Şimdi Ara

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım.... (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
5
Favori
94.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş

Daha önce söylediğim gibi Mac Os hakkında fazla bilgim olmadığından çıkabilicek sorunlar ile ilgili bilgim yok.
    Ama aklımdan geçenleri yazmak istiyorum.

Direk yeni bir partitiona mocos kurubilirsin. Tabi kurulumda win7 nin kullandığı bölümlere zarar vermemek lazım.
    Kurulum sonunda haliyle win7 başlamayacaktır. Bunun için win7 dvd si ile onarım yapıp win7 açabilrisin.
    Win7 açıldıktan sonra ise EasyBcd programı ile şansını denersin. Easybcd işe yaramazsa ona da o zaman bakarız.

Grub4dos gibi farklı yöntemler mevcut...
    Kolay gelsin...
  • selam vista işletim sistemim vardı.
    flash diske xp kurmak istedim.
    ancak yarıda kesildi.
    sonra flash diski çıkardım normal vista açmasını istedim.
    ancak bilgisayar açılmıyor.
    xp professional gözüküyor açılırken
    ancak vista gözükmüyor.

xp cd sinden bir seçenek var normal xp yerine windows 7 veya vista ara bul ve aç diyor o zaman açıyor
    ama cd yi çıkarıp
    normal olarak yenidden başlat dediğimde yine xp professional geliyor ve açılmıyor.
    acil yardım.
    kafayı yiyeceğim ya.
    cd den açınca ne diye normal ekranda seçenek çıkmaz onuda anlamış değilim.
    bu boot denen şeyi eski haline nasıl getirbelirim.
  • dostum gerçekten çok çok çok çok çok
    teşekkürler
    allah senden razı olsun
    ben alel acele yazdım mesajımı
    ama sonra cevap beklemeden dediklerini yaptım.
    sonra bir baktım
    açılışta vista ve xp diye soruyor
    vistayı tıklıyverdim.
    ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
    teşekkür etmek bu kadar kolay olmamalı.
    başka birşeyler yapmam lazım.
    Sana nasıl teşekkür edebilirim.
  • @incedemir

Rica ederim! Büyük ihtimal xpnin önyükleme dosyaları (belkide diğer dosyalar) senin vistanın bulunduğu diske yüklenmiş.
    Xp kurulurken diskteki açılş önyükleme bilgisini (ntldr) kendisine göre ayarlar.

Boot menüsünü hangi programla düzelttin acaba?
    Başlangıçtaki o menü seni rahatsız ederse;
    EasyBcd programıyla xpyi silip, vistanın açılış bilgisini anlatımda olduğu gibi diskine tekrar yazdırabilirsin.

Sorunsuz günler dilerim...
  • ben win7 nin yanına xp kurdum sizin anlatımınızla , laptopun anakartından hdd yi ıde moda alarak kurabildim, ahcı modda xp kurulum sırasında mavi ekran çıkıyordu, onu hallattim işte ama, win7 ıde modda açılmıyor ,xpde ahcı modda acılmıyor, ben herdefasında biosa girip bunları ayarlayamamki her işletim sistemine göre bunu nasıl halledebilirim.?
  • @sezgin91

XP üzerine ahci için gerekli sürücüleri kurabilirsen sorunun çözülebilir. Lakin sonradan bu sürücülerin xpye kurulumu ile alakalı bir çok anakartın desteği yok.
    Zaten yavaş yavaş xp için sürücü desteği de kalkıyor. :(

Neyse en kesin çözüm xp kurulumuna ahci sürücülerini ekleyip, xpyi yeniden kurman diyebilirim...
    Eğer sürücülerini bulamıyorsan dps Mass Storage paketiyle şansını deneyebilirsin.
    http://driverpacks.net/driverpacks/windows/xp/x86/mass-storage/11.01

Dps paektini nasıl ekleyeceğini forumda veyahut googlede arayarak bulabilrisin.
    Kullancağın programhttp://driverpacks.net/applications/driverpacks-base/10.06

