- x
Gizli Klasör-Autorun.inf ve Sürücü açılmama, birlikte aç Sorunları için Çözüm
970 Cevap798597 Görüntüleme24 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1530 Mesaj
9 Kasım 2006; 13:33:19 

Bu yöntem Autorun.inf dosyasını kullanarak yayılan virüslerini temizlemek için geliştirilmiştir.
2009 GÜNCELLEMESİ: Flash/Usb belleklerdeki saltokunurluk problemini çözecek dosya eklendi. Flash diski formatalayarak kurtarabiliyor ;)
link:
http://www.mavinetbilgisayar.com/sil.rar

Belirtileri:
1-Bilgisayarımda C,D,E.. sürücülere çift tıklama yöntemi ile açılamaması, sağ tıklayıp aç deyince açılması
2-Sürücülere çift tıklama yöntemiyle açmaya çalışınca hata vermesi
3-Sürücülere sağ tıklayınca Normalin dışında menülerin olması
4-Gizli klasörleri göster dememize rağmen gizli klasörlerin gözükmemesi.
UYARI: Normalde sağ tuş menüleri şöyle sıralanır: Aç,Araştır,Ara.. şeklinde sıralanması lazım.
Virüs ihtimali olanlarda Auto, aç araştır şeklinde gidebilir. (Bunlar basit autorun.inf virüsleridir)
Yada anlamsız karakterler bulunabilir(Bunlar biraz daha zor Autorun.vbs virüsleridir)

http://aydincikcpl33.meb.k12.tr/sil.rar
1- http://www.usbuzmani.co...content/2009/06/sil.rar

Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. İşlem bitinceye kadar yaklaşık 3-5 dakika bekleyin. Bilgisayarı kapatıp açılacaktır. Sorun halledilmiş olması gerekir.

2-Başlat/Çalıştır'a regedit yazıp enterlayın.
0

Açılan kayıt defteri penceresinde şu yolu bulun: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] sağ taraftaki listeden "Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlayın.
Eğer burada autorun.bat eki varsa silin.
Doğru ayar bu şekilde olacak:

ve
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]
"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)

0

ayrıca
HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan
MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silin.

0

Eğer sorun hala devam ediyorsa, buraya bilgi verin çözüm yolu bulmaya çalışalım..

GİZLİ DOSYALARI GÖSTERME PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ İÇİN VİRÜSTEN KURTULMUŞ OLMAMIZ ŞART.(ilk 7 adım temizlik için)

local://upfiles/258436/D9C43384C29E4974AF7E43A353FEC912.jpg

Adım adım yazıyorum:

1-Buradan http://www.sophos.com/tools/sav32sfx.exe dosyasını indirin.(Zip dosyadır.) D sürücüsünde bir klasöre açın.(Örn: d:\sav32sfx gibi)
2-Bilgiyarı açma açarken F8 tuşuna bas. "komut istemiyle güvenli modda aç" .(güveli modda açma ekranında 3.sırada)
3- Dos konsolu açılıncaya kadar bekleyiniz...
Microsoft Windows XP [Sürüm 5.1.2600]
(C) Telif Hakkı 1985-2001 Microsoft Corp.
C:\Documents and Settings\kullanıciadim>
şeklinde çıkacak

4-Konsol açılınca "d:" yazıp enter'a basınız. d: sürücüne geçecektir. (tırnak işaretleri yok)
5-"CD sav32sfx" yazıp enter'a basınız (zip dosyasını açtıgımız klasörüde girmemiz lazım, D:\sav32sfx olarak konsolda gözüküyorsa tamamdır girdik)
6-"sav32CLI -remove" yazıp enter'a basınız.
6-Virüs tarama başlayacaktır. İlk virüs bulunduğunda Yes/No/All yazararak bip sesi çıkartır. Siz A harfine basarak, işlem bitinceye kadar bekleyiniz.... (belki 1 saat)
7- Bilgisayarı yeniden başlatınız.
8- Sil rar dosyasını buradan indiriniz .
9- Sil2009.bat'ı çalıştırın. (eski versiyonunda otomatik restart ederdi, şimdi restartı iptal ettim)
10-Yine indirdiğiniz sil.rar dosyasının içinde Klasor_secenekleri_gizli_ozelligi_secilebilsin.reg dosyasını çalıştırınız ve onaylayınız.
11-Yine indirdiğiniz sil.rar dosyası içindeki gizliaktifolsun.bat dosyasını D ve E sürücülerine(C haric ne kadar harddisk bölümü varsa) kopyalayınız .
12-D sürücüsüne kopyaladığınız gizliaktifolsun.bat dosyasını çalıştırınız. Uzun sürecektir, sabırla bekleyiniz. İşlem bitince gizli dosyalarınızı görebileceksiniz.
13-Sonra sırayla diğer sürücülerdeki gizliaktifolsun.bat'ı çalıştırınız.
14-C sürücüsünde çalıştırmanızı tavsiye etmem çünkü sistemin gizlediği dosyalar da var. Onları da açmaya çalışabilir.

