Şimdi Ara

Visual studio master page eklenmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • new web site add new item a bastığımda masterpage seçeneği yok. nasıl ekleyebilirimVisual studio master page eklenmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuffyus -- 20 Temmuz 2017; 19:33:13 >

• Ne tür bir proje oluşturdunuz? Solution explorer panelini de, dosyaları da görebilir miyiz?
  • hyrgul H kullanıcısına yanıt
    proje oluşturmadım. yeni proje açıyorum ama master page yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuffyus -- 20 Temmuz 2017; 21:20:5 >
  • Yeni proje açmak zaten proje oluşturmak demektir. Tam olarak ne demek istediniz?
    Bence temiz yeni bir web projesi yada web sitesi oluştutunuz. Sonra tekrar deneyiniz. Dosyalar panelini de paylaşırsanız ne tür proje yaptığınızı da anlamaya çalışırız.
  • Master Page projenin bir ögesidir. Bir proje açmalısın ki içerisine master page ekleyebilesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proje açtım zaten ama add new item a girdiğimde master page seçeneği yok. Daha önce dreamweawer la yaptığım projeyi açtım yine master page ekleyemedim

• Yusuffyus Y kullanıcısına yanıt
    Peoje açarlen web ğeojesi açmamış olabilirsin. Web form veya MVC peojesi açtıysan masterpage ekleyebilirsin.

• dostum senin gosterdiğin resime gore konusayım asp.net ile ilgili bir birlesen eklememiş ve kurmamısın visual studio ya . o yüzden onu kurman lazım eger vs 2017 kurarsan orda sana secme hakkıda veriyor hem kurarken
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Evet farkettim silip tekrar yükliycem teşekkürler

• Silmene gerek yok. Başlattan Visual Studio Installer programını çalıştırdıktan sonra bileşen ekleme kısmında Web Uygulamaları Geliştirme tarzı bir seçenek olacaktı tam hatırlamıyorum. Onu seçersen gerekli şeyleri yükleyecektir.
  • Dostum yeni form eklediğinde ekleme yaptığın form ismi girdiğin ekranın sağ alt köşesinde
    ana sayfayı seç ikonunu tıklaman gerek yoksa master page kabul etmiyor yani normalde var bu özellik
    sadece sayfayı ilk eklerken master page sayfasını belirlemen gerek
    hiçbir şey eklemene gerek yok saygılar..
  • Şu şekilde Master Page oluşturabilirsiniz
    1-Visual Studio(benimki VS Community 2013) açın
    2-File>New>Project
    3-Sol taraftan Visual C#>Web>Visual Studio 2012 seçilir
    4-Ortadan Asp.Net Empty Web Application
    5-Projeye altta isim ve yer seçin ok deyin
    6-Sağda Solutin Explorerden proje adına sağtık>Add>New Item>Web Forms Master Page
    işlem tamam
    ------------
    Master Page web sitelerin sayfalarında aynı olan yerlerin(başlık,logo,menüler,alt alan..) her sayfada tekrardan oluşturmak yerine sadece bir kez tasarlanıp, diğer sayfaların bundan türetilmesidir. Örneğin web sitemizde 4 adet sayfa olsun(anasayfa,hakkımızda,ürünler,iletişim) Bu sayfaların hepsinde aynı olan yerleri 4 kez yapacağız. Master page ise sayfanın aynı olan yerleri tasarlanıp, diiğer sayfalar bundan üretilir ve daha sonra her sayfada farklı olan yerler o sayfaya özel yapılır(içerik gibi). Sitede sabit olan bir yer değiştirilmesi gerektiğinde(ör logo yada menüye yeni bir menü eklemek gibi) sadece master pagede ilgili değişiklik yapılıp kaydedildiğinde tüm sayfalar güncellenir. Yani her satfada aynı değişiklik yapılması gerekmez. Çünkü sitenin tüm sayfaları master pageden üretildiğinden ona tabidir.
    Web sitenizde 4 değil de 100den fazla sayfa olduğunda beni daha iyi anlarsınız ;)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.