Şimdi Ara

Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi.... (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
456
Cevap
2
Favori
33.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar gördü hocam.. şimdi yedek alıyorum.. birazdan partitionları uçurup tekrar oluşturacağım..
  • Kartı full temizledim ama yine aynı hatayı alıyorum şaka gibi..

can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
    (no such file or directory)

anlaşılan telefonun romu kafayı yedi.. fikri olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

Kartı full temizledim ama yine aynı hatayı alıyorum şaka gibi..

Benim de 4 gblik kartıma aynısı oldu. Ext align mi yaptınız yoksa? Birçok yöntem denedim ama olmadı. Bilgisayara takınca kartı görüyor, telefona takınca görmüyordu. Yeni bir kart alma vakti gelmiş.
  • quote:

Kartı full temizledim ama yine aynı hatayı alıyorum şaka gibi..

partitionlari neyle sildin tüm hocam? benim aldığım hatanın aynısıydi bu yanlış hatırlamıyorsam. ben gparted ile bölüm oluştururken bi hata yapmıştim o yüzden böyle bi hata almıştim. sonra hatamı düzeltip baştan oluşturdum bölümleri. sorun kalmadı
  • Hocam bu hatayı silmedende alıyordum ben sildikten sonrada alıyorum.. önce windowsla sildim.. sonra baktım olmadı netten vmware + gparted iso indirdim.. tekrar 13gb fat32 + 1 gb ext 4 + 512 mb swap olusturdum ama aynı hatayı vermeye devam ediyor..

acizcool hocam bence bu karttan ziyade kartı gören telefon koduyla ilgili bir şey.. yeniden recovery yaksam düzelecegini düşünüyorum..
  • Çözdüm
    problem söylediğim gibi sdcardda değilmiş.. anlaşılan telefon taarfında sdcard adresini tutan kısım corrupt olmuş.. çözüm şöyle;
    fastboot modunda iken aşağıdaki komutları yazıyoruz.. bozuk dediğimiz sd kart anında listede beliriveriyor

fastboot oem rebootRUU
    fastboot oem enableqxdm 0
    fastboot reboot
  • quote:

Hocam Rcmixinde bir kaç versiyonu varmış.. bendeki normal rcmix sendeki evolution olmasın?

bu arada hava durumu ekranından kurtulmak için romu değiştirmeyi planlıyorum.. ilgimi aşağıdaki rom çekti.. Bu romu yüklersem şimdiki rcmixe göre ne gibi dezavantajları olur ? aslında 2.3.4 versiyon 3.0 sense'li stabil bir şey olsa onu kuracagım ama malesef bulamadım..

[ROM][Cool3D Sense 3.0][5 July]Cool Sensation v5|Stable|CM7/r2|DATA++|STOCK
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1040121

birde mesela imkan olsa boşu boşuna arkada çalışan kullanmadıgımız uygulamaları en başından hiç kurmasak.. ( mesela friend stream, google search, stocks)
    bazı romlarda kullanılmayan diller yok deniliyor.. sonradan silme imkanı varmıdır? bir tek tr ve eng bıraksak

hava durumu ve lockscreen ile ilgili sorunun varsa hala hocam, leedroid hd rom yayınladı desire için :) romu yüklüyorsun, lockscreen ve hava durumu ayrı bi zip dosyası. onları istersen yüklersin istersen yüklemezsin.

