Şimdi Ara

<<Vistada Klasörlere Arkaplan Resmi Ekleme>> (Resimli)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce XP için klasöre arkaplan ekleme hakkında birçok yazı eklenmiş ancak vista ile ilgili herhangi bir başlık göremediğim ve XP ile ilgili başlıkların altına yazarak konunun kaybolmasını istemediğim için yeni bir başlık açmayı daha uygun görüyorum.

>>AVE'S VISTA FOLDER BACKGROUND<<

Vistada klasörlere arkaplan ekleme özelliği bulunmamakta. Bu ücretsiz uygulama ile klasörlerinize yeniden arkaplan ekleme şansına sahip olacaksınız. En son güncelleme ile birlikte herhangi bir resim otomatik olarak alt klasörlere de arkaplan resmi olarak uygulanabilmekte.
    Kullanımı:

Yüklemek için: Zip li dosyayının içinden çıkan ve sisteminize uyan (32bit,64bit) klasörü çıkartın. Install.bat dosyasını "run as administrator" ya da "yönetici olarak çalıştır"(Türkçesi bu olabilir elimde Türkçe vista yok) deyin.

Programı kaldırmak için: yine aynı klasörün içindeki uninstal.bat dosyasını çalıştırın, bilgisayarı yeniden başlatın.

Programı çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package bulunmalı, eğer yoksa;

Buradan İndir!

Resimlerinizi arkaplan olarak eklemek için: yüklemeyi yaptıktan ve restart attıktan sonra değiştirmek istediğiniz klasörün içindeyken sağ tıklayın, properties-özellikleri seçin, Folder background-klasör arkaplanı seçeneğine gelin, set image'a tıklayın, istediğiniz resmi seçin, isterseniz klasörlerdeki metinlerin renklerini de değiştirebilirsiniz. renkleri değiştirmek için text color seçeneğinden istediğiniz rengi seçebilirsiniz. kurduğunuz arkaplanı remove image'ı seçerek kaldırabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken birşey var. eklediğiniz resimler gerçek boyutlarında arkaplan olarak ekleniyorlar. bundan dolayı daha uyumlu bir arkaplan istiyorsanız ya soyut çalışmalara yönelin ya da resimlerin boyutlarını yardımcı programlar yardımıyla azaltın.

http://www.aveapps.com/

Uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Sitenin içinde programın adı: Vista Folder Background.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KruGmaN -- 9 Mart 2009; 16:18:50 >

• hmm saolasın.. acaba sisteme ekstra yük bindirir mi??
  • program explorerın stabilitesini bozuyor...

• sisteme bir parça yük bindirmesi olası, hatta olmazsa olmaz diğer tüm customization-değiştirmelerde olduğu gibi.

ancak explorer in stabilitesini bozmadı bende, uygulamayı kurduktan sonra restart attınız mı bilmiyorum ancak restart attıktan sonra işlerin düzeleceğini düşünüyorum.
  • ne gerek var ya bole seylere.sag tarafa icon aticak windows u bozucak.pc yi agırlaştırcak.ee goze hoş bişide yok ortada.boş bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: luciferian

sisteme bir parça yük bindirmesi olası, hatta olmazsa olmaz diğer tüm customization-değiştirmelerde olduğu gibi.

ancak explorer in stabilitesini bozmadı bende, uygulamayı kurduktan sonra restart attınız mı bilmiyorum ancak restart attıktan sonra işlerin düzeleceğini düşünüyorum.

restart attım tabiki zaten resatart atmadan olmuyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.