Şimdi Ara

Vodafone Kontratlı HTC Desire PDA >> Custom Rom Yükleme İşlemi.... (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
457
Cevap
2
Favori
33.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya benim telefon hafıza doldu uyarıları veriyor bölüm de oluşturmuştum halbuki ?? neden öyle oldu ki ? acaba ext4 değilde ext3 bölümü mü oluşturmam gerekiyordu sinir oldum doğrusu o kadar da uğraştım bölüm oluşturana bilmem ne edene kadar bana indirip kurabileceğim ext4 ext3 uyumlu bi rom önerebilir misiniz acaba yanlış bi rom mu kurdum kurduğum romda alttaki gibi yazı yazıyordu doğru mu kurmuşum ext4 alanı da oluşturdum ?

LeeDrOiD_V2.4_A2SD.zip
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsima
    ya benim telefon hafıza doldu uyarıları veriyor bölüm de oluşturmuştum halbuki ?? neden öyle oldu ki ? acaba ext4 değilde ext3 bölümü mü oluşturmam gerekiyordu sinir oldum doğrusu o kadar da uğraştım bölüm oluşturana bilmem ne edene kadar bana indirip kurabileceğim ext4 ext3 uyumlu bi rom önerebilir misiniz acaba yanlış bi rom mu kurdum kurduğum romda alttaki gibi yazı yazıyordu doğru mu kurmuşum ext4 alanı da oluşturdum ?

LeeDrOiD_V2.4_A2SD.zip

çok uygulama kurdun mu? gparted ile mi oluşturdun bölümleri? ben hiç kullanmadım da onu. tüm kartı fat olarak formatlamıştım, daha sonra recovery'den bölümlendirme menüsunden ext oluşturup sırayla 2, 3 en son ext4e dönüştürdum o menüden. kurmadan önce full wipe yaptın mı dalvik cache de dahil olmak üzere?

• evet g part ile yaptım benim recovery versiyonunda ext bölümlerine ayırmak için menü yok 2.5.1 recovery versiyonu valla çok da program kurmadım ama bilmiyorum neden oldu he şöyle bişe olmuştu partion ayırmıştım daha sonra sd ye attım rom dosyasını ama kuruluma geçtiğimde o dosyayı görememiştim sonra telefonu açtım sd yi telefona takılı iken formatladım biçimlendirdim sonra tekrar attım o zaman görmüştüm rom dosyasını ama o biçimleme aşamasında partion alanlarıma bişe olmuyor değilmi dün 16 mb gözküyordu biraz mesaj falan geldi gitti ondan sonra alanınız dolu falan dedi şimdi tekrar yapsam mı acama bölümleme işini ve daha sonra 2.4.1 versiyonunu mu yüklesem ?
  • kurmadan önce bütün wipe seçeneklerini yaptım ne var ne yok şimdi diyorum ki tekrar gparted ile bölümlendireyim sonra kurulum yapayım sence ? ama neden böyle bişe oldu ayırdığım alan mı az geldi dicem ama pek de bişe kurmadım telefona ? 690 yada 700 mb falan ayırdım 1000 mb mı yapsam ?
  • ext4 değilde ext3 olarak mı ayırsam rom managerle yapılmasını öneriyorlarmış bide ?? ext4 sd nin ömründen yiyormuş falan bişeler okudum başka bi yerde neyse şimdi tekrar şu gparted olayını yapayım ext3 e çevireyim ondan sonra kurayım olup olmadığını nasıl anlayacağım o konuda bilgi sahibi değilim işte ??
  • cihazı gparted ile partion ayırdığımda ve içine rom dosyasını attığımda recovery modda cihazın sd kartında bulunan rom dosyasını göremiyorum acaba ext alanını cihaz üzerinden mi yapmak lazım ve bunu yapabileceğimiz program vs varmı benim recovery desteklemiyor galiba yada recovery dosyasını mı değiştirmek lazım gerçi çok saçma zaten ext3 alanını oluşturuyorum ben daha gerek kalmaması lazım ama şöyle de bi durum var sd yi biçimlediğimde ext alanı da biçimlenerek bir bütün haline mi dönüyor onu bilmiyorum bak en merak ettiğim konuda bu eğer öyle oluyorsa sd kartı recovery den bölmekten başka çare yok heralde ??
  • baya peş peşe yazdım ama heralde hatamı buldum meçbur kalarak sd yi telefonda formatlayarak içine attığım dosyayı recovery modda o şekilde görebildiğim için formatlarken ext3 alanıda uçuyormuş ben kalır die biliyordum nese onu çözdük de şimdi yine görmezse ben bi şekilde formatladıktan sonra oluştursam bu ext alanını bişe fark eder mi yada kurulum yaparken o ext alanını görmek zorunda mı ?

