Şimdi Ara

VMware kullanımı (sanal pc'ye xp kurulumu resimli anlatım) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
5
Favori
258.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar tam vista desteği 6.0 sürümü ile geldi..bir de onunla deneyin
  • quote:

Orjinalden alıntı: pc-system1

quote:

Orjinalden alıntı: Climanjaro

üstad bişey sorayım.
    bu vmware yi çok uzun yıldır kullanıyorum.
    daha önceleri 4 ü kullanıyordum şimdi 5 e geçtim.
    içinde 98, xp ve vista kurulu. network atıp üçünü de birbirine bağlıyorum.
    ancak bir ara sistemime vista kurdum ve vmware yi de kurayım dedim ama vista ile uyumlu değil dedi.

bir de vmware de vista açıkken ne 98 i ne de xp yi açamıyorum. sistem yetmiyor diyor.
    sistem imzamda, sence gerçekten sistem yetersiz mi kalıyor?

not : ben de aşağıdaki linkte geçen sene yayınlamıştım.
    http://www.neocohosting.com/~caylakla/wbb2/thread.php?threadid=2335

dosttum sende 5tane resi m var bende 20tane var bakarsan
    Vmware ile VİSTA kuruluyor zaten.Sisten vista nın veya diğer bir işletim sistemi olsun ne kadr ram cs kullanmasını isteyecek burada bir sorun olmuş olabilir olsa olsa

OK.
    olabilir RAM den fazla yadiği için, Ve VMware de sanal Vista kurarken ram kaynakları ayarlamayar vs yapılıyor buradan kkaynaklanır.
    2- Vista+ XP de isi yine ram rol oynuyor

quote:

arkadaşlar tam vista desteği 6.0 sürümü ile geldi..bir de onunla deneyin

saolasın

• Vistayı kurdum ama internete ne hikmetse çıkamadım diğer kurduğum sistemlerde hiç bişey yapmadan çıkabiliyordum Vistata ne yaptıysam olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: engin1975

Vistayı kurdum ama internete ne hikmetse çıkamadım diğer kurduğum sistemlerde hiç bişey yapmadan çıkabiliyordum Vistata ne yaptıysam olmadı

aynı problem bendede vardı az önce çözdüm. aşağıda verdiğim açık linkten (link eklemede problem var sanırım) en üstte bulunan 4.5.1 versiyonunu indir. Vista yazmasada işe yarıyor
    indirdiğin dosyayı vista içerisine kopyala (ben harici bir cihaz ile kopyaladım)
    aygıt yöneticisini açarak ethernet sürücüsünü güncellemek için tıkla. sürücüyü yüklemek için az önce kopyalayıp açmış olduğun klasörü göster. işlem tamamlanıp internete bağlanabiliyorsun.

http://www.amd.com/us-en/ConnectivitySolutions/ProductInformation/0,,50_2330_6629_2452%5E2454%5E2486,00.html

• tşkkürler yardımcı oldu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: soulcubee

tşkkürler yardımcı oldu...

• merhabalar. bu programı kurdum denedim hersey tamam windows vista ve linux suse kurdum. kurulmasına kuruldu fakat ekran kartını standart vga olarak gösterdigi icin vistada 3b pencereler acılmıyo ve cok büyük bir yavaşlık söz konusu iki işletim sisteminde. bunu aşmam mümkünmü?
  • arkadaşlar acaba bu program demo falanmı ? ,yani 15 günlük filan
  • Pro
    quote:

Orjinalden alıntı: logitech_5

merhabalar. bu programı kurdum denedim hersey tamam windows vista ve linux suse kurdum. kurulmasına kuruldu fakat ekran kartını standart vga olarak gösterdigi icin vistada 3b pencereler acılmıyo ve cok büyük bir yavaşlık söz konusu iki işletim sisteminde. bunu aşmam mümkünmü?

gramın "file" menüsünde wmware tools adlı bir eklenti olmalı, onu tıklayıp sanal işleitm sistemine kurmanız gerekiyor, bir tür ekran kartı sürücüsü gibi düşünebilirsiniz. Ondan sonra ekran çözünürlükleri daha fazla seçenek sunacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emptyrean

Pro
    quote:

Orjinalden alıntı: logitech_5

merhabalar. bu programı kurdum denedim hersey tamam windows vista ve linux suse kurdum. kurulmasına kuruldu fakat ekran kartını standart vga olarak gösterdigi icin vistada 3b pencereler acılmıyo ve cok büyük bir yavaşlık söz konusu iki işletim sisteminde. bunu aşmam mümkünmü?

gramın "file" menüsünde wmware tools adlı bir eklenti olmalı, onu tıklayıp sanal işleitm sistemine kurmanız gerekiyor, bir tür ekran kartı sürücüsü gibi düşünebilirsiniz. Ondan sonra ekran çözünürlükleri daha fazla seçenek sunacaktır.

bahsettiginiz yerde install vmware tools var fakat üstü kapalı erisemiyorum. vmware in sitesinde de söyle bir yazı buldum galiba yazılımın cd si i gerekli.