Bu işlemleri yapan herkes güncel ve bedava antivirüs aracı ile virüsleri temizlemiş ve gizli dosyalar probleminden tamamen kurtulmuş olur. ( virüs tekrar bulaşana kadar.)

Not Sophos şirketine bu antivirüs prog için teşekkür ediyorum. Çok işimi gördü, çok bilgisayarı kurtardım. Ancak unutulmaması gereken nokta bu program o an için temizler devamlı bellekte çalışan bir koruma programı/bir kalkan program degildir.

Mayıs 2008 Güncellemesi:
Amvo.exe için ekleme yapıldı, yeni pencerede açma sorunu için ekleme yapıldı. Eklemelerin sorunlara çözüm olup olmadıgını bilmemiz için yorumlarınız önemli olduğunu unutmayın.
EK:
Sil.rar kullanımından sonra CD/DVD lerde otomatik başlatmayı tekrar aktif etmek için...

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom sağdaki pencereden Autorun çift tıklıyorsuz ve değeri " 1 " yapıyoruz. Bilgisayarı yeniden başlattığımızda artık cd lerimiz taktığımızda otomatik olarak çalışacaktır..
Katkılarından dolayı JANT! dostuma teşekkürler.

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 14 Mayıs 2010; 9:59:36 >

Mersin-Aydıncık
AMD Phenom II X4 965 3,4GHZ CPU(7.4), MSI 760G, ATI HD3000, 8GB DDR3 1600MHZ(7.4), Corsair 60GB sata3 SSD(7.4), WD 1000 GB Sata3, Skystar 2.6D, Datron 988 19inç LCD, Samsung i550w, İDEOS X5

631 Mesaj
9 Kasım 2006; 13:55:32 

Bilgiler için teşekkürler.

1740 Mesaj
9 Kasım 2006; 16:39:53 

Teşekkürler dostum,inceleyeceğim...:)

8784 Mesaj
9 Kasım 2006; 18:42:54 

elinize saglik hocam guzel bilgiler

1530 Mesaj
9 Kasım 2006; 22:27:25 

quote:

Orjinalden alıntı: serji

elinize saglik hocam guzel bilgiler

Rica ederim Dostum
umarım birilerine faydalı olur

Mersin-Aydıncık
AMD Phenom II X4 965 3,4GHZ CPU(7.4), MSI 760G, ATI HD3000, 8GB DDR3 1600MHZ(7.4), Corsair 60GB sata3 SSD(7.4), WD 1000 GB Sata3, Skystar 2.6D, Datron 988 19inç LCD, Samsung i550w, İDEOS X5

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Kasım 2006; 14:20:07 

abi güzel hoş nazmıisın eline sağlık ama şu dosyayı indiremedim bi yardımcı olsan

talat_417@hotmail.com

1103 Mesaj
28 Kasım 2006; 6:27:50 

kısmi bilgi olmuş ama yinede sağol.

daha geniş kapsamlı, arşivlik bir yazıda olsa ne güzel olurdu.

...

1530 Mesaj
28 Kasım 2006; 8:46:47 

quote:

Orjinalden alıntı: ozdemiralp

kısmi bilgi olmuş ama yinede sağol.

daha geniş kapsamlı, arşivlik bir yazıda olsa ne güzel olurdu.

