Şimdi Ara

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım.... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
318
Cevap
5
Favori
95.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    >>senin dediğin şekilde Vista'nın bulunduğu harddiskin fişini çektim ve Win7'yi diğer harddiske yüklemeye çalştım,ama olmadı.Çünkü diğer harddisk "temel"değil "dinamik" olarak görünüyormuş ve "windows birden fazla dinamik içeren bu harddiske kurulamaz" dedi bana.Bunu nasıl halledebilirim?o harddiski nasıl windowsun yüklenebileceği bir harddiske çevirebilirim?

>>SATA bir harddisk o.400 gb civarında.3'e bölünümüş vaziyette.depo olarak kullanıyorum orayı normalde.
  • Evet yanlış hatırlamıyorsam dinamik bir disken windowsu çalıştıramazsın.
    Disk yönetiminden dinamik bir diski sağ tıklatıp Temel bir diske dönüştürebilirsin.
    Lakin daha önceden tüm bölümlerini silmek sorundasın. Yani disk bölümlenmemiş olarak görünmek zorunda.

Lakin dikkat et. İlgili diskteki bölümlerde bulunan dosyalarda silinecek. Bu yüzden tüm önemli dosyalarını başka bir depolama birimine (herangi bir disk gibi) almalısın.

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım....
  • sağol bluelife yardımların için,gerçekten sorunlarımızla yakından ilgilendin ve çözüm yolları sundun bize.Tebrik ediyorum seni dostum.

not:artık vazgeçtim.Sadece Win7 kullanıyorum.
  • bluelife bu çalışma için tşk ederim. benimde bir sorum olacaktı.

her şey tamam işletim sistemleri çalışıyor. ama aşağıdaki uygulamayı yapamıyorum. 0 ayarlıyorum keza kendisi zaten 0 açılıyor. ayarla diyorum hata diyor. aç kapa yapınca karşıma xp ve vista geliyor vistayı seçiyorum ekrana yazılar geliyor 1 veya 2 saniye sonra vista vista diye 2seçenek geliyor alttaki seçince olmuyor üstekini seçince açılıyor. bu durumdan nasıl kurtulabilirim.

""Vista açıldıktan sonra bu benim hazırladığım programı Vista üzerinde tekrar çalıştırıyoruz.

Çalıştırdığınızda yukarıdaki ekranın karşınıza gelmiş olması lazım.
    Menünün ekranda kalma süresi kısmındaki ayarı 0 yapıp Ayarla tuşuna basıyoruz. Dilerseniz Gelişmiş Ayarlar tuşuna basıp Windowsun kendi uygulamasınında bu ayarı değiştirebilirsiniz""

yardımlaın için şimdidden tşk ederim.

saygılar

• Konudaki Grub4Dos ile alakalı programı kullanıca, Vista üzerinde programı tekrar açıp ekranda kalma süresini 0 yapıp Ayarla tuşuna basman gerekiyor. Orda 0 yazsa dahi senin ayarla tuşuna basman lazım.
    Eğer ordan ayar yapamazsan Gelişmiş Ayarlar tuşuna basıp karşına gelen ekranda İşletim Sistemlerini Gösterme Süresi tıkını kaldırman gerekiyor.
    O zaman ikinci bir menü karşına gelmez..

Tabi yukarıdaki yazdıklarımı Vista üzerinde yapacaksın. XP üzerinde yaparsan boot menüsü gelmeden varsayılan işletim sistemi açılır...
    Saygılar.....
  • blue_life yardımların için tşk ederim. dedikleri harfiyen uyguladım. artık için pencere çıkmıyor ama vistaya tıklayınca ekran gidip geliyor yazılar çıkıyor sonra vista açılıyor seri bir şekildde oluştuğu için yazanları sana aktarmakta güçlük çekiyorum eğer bu durum normalse sorun yok demektir ama normal değilse hatayı nerde yapmış olabilirim. bu konuda bilgi var mı acaba

saygılar
  • oo süper konu eline emegine saglık cok yararlı oldu benım icin
  • Yorunlar için teşekkürler arkadaşlar...

@xmonte
    Vistan sorunsuz bir şekilde açıldığına göre, herangi bir sorun yok.
    Kaygılanma...
    İyi günler....
  • blue_life tüm yardımların için tşk ederim. Süpersin

bunun dışında başka paylaşımın varsa mutlaka okumak isterim. Yeni paylaşılarını da sabırsızlıkla bekliyorum.

Saygılar
  • arkadaşlar yardımınız lazım

Burayı okumadan gittim aynı sürücüye Vistanın üstüne Xp kurdum! tabii vista falan gözükmüyor.. vistayı nasıl düzeltebilirim xp hiç önemli değil vista dvd si indiriyorum şimdi ordan vistayı kurtarma yapabilir miyim ya da daha kolay bi yöntemi var mıdır?

şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler...
  • mevzuyu yapmadım ama anlatım için teşkkürler....
  • Yorunlar için teşekkürler arkadaşlar...

@xmonte
    Farklı forumlarda zaman ile yazdığım ufak tefek paylaşımlarım var.
    Ama çoğu baya eski paylaşımlar. Vakit buldukça edindiğim deneyimleri elimden geldiği kadar paylaşmaya çalışıyorum.
    İyi günler dilerim.

@Odysseus348
    Vista bulunan bir sürücüye xp yüklenince haliyle aynı sürücüde ortak isimli dosya ve klasörler olacağı için, Vista kısmen zarar görür.
    Sana net bir yanıt verebilmek için Vistanın yüklü olduğu C:\ sürücüsünün içeriğini öğrenmek lazım.

