Şimdi Ara

VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
5
Favori
258.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arsivlik bir çalışma olmuş gerçekten..Tşkler pc-system1
  • quote:

Orjinalden alıntı: mOnstEr.ay

kurarken bi sorun çıktı ;
     VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım)

Neden kaynaklanıyordur cvplarsanız sevinirim.

vmware bazen cd-rom sürücülerini otomatik olarak tanımıyor. o yüzden sanal makinayı başlatmadan önce "edit virtual machine settings" e tıklayıp cd-rom sekmesinden "auto detect" değil de menüden direk cd sürücünüzü seçin. sorununuz çözülecektir.

• quote:

Orjinalden alıntı: xxantihackersxx

Ben Bilgisayar Okuyorum... Hocalarımla Bu Programı Geliştirip Pardus 2007 Felis Chaos'u Kurmuştuk !!!!!

kardeş mümkünse onun pardus için yükleme dosyasını verirmisin çok lazımda (telefonun hafızası doldu pc suite'i pardusa kuramıyorum)
  • bu vmware e ısletım sıstemını ben ıso dosyasından yaptım. krudugum sıstem backtrack2. vmware den sıstemın ayarlarından donanım eklemek ıstıyorum usb ethernet kartı vs eklı su an ama wıreless adaptoru eklı degıl ve ekle dedıgımde wırless kartı gormuyor dolayısıyla ekleyemıyorum. sorun nedır yardımcı olabılırmısınız?
  • onemlı olmasa tekrar yazmazdım ama yardımcı olabılecek varmıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: excoder

quote:

Orjinalden alıntı: mOnstEr.ay

kurarken bi sorun çıktı ;
     VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım)

Neden kaynaklanıyordur cvplarsanız sevinirim.

vmware bazen cd-rom sürücülerini otomatik olarak tanımıyor. o yüzden sanal makinayı başlatmadan önce "edit virtual machine settings" e tıklayıp cd-rom sekmesinden "auto detect" değil de menüden direk cd sürücünüzü seçin. sorununuz çözülecektir.

Tamam saol yorumun için bide ben cd takmıyordum kendi kurcak diye düşünüyodum.

• puff VMware de mevcut ekran kartımı bir türlü göremiyorum, vista kurdum ve fx5200 kart yerine 5 mb 8 bitlilk abuk sabuk bişey görünüyo vistada, hepsini geçtim 5 mb la nasıl vista açılıyo adı ayrı mesele.Ekran karımı nasıl sanal vistada kulanırım????
  • merhaba :

bu wmware de bir de ace edition kısmı var. burası hakkında bilgisi olan varsa yazarmı? yaptığım araştırmaya göre daha güvenli bir sanal pc oluşturmamızı sağlıyor. yapmak istediğim sanal pc ye server 2003 kurup web yayını yapmak. fakat bunu yaparken de local network e kesinlikle giriş yapılamamalı. direk adsl hattan çıkış olacak. local e bulaşmayacak. bunu araştırırken ace ile karşılaştım. fakat ayarlarını yapamıyorum. kim yardımcı olur? acil olarak rica etsem :) ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: smazlum24

merhaba :

bu wmware de bir de ace edition kısmı var. burası hakkında bilgisi olan varsa yazarmı? yaptığım araştırmaya göre daha güvenli bir sanal pc oluşturmamızı sağlıyor. yapmak istediğim sanal pc ye server 2003 kurup web yayını yapmak. fakat bunu yaparken de local network e kesinlikle giriş yapılamamalı. direk adsl hattan çıkış olacak. local e bulaşmayacak. bunu araştırırken ace ile karşılaştım. fakat ayarlarını yapamıyorum. kim yardımcı olur? acil olarak rica etsem :) ??

ace yi bilemiyorum ama bildigim vmware in tam paketi vmware workstation. (v3 ten beri kullanirim vm workstationu ace mace sonra cikti), dedigini yapabililrsin, ama zaten localden yapiyor olacaksin. mesela senin ip:192.168.1.33, wmware deki windowsun ip si 192.168.1.35 olacak. Zaten baska bi pc de kullansan netice degismez. Fiziksel olarak senin dedigini yapmak icin bi adsl daha alip, ona sirf bu icin pc baglamaklazim. Neyse, lakin bildigim vmware epey guvenli bi sistem, konu hakkinda security anlaminda yapilacaklari internetten araştırıp gerekli ayarlari yaparsan ole kolay hacklenecegini sanmiyorum. Modeminde gerekli port ayarlarini 192.168.1.35 e yonlendirirsin, ag icinde server2003 un komsu bilgisayarlarla iletisimini kesersin, istedigini de bu vesile ile elde edersin sanirim.

• Vmware i cok seviyorum, bildigim nadir kusuru:
    ekran kartini henuz kullanamiyor, umarim vista ile kullanacak, (en azindan kismen )
    64bit sistemleri kurabiliyor ama her islemciye diil, sitesinde aciklama var, 64bit compatibility die, bi bakarsiniz. (zaten kuramayinca cok uzulmustum, artik yeni cpu alinca kurarim)
  • bi kusuruda hamachi ile arasi kotu, vmware+hamachi kullananlar, vmware den internete baglanamazlar ise hamachinin kurdugu ethernet kartini disable etsinler.
  • bu ücretli bir programı ?
  • :) evet ücretli serial istiyor yüklediğimle kaldım
  • Detaylı bir TR makale için tıklayın
    http://cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/27/netron-g-zc-ile-nternet-denetimi.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Akrep -- 29 Temmuz 2008; 9:12:02 >
  • Üstatlar wmvare kurdum fakat şöyle bi sıkıntı var. Sistemde Skyastar 2 tv kartı var kullananlar bilir bu cihazı network kart olarak görürü xp. Şimdi ben skaystar ağını disable etmeden , wmvare ile kurduğum sanal xpden internete çıkış yapamıyorum yerel ağ kutucuğu var ma çıkış yok. Skystarı kapatmama gerek olmadan nasıl sağlatrım bağlantıyı
  • zamaninda bende kullanmistim harika bir program
  • Ya arkadaşlar herşeyi ii güzel kurdum çalışıyor ama ekranı 16m olarak görüyo ekran kartını nasıl paylaştırabilirm ben bu programı knight online için yükledim ama oyunu açmıyor ve ekran kartını görmediginden 3D grafik kartını istiyor driveri yükledim ama görmüyor yardım edermisiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan_26

Ya arkadaşlar herşeyi ii güzel kurdum çalışıyor ama ekranı 16m olarak görüyo ekran kartını nasıl paylaştırabilirm ben bu programı knight online için yükledim ama oyunu açmıyor ve ekran kartını görmediginden 3D grafik kartını istiyor driveri yükledim ama görmüyor yardım edermisiniz

Arkadaşlar bilen veya ilgilenen birileri yokmu koskoca donanım haberde
  • arkadaşlarrr paylaşım süper ama bir sorun var ben download edemiyorum sürekli aynı sayfaya dönüp duruyorr bana yardımcı olabilirmisiniz burada registry code istiyor ama ben de öyle bir kod yok hangi yolu takip edeceğim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürlerrrr
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.