Dostum haklısın. Bunu hazırlarken başım virüsle dertteydi. Okulda 10larca makinayla ugraşmaktan ancak bu kadar yazabilmiştim. Umarım fırsat olur da düzenlerim.
Linklerle ilgili sorun yok. ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 7 Mayıs 2010; 16:37:30 >

Mersin-Aydıncık

1 Mesaj
4 Aralık 2006; 17:42:50 

Herkese selamlar,

Ayni virusle benimde basim dertde. Anti Vir PE yi denedim bulamadi. Norton bazen bulup temizliyor. Temizliyor derken siliyor sadece. USB datastick lerle butun bilgisayarlara bulasti. Temiz bilgisayar da yok. Napicam simdi arkadaslar??Uzun zamandir yedekde almamistim.

Bu olaydan sonra en iyisinden bi virus programi alayim diyorum. Ne tavsiye edersiniz?

S.

1202 Mesaj
27 Ocak 2007; 14:35:45 

Arkadaşlar başım belada bu virus bütün bilgisayarlara bulaşmış durumda.c.windows dizini içinden programı sildim fakat kesin silinmişmidir emin değilim.

2323 Mesaj
27 Ocak 2007; 14:38:36 

Sağol Arkadaşım

Virüslüler İçin İyi Bir Paylaşım Olmuş

1138 Mesaj
27 Ocak 2007; 15:03:23 

eyvallah dostum copy pastledim

8176 Mesaj
27 Ocak 2007; 15:33:13 

Uyuz oluyorum flash bellek viruslerine. Okuldaki denyolar flash belleklerine virus bulaştırıyorlar, (bellekleri tarama ya da anti-virus programı kullanma gibi bir durum yok tabi...) sonra okulda bilgisayar atölyelerindeki makineler bulaştırıyorlar, (bilgisayarlarda güvenlik kartı olduğundan anti-virus de kuramıyorum tabi) ben de kendi flash memorymi takdığımda virus bana bulaşıyor.(gerçi silmenin yollarını biliyorum ama buna uğraşmak yerine iki satır fazla program yazarım)

Bilgiler için de teşekkürler dostum...

...

1246 Mesaj
27 Ocak 2007; 16:50:28 

kaliteli bilgiler içeriyor.Sağol paylaşım için

The fastest unofficial Formula 1 speed ever recorded was by Juan Pablo Montoya,

who reached 372.2 km/h in his McLaren-Mercedes while testing for the 2005 Italian-Monza Grand Prix.

5 Mesaj
6 Şubat 2007; 21:43:43 

özellikle golovez33'e ==> dostum topic ve ayrıntılı açıklama için teşekkürler. Bende de bittorrent.exe vardı ve temizledim ama senin yazdığın şekilde olmadı. Öncelikle antivirüs programı yazılı komutu tanımadı. Sonra Norton'un temizleme programcığı çalıştı ama o virüs bulamadı !! Bende Avast Pro'mu güncelleyip windows XP açılma öncesi tarama yaptım. 5 tane buldu ve temizledi. Şİmdi yok virüs mirüs amaaaaaa SD kart ve taşınabilir sabit diske çift tıkladığımda bana autorun penceresini (hangi programla açayım?) çıkarıyor. lllede sağ tık deyip aratış demem gerekiyor. Ne yapmalıyım??? Teşekkürler...

219 Mesaj
12 Şubat 2007; 18:35:23 

Selam,
golevez33 komutları kontrol edebilirmisin programlar ve cd tamam ancak tarif ettigin sekilde komutlarla calıstırmayı başaramadım malesef...

4 Mesaj
12 Şubat 2007; 22:18:37 

paylasim icin saol dostum

1530 Mesaj
14 Mart 2007; 0:06:44 

Güncelleştime yapılmıştır. Güle güle kullanın

Mersin-Aydıncık

701 Mesaj
6 Nisan 2007; 9:38:22 

Kardeş bu virüs dün başıma musallat oldu. Olay şöyle gelişti.

