yükleyebilirdin, tek tek yüklemen lazım şimdi.

sd kartın yedeğini nasıl aldınız? ben sd kart içindeki tüm herşeyi bilgisayara kopyalamıştım. iş bittikten sonra bilgisayardan hepsini geri sd karta kopyaladım. ama bu uygulamalarınızı yedeklemez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam.. bazı romlarda birden fazla ext alanı istiyor.. mesela aşağıdaki linkteki rom'un requirement kısmında
    Fat + Ext 2/3/4 - 1 GB ext yazılmış.. bu hem ext2 hem ext3 hem ext4 ayrıca birde 1 GBLik bir ext alanı olmasınımı gerektiriyor.. yoksa ext 2,3,4 ten biri olsa birde 1GBlik ext alanı yeterlimi demek istemişler..

son olarak ext 2,3,4 ayrıca ext hepsini 1-2 gb yaparsak fat alanı çok az kalacaktır.. 2-4 gb sd kartı olanlar nasıl hallediyor bu tip romları..

ext 2 ya da 3 ya da 4 olması lazım diyor. bu rom için 1 tane ext4 ayırman yeterli olacaktır. sen direkt 1-2gb arası 1 tane ext4 alan oluştur yeterli.

tamamdır hocam teşekkür ederim.. bu arada şu ayfıona benzeyen rom hızı ve şekliyle beni cezbetti.. ilk onu denemeyi planlıyorum.. direk base versiyonu mu kurayım yoksa ondan üretilen aşağıdaki linktekinimi? ayrıca senin kullandıgın romun linkini alabilir miyim?

ben zaten senin bi önceki mesajinda linkini gönderdiğin rcmix ROMu kullanıyorum. miui ROM da yükledim ama tam türkçe yapamadım, zaten htc sense de olmayınca hoşuma gitmemişti açıkçası :) o yüzden uğraşmadim geri rcmixe döndüm. xda takip et, türkçe için de çözümü vardır illaki

Anladım hocam büyük ihtimal bende rcmix kuracagım ama yinede MIUI yu denemek istiyorum.. bu arada her şey iyi güzelde bu son radyo romunu nereden indiriyoruz? apply zip dedikten sonra birde raido zipini'mi apply ediyoruz.. tüm romlar için gerekiyormu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım hocam büyük ihtimal bende rcmix kuracagım ama yinede MIUI yu denemek istiyorum.. bu arada her şey iyi güzelde bu son radyo romunu nereden indiriyoruz? apply zip dedikten sonra birde raido zipini'mi apply ediyoruz.. tüm romlar için gerekiyormu?

ben 32.56.00.32U_5.17.05.08 radio kullanıyormuşum.
    http://www.mediafire.com/?bwo8ro65t1nb382 şöyle bi indirme adresi var. bunu da recovery'e girip flash zip şeklinde yapıyorsun. yeniden başlat falan diyor yanlış hatırlamıyorsam. bi zorluğu yoktu yani, dediğim gibi recovery'den flash zip deyip indirdiğin dosyayı göster. bazı romlar bazı versiyon radio'ları öneriyorlar ama neyi etkiliyor bilmiyorum.

• quote:

quote:

Aslında ben de uzun zamandır bu işlemi yapmak istiyordum gecenin bu geç vaktine kısmetmiş, az önce root işlemini yaptım ardından partition yaptım.

titanium backup gibi bi program ile programlarının yedeğini alıp geri yükleyebilirdin, tek tek yüklemen lazım şimdi.

sd kartın yedeğini nasıl aldınız? ben sd kart içindeki tüm herşeyi bilgisayara kopyalamıştım. iş bittikten sonra bilgisayardan hepsini geri sd karta kopyaladım. ama bu uygulamalarınızı yedeklemez.

