Şimdi Ara

VIVO X20

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
2.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vivo x20 kısa bir süre önce Çin'de duyuruldu ve 30 Eylül Cumartesi günü satışa başlanacak.
    Bu süreden önce cihaz elime geçti ve kullanmaya başladım.

Vivo özellikle hifi telefonlerıyla uzakdoğuda çok bilenen ve iyi satan bir marka.
    Yakın zamanda kendi Görüntü işleme motorlarını duyurdular ve bunun ilk örnekleri, X9 ve x9s ve bunların plus serilerinde kullanılmaya başlandı.
    x20 ile bunu dahada geliştirdiklerini iddia ediyorlar. Ayrıca yeni full screen, infinity screen benzeri bir ekranla geliyor.

Cihazın plus modeli henüz satışa çıkmadı. Genel farklar, daha büyük ekran, daha yüksek kapasiteli pil, OIS destekli kamera ve ESS ses chipseti.

X20 de EIS mevcut, Özellikle videolarda bunun zayıf olduğu hissediliyor. One plus 5 gibi ileride iyileştirme yazılımı yapacaklarını düşünüyorum.

Cihazı ilk elinize aldığınızda hafif hissiyatı veriyor. Benim kullanımdığım mat siyah rengi. Ekran ile bir bütünlük oluşturuyor.
    Bu cihazdaki yüz tanıma sistemini başarılı buldum. Çok hızlı şekilde sizi tanıyor ve ekranı açıyor. Sadece aşırı karanlıkta tanımada sorun yaşadım. Onun hariçinde bir problem olmadı.

Tam ekranının çok güzel buldum. Kendinden büyük cihazlarla karşılaştırdığımda hemen hemenboy olararak ekran yükseklikleri aynı, enden biraz daralma söz konusu.

Cihazda Çİnce ve İngilizce desteği var. Başka diller malesef yok.

Hifi chipset olarak Akg kullanılmış. Hifi modundan çok başaralı bulduğumu söyleyebilirim.Hifi arayüzü daha önce kullandığım Vivo cihazlara göre çok çok farklı . AKG chipsete özelmidir bilmiyorum.

Cihaz default 7.1.1 androd sürüm ile geliyor, interneti açar açmaz güncelleme olduğu uyarısını aldı :)
    SD 660 işlemcide herhangi bir yavaşlık görmedim, Çok akıcı bir şekilde çalışıyor.

Çektiğim bazı fotoğrafları ekliyorum.

Fotografların çoğu hareket halindeyken çekildi. Fotoğraflarda herhangi bir değişiklik yapmadım.

VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20VIVO X20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 29 Eylül 2017; 18:45:12 >

• Vivo x20 ye 1 hafta içinde 3ncü güncelleme geldi.

Videodaki EIS hala tam kıvamında değil. Önümüzdeki günlerde bunun düzeltileceğini umuyorum.

Google play sorunsuz çalışmakta. Herhangi bir hata ile karşılaşmadım.
  • Güzel cihaz güle güle kullanın birde dil desteği olsa kaça mal oldu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam cihazınız hayırlı olsun. cihazın kendi fotoğralarını bizimle paylaşma imkanınız var mı? şimdiden teşekkür ederim .
  • Mi mix 2 ile boyut karşılaştırması.

X20, mix 2 den daha hafif, ekran boyutları hemen hemen aynı. X20'nin ekran yerleşimi bence daha güzel olmuş.

Cihazda İngilizce dil desteği var. Hiç bir vivo cihazda Türkçe dil desteği yok. Hifi cihaz kullanacaksanız malesef İngilizce'ye razı olacaksınız.

Cihazı Çin'den kendim aldım. Ön kayıt yaptırtıp, piyasaya çıkmadan 2 gün önce temin ettim. Çin parasıyla 2999 Rmb ye mal oldu. Aynı esnada huawei nova ile karşılaştırma sansım oldu, Ekran boyutları hemen hemen aynı. Gionee de sanırım m7 cihazını çıkarmış, onu da inceleme şansım oldu, M7 kasası çok ağır olmuş.

Kutu içerisinde kulaklık, kılıf, usb kablo, hızlı sarj adaptörü çıkıyor. Genelde kutu içeriğini hiç kullanmıyorum.

Cihazın elde hafif durduğunu söyleyebilirim.