Telefonum için hafıza kartı almaya gittim. Adam hafıza kartını bilgisayara taktı, fakat ben bilgisayarı tam görmüyordum, ses geliyodu dannk dannnk diye. adam tıklıyodu iki kere dannk dannk.(o dannk sesini neden yaptığını anladık virüs bulaştıktan sonra . Adamın yapamadığını ben yaptım, demekki bilgisayarda adamdan iyiymişim.bi cep telefonu bayiii ben açsam ondan iyi anladığım kesin.) sonra taktı telefonuma tamam dedi. Eve geldim. Bilgisayara taktım. başta birşey gözükmüyodu. mp3 lerimi attım telefona taktım geri bilgisayarıma taktım içinde bittorrent.exe gördüm. Kendi kendime bu virüs dedim, hiç bilmiyodum böyle bir virüs olduğunu. Avast ta vardı bende nasıl korumadı anlamadım. Sağ tıklayıp avastla tarattırdığımda buldu fakat sildi de. benim harddisk 2 bölünmüş c ve d diye ve c sürücüsü için deep freeze kullanıyorum. bilgisayarı o telaşla resetledim. Windows açıldığında d ye çift tıkladım, program seçin menüsü çıkınca deli oldum. C de öyle bir sorun yoktu. Hemen google a girip arattırdım. Donanimhaber.com çıktı. Arkadaşın dediklerini harfiyen yaptım. fakat olmadı. Daha doğrusu ben eksik yapmışım. 4-5 kere bilgisayarı açtım sonuç aynıydı. korunan dosyaları göster diyince d sürücüsünde 4-5 tane autorun dosyaları çıktı. bunları sildim. regedit ten autorun ları sildim.birde msconfig te tanımadığım 3 tane birşey vardı onlarıda sildim "alcmtr.exe hdashcut.exe rthdcpl.exe". fakat gece boyunca delirdim. Sabah şu korunan dosya muhabbetini yapınca düzeldi. Ohh bea dedim. Gece neredeytse kızıp 2 sürücüyede format atacaktım ama mp3 lerim vardıı kurulu oyunlar vardı. sabrettim başardım.

bu yardımcı konuyu açan arkadaşada buradan saygılarımı iletirim.Bi telefoncunun yüzünden başıma gelenlere bakın. Keşke ilk başta telefonumda formatlayıp öyle taksaydım bilgisayarıma; başıma bunlar gelmicekti. bu virüsü yazanada, yaptıranada ............Allah ıslah etsin diyorum. bi de deep freeze var olmasa ne olacak bilmiyorum. Benden sizede nasihat bilmediğiniz flash diskleri, önce telefonda formatlayın sonra bilgisayarınıza takıınn. Ne diyim daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26kk025 -- 6 Nisan 2007; 9:44:46 >

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış

823 Mesaj
6 Nisan 2007; 13:22:44 

Abimin bilgisayarından bulaşıyor benim İpod'uma bu . Abimin bilgisayarından silme çabalarımın hepsi abim tarafından engellendiği için (virüsleri silince sistem kararlılığı bozuluyormuş) , evde silmek zorunda kalıyorum . Ve bunun için Nero'yu kullanıyorum . Nasılmı ?

Açıyorum Nero'yu . Data CD yarat diyorum . Kaynak olarak İpod'a gidiyorum ve bittorent.exe ve autorun.inf dosyalarını siliyorum . Bu dosyalar Windows Explorer altında gözükmüyor bildiğiniz gibi . Ancak Nero kaynak dizinleri gösterdiği için İpod'da görebiliyorum . Kullandığım AVG'de virüs konusunda hata veriyor ama , ne hikmetse silemiyor İpod'dan . Öyle işte .

Yararlı bir başlık olmuş .

arasortac.blogspot.com

764 Mesaj
6 Nisan 2007; 13:47:49 

Ellerine sağlık..
Benim pc ye de bulaştı 3-4 defa her seferinde "sistem geri yükleme"yi çalıştırıp düzelttim. Tavsiye ederim çok kolay bir çözüm yolu.

123 Mesaj
7 Nisan 2007; 9:41:40 

arkadaslar sophosu denedim ama olmadı nod32 kurduktan sonra bittorennt.exe exe mexe kalmıyor çatır çatır siliyor autorun virüsünü de temizliyor hiç öyle karışık yolarla uğraşmayın

14664 Mesaj
13 Nisan 2007; 20:39:01 

Ne illet bişeymiş bu "ravmonlog" virüsü. Belleğimi mahvetti. NOD32 ile tarttım bişeyler bulup sildi ama beleğe sol çift tıklama yaptığım zaman birlikte aç ekranı çıkıyor, ancak sağ tık yapıp aç dediğim zaman belleğin içine girebiliyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim, çözüm yolu bilen varsa, yardımcı olsun, lütfen..

