Şimdi Ara

Vodafone 4.5G düşük hız (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
47.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m398

hocam bende 15 yıllık vodafone müşterisiyim. vodafonenin kronik sorunu kapalı alan kapsaması. 4g hususuna gelince 3-4 diş çekerken bile 5mb hız alıyorum demişsiniz normal zira band 8 veya band 20 den sinyal alıyorsunuzdur. fiber olmayan bazlar rezil durumda sizde fiber olmayan bir bölgeden sinyal alıyorsunuz büyük ihtimalle 3g de 20 mb alıyorsanız yalnızca 3g modunda kullanın bence

hocam 3g de bu ay 20mbps almaya başladım, daha önceki aylarda 10mbps idi, 4g de bir değişiklik yok hız 6mbps ama baz istasyonuna vodafone üç sene evel fiber döşedi niye 4g de hız vermiyor ayrıca 3g de pil acayip yiyor sen eminmisin 3g de hız 20mbps olunca baz istasyonunda fiber olmadığını...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam tam emin değilim ancak büyük ihtimalle öyle fibersiz bazlar maximum 15-20 arası hız veriyor ve hız aşırı dalgalanıyor il ilçe neresi senin nperften bak
  • m398 M kullanıcısına yanıt
    eskiden 3g de 12 mbiti geçebildiğim yerlerde şimdi sanki hız 8mbit e sabitlenmiş gibi 8mbit i geçemiyorum (yaklaşık 2-3 haftadır böyle)
  • bandları yetersiz, hiç bir zaman hızlı olamayacak.
  • Arkadaşlar Nperf uygulamasindaki sorun giderilmis.Haritalamadaki görüntüleme sorunu giderildi.Ankara Kızılcahamam Gerede Karabük Bartın Amasra Zonguldak Akçakoca Kandıra kocaeli illeri yolcugundaki Vodafone şebeke kapsamasini görebilirsiniz

• Turkcell Vodafone ve Türk Telekom n perften kapsama haritaları arkadaşlar

Vodafone 4.5G düşük hız

Vodafone 4.5G düşük hız

Vodafone 4.5G düşük hız

• Uşak üni yoğunlukta bu sonuc çıkıyor.

11 download, 18 upload, ping 19

800 den verıyor burda vodafone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HS17 -- 5 Haziran 2017; 13:49:53 >
    Haritaları yorumlar misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ares hocam her harita altında hangi operatore ait olduğu yazıyor. Ayrıca gri olan yerler çekim olmadığını mavi renk 2g yi yeşil renk 3g yi turuncu renk 4g yi kırmızı renk 4.5g yi simgeliyor. Renkler koyulastikca şebeke en iyi çekimde demek renkler acildikca çekim kalitesi düşüyor kısaca böyle haritayı bakarak yorumlayacaksiniz:-)

• A.R.E.S. kullanıcısına yanıt
    Operatörlerin performansı bölge bölge değişiyor. Merak ettiğiniz bölgeye yönelik olarak kapsama durumunu incelemeniz gerekli, genel bir yorum yapılamaz. Yapılacaksa da Turk Telekom'da hala o kadar mavi nokta yani 2G olması hayra alamet değil. Ya bu alanları telefonu sadece 2G destekli biri çizdi diyeceğim ki olmaz, ya 2G'ye sabit gezdi ki mantığı ne ya da Turk Telekom buralarda hala 3G ve 4G veremiyor!!!Son seçenek hem en mantıklısı hem en mantıksızı. Turkcell ile Van'dan Tekirdağ'a kadar 2G'ye düştüğü yer olarak çok az görmüştüm. Bir de Vodafone daha çok sadece 800 ya da 900 MHz kapsamasına önem vermiş ki, 4.5G kapsaması olan yer az. Turkcell herhalde 1800 ve 800 frekanslarını beraber kullandığı için 4.5G kırmızı rengini almış; görece daha fazla Vodafone'a göre.

Hız olarak ise Turkcell lider ve Turk Telekom da iyi, yer yer daha iyi. Vodafone ise 3G hızlarına devam ediyor...

Ancak haritada ciddi eksik var, çoğu bölgede net veri yok, olsa da sokaklarda dolaşılırken elde edilmiş veriler, bina içinde sönüyordur verim. Hani daha çok haritalamak lazım...