• quote:

Çözdüm
    problem söylediğim gibi sdcardda değilmiş.. anlaşılan telefon taarfında sdcard adresini tutan kısım corrupt olmuş.. çözüm şöyle;
    fastboot modunda iken aşağıdaki komutları yazıyoruz.. bozuk dediğimiz sd kart anında listede beliriveriyor

fastboot oem rebootRUU
    fastboot reboot

merabalar
    ben de sizinkine benzer bir sorun yaşadım. şurda anlatmıştım sorunumu şu şekilde :

quote:

Orijinalden alıntı: asagrim

meraba arkadaşlar,
    başıma büyük dert açtım sanırım..

desire ımı bir ay kadar önce unrevoked ile amonra 2.0 img kullanarak rootladım. s-off işlemi gerçekleştirmedim. yani cihazım s-on ama rootlu idi.
    insertcoin sense 2.1 a2sd 1.0.8 romunu stabil olarak kullanıyordum.

bugün rom manager kurdum. rom manager vasıtasıyla clockwork recovery kurdum. bu yaptığım kurulum sonucunda nasıl olduysa telefonumda 2 tane recovery oldu.
    hboot menüsünden recovery seçince amonra açılıyordu. ancak rom manager üzerinden de clockwork açabiliyordum.

sırf meraktan clockwork üzerinden nandroid backup alayım dedim.
    yapmaz olaydım :(

telefonum artık açılmıyor. yeşil htc logosundan sonra gelen insertcoin açılış animasyonu sürekli kendini tekrar ediyor.

şimdi hboot üzerinden recovery yi tıkladığımda amonra 2.0 açılıyor.
    ancak sanırım telefonum artık sd kartımı görmüyor :S
    flash zip from sd card dediğimde ya da nandroid backup-restore yapmaya çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum :

"E:Can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
    E:Can't mount /sdcard"

evdeki başka bir sd card ile denedim. yine aynı hatayı aldım. ne yapmalıyım arkadaşlar. acil yardımlarınızı bekliyorum. nasıl yapıcaz nasıl halledicez bu işi?
    bilgilerinizi, deneyimlerinizi esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. nolur kurtarın beni.

bu basettiğiniz kodları nerede, nereye nasıl girdiniz ? biraz açıklamanız mümkün mü ?
    sdk mı kullandınız ? sdk kullanmayı da bilmiyorum. ama öğrenirim tabii ki. yeter ki telefonumu geri döndürebileyim..

• eyvallah hocam sagolasın.. rom güzele benziyor ama bu ara cok sildim yükledim.. cool 3d, MIUI, oxygen, insertcoin dahil tüm romları denedim.. başımada az olay gelmedi.. biraz böyle kullanayım istiyorum

bir şey sorayım.. bildiginiz güzel alarm programı varmıdır? alarm çalarken boşu boşuna ekranı yanık bırakmayan.. (laf aramızda ben yarım saat alarm çalmadan uyanamıyorum, her sabah çalan mp3ler yüzünden pil %5-10 azalıyor)
  • quote:

quote:

Çözdüm

fastboot oem rebootRUU
    fastboot reboot

merabalar
    ben de sizinkine benzer bir sorun yaşadım. şurda anlatmıştım sorunumu şu şekilde :

quote:

meraba arkadaşlar,
    başıma büyük dert açtım sanırım..

desire ımı bir ay kadar önce unrevoked ile amonra 2.0 img kullanarak rootladım. s-off işlemi gerçekleştirmedim. yani cihazım s-on ama rootlu idi.
    insertcoin sense 2.1 a2sd 1.0.8 romunu stabil olarak kullanıyordum.

bugün rom manager kurdum. rom manager vasıtasıyla clockwork recovery kurdum. bu yaptığım kurulum sonucunda nasıl olduysa telefonumda 2 tane recovery oldu.
    hboot menüsünden recovery seçince amonra açılıyordu. ancak rom manager üzerinden de clockwork açabiliyordum.

sırf meraktan clockwork üzerinden nandroid backup alayım dedim.
    yapmaz olaydım :(

telefonum artık açılmıyor. yeşil htc logosundan sonra gelen insertcoin açılış animasyonu sürekli kendini tekrar ediyor.