Yüz tanıma hızlı çalışıyor. Eğer karanlık ortamda yüz ile açmak isterseniz önceki moonlight diye tabir edilen ışığın çalışmasınıda ayarlayabiliyorsunuz.

İşletim sistemi gayet akıcı.

Cihazın garanti başlangıcını cihaz üzerinden online başlatabiliyorsunuz.

Daha önce Axon 7 de kullanmıştım.Onda da AKG ses chipi vardı. Ancak x20 deki AKG ses chipsetini daha başarılı buldum. (Asıl niyetim Vivo xplay 6 idi, ancak onda da 128 gb versiyonlarını üretimi durmuş, sebebide yakın zamanda xplay 7 nin duyurulacak olmasıymış)

Fotoğraf çekimlerinde sonradan farkına vardım, fotoğraflarını hiçbirini 24 mpx çekmemişim (Ekranı full göster deyince 24 mpx seçeneği kalkıyormuş :) )

One plus 3t ile gece çekimlerini karşılaştırdığımda X20 daha başarılı.

X20 de gördüğüm dezavantajlar;
    Ekran renk profili yok.
    X20 de OIS yok EIS var. Videoda henüz EIS tam düzgün çalışmıyor, Op3t karşılaştırdığımda fark hemen hissediliyor. Bunun yazılım ile düzeltilebileceğini düşünüyorum.

X20 plus henüz piyasaya çıkmadı, Onda OIS var vede ESS ses chipseti ile geliyor.

Şuan piyasadaki Hifi telefonlar içinde sanırım en iyi çözümü Vivo veriyor. Lg V20 yi de deneme sanşım olmuştu. Bu cihazlarda seste bir eksiklik hep hissetmiştim. lG V30 nasıldır bilmiyorum ancak vivo xplay 7 nin v30 dan da iyi olacağını tahmin ediyorum.

Cihaza 200 gb microsd kart taktım, sorunsuz bir şekilde tanıdı, içindeki dosyaları hızlı şekilde okuyor.

Ses kayıtlarında çevresel 360 derece hissayı veren kayıt hissi veriyor.
    Videolarda hifi chipseti aktif edebiliyorsunuz.

Vivo x9s ve x9s plus serilerinde özel görüntü işlemcisi kullanmaya başlamıştı.
    x20 de de 256 mb lık DSP kullanılmış.

Genel olarak cihazdan memnun kaldığımı belirtmek isterim.

VIVO X20

VIVO X20

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicboyguccino -- 8 Ekim 2017; 14:51:53 >

• ekran kasa oranı fenaymış :) şu telefonlara birileri türkçe yazılım üretse ne güzel olur, ingilizce kullanmakta sıkıntı yokta satmakta sıkıntı oluyor :) hevesimizi alınca satasımız geliyor ama zor oluyor satmak, şu anda meizu pro 7 plus kullanıyorum, inanılmaz zevkli bir kullanımı var ama satmak gerçekten zor olacak :)
  • raashed21 kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız cihazdan mutlu olun, zevk alın, ihtiyaçlarınızı karşılasın bu yeter bence.

Diğer türlü hava atacağım diye ne pahalı cihazlar alıp kullanamayan insanlar var.

Siz mutlu iseniz, satmak istediğinizde sizin gibi insanlar az da olsa muhakkak çıkacaktır.

Ayrıca farklı olmak iyidir :)

Meizu pro 7 yi kullanmak isterdim, Çin seyahatimde bir türlü bu cihazı inceleme şansım olmadı :(

Oppo r11 ve r11 plus güzel cihazlar tavsiye ederim, Türkçe dil desteği avrupa sürümlerinde oluyor.

Vivo x20 plus, yakında çıkacak olan vivo x play 7 (önceliğim bu cihaz olacak),
    yota phone 3, nokia 8 kullanmak istediğim cihazlardan bazıları.
  • Her hafta güncelleme alma bu haftada oldu, dün yeni bir güncelleme aldı cihaz.

Bu arada cihazın 128 gb versiyonunu piyasaya sürmüşler.
  • Huawei Mate 10 duyurusunda AI özellikle ön plana çıkmış.

