Şimdi Ara

Vodafone kapsama alanıyla ilgili herşey burada... (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.332
Cevap
0
Favori
125.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aoitsukinosuke

Öncelikle cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: fusem
    Vodafone Haberleşmenize engel olan teknik çağrılar sesli yanıt sistemi arama tarifesi (546 3 542 542)
    Faturalı ve Faturasız Vodafone hatlarından ücretsizdir.
    bilginize...

Yanlış anlamadıysam kapsama alanı ve ses kalitesi ile ilgili burayı aramamı tavsiye ediyorsunuz? Doğru mudur üstat?

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)
    bu 3-4 yerden sinyal alma muhabbeti sorun değil artık eskiden gürültüye neden oluyordu artık olmuyor sürdürmeninde mantığı olmadığını düşünüyorum.ayrıca bu konu ile ilgili zamanında turkcellin istasyonlarına aynı adı verdiği konuşuluyordu vodafone ise farklı isim veriliyormuş.

Benim derdim de sesin paralize olması ve gürültü ile karışık gelmesi. Acaba bu 3-4 yerden karışık sinyal gelmesi hala benimki gibi probleme yol açıyor mudur?

quote:

Orijinalden alıntı: gollory
    benim de başıma gelmişti 3g ye çekiyorsa şebeke ayarlarınızı otomatikten çıkarın bende bu sorun yüzünden yeni telefonumu servise verecektim nerdeyse vodafonu arayınca düzeldi...
    otomatiğe ayarlı olduğu için şebeke 3g ye çekiyor siz de abone olmadığınız için sıkıntı yaşıyorsunuz...

Bu hiç aklıma gelmemişti. Çok sağol dostum. Ayarları hemen değiştirdim, şu ana kadar sıkıntı yok. Eğer tekrar olursa bilgi için buraya yazarım.

Ne mübarek bir forumdur burası. NE güzel insanlar var.

Sorununuzun cozulmesine sevindim 2G kuvvetlidir sanirim suan...Bu arada diger kullanicilarada yol gosteriri telefonunuz yalnizca 3G modunda ise seli gorusmede bazi yerlerde sorun yaratabilir 3G istasyonlar 2G istasyonlar kadar cok degil. Telefonunuzun sebeke ayarlarindan cift mod secinki kuvvetli olan sinyala gecsin yada 3G lazim olunca 3G direk gecilebilir.Gecen gun Turkcell kulanicisi arkadasim telefonu hep 3G modunda tutmus cogu zaman ulasilamiyor anonsu vardi cift moda aldim sorun yok.

• Bandırma yeni baz ist. 'PASAMESCIT'
  • Şanlıurfa'nın Merkeze bağlı bir köyündeyim. 2 sene öncesine kadar sadece Türkcell çekiyordu o da azıcık. Geçen sen Vodafone geldik şebeke yaptı. Full çekmeye başladı. Ve bugün ben farketttim ki 3.5g bile gelmiş. Süpersin Vodafone. Yılların Türkcell abonesiyim hafta sonu hemen Vodafone geçiyorum. Bu arada Türkcell halen azıcık çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokratesnk

Şanlıurfa'nın Merkeze bağlı bir köyündeyim. 2 sene öncesine kadar sadece Türkcell çekiyordu o da azıcık. Geçen sen Vodafone geldik şebeke yaptı. Full çekmeye başladı. Ve bugün ben farketttim ki 3.5g bile gelmiş. Süpersin Vodafone. Yılların Türkcell abonesiyim hafta sonu hemen Vodafone geçiyorum. Bu arada Türkcell halen azıcık çekiyor.

Tebrikler adi gibi SanliUrfaya
  • @sokratesnk
    Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp Vodafone geldi vurdu masaya telefonu, gösterdi full sinyali deyince, Turkcell de baz istasyonu kurar bölgeye. :)
  • sis651;
    yapmadım mı yaptım hemde sayısını unutacak kadar. Her defasında incelemeler yapılıp size bilgi verilecek diyorlar, yalan söylemeyeyim çarpılırım adam dönüş yapıyorlar ama söyledikleri hemen hedeflerimiz arasına koyuyoruz demekleri oluyor.

Sonuç malum fısssss!!!
  • tam 6 senedir yani telsim zamanindan beri bizim mahalleye onlarca mail e rağmen baz dikmediler daha doğrusu dikemediler. Hep mahalleli ızin vermiyor diyorlar ama türkcell ıki tane baca gibi gizli baz dikti :)

zeytinburnunun büyük mahallelerinden birisi nin 3g yi de geçtim 2g de bile rezalet çekmesine kaç senedir göz yuman bir şirketten bu konuda bence çok sey beklemeyin
  • s.volkan arkadaşlar vodafone çekiyor turkcell çekmiyor defalarca başvurduk ama baz kurmuyor demişler sende atlamışsın tam komedi
    quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

tam 6 senedir yani telsim zamanindan beri bizim mahalleye onlarca mail e rağmen baz dikmediler daha doğrusu dikemediler. Hep mahalleli ızin vermiyor diyorlar ama türkcell ıki tane baca gibi gizli baz dikti :)

zeytinburnunun büyük mahallelerinden birisi nin 3g yi de geçtim 2g de bile rezalet çekmesine kaç senedir göz yuman bir şirketten bu konuda bence çok sey beklemeyin

