Şimdi Ara

Vodafone'dan Kontratlı iPhone Alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Vodafone'dan yeni hat açtırıp hemen kontratlı iphone paketlerinden birini kredi kartı kurgusu üzerinden almak istiyorum. Ben aslen Turkcell kullanıcısıyım.

Şimdi merak ettiğim husus şu;

Sitede ilan ettikleri kontrat eski kontrat o yüzden de ücretin ne kadarı cihaza gidiyor ne kadarı tarifeye onu açık ve net şekilde yazmamışlar. Eski hesapta 250TL ön ödeme + 18x69 (99-30) cihaz bedeli : 1542 tl ediyor ki yurtiçi garantili cihaz için mükemmel bir rakam. Ben diyorum ki gideyim hemen alayım, sonra da hemen yarın feshedeyim. İlk ay için 30tl'yi ödemiş olurum ama geri kalan aylar için sadece cihaz taksidi ödenir gibi anladım şu an internet sitesinde gözüken kontrattan. Yalnız mesela internette ilan edilen yeni fiyat 300TL + 18x99 yani fiyatta bir yedirme durumu söz konusu mu bunu bilemiyorum.

2 sorum var bu bilgiler ışığında:

1) Vodafone'dan aldığım telefon sim kilitli midir? Turkcell hattımı takınca takır takır çalışacak mı?

2) Vodafone'dan telefonu alır almaz hemen kontratı feshedersem cihaz bedeli harici ekstra birşey öder miyim ve cihaz bedeli gerçekten yukarıda hesapladığım şekilde midir?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

• 1. sorunuz, evet tcell hattınızı taktığınızda çalışır direk olarak.. telefonlar simfree.. herhangi bir sorun olursa dahi hemen arıyorsunuz müşteri hizmetlerini ve 15-20 saniye içerisinde lock u kaldırıyorlar.. benim aldığım cihaz simfree idi..

2. sorunuzdan emin değilim forumda bununla alakalı şeyler yazıldı çok ancak ilgilenmediğimden okumadım açıkçası.. ön ödeme olarak 300 ödeyeceksiniz bunu bliyorum
  • Yakın dönemde vodafonedan cihaz alıp kontratını iptal ettirmiş bir arkadaşımız varsa bana ikinci meselede yardımcı olması mümkün mü arkadaşlar?
  • Şubat'ta vodafonedan 16GB'lık modelini aldım(65x24) , 2 ay sonra iptal ettim gönderdikleri faturada cihaz bedeli 1538TL yazıyor ancak kredi kartıyla ödediğim tutarı eksik düştüler ve bunu kabul ettiremedim , benden fazladan 114TL tahsil ettiler, aynı şekilde arkadaşımdanda, cihaz bedeli için çok net bişey söyleyemem hatta müşteri temsilcisi bile söyleyemiyordu, tek söyleyeceğim şey vodafonedan uzak durman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat8634

Şubat'ta vodafonedan 16GB'lık modelini aldım(65x24) , 2 ay sonra iptal ettim gönderdikleri faturada cihaz bedeli 1538TL yazıyor ancak kredi kartıyla ödediğim tutarı eksik düştüler ve bunu kabul ettiremedim , benden fazladan 114TL tahsil ettiler, aynı şekilde arkadaşımdanda, cihaz bedeli için çok net bişey söyleyemem hatta müşteri temsilcisi bile söyleyemiyordu, tek söyleyeceğim şey vodafonedan uzak durman.

peki hocam hakem heyetine gittinmi?
  • Gidemedim henüz ama gidip mutlaka şikayette bulunacağım , çok yüksek bir meblağ olmasada tüketicilere daha dürüst davranmaları gerekir.
    Umarım zamanaşımına uğramamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat8634 -- 7 Ekim 2011; 1:33:35 >
  • quote:

Gidemedim henüz ama gidip mutlaka şikayette bulunacağım , çok yüksek bir meblağ olmasada tüketicilere daha dürüst davranmaları gerekir.