heralde benim yaşadığım sorunları başkası yaşasa aşama aşama çözer :D yani yukardan aşağıya doldurdum burayı :D
  • quote:

baya peş peşe yazdım ama heralde hatamı buldum meçbur kalarak sd yi telefonda formatlayarak içine attığım dosyayı recovery modda o şekilde görebildiğim için formatlarken ext3 alanıda uçuyormuş ben kalır die biliyordum nese onu çözdük de şimdi yine görmezse ben bi şekilde formatladıktan sonra oluştursam bu ext alanını bişe fark eder mi yada kurulum yaparken o ext alanını görmek zorunda mı ?

heralde benim yaşadığım sorunları başkası yaşasa aşama aşama çözer :D yani yukardan aşağıya doldurdum burayı :D

hocam sorunun çözüldü mü çözülmedi mi anlamadım ama :) dediğim gibi gparted hiç kullanmadım, sadece recovery menüsünde bölümlendirme yaptım ben. sende de o menü yoksa bişey de diyemiyorum yanlış olmasın diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

baya peş peşe yazdım ama heralde hatamı buldum meçbur kalarak sd yi telefonda formatlayarak içine attığım dosyayı recovery modda o şekilde görebildiğim için formatlarken ext3 alanıda uçuyormuş ben kalır die biliyordum nese onu çözdük de şimdi yine görmezse ben bi şekilde formatladıktan sonra oluştursam bu ext alanını bişe fark eder mi yada kurulum yaparken o ext alanını görmek zorunda mı ?

hocam sorunun çözüldü mü çözülmedi mi anlamadım ama :) dediğim gibi gparted hiç kullanmadım, sadece recovery menüsünde bölümlendirme yaptım ben. sende de o menü yoksa bişey de diyemiyorum yanlış olmasın diye.

sorun çözüldü zannedersem leedroid in sayfasında rom managerle bölünmesi gerek yazıyordu onu kurup böldüm 512 mb ext oluşturabildim o programla anca ama oldu gibi gözüküyor son izlenimlere göre

gparted kullandım bölümleri oluşturdum fakat içine attığım rom dosyasını recovery menüsünde göremedim telefonu açıp biçimlendirdim sd yi o aşamada da heralde oluşturmuş olduğum bölüm de uçtu gitti sonra MiniTool Partition Wizard Home Edition programını kullandım yine aynı olay oldu MiniTool Partition Wizard Home Edition programında daha değişik bi iş başıma geldi bölümleri oluşturdum aply butonuna bastığımda bölümleri yine tek bölüm olarak gösterdi sonuç olarak oda işimi görmedi en sonunda rom manager işimi çözdü şimdi sd alanı telefon üzerinden 6.57 olarak gözüküyor 8 gb normalde sd kartım ?