• herkezzz nekadar dolu bu cekim sorunu ile ilgili =( =( ,

yakında herkezzz cebinde usb den calisan (baz) gsm kuvvetlendirici tasiyacak sanirim, ;) ;) ,

Çinli kardesler yapıyordur muhtemelen, yakında onlarida kullanırızzz,

ilk cıktıgında ben alacam,

anteninde soyle ofiste kullandıgımızzz (FCT) gibi catıya da monte ettik mi artık bizim evde de VF de full cekerrr,

Her haldeee, Herr Kosull daa =D =D ,

http://www.thinkgeek.com/gadgets/cellphone/b32e/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 15 Şubat 2011; 13:22:29 >
  • http://translate.google.com/translate?js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fwww.thinkgeek.com%2Fgadgets%2Fcellphone%2Fb32e%2F

Hiçbir şey kötü cep telefonu resepsiyon gibi kaynayan teknoloji çılgınlık haline meraklılarının alır ... ve biz iPhone seviyorum ve AT & T cep telefonu hizmeti için berbat yardımcı olmuyor. Üzücü. Iyi bir bar-sinyal gücü değerinde bakarak çıkın ve evinizin veya ofisinizin için bu kullanışlı Cellphone Sinyal Extender almak. Sadece bir pencere yanında yer anteni monte ve temel destek ünitesine koaksiyel kablo çalıştırın. Eğer başbakan sinyal alan 1500 metre kare olsun. Biz 1 bar arası gitti ... 5 ThinkGeek gizli karargahında ve bizim iPhone'larda çok sürecinde mutlu etti.

Bu Dual Band Cellphone Signalboost Extender 824-894 MHz / 1850-1990 MHz frekans aralığı vardır ve Özdeş ve Nextel dışında ABD'de herhangi bir cep telefonu sağlayıcınızdan telefonu kapsama artırır. Artı sesli sinyal gücü arttırıcı ek olarak bu EDGE ile yüksek hızlı veri transferi, 3G, ve EVDO ile çalışır çağırır.

Önemli Not
    Eğer Cep Telefonu Sinyal Extender çalışması için, bazı sinyali (en azından bir bar) olması gerekir. Sen orada ne artıramıyoruz ... değil mi?

Kurulum Özeti:
    Sadece bu nedenle, burada size Dual Band Cellphone Signalboost Extender eve yapmak gerekir ne kısa bir açıklama ise, içine alıyorsanız tam olarak ne olduğunu biliyorum.

Harici anten için bir montaj yeri 1.Determine. Bu, tavan arasında bir pencere, bir dış kapının yakınında kapalı olabilir veya evinizin veya ofisinizin dış yüzeyi üzerinde. Temelde size güçlü sinyali var nokta bulmak istiyorum ... Hatta sadece bir bar eğer.
    dahil vida ve donanım kullanarak seçtiğiniz montaj noktasına harici anten 2.Attach.
    3.Run baz güçlendirici kutusuna harici anten koaksiyel kablo dahil. En çok cep telefonu resepsiyon gelişmiş gerek merkezi bir konumda kutu yerleştirin.
    baz güçlendirici kutusunda 4.Plug.
    5.Done. Mutlu çağrı!
    Ürün Özellikleri

• geliştirin ölçüde cep telefonu sinyali
    çoklu montaj seçenekleri ile birkaç dakika içinde • Kolay kurulum
    • Kit montaj dahil kablolama ve donanım için gerekli her şeyi ile geliyor
    • Dual-Band teknolojisi (Özdeş ve Nextel ile çalışmaz) hemen hemen tüm ABD merkezli cep telefonu sağlayıcısı ile çalışır
    sesli arama ve yüksek hızda veri • artırır sinyal, 3G, EDGE kullanarak transferleri ve EVDO
    CDMA, TDMA ve GSM tüm nesillere • Eserler
    • Büyük ölçüde azaltır terkler ve keser
    • Birden fazla cep telefonu ve veri kartları aynı anda çoğaltılmış olabilir
    • Önemli ölçüde ses ve veri sinyal kalitesini artırır
    3G teknolojileri için gerekli • artırır veri iletişim hızları
    • alır ve iletir cep telefonu daha iyi
    • uzatır cep telefonu pil ömrü
    • Kolay kurulumu ve kullanımı, ve uygun fiyatlı's

Ürün Özellikleri

• Frekans: 824-894 MHz / 1850-1990 MHz
    • Kazanç: 50 dB / 50 dB
    • Doğrusal Çıkış Gücü: 30 dBm
    • Maksimum Çıkış Gücü: 35 dBm
    • Gürültü: 3.5 dB nominal
    • Düzlük: ± 2 dB / ± 2 dB
    • İzolasyon:> 90 dB
    • Güç Gereksinimleri: 110-240 V AC, 50-60 Hz, 0.6 A max
    • Bağlantı: TNC Erkek / F-Erkek
    • Boyutlar: 6.2 x 4.2 x 1.5 (inç) 15.7 x 10.7 x 3.8 (cm)
    • Ağırlık: 0,64 lbs / 0,29 kg

