Şimdi Ara

Vodafone e-sim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
3
Favori
39.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onlarda bilmiyorlar ki. Ben mh ile gorustum adam acik acik soyledi bu konuda bize daha bir egitim verilmedi verildikten sonra sizlere daha net bilgiler verebiliyor olucaz diye. Bayiilerinde durumu farkli degil. Ben bayiiye uğradım
    Gecen hafta iki bayan vardi esim geldimi dedim ufo goren masum koylu gibi bakmaya basladilar baska bir arkadas geldi komsutuk o da suan bize gelmedi diye soyledi sadece.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Aynen durum bu, teknoloji özürlü bir ülkede yaşıyoruz.

• İstanbul avrupa yakasında esim olan bir bayi var mı acaba?

• Ekirac E kullanıcısına yanıt

evet,e-sim aktif etmek icin internet sart,ben 2 gun once ankarada bir bayiden e sim temin ettim,sonunda cift telefon kullanmakdan kurtuldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yoldagezen kullanıcısına yanıt
    Ankara'da nereden aldınız? Bulamadım ben bir türlü.

• Ben de bulamadım izmirde

• Şuan Bostancı GB iletişimde var.

• Turkcell fiziki sim kullanıyorum, 2. hat olarakta vodafone e-sim alırsam hangi hattın internetini kullanmak istediğimi seçebiliyormuyum?

• hayatgezi kullanıcısına yanıt

Evet seçebiliyorsun.

• Bu arada ben de bugun İzmir Güzelyalı'daki Vodadone Bayii'nden E-Sim aldım. Yedek kullandığım bir Turkcell hattım vardı . Hat taşımak istediğimi ve E-sim almak istediğimi soyledim. Ücretsiz olarak işlemi yaptılar.

• Ayrıca Önemli bir konuyu paylaşmak istiyorum...

Vodafone Bayi den e-sim kartı aldıktan sonra sadece deneme amacıyla QR kodu okuttum . Telefon hemen yeni bir hat olduğunu buldu ve kurulum ekranına geçti. Ancak daha sonra evde kurarım diyerek işleme devam etmedim ve kurulum ekranından çıktım.

Eve gelip tekrar QR kodu okuttuğumda "bu QR kod artık geçerli değildir " şeklinde bir hata aldım. Daha sıonra internette ingilizce olarak yurt dışındaki operatörlerin sitesinde bu hata ile ilgili biraz araştırma yaptım. Orada yazdığına göre QR kod ile kurulum işlemine başladığımız zaman işlemi iptal edersek ve son aşamaya kadar gelip hat kurulumunu tamamlamazsak QR kod geçerliliğini yitiriyormuş ve yeni bir QR kod almak gerekiyormuş . Bu yüzden muhtelemen hattım 2 gün sonra açılsa bile mevcut E-Sim üzerindeki QR kod ile hattımı açamayacağım...

Hat açıldıktan sonra tekrar dener buraya ne olduğunu tekrar yazarım.

• Hangi bayilerde var?

Kocaelide bayilerin haberi yok.

Hatta müşteri temsilcilerinin eSIM tanımından haberi yok..

• surfer kullanıcısına yanıt
    Sanki ikinci kod alımı için Vodafone yeni sim kart ücreti isteyecek sitesindeki sss lerden öyle anlaşılıyor, güncel durumu paylaşırsanız seviniriz, ayrıca büyük olasılıkla bu sorunu çözmek için Vodafone da saç baş yolacaksınız şimdiden geçmiş olsun...

• maaart M kullanıcısına yanıt

ben de senin dediğin gibi olacak diye tahmin ediyorum. Halbuki yurt dışında yeni qr kodu talep ettiğinde mail olarak kolayca atıp hattını açmanı sağlıyorlarmış. Muhtemelen şu an burada öyle bir uygulama yoktur.

• surfer kullanıcısına yanıt
    Valla yurt dışında kullandığım bir firma app üzerinden direk ekleme yapıyordu, bu başlığın ikinci mesajında günler önce yazdım bu e sim yurt dışına gitmeden Online paket tarife hat almak için avantajlı yerel yaşanan yerde yerel operatör için hiç bir olayı yok, Vodafone her işte olduğu gibi eline yüzüne bulaştıracak heyecanla geçenlerde sorun yaşadıkça bırakacak, daha bayilerinin müşteri hizmetlerinin ne olduğundan haberi yok, düşün ki esimli telefon kayboldu geçici eski tel buldun uğraşacağın eziyeti düşünsene...

Vodafone cok net hazirlanmadan baslamis.
    Sanirim Turkcell daha duzgun vermeye basliyacak e-sim hizmetini.

• AzuLA kullanıcısına yanıt
    Bir an önce Turkcell ve TT ye de gelirse iyi olacak dediğiniz gibi.

Bizim operatorler para icin herseyi yapar. Oysaki esime gecmekte ucresiz olmali esimi farkli telefona ayarlamakta icin bahsettiginiz ilkinden sonraki qr kod alimini ( muhtemel ücret taleibi icin ) ucretsiz yapmailar aonucta sadece aktiflestirmek icin qr verecekler ama bunu firsat bilip her wr ayri ucret odemelisiniz derler kesin.

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Öyle yapma ihtimalleri yüksek. Benden ikinci qr kod için ücret talep edilirse kesinlikle ödemem. Hattı kullanmam gerekirse kalsın öyle.

• Gece 00:50 de hat taşındı. QR kod ile denedim ve hat çalıştı. Açıkçası ben o uyarı mesajından sonra çalışmasını beklemiyordum. Hattı kurdum ve şu an aktif. Ya hat kapalı olduğu ve henüz açılmadığı için öyle bir uyarı aldım veya gün içinde Vodafone'a bir sorun kaydı bırakmıştım müşteri hizmetlerinden , arka planda sorunu çözmüş ve QR kodu tekrar çalışır duruma getirmiş olabilirler. @maaart @AzuLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 9 Kasım 2020; 9:24:8 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.