Aslında appmonster gibi bir program kurmuştum yedeklemiştimde sanırım ordan halledicez...

radio da şöyle hallettim belki işinize yararhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=902752 bu konuda oylama yapmışlar en çok kullanılanı görmek için wiev poll a basın orda en çok kullanılan

32.54.00.32U_5.14.05.17 bu radio diye ben de bunu indirdim...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687464&highlight=radio bu konuda da radioları bulabilirsiniz ben latest değilde en çok kullanılanı kurdum..
    iyi günler

• halbarad hocam peki bazı romlarda yükleme metodu kısmında hiç raido rom yükle filan demiyor.. bunların radio romu kendi içindemi oluyor yoksa biz ordaki yazılanlara bakmadan ille bir radio rom yüklememizmi gerekiyor..

mesela şu link;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079469

birde downlod linklerinde A2SD+ gibi ibareler oluyor.. bu nedir.. telefonun bravo PVT oldugunu recovery öncesi sayfadan gördüm.. HBOOT-0.93.0001 yazıyor aynı zamanda.. radio5-5.11.05.27 imiş..

birde bu Hboot versiyonu şunlarla uyumlu diyor bazı romlarda.. yukarıda yazdıgım 93lü numaradan nasıl cıakracagım onun oxygen hbootu olup olmadıgıını..

kusura bakmayın çok soru sordum ama telefonu kullanılamaz hale getirmek istemiyorum :)

hanjin hocam o polldaki radio romlar eski gibi.. sanki daha yüksek bir rom versiyonu olsa belkide yeni olan 14ten fazla oy alacaktı..

• aslında pek te eski değil mesela benim söylediğim rom 3 önceki rom
    belkide daha hızlı olduğu için onu kullanan daha çoktur diye düşündüm...
  • quote:

halbarad hocam peki bazı romlarda yükleme metodu kısmında hiç raido rom yükle filan demiyor.. bunların radio romu kendi içindemi oluyor yoksa biz ordaki yazılanlara bakmadan ille bir radio rom yüklememizmi gerekiyor..

mesela şu link;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1079469

birde downlod linklerinde A2SD+ gibi ibareler oluyor.. bu nedir.. telefonun bravo PVT oldugunu recovery öncesi sayfadan gördüm.. HBOOT-0.93.0001 yazıyor aynı zamanda.. radio5-5.11.05.27 imiş..

birde bu Hboot versiyonu şunlarla uyumlu diyor bazı romlarda.. yukarıda yazdıgım 93lü numaradan nasıl cıakracagım onun oxygen hbootu olup olmadıgıını..

kusura bakmayın çok soru sordum ama telefonu kullanılamaz hale getirmek istemiyorum :)

hanjin hocam o polldaki radio romlar eski gibi.. sanki daha yüksek bir rom versiyonu olsa belkide yeni olan 14ten fazla oy alacaktı..

evet benimki de hboot-0.93.0001. ve recovery kısmında da build: ra-desire-v2.0.0 diyor.
    xda'da cm7 hboot yazanlar bize uymuyor hocam :) cm7 hboot yazan linkleri indirme.

a2sd+ dediği romlarda; mesela rom'u yüklüyorsun. hiç uygulama falan kurmadan telefon hafızasına giriyor bakıyorsun yaklaşık 130mb civarı boş alan gösteriyor sana. ama her uygulama kurduğunda çok az bi alan gidiyor. mesela bende 100 üzeri uygulama kurmama rağmen yer sıkıntısı hiç çekmedim.
    d2ext romlarda ise aynı şekilde ayarlardan telefon hafızana bakarsan mesela direkt 1gb gösteriyor. fakat bu d2ext romlar genelde 2 tane ext4 alanı ve 1 tane de linux swap alanı istiyor. gparted denilen kartı bölümleme programıyla ayarlamak gerekiyor. mesela ben 1,5gb ext4+ 500mb ext4 + 200mb swap alan oluşturup deniyorum bu romları. ama açıkçası performans olarak a2sd+ romlar daha iyi geliyor bana hep. o yüzden d2ext romlar kullanamıyorum, kullanmayı çok istememe rağmen.