• Arkadaşlar leeDroid 2.4.1 rom kurulu içindeki YouTube uygulaması ağ ile ilgili bir sorun olustu 400 diye birşey yazıyor ve tarama yaptığımda sonuç bulmuyor videoda izlenmiyor sizlerdeki nasıl ?
  • quote:

Arkadaşlar leeDroid 2.4.1 rom kurulu içindeki YouTube uygulaması ağ ile ilgili bir sorun olustu 400 diye birşey yazıyor ve tarama yaptığımda sonuç bulmuyor videoda izlenmiyor sizlerdeki nasıl ?

bazı uygulamalarda öyle. telefon diliniz ingilizce olarak ayarlarsan düzgün çalışıyor. mesela ebay uygulaması da öyle, bi radyo uygulaması vardı onda da aynı sorun... telefon dili türkçe olunca sorun oluyor nedense
  • quote:

quote:

Arkadaşlar leeDroid 2.4.1 rom kurulu içindeki YouTube uygulaması ağ ile ilgili bir sorun olustu 400 diye birşey yazıyor ve tarama yaptığımda sonuç bulmuyor videoda izlenmiyor sizlerdeki nasıl ?

bazı uygulamalarda öyle. telefon diliniz ingilizce olarak ayarlarsan düzgün çalışıyor. mesela ebay uygulaması da öyle, bi radyo uygulaması vardı onda da aynı sorun... telefon dili türkçe olunca sorun oluyor nedense

anladım neyse o zaman ya kullanmayalım youtube uygulamasını :)
  • quote:

quote:

quote:

anladım neyse o zaman ya kullanmayalım youtube uygulamasını :)

youtube linkine tuklayıp youtube uygulaması ile izleyebilirsin. izlemede sıkıntı yok fakat video aramada sıkıntı var. youtube videolarını indiren uygulamalarda da aynısı oluyor sanırım.

• senin telefonu kapatınca açılması ne kadar sürüyor halbarad bu eski romda çok hızlı açılıyordu leedroid romlarında çok yavaş kaç dakika oldu kapadım htc yazıo ekranda hala açılmadı sende ne kadar sürüyor açılması ?? pili çıkardım taktım kaç defa hala bekliyorum bu böyle geç mi açılıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsima -- 12 Mayıs 2011; 22:00:23 >
  • quote:

senin telefonu kapatınca açılması ne kadar sürüyor halbarad bu eski romda çok hızlı açılıyordu leedroid romlarında çok yavaş kaç dakika oldu kapadım htc yazıo ekranda hala açılmadı sende ne kadar sürüyor açılması ?? pili çıkardım taktım kaç defa hala bekliyorum bu böyle geç mi açılıyor ?

yükledikten sonraki ilk açılışta biraz bekliyordu. onun dışında açılmasında bi sıkıntı yaşamadım öyle hiç leedroid ile. hiç mi açılmıyor yoksa açılması için dakikalarca bekliyor mu?
  • valla hiç açılmadı bekledim bekledim skıldım kaç kere batarya çıkardım taktım en sonunda girdim wipe data yaptım ondan sonra açıldı anca canımı sıktı o durum düşünsene bi yerde kapattın açmaya kalktın açılmıyor :D CyanogenMod 7.1 yükledim ama ben desire ın sense temasını çok beğeniyorum ya CyanogenMod 7.1 de aynı samsung gibi djdroid nasıl sence ???
  • Yukledigim bu rom guzel stabil birseye benziyor ama sense arayuzune degismem yinede her neyse djdroid nasildir acaba bide bu rom 85mb falan elimde bi desire degil sanki samsung var sence ne yapayim kullanayimmi bunu leedroid neden oyle yapti anlamadim bundan onceki romda da yapmisti bu acilmama muhabnetini onerebilecegin rom varmi
  • quote:

Yukledigim bu rom guzel stabil birseye benziyor ama sense arayuzune degismem yinede her neyse djdroid nasildir acaba bide bu rom 85mb falan elimde bi desire degil sanki samsung var sence ne yapayim kullanayimmi bunu leedroid neden oyle yapti anlamadim bundan onceki romda da yapmisti bu acilmama muhabnetini onerebilecegin rom varmi