-------------------------------------------

google ceviriden; Azeri ingilizcesi icin kusura kalmayınız ;) ;) ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 15 Şubat 2011; 13:29:03 >

• bu daha iyi bisey, hemde mobil, sök tası yanii ;) ;) ,

http://www.youtube.com/watch?v=ZGOSUi0DvFw&feature=channel

http://www.amazon.com/Wireless-Extenders-YX-300-zPersonal-Booster/dp/B000QJ4Y5W

fıyat 186 usd

boyle bisey sayesinde komsulardanda hayır dua sı alınır mı, alınmaz mı bilmem,

ama saglık acısından bi sıkıntısı olsa amerikada satılmaz dı herhalde,

------------------------
    Specifications

US PCS 1900 MHz band
    Uplink: 1850 - 1910 MHz
    Downlink: 1930 - 1990 MHz
    US Cellular 800/850 MHz band
    Uplink: 824 - 849 MHz
    Downlink: 869 - 894 MHz
    Network formats: CDMA, GSM, TDMA, AMPS, GPRS, EDGE, 1xRTT, EVDO, HSDPA
    Coverage: 4 to 6 feet
    Operating conditions: Indoor use only
    Dimensions: 4 x 5 x 1.3 inches
    Weight: 10 ounces
    Note: If you need coverage greater than 4 to 6 feet, check out the dual-band YX510 from Wireless Extenders.

Not: kapsama 1,2-1,8 metre daha fazlasina ihtiyacınız varsa, Kablosuz Uzatıcılar gelen çift bant YX510 göz atın.

http://www.amazon.com/zBoost-YX-510-Signal-Booster-Dual-Band/dp/B000J2XZ1K fiyat = 330 usd

http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/wireless/detail-page/How-Zboost-works._V227872893_.pdf

-------------------------------------------------

..Contact Geeknet

Geeknet

11216 Waples Mill Rd.
    Suite 100
    Fairfax, VA 22030
    USA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi target4u -- 15 Şubat 2011; 13:57:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

s.volkan arkadaşlar vodafone çekiyor turkcell çekmiyor defalarca başvurduk ama baz kurmuyor demişler sende atlamışsın tam komedi
    quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

tam 6 senedir yani telsim zamanindan beri bizim mahalleye onlarca mail e rağmen baz dikmediler daha doğrusu dikemediler. Hep mahalleli ızin vermiyor diyorlar ama türkcell ıki tane baca gibi gizli baz dikti :)

ben arkadaşlara yazmadım ki sevimlican :) bugün yine oradan geçtim başvuru yapılması ile ilgili mesajlar ile alakalı.

• Arkadaşlar baz istasyonu sayısı ne kadar oldu bir bilgi varmı. En son 16bin küsürdü ondan sonra epey bi baz dikildi. Son rakamlar ne durumda acaba?
  • 2G'de 13000 ve 3G'de 6000 bin baz istasyonu var, Toplamda 19000 oluyor (2011 ocak verisi).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 17 Şubat 2011; 1:02:06 >
  • Rakamlar doğru ise vodafone geçenseneki hızla baz istasyonu kurmaya devam ederse bu senenin sonuna doğru turkcellin bildiğim kadarı ile 24000 turkcell ile pek fazla fark kalmayacağını düşünüyorum.
  • 2010 un son çeğreğinde 750 2G ve 700 3G baz istasyonu kurmuş, durmak yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentataseven

Rakamlar doğru ise vodafone geçenseneki hızla baz istasyonu kurmaya devam ederse bu senenin sonuna doğru turkcellin bildiğim kadarı ile 24000 turkcell ile pek fazla fark kalmayacağını düşünüyorum.

3g'ye değil 2g'ye bak asıl veri o şu an 13.000'de ve hala yeterli değil.
  • Baz sayısı yeterli bence

Ancak bazlar kalitesiz
  • Vodafone da hiç çekmeme problemi yaşamıyorum artık rüzgâr seside hiç olmuyor.
  • vodafonun baz sayısında turkcelli yakalamasını ve geçmesini beklemeyin, öyle birşey gereksiz ve olanaksızda...ha günün birinde vodafonun 25 milyon abonesi olursa o zaman ayrı...
    turkcellin 33 milyon, vodafonun 17 milyon abonesi olduğu düşünülürse turkcellin baz istasyonu sayısının fazla olması gerekliliği çok normal bir durum değil mi?
    1 kilometrekarede turkcellin 100 abonesi varken vodafonun 50 abonesi var diyelim.Herbir bazın aynı anda hizmet Verebileceği abone sayısıda kısıtlı olduğuna göre doğal olarak turkcell 2 baza ihtiyaç duyarken, vodafone ayn kaliteyi 1 baz ile sağlayabiliyor..
  • 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.