14664 Mesaj
13 Nisan 2007; 22:12:17 

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

Ne illet bişeymiş bu "ravmonlog" virüsü. Belleğimi mahvetti. NOD32 ile tarttım bişeyler bulup sildi ama beleğe sol çift tıklama yaptığım zaman birlikte aç ekranı çıkıyor, ancak sağ tık yapıp aç dediğim zaman belleğin içine girebiliyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim, çözüm yolu bilen varsa, yardımcı olsun, lütfen..

"serji" sağolsun yardım etti ve sorunumu çözdüm. Araçlar-Klasör seçenekleri-görünüm-gizli dosyları gösteri işaretliyoruz-altta "korunan işletim sistemi dosyaları gizle (önerilen) seçeneğinin tikini kaldırıyoruz ve uygula diyerek çıkıyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra belleğimizin içine giriyoruz. Gizli olan ve açığa çıkmış olan "autorun" adlı dosyayı siliyoruz. Belleğimizi takıp çıkardıktan sonra sol tıkla belleğmizin içine girdiğimizi ve mutlu olduğumuzu göreceğiz

1872 Mesaj
14 Nisan 2007; 1:35:32 

aynı dertten bizim arkadaşa da olmuştu onunki biras sakattı sonyericsson telfonunu pc ye takınca virüs kopyalamış kendini nası kopyaladıysa sonyericssonun sistem dosyalarınıda karıştırmış telefon düzgün çalışmaz olmuştu bizde hiren boot cd yle windowstaki virüsleri temizleyip bide telefonu temizlemiştik böyle virüsler baş ağrıtır sadece

||MSI Z97-Gaming7|PowerColor R9 290 PCS+|X-fi Titanium|CM 912 HAF Advance|HP 2311x 23"|8GB RAM|Intel 335SSD 180GB|Intel Core i7 4770|HighPower700W|WIFI BCM4322||
||UbuntuGNU/Linux|14.04 Gnome-Shell||

||SonyEricsson Xperia Neo V|32GB|with LiveSound HiFi||||Android|Ice Cream Sandwich 4.0.4|| Powered by Android/Gnu/Linux
DELİORMANLI.............İzleniyorsun Tıkla Öğren

319 Mesaj
14 Nisan 2007; 12:49:26 

paylaşımın için saol kardeşim..

649 Mesaj
16 Nisan 2007; 12:06:27 

aga ben pc formatattım bittorent var dıye hala gıtmedı ne yapmam lazım bu tarama harıncınde yokmu bişey

Hayat bu bugun varım yarın yok...

14664 Mesaj
16 Nisan 2007; 18:15:17 

quote:

Orjinalden alıntı: xcoll

aga ben pc formatattım bittorent var dıye hala gıtmedı ne yapmam lazım bu tarama harıncınde yokmu bişey

Nasıl bir sorunla karşılaşıyorsun ? Bir de hangi antivirüs programını kullanıyorsun !

238 Mesaj
19 Nisan 2007; 16:04:43 

arkadaşlar birde bunları deneyin

Flash ve tasınabilir disklerden bulusan yeni bir virüs.Kurtulma yöntemi...Flash bellek almış olanlar bu konuya baksın.

Son Günlerin Moda Virüsü

Bittorrent.exe ye bağlı olarak sisteminizde olusan problemler icin çözüm yolu.Genellikle bu virüsü coğu antivirüs yazılımı bulup kaldırıyor fakat kullanıcılar silinmesine rağmen yeniden geldiğinden sikayet ediyorlar.Şimdi asıl olayda bundan sonra baslıyor altta anlatmıs olduğum uygululamaları yaptığınız taktirde herhangi bir sorun cıkacağını sanmıyorum.

YAPMANIZ GEREKENLER

Öncelikle sisteminizi güncellestirilmis bir antivirüs programı ile tarattığınızı varsayıyorum.Sonra altaki işlemleri yapınız.

1)Klasör seceneklerinden>görümüm sekmesine gelin>oradaki “Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını Gizle” seceneğinin yanındaki isareti kaldırın.Yine aynı görünüm sekmesinde olan Gizli Dosya Ve Klasörleri Göster Seceneğini aktif yapın.

2)Disklerin ana bölümünde bulunan autorun.inf veya baska uygulamalar varsa onları silin.Bu baska uygulamalar ne dersiniz işte bunlar: Bittorrent.exe,RavMonLog, msvcr71.dll ve AUTORUN isimleridir.