• Hocam netten biraz araştırdım aslında CM7lerde bize uyar ama hbootu yeniden yakmak ve S off olması gerekiyormuş.. telefonun belleğinde değişiklik yaparak uygulamalar için daha fazla internal memory ayırıyorlarmış.. aşağıda farklarını anlatan bir şey yapıştırıyorum.. ama şimdlik çokta kasmayıp ufaktan senin dediğin şekilde işe koyulacağım :)

# Cm7/++ Hboot has 130 mb for system 5 mb for cache & 302 mb for data which in short means u get more space on internal memory and can sometime inprove the device
    # Bravo stock Hboot has 250mb for system 40mb for cache & 147mb for data which in short term means u get less space on internal memory and can sometime slow the device down

gparted'ı söyledigin iyi oldu yoksa amele gibi recoveryden formatlayıp bölecektim.. bilemiyorum belki yine formatlamam gerekecek.. ama ben şimdilik windowsta kullandıgımız partition managerlar gibi advanced diski formatlamaya gerek bırakmadan boyut ayarlamaya çalışan bir program oldugunu ümit ediyorum

şimdi işe koyulmadan birkaç onay alayım senden.. kartta 1 gb ext 3 , 1.5 gb ext 4 oluşturup , 1 tanede 500 mb linux swap alanı ayırıp
    geri kalanıda fat yapayım diyorum uygunmudur? bu konfigurasyonla çoğu romu deneyebilir miyim?

desteğin için tekrardan teşekkür ederim..

• quote:

Hocam netten biraz araştırdım aslında CM7lerde bize uyar ama hbootu yeniden yakmak ve S off olması gerekiyormuş.. telefonun belleğinde değişiklik yaparak uygulamalar için daha fazla internal memory ayırıyorlarmış.. aşağıda farklarını anlatan bir şey yapıştırıyorum.. ama şimdlik çokta kasmayıp ufaktan senin dediğin şekilde işe koyulacağım :)

# Cm7/++ Hboot has 130 mb for system 5 mb for cache & 302 mb for data which in short means u get more space on internal memory and can sometime inprove the device
    # Bravo stock Hboot has 250mb for system 40mb for cache & 147mb for data which in short term means u get less space on internal memory and can sometime slow the device down

gparted'ı söyledigin iyi oldu yoksa amele gibi recoveryden formatlayıp bölecektim.. bilemiyorum belki yine formatlamam gerekecek.. ama ben şimdilik windowsta kullandıgımız partition managerlar gibi advanced diski formatlamaya gerek bırakmadan boyut ayarlamaya çalışan bir program oldugunu ümit ediyorum

şimdi işe koyulmadan birkaç onay alayım senden.. kartta 1 gb ext 3 , 1.5 gb ext 4 oluşturup , 1 tanede 500 mb linux swap alanı ayırıp
    geri kalanıda fat yapayım diyorum uygunmudur? bu konfigurasyonla çoğu romu deneyebilir miyim?

desteğin için tekrardan teşekkür ederim..

http://sourceforge.net/projects/gparted/files/gparted-live-stable/0.8.1-3/
    adresinden gparted indiriyorsun. img dosyasını. onu mesela img burner ya da benzeri bi program ile kalıp yazdır diyerek bi cd/dvd oluşturuyorsun. onu bilgisayarına takıp cd'den boot etmesini sağlıyorsun.