When you choose VM > Install VMware Tools from the VMware Workstation menu, VMware Workstation temporarily connects the virtual machine's first virtual CD-ROM drive to the ISO image file that contains the VMware Tools installer for your guest operating system and you are ready to begin the installation process.

düzeltme: su anda üstü acıldı install a bastım herhangi birsey olmadı baska ne yapmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logitech_5 -- 20 Haziran 2007; 10:57:28 >

• saolasın pc-system1, paylaşımları gayet güzel
  • Wmac. ye ubuntu kurarken kilitleniyo neden acep bi fikri olan varmı.
  • arkadaşlar peki ben programı kullandım sanal sisteme 512 ram verdim. bende 1024 + 512 var peki programı açmaz isem ben hala 1024 + 512 çalışacak mı yoksa 512 kayıp mı etmiş oluyorum.
  • Vmachine bi program bunu unutmamak lazım. yani programı kapatığın zaman ram ler de boşalır kısaca söylediğin gibi bi ram kayıbı olayı olmaz.
  • arkadaşlar buna nasıl pardus yüklücem seçenek yok ta ?
  • gafman: vmware bildiğiniz bir windows uygulaması
    yani sistem kaynaklarını kullanıyo.
    içinde açacağı sanal sisteme için sizden ona kullanacağı ram miktarını istiyo
    ama o ram sadece vmware açıkken kullanılır. ( xxx söylemiş :p )

kurulumda herhangi bir sistem adını seçerek kuruluma geçebilirsiniz
    illa pardusun ya da istediğiniz bir sistemin seçili olmasına gerek yok
    o sadece sistemin ne olduğunun anlaşılması için verilmiş bi özellik, kurulumdan sonra da ismini değişebilirsiniz

xXx_xXx : ben ubuntu kurdum bi sorun çıkmadı

bi de sistemi kurduktan sonra programın VM menüsünden vmwaretools'u kurun
    kurduktan sonra sanal sistemden asıl sisteme ya da tam tersi olacak şekilde dosya sürükleme işlemleri yapabilirsinniz
    sürükleyip bıraktığınız yere dosyanızı atabilirsiniz

bi de iki sistem arasıda sanal ağ kartı sayesinde 1gb'lik ağ kurabiliyorsunuz
    eğer ağı kuramıyorsanız sınırlı yazıyorsa ve birbirlerini görmüyorsa
    bilgisayarların ip lerini elle verin
    sadece ip kısmını ve gatewayi verseniz de olur
    örneğin 10.0.0.4
    255.255.255.0
    ya da 192.168.1.14
    255.255.255.0

ve programı sürekli o kaba ekranı ile açmak zorunda değilsiniz
    program gurubundaki (başlat>tümprogramlar) kısmında şimdi ismini hatırlamadığım şık bir yardımcı aracı var
    sistemleri onun sayesinde de açabiliyorsunuz. her ikisinde de sisteminizi bir film gibi dondurabilirsiniz(pause), bir dahaki açışınızda
    sistem kaldığı yerden çalışmaya devam eder. ya da gücünü kesip, yeniden de başlatabilirsiniz

sanal sistemle asıl sistem arasında mouse geçişi yapmak için ctrl+alt yapıp geçiş yapabilirsiniz
    ama eğer vmwaretool kuruluysa bunu yapmak zorunda da değilsiniz.

sanal sisteminizi herhangi bi değişiklik anında başka bir yere taşıyabilir sonra o konumdan hedef gösterip tekrar çalıştırabilirsiniz

çok harika bi şey bu be :p
    mantıklı bi şekilde kullanılınca her iş için bir sürü bilgisayarınız ya da server'ınız olur
    bi de 4 ve üzeri işlemcili bir sistemde kullanırsanız düşünemiyorum bile :p

• Ben Bilgisayar Okuyorum... Hocalarımla Bu Programı Geliştirip Pardus 2007 Felis Chaos'u Kurmuştuk !!!!!
  • arkadaşlar wmware açılırken esc f2 del ne varsa basıyorum ama biosa giremiyorum ve haliyle elimde iso da olmadığından kuramıyorum sistemi nasıl girerim bu biosa..
  • eyw çok güzel bi paylaşım hemen kuruyorum...
    kurarım inş.
  • kurarken bi sorun çıktı ;

Neden kaynaklanıyordur cvplarsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.