AI x20 de mevcut. Sizin kullanım alışkanlıklarınıza göre özelleştirmeler yapabiliyor.
  • magicboyguccino kullanıcısına yanıt
    Farklı olmak için özel bir uğraşım yok ergen iken herkeste olduğundan biraz daha fazla vardı ama şimdi o kadar yok :) fakat farklı şeyleri seviyorum, denemeyi seviyorum,

R11 plus kullandım, çin versiyonu olduğu için dil yoktu, güzel cihazdı,

Pro 7 gerçekten güzel telefon, meizu sevmem ama bunu sevdim, ilk göz ağrım mx4 tü, bant problemleri ve bazı cihazlarında şebekede gel gitler yaşatmasından dolayı (mx6) kullanmayı bıraktım, ama mx6 nın tasarımına bayılmıştım,

yotaphone 3 çıktı mı?

nokia 8 düşündüm ama düşük ışık performansının iyi olmadığını duyunca vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raashed21

Farklı olmak için özel bir uğraşım yok ergen iken herkeste olduğundan biraz daha fazla vardı ama şimdi o kadar yok :) fakat farklı şeyleri seviyorum, denemeyi seviyorum,

R11 plus kullandım, çin versiyonu olduğu için dil yoktu, güzel cihazdı,

Pro 7 gerçekten güzel telefon, meizu sevmem ama bunu sevdim, ilk göz ağrım mx4 tü, bant problemleri ve bazı cihazlarında şebekede gel gitler yaşatmasından dolayı (mx6) kullanmayı bıraktım, ama mx6 nın tasarımına bayılmıştım,

yotaphone 3 çıktı mı?

nokia 8 düşündüm ama düşük ışık performansının iyi olmadığını duyunca vazgeçtim.

r11s, one plus 5t, vivo x20 plus yakın zamanda piyasada olacak. Bunların üçüde full display.

Bunları kullanmak güzel olur.

Yotaphone 3 Çin'de çıktı Ancak fiyatı 650 usd civarında.

farklılık derken , aykırılık anlaşılmasın lütfen :) herkesin elinde olan iphone, samsung cihazlarından farklı cihazlar kullanmayı kastetmiştim. Bu markalar haricinde de bir çok güzel cihaz var.

• ortalama 1650 tl ye almışsın.

mükemmel cihaz tam benlik.

ama tr ye getirenler 2000-2500 den aşağı satmazlar sanırım.
  • magicboyguccino kullanıcısına yanıt
    aykırılık değil hocam farklılık :)
  • bu haftaki güncelleme ile;

sistem daha stabil hale gelmiş
    bluetooth ile ses aktarımında iyileştirmeler yapılmış.
    11 dil sisteme eklenmiş, uzak doğu dilleri, hintçe, rusça ve arapça :)
    cihaz gitgide daha stabil hala geliyor.

Bu arada xplay 7 ile görseller sızmaya devam ediyor;

845 işlemci, 8 gb ram 128/256 gb stoklama alanı
    sony imx 401 çift sensör
    neredeyse ön tarafı tamamen kaplayan ekran
    ekran altına gizlenmiş parmak izi sensörü

cihaz 2018 başlarında çıkabilirmiş.
  • Pm atamadım Vivo x20 Plus almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dellxps2 -- 28 Ekim 2017; 20:0:13 >
  • Bende x20 plus almak istiyorum aklımı aldı ya

• Türbülans Havayolları A.Ş T kullanıcısına yanıt
    x20 plus almak daha mantıklı.

Kamerada OIS var. Sound Chipi daha iyi.

Pil kapasitesi daha yüksek

Çinde testlere düşmeye başlamış.

Yorumlar iyi yönde.

2000 tl civarında fiyatı.

Vivo'nun tek anlamadığım yanı piyasadaki hiç bir cihazında Nfc yok. (bir zamanlar sadece xshot'un üst versiyonunda nfc vardı)

Çinde elektronik ödeme çok yaygın. Umarım xplay 7 ye nfc eklerler.
  • gizchina da bugün yayınlanan habere göre vivo x20 en çok istenen cihazlar sıralamasına 1 numaraya yerleşmiş.

ilgili haber linki;

https://www.gizchina.com/2017/11/04/is-vivo-x20-the-worlds-most-desired-full-screen-smartphone/

VIVO X20VIVO X20

• Ben vivo x20 Plus siyah siparişi verdim. Bir hafta içinde gelecek

• dellxps2 D kullanıcısına yanıt
    hocam nerden verdiniz nasıl verdiniz?kaça mal olacak?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.