http://www.youtube.com/watch?v=7V64S6cEkGw
    gparted ile nasıl bölüm oluşturulur videosunda da gösteriyor aslında. yardımcı olur belki. kullanırken dikkat et ama hocam. bilgisayar diskine falan bişey yapma yanlışlıkla. bölümlendirmek için seçtiğin diskin boyutu yazıyor gerçi de, nolur nolmaz dikkatsizlik olmasın :)

bölümleyi de kullanacağın rom'a göre ayarla hocam. eğer d2ext rom da yüklerim diyorsan
    1,5gb ext4 + 500mb ext4 + 200mb swap (ben böyle yapmıştım. ext4 olsun iki alanın da, ext3 uğraşma hiç. bi de yanlış hatırlamıyorsam ext4 alanlarından biri diğerinin 3 katı olsun gibi bişey okumuştum. )
    eğer a2sd+ ya da miui rom yüklerim diyorsan 1 ya da 1,5gb arası sadece 1 tane ext4 alan oluştur. diğer alanlara gerek olmaz.

bi iki tane de kendi yaşadıklarımdan tavsiye vereyim :) yüklediğin rom'a göre ilk açılışı uzun sürebilir, paniğe kapılma :) bazı romlar yine ilk açılışta bikaç kere yeniden başlatıyor telefonu, o da normal.ama bi kere de şey geldi benim başıma, telefon hiç ana ekrana gelmeden sürekli ardı ardına kendi kendine yeniden başlayıp duruyordu. sonra baktım ki bölümlendirmeyi düzgün yapamamışım. kartı tekrar bölümlendirdim.
    bir de kartı gparted ile bölümlendirirken, çubuk şeklinde diskin alanlarını gösteriyor mesela. ilk başta fat32 alanı, ext4 alanı devamında olması lazım. fat32nin ilk başta olmasına dikkat et hocam. ilk aklıma gelenler bunlar

• gparted bende linux olmadıgı için çok zor onun yerine ra recovery ile partition oluşturmayı denedim.. bir swap birde ext 4 tipinde 1 gb yer oluşturabildim(umarım )
  • quote:

gparted bende linux olmadıgı için çok zor onun yerine ra recovery ile partition oluşturmayı denedim.. bir swap birde ext 4 tipinde 1 gb yer oluşturabildim(umarım )

linux şart değil hocam. kullanımı kolay. iki üç tıkla halledersin işini :) ra recovery ile iki tane farklı ext4 alanı oluşturamazsın. zaten dediğim gibi çoğu rom sadece 1 tane ext4 alanı istiyor. onun için swap alana da ihtiyacın yok. bi de oluşturduğun ext4 alanını mesela iptal edip yeniden kartı bölümlemek istersen yine gparted kullanman lazım
  • Tekrar merhabalar
    halbarad hocam yardımlarınla romu nihayet yakmayı başardım..
    stock roma göre oldukca başarılı buldugum ve begenmedim yönler var.. mesela acılıs ekranında çember gıcık :) keşke 3-5 tane lock-unlock methodu olsaydıda seçebilseydik.. (eminim vardır)

bunun haricinde dokunmatiği bazı yerlerde gereksiz hassas.. mesela tema seçmeye çalışıyorum .. daha scroll ederken biirni seçip uygulayıveriyor ama bu biraz kullanınca aşılacak bir problem.. zaten özellikle temalar kısmında yapıyor.. keşke aşağıda eşşek kadar uygula butonu varken çift clickle uygulama özelliğini koymasalarmış.. bunu haricinde status kısmı muhteşem olmuş.. istediğimiz tüm ayarlara 2 tuşla ulaşabiliyoruz..

menudeki programları gruplayıp sayfa sayfa geçiyor efektinede bayıldım.. ayrıca kapanırken eski tv animasyonuda muhteşem..

müsadenle bir kaç soru sormak isterim :)

samsunglarda bulunan font değiştirme programcıgı htc custom romdada sotck romdada yok.. yükleme imkanımız varmı?

ayrıca daha önce kullandıgım I7500de cyagonen mod vardı.. CPU overclock yapabiliyorduk.. bizim aletler elde fazla tutunca azda olsa ısındıgı için mümkünse CPU hızını biraz düşürmek istiyorum..( mesela 800 mhz) ama öyle bir ayar malesef bualamadım.. illa cyagonen modmu yüklemek lazım..