şimdi hboot üzerinden recovery yi tıkladığımda amonra 2.0 açılıyor.
    ancak sanırım telefonum artık sd kartımı görmüyor :S
    flash zip from sd card dediğimde ya da nandroid backup-restore yapmaya çalıştığımda şu uyarıyı alıyorum :

"E:Can't mount /dev/block/mmcblk0p1 (or /dev/block/mmcblk0)
    E:Can't mount /sdcard"

evdeki başka bir sd card ile denedim. yine aynı hatayı aldım. ne yapmalıyım arkadaşlar. acil yardımlarınızı bekliyorum. nasıl yapıcaz nasıl halledicez bu işi?
    bilgilerinizi, deneyimlerinizi esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. nolur kurtarın beni.

bu basettiğiniz kodları nerede, nereye nasıl girdiniz ? biraz açıklamanız mümkün mü ?
    sdk mı kullandınız ? sdk kullanmayı da bilmiyorum. ama öğrenirim tabii ki. yeter ki telefonumu geri döndürebileyim..

Merhaba hocam hemen anlatayım.. bu fastboot komutu android sdk içinde yer alan bir şey.. android sdk indirip kuruyoruz.. java development edition yok derse onuda indirip yüklüyoruz.. (sisteminiz 64 bit bile olsa javanın 32 bitligini yükleyin yoksa geri zekalı SDK görmüyor )

ayrıca hboot moddayken usb baglantısını saglamak için ya SDK altından yada netten ADB driveri bulup yükleyin..

kurulum bitince sdk altında tools diye bir klasör var onun altında fastboot gelmiş olacak.. bir kez çalıştırmayı deneyin eger bir DLL bulamadım derse netten indirip aynı klasöre ekleyin..

daha sonra telefonunuzu hboot modunda acın (ses kısmaya basılı tutarak power )

telefon hbootta acılınca bir kez powera basıp fastboot menüsüne getirin..

şimdi fastboot komutlarını yazmaya hazırsınız.. yukarda alıntı yaptıgınız kodları yazın.. ilk komuttan itibaren ekranda bir şeyler belirecek.. sırayla komutları yazmaya devam edin, reset atsın telefon sd kartı artık görecektir..

birde bende bundan sonra USB kabloyu takınca sürücü olarak çalışma özelliği bozulmustu.. o da başınıza gelirse anlatabilirim ama o biraz daha karısık..

• hazır yeri gelmişlen birde ufak uyarıda bulunayım.. rom manager isimli custom romlardan cıkan tool hakikaten cok tehlikeli.. yapmaya calıstıgı windows calısırken üstüne linux kurmaya çalışmaktan farksızdır.. durup dururken telefonu çöp haline getirebiliyor.. bu tooldan uzak durun.. yeni romları kurmak için mutlaka recovery modu kullanın!!
  • Ya bu oxygen rom iyi hoş da kablosuz bağlantısı zayıf bunun da... Full çeken yerde şimdi 1 çubuk çekiyor. Arada bağlantı bile gidiyor. Yok mu bir çare acep? Ha bire rom değiştirmek istemiyorum çünkü. ( En son radio yüklü)
  • windows um 64 bit ancak uyardığınız için 32 bitlik jdk yı kurdum.
    android sdk yı kurdum şu an "refresh sources" yapıyor.

mesajınızı takip ediyorum adım adım.. ilginiz için çok teşekkür ederim..

bir daha elimi sürmem rom manager e. hele bi telefonum düzelsin de :)
  • quote:

windows um 64 bit ancak uyardığınız için 32 bitlik jdk yı kurdum.
    android sdk yı kurdum şu an "refresh sources" yapıyor.

mesajınızı takip ediyorum adım adım.. ilginiz için çok teşekkür ederim..

bir daha elimi sürmem rom manager e. hele bi telefonum düzelsin de :)

Hocam PMdende söylediğim gibi dll dosyasını googledan arat indir.. sorun olmuyor..

refresh sources yapıyor demişssin oradan sadece adb driverini indir gerisine ihtiyacın olmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: acizcool

