Şimdi Ara

Vistayı neden beğenmiyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gayet stabil, performanslı çalışıyor. Hele ki sp2 den sonra. Nesini beğenmiyorsunuz bu işletim sisteminin?

• Kedi ve ciğer mevzusu..
  • Sp1 den sonra baya düzeldi ama ilk imaj kötü olunca ne edersen et o ön yargıyı kıramazsın, sp1 den önce açılma süresi uzundu dosya kopyalarken takılomalar yavaşlamalar ani donmalar vs.. sorunlarla karşılaşıyordum...
  • sp2 ile tüm sorunları halloldu denilebilir ama bi kere adı çıktı 9 a inmez 8 e işte. adamların emeklerine yazık oldu yani. bence kurulup çok rahat uzun süre kullanılabilecek bi sistem. bir de alışık olduğumuz xp den sonra çıktığı için pek kabul görmedi diyebiliriz. çünkü xp ye o kadar çok alıştık ki gözümüze değişik gelen şeyi kabul etmekte zorlandık.
  • mac ten almış adam zaten tema falan aynı belli.
    ama severim vistayı sp1 güzel değildi zaten ama onun yerine win7 de iyi gider.
    işletim sistemi seçerkende zaten bakılması gereken ilk şey; bilgisayarının sistemi ve o pc de ne yapmak istediğin.
  • Sistem kaynaklarını çok kullanıyor diyorlar. Yahu 2009 yılındayız, şimdi çıkan tüm bilgisayarlarda 2 gb ram ve çift çekirdekli işlemci standart olmuş durumda. Herkesin sistemine göre işletim sistemi yapılmayacağına göre böyle kabul etmemiz gerekiyor. Ben de yeni geçtim Vista'ya. Okuduklarımdan o kadar etkilenmişim ki, sanki her program, her oyun yüklediğimde hata verecekmiş hissine kapılıyordum. Neyse ki atlattım.
  • Nedenmi adam p4 işlemci kamyon gibi harddisk ve dandik 1 gb rame sahip sisteme yüklüyor ondan sonra kasıyor diye sistemi eleştiriyor. Donanımlar gelişecek yazılımlar sabit duracak öylemi? Windows sırf siz iki üç oyun oynayın diye ve dandik sisteminiz kasmasın diye hazırlanmıyor. Milyonlarca liralık iş yapılıyor o sistemlerle ek özellikler ve güvenlik önlemleri ekleniyor ve tabiiki buda ek yük getiriyor. Bir insanın eski bilgisayarı olabilir bende kullandım ama sisteme çamur atmak niye devam et xp kullan gitsin. Zaten eski sisteme vista yüklemek yanlış. Ben 7 kullanıyorum ama xp mi vistamı dense vista derim.
  • Windows Vista Sp2 mi çıktı?Sp1 ile arasında ne fark var(araştırdım biraz;bluetooth,BlueRay gibi özelliklerden bahsediyor.)?
  • zamanla oturur......4-5 sene önce kimse XP'yi beyenmiyodu......
  • sp1 den farkı benim pc de ses iconuna tıkladığımda ses ayarı açılmıyor beni fıtık ediyor microfoft a küfür edip günaha girmeme sebep oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnUr_02

Windows Vista Sp2 mi çıktı?Sp1 ile arasında ne fark var(araştırdım biraz;bluetooth,BlueRay gibi özelliklerden bahsediyor.)?

Güvenlik güncelleştirmeleri stabil çalıştıran ufak yamalar vs...
  • İlk izlenimi oldukça kötü olduğu için Vista yı sevmiyorum. XP de ilk çıktığında rezalet bir durumdaydı ama kaçabileceğim uzun soluklu bir alternatifim olmadığı için SP li hallerini denedim ve alıştım uzun zamandır kullanıyordum. Ama Vista nın küçük problemler dışında çıkardığı problemlerin affedilmesi çok zor bir ihtimal çünkü XP adında hala canlı duran bir alternatifi var.

Şimdi Win7 kullanıyorum. Ve ufak problemler dışında bir sıkıntı yaşamadım. Demek ki hatasız program çıkarmak istendiğinde oluyormuş. Severek kullanıyorum.
  • XP Teması yok, hadi ama... 98 var klasik var aero gibi gereksiz bişey de var ama xp teması yok, vistaya uyumlu XP teması olmadığı sürece yokum dostum... BU İŞLETİM SİSTEMİNE PUANIM 1 KANKA
  • Bırakın Vista'yı... Önce bi 64 bite alışmamız gerek. Kaç yıldır işlemciler 64 bit daha performanslı ama "Uyumsuzluk sorunları var!" diye kimse kullanmıyor. Kullanılmayınca yazılım üreticileride 64 bit yazılım üretmeye gerek duymuyor. Bu kısır döngü böyle sürüp gitmesin. Ben yaklaşık 1 senedir 64 bit işletim sistemi kullanıyorum, hiçbir uyumsuzluk sorunu yaşamadım. Sürücüsünden, yazılımına herşey şey mevcut. Ayrıca tabiiki 32 bit uygulamalarda çalışıyor. E o zaman niye? Temizleyin şu kafanızın içindeki örümce ağlarını !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

quote:

Windows Vista Sp2 mi çıktı?Sp1 ile arasında ne fark var(araştırdım biraz;bluetooth,BlueRay gibi özelliklerden bahsediyor.)?

Ben de yeni duyuyorum. İnt. baktım sadece ingilizce var. TR var mı? Veya ingilizce sorun olur mu?
  • en başından beri güzel işletim sistemi. splerle adam oldu iddiasına katılmıyorum

millet biyerde bir şey duyuyor sonra da papağan gibi söylemeye başlıyor. insanlar da hala xp kullanıyor. yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Powermove

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

quote:

Ben de yeni duyuyorum. İnt. baktım sadece ingilizce var. TR var mı? Veya ingilizce sorun olur mu?

http://shiftdelete.net/vista-sp2-turkce-32-bit-download_470.html

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/tr-TR/Help/e060ffa2-1a1b-4182-ad16-db9d7336b7ce1055.mspx

• Sp2 çıksa benim haberim olurdu kendi kendine yüklüyor zaten
  • @Robinson_Crusoe

Sağolasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JANT!

Kedi ve ciğer mevzusu..

ne alaka arkadaşım, sanki parasız edinilen birşey değil. en fazla 5 liraya en kral sürümünden her türlü işletim sistemi var piyasada, internette ise hepsi bedava.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.