Şimdi Ara

Vodafone 4,5g ile 2g arasındaki pil tüketim farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Realme 11 pro model telefon aldım. Sıfır telefon wifi bluetooth gps nfc ne varsa kapalı vaziyette geceden sabaha %10 pil tüketiyordu. Ortalama 3-4 saat ekran süresi ancak alabiliyordum.

Saçma olduğunu düşünüp denemek adına 4g'yi devre dışı bıraktım. Geceden sabaha %1 şarjım gitti ve ekran sürem 9 saatin üzerine çıktı

Benzer sorunu yaşayan var mı? Sorun telefonun 4g bandında olabilir mi acaba ona göre ya servise gönderecem ya operatör değiştirecem. Böylesine trajik bi fark mantık dışı çünkü.

Ek olarak eskişehirde şehir merkezinde yaşıyorum yani şebekenin sinyal almakta zorlanmasına bağlı olarak pilin fazla tüketimi durumundan haberdarım ancak evin her odasında şebeke full çekiyor yani sinyal aramaya uğraşıp pilin azaldığı seçeneğini şahsen elemiş durumdayım

• Vodafone da yıllardır olan kimine göre şehir efsanesi kimine göre gerçek olan bir durum bu, on yıldır değişen bir şey yok, forumda sayfalarca konuşuldu yıl 2024 e bir buçuk ay kala hala değişim demek yok, taşı kurtul derim hiç uğraşma
  • maaart M kullanıcısına yanıt

önceki telefonumda sorun olmayıp bunda olması sadece garibime gitmişti hocam yoksa ben de pek memnun değilim ama işte taahhüt zıvası yüzünden mart ayına kadar beklemek durumunda kalacam

• Realme gt 2 Pro kullanırken şarj seviyesinde hızlı düşüş yaşanıyor du .Yazılımda buna etkin arka planda kapatılamayan servisler var .

4g de sürekli band değiştirmesi etken olabilir .

2g D sabit bir istasyonda takılı kaldığından daha az tüketim oluyor .

eski samsung telefon var sadece açık kalsın diye tutuyorum 3g de şarjı 2 gün zor bekliyor .2 g bekleme süresi 1 haftayı buluyor .

• Gece tüketimini bilmiyorum genelde gece şarjda veya kapalı oluyor cihaz. Ama Wifi kullandığım zamanla 4G kullandığım zaman arasında ciddi bir pil tüketim farkı oluyor. Wifi ile günü %30 şarjla kapatırken 4G de günü akşam ufak bir ikinci şarj yaparak anca tamamlıyorum. Mobil veri kapalıyken şarj sorunu yaşamadım.

• pil tüketim farkı var vodafone da ama bu kadar çok değildi . en azından iphone da

• ben huawe telefon kullaniyorum.ununda sarj 3 4 saat gidiyor vodafone hattimda
  • phasan P kullanıcısına yanıt

hocam bi 4gyi devre dışı bırakıp dener misin sonra değişim olursa bilgi ver bakalım

• emrekaradag kullanıcısına yanıt
    Bugun bir deneyecegim suan otamatik 4g kapattim sonucu size yazarim bu arada vodafone cok sarj yedigini biliyorum yillardir sorun duzelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 17 Kasım 2023; 9:59:29 >
    Suan asiri bir sarj dususu yok tt 4.5g acik 3 saat te yuze 6 sarj gitti bosta kisaca asiri sarj tuketimi var vodafone 4.5g de oyle cokta uzak bir yerde degil baz istasyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 17 Kasım 2023; 11:56:35 >
  • Türk Telekom 4.5 G olarak şarj tüketimi orta seviyelerde.
    Telefon TCL 30 SE.
    Bilmiyorum sizlerinde durumu aynımıdır.?

3 saatte %6 gerçekten fazla işte. bende geceden sabaha 6 saatte %10 gidiyordu şimdi 4g kapalı iken %1 yada 2

benim bulundugum yerde tt de normal yuzde 6 gitmesi bende vodafonede 4.5g de cok az sarj gidiyor bu arada vodafone 2g edge tek cekim oda sarj etki ediyor is yerimde yinede 4.5g kadar hizli bitirmiyor bu saat te normalde yuzde 50 duserdi sarj suan kullandigim halde 85 ekran suresi 2.30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 17 Kasım 2023; 13:50:54 >
  • GENERALCELL kullanıcısına yanıt
    Benim ki turk telekomda sarj cok dusurmuyor tt ile huawei telefonumda 6 saat ekran suresi aliyorum 2021 yilinda almistim telefonu
  • Vodafone 4.5G kullanımında diğer operatörlere göre bataryayı fazla harcar. Bu yıllardır bu forumda çok yazıldı anlatıldı. Bu konuda Vodafone vukuatlı.
    Telefona TT hattı taktım,gece 1`de yattım,sabah 8`de kalktım %2 sarj gitmiş, aynı telefona Vodafone hattı takıyorum,aynı saatte elimden telefonu bırakıyorum sabah aynı saatte bakıyorum sarj %6 gitmiş gibi örnekler veren bir çok üye hatırlıyorum.
    Bana örneğe gerek yok,ben 15-20 yıl Vodafone ve Turk Telekom aynı anda kullandım,Vodafone sarjı açık ara fazla harcar ve değişmedi.
    Benim aynı telefonumda aynı konumlarda aynı kullanımlarda Vodafone günde bataryanın %80 `ini harcarken, Turk Telekom bataryanın %50`sini bile harcamıyordu. Bunu defalarca test ettim. Benim için şüphe yok. Son 5 yıl içinde düzeldimi bilmiyorum.
  • BilgiNotu kullanıcısına yanıt
    Ben bugun denedim dedigin gibi ayni degisen yok suan bu saat te Bile sikinti
  • Bende fark ettim hatta bu işlerden anlayan operatör teknik destekten bir arkadaşa bahsettim durumu şu şekilde açıkladı, çekim gücü Turkcell gibi yaygın ve baskın olmadığı için cihazlar daha fazla modem enerjisi harcıyor yazılımsal olarak maalesef
  • dobrasam kullanıcısına yanıt
    yatirim yapsin ozaman ben 1 haftadir vodafone yedek hattimda 4 g acmiyorum saj gitnesin diye evde yatarken birakiyorum 7.30 saat te yuzde 2 sarj dususu olmus 4g acsam yuzde 10 uzerine cikardi vodafonede

Neden yapsın hocam ben olsam bende yatırım yapmam

• Mevcut durumu turkcell ile de yaşıyorum. İphone 14 telefonum turkcell mobil veri açıkken hem ısınıyor hem de şarjı erken bitiyor. Bende wifi olduğun da uçak modunda kullanıyorum yoksa şarj inanılmaz gidiyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.