Neyse umarım halledersin, kolay gelsin...
  • sağol üstad , aslında laptopun ahcı driveri var ama win7 uyumlu, xp de kurarken hata veriyor uyumduz diye, laptopun markası acer 5742g, başka bir laptopada sizin anlatımınızla win7 yanıda xp kurmuştum hiçbir sorun çıkmamıştı, galiba bu yeni laptoplara böyle bir destek yok,biosta sata mod olarak ahcı yada ıde secilebiliniyor, herikisinide kapsayan bir secenek yok, birde kullandığım xp cdsinin içinde sata sürücüler falan da entegre yani netframework paketide falan var,belki yeni bir yerden son çıkan tüm sata sürücülerini kapsayan yeni xp cd si indirmem lazım birde öyle deniyim, benim kulllandığım cd eski kalmış olabilir., bakalım birşekilde yapmaya çalışacağım ...
  • Ben EasyBCD programı ile Vista kurulu bi bilgisayara Xp kurdum sorunsuzda çalışıyor.Windows 7 kurulu farklı bir bilgisayara Windows 7 nin üzerine Xp kuruyorum sadece XP açılıyor.Sonra EasyBCD programı ile aynı ayarları yapıyorum ama bu seferde sadece Windows 7 açılıyor 2 işletim sistemi seçeneği gelmiyor.
  • w7 ve xp ile olurmu bu yontem?
  • @Tek-nolojik

Add/Remove Entires bölümünden xpyi eklemedin mi?

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım....
  • Ekledim XP yi.Vistada yaptıklarımın aynısını yaptım ama Windows 7 de 1. sıraya yani varsayılan işletim sistemini XP yapsam bile Windows 7 den açıyor
  • Öncelikle burdkai konu çok eski ve konuda anlatılan EasyBcd programı win7 ye tam anlamıyla destek vermiyor olabilir.
    Eğer yazdıklarım yine işe yaramaz ise, daha güncel bir EasyBcd programı temin edip deneyebilirsiniz.

EasyBcd programını yönetici olarak çalıştırınız.
    Konuda anlatıldığı üzere xp yi menüye ekleyiniz.
    Ayarlarınızı yaptıktan sonra Save tuşuyla kayıt etmeyi unutmayınız.

Daha sonra aşağıdaki resimdeki alandan Bootloader TimeOut süresinin en az 10 olarak ayarlayınız.
    Eğer 0 yaparsanız işletim sistemi seçenekleri gelmez...
    Tabi yine ayarlarınızı kayıt ediiz!

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım....

Sounucu yazarsın...
  • İyi günler.Yardımlarınız için teşekkürler.Arkadaşın vemiş olduğu EasyBCD programının 2.1 versiyonu ile halloldu .
  • Ben bir şey sormak istiyorum win 7 yüklü pc formatla (c) ve (d) disklerini biçimlendirip windows'dan arıdındırdıktan sonra xp yı (c) ye kura bilirmiyim kurabilirsem daha sonradan da (d) ye win 7 kurabilirmıyım.
    Demek istediğim yukarıdaki programları kullanmadan basıt ama uzun işle bu işten yırtarmıyım.
  • Selamlar konu baya eski ama ben yine de yazayım.

Bende windows 8 orjinal var.

Knight online pvp serverda ikincil ekran kartı amd devreye girmiyor. Muhtemel sebebi w8 in engelliyor olmasıdır diye düşünüyorum onun için ikinci işletim sistemi olarak xp kurup denemek istiyorum. Ancak bu w8 malum pc deki tüm korsan programlardan vs. haberdar oluyormuş smartscreen sayesinde.

Sorum şu w8 de kullanırken xp nin varlığı benim başımı ağrıtır mı? Bir sorun olur mu?

laptop samsung np350v5c-s0etr
  • Çok teşekkür ederim büyük sorunum vardı çözmüş oldun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.