Gri olan yerlerde de şöyle bir sıkıntı var, nPerf uygulaması telefon güç tasarrufunda iken sinyal verisini okumakta sıkıntı yaşıyor, bundan dolayı gri uzun çizgiler şeklinde görünen yerler kapsama sorunu değil, uygulamanın beceriksizliğini gösteriyor daha çok. Ama bölgesel olarak yer yer kapsama olmayan yerleri de gösteriyordur mutlaka. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 5 Haziran 2017; 21:35:31 >

• Hocam benim güç tasarruf modu kapalı ancak nperfte haritalama yaparken ekran açık olmazsa belli bir süreden sonra gri kapsama olarak noktaliyor hocam haklısın çekmediği yerler var ancak bu durumda var ayrıca hala iPhone da aktif haritalama yok enteresan. Son olarak Android de ekran kapanınca gri haritalamayi nasıl önleriz arkadaşlar.Hocam kutahya-domanic-İnegöl kapsamasi ile Ankara-Kızılcahamam-Gerede kapsamasi %100 doğru Vodafone için bizzat ekran açık olarak ben yaptım

Güç ayarlarınızı kurcalayın derim. Ben genelde tek uygulama ile kayıt yapmam. nPerf, Sensorly ve CellMapper ile kayıt yaparım. Bundan dolayı da CellMapper'ın Blank Screen modunu kullanırım ki ekran açık olsa da görüntü siyah olduğundan kapalı gibi görünür ve Amoled ekran güç tüketimi yapmaz.

Son zamanlarda farkettiğim gri noktaları yüklerken sistem düzeltiyor bir şekilde ve haritaya yeşil ve turuncu noktalar olarak aktarıyor. Ancak eski veriler gri görünmeye devam ediyor.

Biri Konya Karaman arasını haritalamış Vodafone ile ama ful gri. :D Biri de Turkcell ile Van üzerinden Avrupa'ya doğru uçak seferi yapmış, yine full gri. :D Aynı çizgi Turk Telekom'da da var; yurtdışından bir yolcu nPerf açık uçmuş olabilir gibime geldi.

Ben de Trakya civarını haritalıyorum Turkcell'in, yaza baya baya genişletmeye niyetim var. Sabah erkenden atlayıp bisiklete, gezeceğim de gezeceğim. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sis651 -- 6 Haziran 2017; 13:56:7 >

• Ok hocam bende bu sene Karadeniz ve Antalya taraflarını ve yaylalari hatırlayacağım Vodafone için

• Vodafone Bursa ulu cami yani ulucarsi içi kat -1

Vodafone 4.5G düşük hız

• bügün vodafoneden türk telekoma geçtim türk telekom 4g de baya iyi vodafonda aynı yerde 8 mbit alabiliyodum
    Vodafone 4.5G düşük hız
    (800 mhz)
    ayrıca vodafone de 2 gbyta 35 tl ödüyodum turk telekomda 10 gbyta 39 tl ödüyorum
  • Vodafone bulunduğum yerde (antalya) 3g de 4g de full yaklaşık 18 mb veriyor ama ping güzel

Türk telekom 3g full 4g 2 çubuk çekiyor (4 çubuk gösyeriyor tel en fazla s7 edge)

Vodafonun hızı türk telekoma göre testlerde daha düşük olsada ping durumundan ötürü beni hiç pişman etmedi özellikle mobil oyun oynarken türk telekomda baya kasma oluyodu kapsama alanı ses görüşmesi olarakda bence daha iyi ben geçtiğime hiç pişman olmadım

Vodafone 4.5G düşük hız

• vodafone 3g hızım 20mbps olmuştu npef haritasında dün evime çok yakın baz istasyonu koymuşlar gördüm bir odada 75dbm çıkıyor diğer odads 67 dbm çıkıyor inşallah 4g de gelir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adres neresi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: m398

adres neresi hocam

İzmir Karabağlar
    üç ay önce vodafone aramıştım şikayette bulunmuştum, üç veya dört ay önce evde 4g ful çekiyordu bir sabah bir baktım 4g bir iki diş çekiyor hızım 25mbps den 5mbps düşmüştü 3g de ful çekiyordu ama hız olarak da 5mbps di vodafone dan yeni telefon almıştım 90 tl ona ödüyorum ayrıca 46 tl wifi için ödüyorum eşim vodafone hat için ayda 20 tl yüklüyor yani ayda 156 tl ödüyoruz hizmet sıfırdı eğer bu durumu düzeltmezlerse bir daha vodafone eve sokmayacığımı telefondaki bayana söylemiş taahhütüm bitirecrğim taktirde ne kadar öderim diye hesaplaştırmıştım demek ki dikkate almışlar yoksa çok çok kızdım hocam evde hızım 25mbps iken bana tahhüte bağlatıyorsun bana telefon ve wifi aldıyorsun daha taahhütüm bitmeden baz istasyonunu başka yere taşıyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone 4g ile Bursa Gemlik Dr Ziya Kaya Mah hız testi o kadar kötü ki bazen test yapamıyorum sunucuya ulaşılamıyor 3g 3-4-5 diş olunca 4-5 mb 4g cam kenarı full çekince bile 1-6 mb hız veriyor yalnız full çekse bile dedim ama sahte çekiş var teli az oynat 4g 2 diş oluyor h ye geçiyor çok kötü Vodafone kapsamasi Gemlik te

Vodafone 4.5G düşük hız

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.