Munferit bir olayi genele yaymamiz yanis olur, 2.si itiraz etmenin suresi var, bir sure sonra kabul etmis sayilirsiniz. (ancak sureyi sormayin net hatirlayamadigim icin yanlis bilgi vermek istemedim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Gidemedim henüz ama gidip mutlaka şikayette bulunacağım , çok yüksek bir meblağ olmasada tüketicilere daha dürüst davranmaları gerekir.

Munferit bir olayi genele yaymamiz yanis olur, 2.si itiraz etmenin suresi var, bir sure sonra kabul etmis sayilirsiniz. (ancak sureyi sormayin net hatirlayamadigim icin yanlis bilgi vermek istemedim)

Münferit uygulamayı tespit edebildiğine göre, müstekar uygulamayı da bildiğini düşünüyorum :)

Hesabım doğru mudur hocam? Yarın gidip telefonu alsam, ilk ay otomatik tahakkuk edecek konuşma paketi haricinde yalnızca cihaz bedelini mi öderim??

Ha bir de bugün başka bir vodafone bayiinde hanımefendi bana kontrat süresi sonuna kadar cihazınızın sim kilidi açılmaz dedi. Feshedersem kontratı ne yapacaksınız dedim yine açılmaz dedi. Hukuken mümkün değil diyince biz böyle biliyoruz gibi birşeyler söyledi. Bu konuda da yerleşik uygulama nedir bir bilginiz var mı?

• quote:

quote:

Olay münferit değil neden mi;
    Ben cihazı 65TL x 24 olarak aldım ve ilk 12 ayı kredi(57TL x 12) kartımdan tahsil ettiler. Yani 684TL tutarında cihaz bedelini ödedim. İki ay kullandıktan sonra iptal ettim ve bu iki ayın 57TL x 2 = 114TL'yi ödememiş saydılar, 3. ayda iptal etmiş olsaymışım 57TL x 3 = 171TL fazladan ödeyecekmişim, bunu genel merkezden arayan çalışan söyledi, sistemleri buymuş. Bu çalışana anlatamadım derdimi. Belkide böyle bir uygulama yok ama bizi geçiştirmek için yaptılar doğrusu bilmiyorum.
    Müşteri hizmetlerini aradığımda 2 kez aldığım cevapta şuydu; Geri kalan taksitler kredi kartımdan çekilmeyecekmiş,yani kalan 10 taksit iptal edilecek. Tabi böyle bişey olacağına ihtimal vermedim ve de olmadı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: golemcan

quote:

quote:

Münferit uygulamayı tespit edebildiğine göre, müstekar uygulamayı da bildiğini düşünüyorum :)

Hesabım doğru mudur hocam? Yarın gidip telefonu alsam, ilk ay otomatik tahakkuk edecek konuşma paketi haricinde yalnızca cihaz bedelini mi öderim??

Ha bir de bugün başka bir vodafone bayiinde hanımefendi bana kontrat süresi sonuna kadar cihazınızın sim kilidi açılmaz dedi. Feshedersem kontratı ne yapacaksınız dedim yine açılmaz dedi. Hukuken mümkün değil diyince biz böyle biliyoruz gibi birşeyler söyledi. Bu konuda da yerleşik uygulama nedir bir bilginiz var mı?

Acikcasi benimde anladigim o yani hesabiniz dogru (yanlislik varsa simdiden ozur dilerim) Vodafone bayii ameane tabirle sallamis, sim kilidi acabilirsiniz bunda bir sorun yok, heleki kontrati fesh ettikten sonra kimse mani olamaz.