Bunun için en kısayol, Başlat -> Çalışıtra -> cmd yaz ve kout istemini aç. Daha sonra aşağıdaki kodu yazıp Enter tuşuna bas..
    dir /s C:\ >C:\dizin.txt

İşlemini bitmesini bekle. Biraz vakit alabilir. İşlem bitince C:\dizin.txt dosyasını notpad ile açıp içeriğini bizimle paylaş...
    Belki onarım yapmak, sorunu çözebilir ve Vistan çalışabilir, lakin eskisi gibi stabil olmayacaktır büyük ihtimal. :(

Yeniden yüklemek en kesin çözüm.
    Eğer öyle yapmaya karar verirsen vede XP yi de kuracaksan,
    Önce sürücüne format atıp XP yi kur. Ardından farklı sürücüye Vistanı kur.
    Bu sayede boot menüsü sorunu ile uğraşmazsın...
    Kolay gelsin.....

• @blue life

öncelikle teşekkürler...

xp nin boot ayarından vistanın klasörünü ekledim, ama başlangıçta vistayı seçtiğimde yanıp sönen bir çizgi çıkıyor öylece kalıyor.

acaba xp nin üzerine vista kursam şimdi o zaman yine aynı sürücüde olduğundan bu sefer de xp mi bozulur? aslında bana kalsa xp kalsın hiç sorun diil ama arkadaşın bilgisayara kurdum, iki farklı xp aynı sürücü de çalışıyordu ama vistanın böyle bişeyi olduğunu bilmiyordum bu yüzden uğraşıyorum...

şu yapılabilir mi peki, arkadaşın eski vistadaki kullanıcı hesabını xp ye aktarabilir miyim?
  • @Odysseus348
    Öncelikle bu aralar nadir nete girdiğim için cevaplarım gecikiyor. Kusura bakm.
    Bir sürücüye iki xp kurduğunda aynı dosyaları iki xp de kullanabileceği için bir sorun yaşamazsın diye düşünüyorum. Lakin bu çok gereksiz bir yöntem.
    Birinci xp arızlanınca ikinciside arıza verebilir.

Bir sürücüye iki değişik sürümde windows kurduğunda, iki işletim sisteminde de benzer dosyalar var ise, son kurulan Windows düzgün çalışacaktır. Diğer windowsta çalışabilir ama sorunlar çıkaracaktır.

Vista ve xp ayrı bir işletim sistemi olduğu için kullanıcı dosyalarını kısmen aktarabilirsin. Yani mesela ufak bir örnek verirsem ;
    Mozilla kullanıyorsun ve mozilladaki tüm ayarları xp ye aktarabilrisin.
    Veyahut msn ile ilgili ayarlarını xp ye aktarabilirsin.... Vs vs. gibi.

Sen hangi ayarları Vista'dan xp ye aktarmak istiyorsun acaba?

• herkesin bi derdi war şimde bende utanıyorum yazmaya ama napayım başka çarem yok. resimli anlatım kısmında 4-5 gün önce açtığımda resimler görünüyordu ama son 2 gündür sadece ekte gönderdiğim resim çıkıyor!!! nasıl iş anlamadım?

Vista üzerine XP Kurmak İsteyenler... Resimli Anlatım....
  • @besiktas081

Resim yüklemek için kullandığım sitedeki hesabımın erişim liminitini geçmesi nedeniyle resimleri görüntülemiyorsun.
    Resimin linkini direk adres satırına yazarsan resimler açılıyor...
    Mesela mozilla firefoxta resime sağ tıklatıp resmin konumunu kopyala diyorsun. Ardından adres satırına yapıştırıp açabiliyorsun...
    Neyse senin için sayfayı kayıt edip upload ettim...

http://www.4shared.com/file/66989402/773522bb/Boot_Mensne_Vista_Eklemek.html

Kolay gelsin.......
  • çok teşekkür ederim kardeşim allah razı olsun!!!
  • Arkadaşlar,

sistemimde 3 adet ayrı harddiskim var..Bir diskte vista ultimate 64 bit yüklü..2. diskte windows 7 ultimate 64 bit yüklü..pc yi actıgımda sistem hangisini yüklemek istedigimi soruyor ve seçtiğim sistemi yüklüyor ...fakat 3. harddiske xp kurdugumda bir türlü acılırken 3 işletim sisteminide gösterip hangisini yüklemek istediğimi sormuyor ve garip errorlar veriyor..acılışta 3 sistemide gösterip hangisini istersek onu yüklemek mümkün olabiliyormu..
  • ben de windows 7 ile xp yi aynı anda kurmak istiyorum. mevcut işletim sistemim w7. bunu silmeden xp yüklemek mümkün mü bu programla. değilse nasıl yapabilirim ?
  • arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için bi sorum daha olacak. acronis disk diver tabi biraz tehlikeli bi program. bende en ufak bi hata yapmamak için forumdaki resimli bilgiyi 88 sayfa kadar yazıcıdan çıkardım ders çalışır gibi bakıyorum hergün:) acroniste boot cd yaptım b.sayarı o şekilde başlattım sonra acronis disk driwer full wersiyonu seçtim başlattım siyah bi ms dos ekranında bişeyler yüklendi we sonra bu hata çıktı önüme tabiki ödüm patladı ama cd yi çıkarıp baştan başlattım sorun yok!! işte hata bu:

E000101F4 ACRONİS DİSK DİRECTOR SUİTE HAS NOT FOUAND ANY HARD DİSK DRİVERS!!!

ne dediğini anlamadım acaba acronis programının hardiskteki dosyalarını mı görmedi. yada ne yapmam gerek??
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.