Şimdi Ara

VİSTA Format Nasıl Atılır ? Resimli Anlatım.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
405
Cevap
4
Favori
417.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar vistaya format atıp xp yuklemek ıstıyorum fakat boot etmıyor bıos tan bırseyı degıstırıyorduk hatırlayamadım yada bu konuda yardımcı olurmusunuz ne yapabılırım sımdıden tskler
  • @evren87speed

Bilgisayarını D deki windows ile Güvenli Modda açıp öyle dene bakalım. Olmadı sana program öneririz onlarla da denersin.

@InsideR

1. sayfadaki ilk resme bakabilirsin. Bios tan first device boot adlı seçeneği cd-rom yaptın mı tamamdır.
  • o secılı okı ondan sorun yok
    bır program vardı bıde hatırlayamadım
    bu yenı nesıl laptoplara ozellıkle vısta yuklulere sınır oluyorum
  • @jant teşekkurler bi arkadas geldı halletti ...
  • JANT! Rumuzlu Kardeşim, Öncelikle harika bir anlatım olmuş. Ellerinize sağlık. Çok Teşekkürler..

Yalnız pc deneyimimin fazla olmamasından dolayı birkaç soru yönelteceğim. Eğer cevaplama nezaketinle bulunursanız çok sevinirim.. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

1 yıl önce Bimeks'den Hp Pavilion laptop aldım. Üzerinde Vista Home Premium kurulu idi. Bana bimeks'den vista cd'si vermediler. Şimdi format atıp tekrar vista kurmak istiyorum. D: Harddisk'inde "RECOVERY" isimli bir dosya var. Zannediyorum format attıktan sonra bu dosya yardımı ile vista işletim sistemi kurulacak. İlk aldığımda bimeks'deki yetkili eleman kurtarma dvd'sini nasıl oluşturacağımı anlatmıştı. Onun tarifi üzerine 2 dvd'ye kurtarma oluşturdum. Şu an pc'imde 1 yıldır oluşan arsivimide dvd'lere kopya ettim. Bundan dolayı yedekleme işlemi yapmaya gerek duymadım. Sizin anlatımınızda dvd'den vista kurulumu şeklinde.

-Benim size sorum bu aşamadan sonra kendi pc'den vista dvd'si olmadan nasıl bir kurulum yapabilirim? Amaçım C ve D ye format atıp vistayı tekrar kurmak. İlk aldığım günkü gibi haline getirmek.

-Vistayı kurduktan sonra bir daha format atma ihtiyaçı duyarsam D: içerisindeki "RECOVERY" dosyasına şimdi formattan silinirse bir dahakinde pc'den vista kurabilir miyim

-Birde oluşturmuş olduğum kurtarma dvd'leri ile vista kurulumu bittikten sonra her hangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

• Gayet gusel bir konu tskler arkadasim
  • @birkulnet

Öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim.

Soruya gelirsek biraz durumu karıştırmışsın. Şöyle demişsin" format attıktan sonra, recovery ile vista kurmak.." bu durum yanlış. Yereldisk D: de bulunan Recovery adlı klasörü dvd yazdıysan senin Vista cd'in odur. Onun ile bilgisayarını başlat, biraz ingilizcen var ise gerisini halledersin zaten. Diski biçimlendirmeyi ve kurulumu oradan yapacaksın..

Bu yazdığım 3 sorunuda cevaplıyor. Kafana takılan birşey var ise buraya yazmaktan çekinme..

@AD@N!S

Rica ederim.
  • Ben bu başlığı tebrik etmemiştim?
    Tebrik ederim Umut kardeşim..Süper bir çalışma,emeğine sağlıkk
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Ben bu başlığı tebrik etmemiştim?
    Tebrik ederim Umut kardeşim..Süper bir çalışma,emeğine sağlıkk

İlk tebrik senden gelmişti Mesut abi
    Olsun, tebriklere açığız
  • şimdi 4870 aldıgımızda cd sını takıp surucusunu yuklememıze gerek yokmu yanı ??? oto tanıyo demıssınde
  • quote:

Orjinalden alıntı: Númenórë

şimdi 4870 aldıgımızda cd sını takıp surucusunu yuklememıze gerek yokmu yanı ??? oto tanıyo demıssınde

Evet arkadaşım aldığın-taktığın hiçbir donanımın driverini yüklemiyorsun. Görüntü net ve driver kurulmuş gibi.

Tabi bu durum sana oyunda tam performansı vermez. O nedenle ekran kartı driverlerinizin son sürümlerini yükleyin.. dx10 içinde öyle.
  • 64 bitmi kullanıyorsun yoksa 32bitmi?

ben bir sistem kurmaya çalışıcamda.bu sisteme ne gider sence?

phenom 2 940
    790GX anakart
    4gb 1066 mhz ram
    4870 ICQ 1gb
    500gb 32mb sata2
    gmc-h70 kasa
    700w psu
    dvd rw
  • @Númenórë

64Bit
  • Anlatım için teşekkürler
  • Rica ederim.

Güncel.
  • benim bi kaç problemim var yardımcı olursanız sevinirim. Yeni bir vista ultimate 64bit kullanıcısyım

1. sp1 yüklemeden türkçe dili yüklenirmi
    2. durum çubğundaki hızlı başlattaki menüleri slayt göster kısayolunu kaybettim nasıl bulurum.
    3. vista ultimate 35gb yer mi kaplar
  • quote:

Orjinalden alıntı: brobiy

benim bi kaç problemim var yardımcı olursanız sevinirim. Yeni bir vista ultimate 64bit kullanıcısyım

2. durum çubğundaki hızlı başlattaki menüleri slayt göster kısayolunu kaybettim nasıl bulurum.

1- sp1 kurmadanda Vista yı Türkçe kullanabilirsin.
    2- geçişleri windows tuşuna basılı tutup mouse orta tuşunu ileri geri yaparakta kullanabilirsin. kısayol dosyası ile ilgili bilgiyi bulunca buraya yazacağım..
    2- Vista Ultimate taş çatlasın herşey kurulu (programların vs.) 15gb yer kaplar.

• ellerin esaglık mükemmel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

quote:

Orjinalden alıntı: brobiy

benim bi kaç problemim var yardımcı olursanız sevinirim. Yeni bir vista ultimate 64bit kullanıcısyım

1- sp1 kurmadanda Vista yı Türkçe kullanabilirsin.
    2- geçişleri windows tuşuna basılı tutup mouse orta tuşunu ileri geri yaparakta kullanabilirsin. kısayol dosyası ile ilgili bilgiyi bulunca buraya yazacağım..
    2- Vista Ultimate taş çatlasın herşey kurulu (programların vs.) 15gb yer kaplar.

yardım için saol. bir sorum daha var. internet üzerinden video izlerken ekranı büyütünce videoda ağırlaşma oluyor. acer ferrari 3400 laptop kullanıyorum. donanımsalmıdır. yoksa yazılımsalmı. eğer yazılımsal ise ne yapmam gerekir

• @tanridagli

Teşekkür ederim.

@brobiy

Bütün videolarda mı aynı sorun var ?
    İzlediğin sitede video çözünürlüğü düşük ise, büyütürsen bu hem video yu bozar, hemde ağırlaşmaya neden olur. Ama abartı bir şekilde ağırlaşma var ise, tamamen yazılımsaldır. Tarayıcı olarak Opera kulanmanı önerebilirim.

Ayrıca ekran kartınında son driverini yüklemende fayda var..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.