• quote:

quote:

quote:

Olay münferit değil neden mi;
    Ben cihazı 65TL x 24 olarak aldım ve ilk 12 ayı kredi(57TL x 12) kartımdan tahsil ettiler. Yani 684TL tutarında cihaz bedelini ödedim. İki ay kullandıktan sonra iptal ettim ve bu iki ayın 57TL x 2 = 114TL'yi ödememiş saydılar, 3. ayda iptal etmiş olsaymışım 57TL x 3 = 171TL fazladan ödeyecekmişim, bunu genel merkezden arayan çalışan söyledi, sistemleri buymuş. Bu çalışana anlatamadım derdimi. Belkide böyle bir uygulama yok ama bizi geçiştirmek için yaptılar doğrusu bilmiyorum.
    Müşteri hizmetlerini aradığımda 2 kez aldığım cevapta şuydu; Geri kalan taksitler kredi kartımdan çekilmeyecekmiş,yani kalan 10 taksit iptal edilecek. Tabi böyle bişey olacağına ihtimal vermedim ve de olmadı zaten.

bu durumda en kisa zamanda hakem heyetine basvurmanizi salik veririm, sizin lehinize cikacak karar, diger davalara ornek tesgil edecektir.

• Extreme Victory
    Bende kötü intiba bıraktılar velhasıl kelam :)
    Tavsiyenizide mutlaka dikkate alacağm, teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat8634 -- 7 Ekim 2011; 2:06:28 >
  • quote:

Extreme Victory
    Bende kötü intiba bıraktılar velhasıl kelam :)
    Tavsiyenizide mutlaka dikkate alacağm, teşekkürler.

mumkundur rica ederim umarim lehinize karar cikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 7 Ekim 2011; 2:09:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: golemcan

Kolay gelsin arkadaşlar,

Vodafone'dan yeni hat açtırıp hemen kontratlı iphone paketlerinden birini kredi kartı kurgusu üzerinden almak istiyorum. Ben aslen Turkcell kullanıcısıyım.

Şimdi merak ettiğim husus şu;

Sitede ilan ettikleri kontrat eski kontrat o yüzden de ücretin ne kadarı cihaza gidiyor ne kadarı tarifeye onu açık ve net şekilde yazmamışlar. Eski hesapta 250TL ön ödeme + 18x69 (99-30) cihaz bedeli : 1542 tl ediyor ki yurtiçi garantili cihaz için mükemmel bir rakam. Ben diyorum ki gideyim hemen alayım, sonra da hemen yarın feshedeyim. İlk ay için 30tl'yi ödemiş olurum ama geri kalan aylar için sadece cihaz taksidi ödenir gibi anladım şu an internet sitesinde gözüken kontrattan. Yalnız mesela internette ilan edilen yeni fiyat 300TL + 18x99 yani fiyatta bir yedirme durumu söz konusu mu bunu bilemiyorum.

2 sorum var bu bilgiler ışığında:

1) Vodafone'dan aldığım telefon sim kilitli midir? Turkcell hattımı takınca takır takır çalışacak mı?

2) Vodafone'dan telefonu alır almaz hemen kontratı feshedersem cihaz bedeli harici ekstra birşey öder miyim ve cihaz bedeli gerçekten yukarıda hesapladığım şekilde midir?

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

Yanlış Hatırlamıyorsam Faturada Cihaz Taksit Bedeli Şeklinde Belirtilen Bir Tutar Var.Sizin Bahsettiğniz Kampanyada Bu Fiyat 69 TLdir.

Yani Şöyle Bi Hesap Yapsak Sanırım 69*18=1242 + 300 = 1542 ve Eğer 0 Bi Hat İle Bunu Yapacak Olursanızda Vergiyide Ödemek Zorunda Kalacaksınız. Bilginize....

Edit : Şimdi İnceledim Neredeyse Tüm Telefonlarda Son Kullanıcı Bedeli Belirtiliyor Fakat iPhone da Belirli Değil. Sanırım Müşteri Hizmetlerinden Ya Da Cep Merkezlerinden Öğrenebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysakay -- 7 Ekim 2011; 2:51:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.