Ya bu oxygen rom iyi hoş da kablosuz bağlantısı zayıf bunun da... Full çeken yerde şimdi 1 çubuk çekiyor. Arada bağlantı bile gidiyor. Yok mu bir çare acep? Ha bire rom değiştirmek istemiyorum çünkü. ( En son radio yüklü)

Hocam romda hata vardır. sana halbarad hocamın sponsorlugunda hazırlanan rcmix'i tavsiye ederim.. sense biraz cok ram kullanıyor ama oldukca sorunsuz bir rom..
  • quote:

quote:

Ya bu oxygen rom iyi hoş da kablosuz bağlantısı zayıf bunun da... Full çeken yerde şimdi 1 çubuk çekiyor. Arada bağlantı bile gidiyor. Yok mu bir çare acep? Ha bire rom değiştirmek istemiyorum çünkü. ( En son radio yüklü)

Hocam romda hata vardır. sana halbarad hocamın sponsorlugunda hazırlanan rcmix'i tavsiye ederim.. sense biraz cok ram kullanıyor ama oldukca sorunsuz bir rom..

ben de sense içermeyen bi romda bu wireless çekme sorunu yaşamıştım. doğru oxygen olabilir , tam hatırlamıyorum. yani oxygen falan bana çok yavan geliyor cidden :) açıkçası ne gözle görülür bi performans artışı ne de quadrant score uygulamasında bi artış göremedim sense içermeyen romlarda.

aylardır rcmix kullanıyorum. bi problem de yaşamadım bugüne kadar. ben hiç sorun yaşamadığımdan önerip duruyorum soranlara da :)

• Gördüğüm kadarıyla iki tane rcmix var. Bir tanesi sense 2.1 ile gelen, diğeri ise sense 2.1 ve 3 birlikte olan. Şimdi ikisini de indirdim. Rcmixs v2.0 olanda a2sd var. Diğerinde de ( rcmix 2.2b_wwe) var mıdır bu olay? Dahili hafıza beni çıldırtıyor çünkü olmazsa. Bir de rcmixs v2.0'daki a2sd olayında 1 gb ext2/3/4 diyor. Ben de 512 mb var. İlla 1 gb mi olması gerekiyor?
  • quote:

Gördüğüm kadarıyla iki tane rcmix var. Bir tanesi sense 2.1 ile gelen, diğeri ise sense 2.1 ve 3 birlikte olan. Şimdi ikisini de indirdim. Rcmixs v2.0 olanda a2sd var. Diğerinde de ( rcmix 2.2b_wwe) var mıdır bu olay? Dahili hafıza beni çıldırtıyor çünkü olmazsa. Bir de rcmixs v2.0'daki a2sd olayında 1 gb ext2/3/4 diyor. Ben de 512 mb var. İlla 1 gb mi olması gerekiyor?

2.2 dediğini ben hiç denemedim, sadece şunu kullandım
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=988570

şu anda da 2.0 versiyonu yüklü. çeşitli rom forumlarında 512mb'ın yeterli olmadığına dair yorumlar okudum. 1gb ile 2gb arası öneriyorlar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halbarad -- 21 Temmuz 2011; 16:39:21 >

• Aslında yaparım 1 gb. Ama kartın içinde bir sürü yedeklenecek şey var. Onları kopyala geri at vs. Eriniyorum doğrusu. Kartı formatlamadan 512 olan ext bölümümü 1 gb yapma şansım var mı ki?
  • quote:

Aslında yaparım 1 gb. Ama kartın içinde bir sürü yedeklenecek şey var. Onları kopyala geri at vs. Eriniyorum doğrusu. Kartı formatlamadan 512 olan ext bölümümü 1 gb yapma şansım var mı ki?

malesef direk artırma şansımız yok sanırım, ben de aramıştım ama öyle bi çözüm bulamadım hiç. hem kart da yedeklenmiş olur bilgisayarda. nolur nolmaz ilerde :)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.