Şimdi Ara

VİRUS ve RECOVERY.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bikaç gün önce harici harddiskimi bilgisayarıma taktım

biranda içindeki bütün klasörleri .exe dosyası olarak tanıdı (music.exe - resimler.exe vs.)

bu sırada antivirus programım (karspersky) bu dosyaları silmeye başladı bende hardiskimi kapattım ama 200 GB verim kayboldu

daha sonra bilgisayarımda biraz değişiklik farkettim velhasıl aradım taradım en sonunda svchost.exe problemi vardı

XP SP 2 kullanıyordum format atarak sildim vistaya geçtim daha sonra nod 32 yükledim yine harddiski taktığımda nod32

kalan dosyalar aynı şekilde exe olarak gördü ve sildi. Sonra harddiski açtığım zaman hiçbir dosya gözükmüyordu

ama özelliklere bakınca 380 gb veri oldugu yazıyordu Daha sonra recovery programlarıyla arattırdım (easy,recuva,getdataback,Recover My Files vs)

en fazla dosyayı bulan Recover My Files Professional Edition v4.4.8.578 oldu onunla da kurtar dediğim zaman lisans istedi.

Belki 10-15 siteden full olarak indirmeme rağmen hep aynı problemle karşılaştım yani bi çözüm bulamadım...

Dosyalarımı nasıl geri getireceğim bilemiyorum...Biraz uzun oldu ama mevzuatım budur......

Türkiyenin en pc-kolojik forumundan yardım istiyorum....şimdiden teşekkürler....

Burada yazamayacağınız çözümleriniz için pm lerinizi bekliyorum

• Öncelikle format attığınız bir bilgisayar olursa kesinlikle D: nin içerisine çift tıklayarak girmeyiniz o çift tıklama virüsü aktif hale getirir bunu unutmayın fakat gözüme çarpan 380GB veri olduğunu belirtmişsiniz büyük olasılıkla bu virüs etkisidir. Yani verileriniz orada duruyordur tekrardan format atınız isterseniz formattan sonra asla girmeyin D: nin içerisine Combofix yazılımını indirin çalıştırın ve sonra da D: yi virüs taramasından geçiriniz "Temizleme"işlemini gerçekleştiriniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremely

arkadaşlar bikaç gün önce harici harddiskimi bilgisayarıma taktım

biranda içindeki bütün klasörleri .exe dosyası olarak tanıdı (music.exe - resimler.exe vs.)

bu sırada antivirus programım (karspersky) bu dosyaları silmeye başladı bende hardiskimi kapattım ama 200 GB verim kayboldu

daha sonra bilgisayarımda biraz değişiklik farkettim velhasıl aradım taradım en sonunda svchost.exe problemi vardı

XP SP 2 kullanıyordum format atarak sildim vistaya geçtim daha sonra nod 32 yükledim yine harddiski taktığımda nod32

kalan dosyalar aynı şekilde exe olarak gördü ve sildi. Sonra harddiski açtığım zaman hiçbir dosya gözükmüyordu

ama özelliklere bakınca 380 gb veri oldugu yazıyordu Daha sonra recovery programlarıyla arattırdım (easy,recuva,getdataback,Recover My Files vs)

en fazla dosyayı bulan Recover My Files Professional Edition v4.4.8.578 oldu onunla da kurtar dediğim zaman lisans istedi.

Belki 10-15 siteden full olarak indirmeme rağmen hep aynı problemle karşılaştım yani bi çözüm bulamadım...

Dosyalarımı nasıl geri getireceğim bilemiyorum...Biraz uzun oldu ama mevzuatım budur......

Türkiyenin en pc-kolojik forumundan yardım istiyorum....şimdiden teşekkürler....

Burada yazamayacağınız çözümleriniz için pm lerinizi bekliyorum

Bilgisayarım > Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm >
    • Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle > ticki kaldır
    • Gizli dosya ve klasörleri göster > seç
    • Korunan işletim sistemi dosyalarını gize (önerilen) ticki kaldır - gelen uyarıyı (evet) onayla, Uygula, Tamam.
    • Bu işlemi eski haline getirmek için Varsayılanı Yükle seçiniz, Uygula, Tamam.

VİRUS ve RECOVERY.....

Gizli klasörler için yukardaki yöntem olmazsa linkdeki gizliklasör adlı dosyayı çalıştırınız. bittorrent.exe, win32, copy.exe, sxs.exe, autorun.inf virüsleri için çözüm!! Bu şekilde HDD'nizin içindeki dosları görebileceğinizi umuyorum.

• HOCAM BUNU VİSTADA NASIL YAPICAM BİZAHMET AÇIKLAYABİLİRMİSİN?
  • quote:

Orijinalden alıntı: extremely

HOCAM BUNU VİSTADA NASIL YAPICAM BİZAHMET AÇIKLAYABİLİRMİSİN?

ViSTA'da da olay yaklaşık aynı Denetim Masasında Klasör Seçenekleri var. Oradan işlem yapacaksınız.

VİRUS ve RECOVERY.....
  • nihat35nihat kardeşim Allah razı olsun ....hepsini buldum teşekkür ederim........
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.