birde sürekli kendi kendine açılan klasik google uygulamaları var.. mesela news, stocks... bunların synci kapatıyorum widgetini kaldırıyorum yinede altta sürekli çalışıyorlar ram ve cpu yiyorlar.. çaresi varmıdır?

desteğin için tekrardan çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa1

Tekrar merhabalar
    halbarad hocam yardımlarınla romu nihayet yakmayı başardım..
    stock roma göre oldukca başarılı buldugum ve begenmedim yönler var.. mesela acılıs ekranında çember gıcık :) keşke 3-5 tane lock-unlock methodu olsaydıda seçebilseydik.. (eminim vardır)

bunun haricinde dokunmatiği bazı yerlerde gereksiz hassas.. mesela tema seçmeye çalışıyorum .. daha scroll ederken biirni seçip uygulayıveriyor ama bu biraz kullanınca aşılacak bir problem.. zaten özellikle temalar kısmında yapıyor.. keşke aşağıda eşşek kadar uygula butonu varken çift clickle uygulama özelliğini koymasalarmış.. bunu haricinde status kısmı muhteşem olmuş.. istediğimiz tüm ayarlara 2 tuşla ulaşabiliyoruz..

menudeki programları gruplayıp sayfa sayfa geçiyor efektinede bayıldım.. ayrıca kapanırken eski tv animasyonuda muhteşem..

müsadenle bir kaç soru sormak isterim :)

samsunglarda bulunan font değiştirme programcıgı htc custom romdada sotck romdada yok.. yükleme imkanımız varmı?

ayrıca daha önce kullandıgım I7500de cyagonen mod vardı.. CPU overclock yapabiliyorduk.. bizim aletler elde fazla tutunca azda olsa ısındıgı için mümkünse CPU hızını biraz düşürmek istiyorum..( mesela 800 mhz) ama öyle bir ayar malesef bualamadım.. illa cyagonen modmu yüklemek lazım..

birde sürekli kendi kendine açılan klasik google uygulamaları var.. mesela news, stocks... bunların synci kapatıyorum widgetini kaldırıyorum yinede altta sürekli çalışıyorlar ram ve cpu yiyorlar.. çaresi varmıdır?

desteğin için tekrardan çok teşekkür ederim

rcmix mi yükledin hocam önce onu sorayım..

cpu için setcpu uygulaması var. ister hızını artır ister düşür. ayrıca pil ömrüne de katkısı olacaktır bu programın. yalnız ücretli bi uygulama :) ben zamanında applanet'ten indirmiştim bunu. ama başka nerelerde bulabilirsin bilmiyorum açıkçası. illa ki bi forumda vardır, bilgisayara indirip, sonra telefona atıp kurabilirsin.

bir de markette malesef ücretsiz de olsa tüm uygulamalar göremiyoruz. "market enabler" ve "market enabler codes" diye iki tane uygulama kullanıyorum. önce market enabler codes açarak mesela ingilterenin bi operatörünün koduna bakıyorum. daha sonra market enabler uygulamasını açarak set custom value deyip o baktığım kodu giriyorum. sonra geri tuşu ile değil de ev tuşu ile ana ekrana dönüp marketi çalıştırıyorum. zaten marketin görüntüsü de biraz değişiyor doğru yapıldıysa. (daha kolay bi yöntem bilen varsa ben de öğrenmek isterim :)

font demişken aklıma geldi
    http://uot.dakra.lt/kitchen/
    şöyle bi güzellik mevcut. bu site nedir? görsel olarak bir çok değişiklik yapabiliyorsun telefonunda. bazen yoğun olduğu için açılmadığı oluyor ama biraz bekleyip denersin öyle durumlarda. açılış animasyonu, pil göstergesi,font da değişiyor(ama ben bi kere denedim, türkçe karakterlerde sorun çıkardı, çözüm de aramadım var mı yok mu) vs vs biçok şey.
    http://uot.dakra.lt/how_to/ kısmında da açıklamışlar, olmazsa bildiğim kadar bunda da yardımcı olmaya çalışırım.

