Şimdi Ara

Vodafone e-sim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
3
Favori
39.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • E simi deneyimleyen var mı? Bir şey sormak istiyorum. E simdeki şebekenin aktif olması için cihazın her an internete bağlı olması gerekiyor gibi bir şey dediler. Saçma geldi?
    Tecrübe edenler aydınlatabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekirac E kullanıcısına yanıt
    Yok öyle bir şey, normal sim ile aynı...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

İstanbul içerisinde e-sim bulabilen var mı ? Geçen günlerde 2-3 yerde vardı ama tekrar sorma fırsatım olmadı... AVM mağazalarında var mıdır ? Bilgisi olan varsa paylaşalım...

• Dün itibarıyla e sim e geçiş yaptım, e sim i tanımlayacağınız cihazda o anda internet olmalı ister farklı bir gsm hattı interneti yada wifi, çünkü e sim e ait qr kodu tarattığınız anda Vodafone üzerinden doğrulama yaparak esim in seri numarasını telefonunuzun imei üzerine sabitliyerek atama yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EGEA17 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun e simi nerden aldınız

• Çanakkale merkezde bir Vodafone shoptan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunaydın bende dün itibariyle e sim e geçmiş bulunmaktayım istanbul optimum avm de geçiş yaptım Bayi işlemi yapar yapmaz fiziki sim kartım kapandı ve verdikleri kodla tanımlamayı yaptım ve sim ücreti olarak 30 tl aldılar .eger veri planını silerseniz yada başka telefona geçerseniz tekrar ücret ödeyip yeni bir kod almanız gerekiyormuş bayinin demesi o yonde şimdilik bu kadar ilerleyen zamanda ne olur hep birlikte görecegiz

• rilasciare77 R kullanıcısına yanıt

Elimizde kalmadı diyorlar mı ?

• Vallahı bana dedigi sonuncuyu bana verdigi

• Esim geçildiğinde fiziki olan sim kartı kapatmak zorunlumu?Telefon değiştirdiğimizde başka telefona sim kart takılcağı zaman tekrar gidip sim kartmı çıkartmak gerekecek?

• RioDeJaneiro kullanıcısına yanıt
    Bende bunun derdindeyim. Ama hem esim kullanmaya baslayanlarin anlattiklari hemde mh ile de bir kac farkli kisi ile gorustum ne yazik ki esim aktif olduktan sonra fiziki sim devre disi kaliyor. Yani atiyorum olurda esim destekli telefon bozulur ve yedekte esim desteklemeyen bir telefon varsa ve gecicide olsa bu telefonu kullanacaksak gidip tekrar fiziki sim almamiz gerek bayiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Bende bunun derdindeyim. Ama hem esim kullanmaya baslayanlarin anlattiklari hemde mh ile de bir kac farkli kisi ile gorustum ne yazik ki esim aktif olduktan sonra fiziki sim devre disi kaliyor. Yani atiyorum olurda esim destekli telefon bozulur ve yedekte esim desteklemeyen bir telefon varsa ve gecicide olsa bu telefonu kullanacaksak gidip tekrar fiziki sim almamiz gerek bayiden.

Bu kötü oluyor işte.Her telefon esim desteklemiyor tekrar git bayi ara çıkar yeni sim uğraştırıyor.Neyse artık fiziki devam.

Aynen. Bende vazgectim almaktan. Zaten ana hattim turkcell ancak o esime gecince onu esim olarak kullanip telekom veya vodafonu ikinci hat fiziki kart ile kullanicam. Turkcell hat cunku surekli ana telefonda sabit kullandigim icin en mantikli cozum bu benim icin suan. Bence ikinci ucuncu hat olarak kullanilanlar yerine ana hatti esim kullanmak daha mantikli duruyor sahsi fikrim

• quote:

Aynen. Bende vazgectim almaktan. Zaten ana hattim turkcell ancak o esime gecince onu esim olarak kullanip telekom veya vodafonu ikinci hat fiziki kart ile kullanicam. Turkcell hat cunku surekli ana telefonda sabit kullandigim icin en mantikli cozum bu benim icin suan. Bence ikinci ucuncu hat olarak kullanilanlar yerine ana hatti esim kullanmak daha mantikli duruyor sahsi fikrim

Aynen o dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı.Diyelim e sim geçtik yurtdışına çıkan birisiyim illaki sorun yaşarım.Fiziki şart oluyor öyle oluncada.Vodafone geçti diğer operatörlerde ses yok.

Ben hem turkcell hem telekom mh ile görüşüp sordum bize bir bilgi gelmedi dediler. Twitterdan yazdim geri donus daha yapmadilar. Hadi telekom neysede turkcell daha 1 yil once esime haziriz diye aciklamalar yapiyorlardi. Ama gel gor ki suan soruya cevap dahi alamiyorum

• quote:

Ben hem turkcell hem telekom mh ile görüşüp sordum bize bir bilgi gelmedi dediler. Twitterdan yazdim geri donus daha yapmadilar. Hadi telekom neysede turkcell daha 1 yil once esime haziriz diye aciklamalar yapiyorlardi. Ama gel gor ki suan soruya cevap dahi alamiyorum

Vodafone mantıklı hareket yaptı.Diğerleri sanırım seneye anca aktifleştirir.Altyapılardaki gelişmelerden haberleri yok çalışanların herhalde.

Haberi yoktur doye bir durum olamaz ama vodafonun bu hareketine bir cevap gelmeli artik.

• quote:

Haberi yoktur doye bir durum olamaz ama vodafonun bu hareketine bir cevap gelmeli artik.

Bende bekliyorum bakalım ne zaman.

• Merak ettiğim bir konu var, ikiz sim vardı normalde iki cihazda kullanmaya imkan sağlıyordu her ne kadar biri aktifken diğeri devre dışı kalsa da.

Şimdi e sim olup iki cihazda kullanan var mı aynı numarayı ? Bir sefer karekodu okutup kullanmak yetiyor mu iki cihaza da, yoksa 2. cihaza okutunca ilk olandan bilgiler siliniyor mu ? Deneme imkanı olan var mı

• Şu ana kadar bir bayiden de elimizde var açıklaması alamadım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.