sense olmayan bir rom hiç yüklemedim, yüklemem de sanırım açıkçası :)
    leedroid bana sorun çıkarmayan tek romdu ya. radio olayı var ya bi de, hangi versiyonu yüklü sende? bende 32.56.00.32U_5.17.05.08 versiyonu yüklü. bir de leedroid yüklemeden önce full wipe yap, dalvik-cache falan da dahil olmak üzere. ondan sonra yükle
  • Bu radio olayı çok mühim mi bilmiyorum ben hiç radio yu değişmedim direk rom kurdum bende 2.4 leeDroid e döndüm yine :) yapacak birşey kalmadı telefonu kurduktan sonra kapadım açtım birkaç kere 1.5 dakika sürdü açılması sonra uygulama falan yükledim biraz açılması 1 dakka daha geç oldu ama önceki rom çok bekledi ve bir türlü acilma ekranına geçiş yapmıyordu

Aslında kafama takılan birkaç soru var benim SD kart 8 gb class 4 zannedersem onu nerden anlarım bilmiyorum gerçi her neyse acaba SD kartdan dolayı mı bu acilma sorununu yaşıyorum class 4 olanlar normal yükeme yapsinlar falan demişler konunun başında bide elindeki radio romun bana linkini atar mısın onuda yükleyim

Konuyla alakali olmayan birşey daha yazmak istiyorum telefonda istemediğim bazı gmail kişileri var yani senkronizasyon olduğu zaman geliyorlar silip güncelleme yapıyorum ama karşı taraftan silinmiyor yine onları kalıcı olarak nasıl silerim bilgin varmı

• quote:

Bu radio olayı çok mühim mi bilmiyorum ben hiç radio yu değişmedim direk rom kurdum bende 2.4 leeDroid e döndüm yine :) yapacak birşey kalmadı telefonu kurduktan sonra kapadım açtım birkaç kere 1.5 dakika sürdü açılması sonra uygulama falan yükledim biraz açılması 1 dakka daha geç oldu ama önceki rom çok bekledi ve bir türlü acilma ekranına geçiş yapmıyordu

Aslında kafama takılan birkaç soru var benim SD kart 8 gb class 4 zannedersem onu nerden anlarım bilmiyorum gerçi her neyse acaba SD kartdan dolayı mı bu acilma sorununu yaşıyorum class 4 olanlar normal yükeme yapsinlar falan demişler konunun başında bide elindeki radio romun bana linkini atar mısın onuda yükleyim

Konuyla alakali olmayan birşey daha yazmak istiyorum telefonda istemediğim bazı gmail kişileri var yani senkronizasyon olduğu zaman geliyorlar silip güncelleme yapıyorum ama karşı taraftan silinmiyor yine onları kalıcı olarak nasıl silerim bilgin varmı

Radio 32.56.00.32U_5.17.05.08 burdan indirebilirsin.

leedroid 3.0.5'i yüklerde dalvik-cache'i wipe(bunu da türkçeye çevirmek lazım aslında (: ) yapmadığım için ilk açılışta htc yazısının olduğu kısmı geçmemişti. 10-20dk bekledim. sonradan hatamı farkettim ve ne var ne yoksa wipe seçeneği yaptım. sonra sorunsuz açıldı.

bu arada bugün sd kartı hızlandırmak için bir çözüm buldum. denedim oldu. önceden sd kartımın yazma hızı 5.4 mb/s iken şimdi 9.8 mb/s okuma hızı ise 8.6mb/s iken 25.9mb/s oldu. bu değerleri nerden görüyoruz derseniz marketten sd tools adındaki uygulamayı indirip test edebilirsiniz. class10 kart kullanıyorum.

Hız artırmak için çözüm bulduğum kaynak site

kısaca ne yapılacağını söylüyeyim. applanet'ten root explorer uygulamasını indiriyoruz. onu indirdikten sonra "/sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb" dosyasını açıyoruz. o dosyada benim değer normalde 4tü, onu 4096 yapıp kaydettim dosyayı.
    tavsiye ederim, önce bu çözümü yapmadan dediğim program ile okuma yazma değerlerini ölçüp sonra bu değişikliği yapıp hızı ölçün. fark ediyor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.