• evet hocam rcmix yükledim ..lock screen harici, aranan telefonu cevaplamakta çok sinir bozucu :) bu lock ve telefon mevzusunu verdigin adresteki olay ile çözersem süper olacak. market olayını bak ben hiç bilmiyordum.. bende diyorum neden hep çöplük uygulamalar var

setcpu içinde ayrıca teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosunpasa -- 1 Temmuz 2011; 19:59:44 >
  • quote:

evet hocam rcmix yükledim ..lock screen harici, aranan telefonu cevaplamakta çok sinir bozucu :) bu lock ve telefon mevzusunu verdigin adresteki olay ile çözersem süper olacak. market olayını bak ben hiç bilmiyordum.. bende diyorum neden hep çöplük uygulamalar var

setcpu içinde ayrıca teşekkür ederim.

lock screen ve arama ekranını o verdiğim çözmez hocam ya, onlara çözüm var mı rcmix için bilmiyorum :) memnun olduğum için hiç araştırmadim. benim verdiğim adresten daha değişik görsellik oluşturabilirsin. zaten önizleme gibi bakabilirsin de orda.

• Sizin yazışmaları okurken ben de bişeyler kapıyorum Ama çok ta alengirli işlere girmek istemiyorum halbarad uzun zamandır romlarla uğraşıp rcmix kullandığını duyunca bende bunu denedim gayet te memnunum... 1gb ext4 ayırdım 110mb falan yer görünüyor program kurdukça da az yer gidiyor heralde sorun olmaz.
    Halbarad hocam sen kaç gb ext4 ayırdın? kaç mb yer görünüyor? acaba 1gb azmı diye düşünmeye başladım bir de program kurmaya başlıcam şunu 2gb yapıp öylemi girişsem o işe diyorum...
    Bu arada tam market işini nasıl çözüyoruz dicektim konusu geçmiş ben de bakınayım daha kolay bişey bulursam yazarım
    Ha bir de youtube da tam çalışmıyo gibi widget ekleyince sorun veriyo bende...
  • quote:

Sizin yazışmaları okurken ben de bişeyler kapıyorum Ama çok ta alengirli işlere girmek istemiyorum halbarad uzun zamandır romlarla uğraşıp rcmix kullandığını duyunca bende bunu denedim gayet te memnunum... 1gb ext4 ayırdım 110mb falan yer görünüyor program kurdukça da az yer gidiyor heralde sorun olmaz.
    Halbarad hocam sen kaç gb ext4 ayırdın? kaç mb yer görünüyor? acaba 1gb azmı diye düşünmeye başladım bir de program kurmaya başlıcam şunu 2gb yapıp öylemi girişsem o işe diyorum...
    Bu arada tam market işini nasıl çözüyoruz dicektim konusu geçmiş ben de bakınayım daha kolay bişey bulursam yazarım
    Ha bir de youtube da tam çalışmıyo gibi widget ekleyince sorun veriyo bende...

1gb ext4 alan sorun çıkarmaz hocam. 1-2gb arası ayırın diyorlardı, benim kart da 16gb olunca yer sıkıntısı çekmem nasıl olsa diye ikisinin ortası 1,5gb yer ayırdım :) 135 tane uygulama yüklemişim, 65mb alanım var.

youtube uygulamasında arama yapıldığı zaman ağ ile ilgili bi hata veriyor. orjinal rom da dahil benim denediğim hepsinde durum böyle. ama telefon dilini ingilizce seçersen sorunsuz çalışıyor.

• Aynı sıkıntı Shazam programında da vardı dili ingilizce yapınce çalışıyordu...
    Bu arada az önce ext4 ü 2gb yapmaya karar verdim fakat partition için HBOOT menüyü açmaya çalışıyorum (ses kısma power tuşu ile) fakat HBOOT menü açılmıyor
    çözümü nedir bunun...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.