3)Eğer diskin ana dizininde bittorrent.exe varsa ve silinmiyorsa bunu görev yöneticisinden bittorrent.exe uygulamasını sonlandırın.

4) C:\Documents and Settings\administrator\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\ administrator \Local Settings\ Temporary Internet Files
C:\Documents and Settings\\ Kullanıcı adınızın yazdığı klasör ismi \Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\ Kullanıcı adınızın yazdığı klasör ismi \Local Settings\Temporary Internet Files
C:\Windows\Temp
C:\Windows\Prefect
klasörlerinin icindekileri silin.

NOT: 4.Maddeyi güvenli modda yaparsanız daha iyi olur.

5)Baslat>çalıştır>msconfig>başlangıc sekmesinde bilgisayarınızla alakası olmayan uygulumaları kaldırın.(Bittorrent.exe , ravmone.exe , ravmond.exe,temp32.exe , ravmanlog gibi uygululamaları bu sekme altında görebilirsiniz. )

6)Baslat>calıstır>regedit yazıp suradaki anahtarlara gidiyoruz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunOnce
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion \RunOnceEx
Bu anahtarlarda 5. Mad bahsettiğim gibi sistemle alakası olmayan uygulamaları silin.Bu anahtarlardada Bittorrent.exe , ravmone.exe , ravmond.exe,temp32.exe ,ravmanlog gibi uygulamaları görebilirsiniz.

7)C:\Windows klasörünün ordaki bittorent.exe yi siliyoruz.

8)Baslat>calıstır>regedit yazıp suradaki anahtara gidiyoruz.
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\MountPoints2\{2950b422-ab18-11db-b979-000fea561c7a} buraya gelip bunun alt klasörü olan shell isminde bir anahtar görüceksiniz.Onun altındaki auto ismi gecen tüm klasörleri silin. Onların altında command adlı klasörleri araştırın.İçindeki anahtarları ve değerleri kontrol edin. Bittorent.exe değerli klasörler varsa silin.Command adlı klasör yoksa dert etmeyin yapmanız gereken bir işlemde yok anlamana gelir.

Not: {2950b422-ab18-11db-b979-000fea561c7a} anahtar ismi sizin makinanızda farklı bir rakamla olabilir buna kafanız takılmasın oradaki shell alt klasörünü bulmanız gerekli.

9)Yine regedite gelip bilgisayarım simgesine bir kere tıklayın ve ctrl+F tusuna basarak bittorrent.exe yi aratıyoruz bulduklarımızı siliyoruz.F3 tusuna basarak aramayı tekrarlıyoruz bittorrent.exe tamamen yok olduğuna inandığınızda bu işlemi sona erdirebilirsiniz.(Kücük bir uyarı bittorrent ismini doğru yazdığınızdan emin olunuz.)
alıntıdır

17 Mesaj
21 Nisan 2007; 11:22:59 

çok teşekkürler dostum. eline sağlık mükemmel bi açıklama olmuş

BulentJe

1530 Mesaj
25 Nisan 2007; 23:29:34 

http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar
Eğer hiçbirşey yapamadıysanız. linkteki dosyayı indirip çalıştırın.
Flash disktekileri de silmek isterseniz flshdisk takılıyken çalıştırınız

Mersin-Aydıncık

14664 Mesaj
25 Nisan 2007; 23:34:23 

quote:

Orjinalden alıntı: golevez33

Eğer hiçbirşey yapamadıysanız. linkteki dosyayı indirip çalıştırın.
Flash disktekileri de silmek isterseniz flshdisk takılıyken çalıştırınız

Nedir bu? İçerikle ilgili biraz bilgi...

1530 Mesaj
25 Nisan 2007; 23:41:30 

quote:

Nedir bu? İçerikle ilgili biraz bilgi...

Haklısın Dostum,
Şu sinirbozucu Win32ler varya kendini autorun olarka sürücülere kopyalayıp duran
biz sürücülere çift tıkladığımızda hemen kendini çalıştırıp arka planda faaliyet göstererek ağda ve bilgisdayara takılan her USB diske kendini atan. bu zımbırtıları silmekten bıkanlar için antivirüs programınada gerek kalmadan MSDOS komutlarıyla hazırlanmış bir toplu işlem dosyasıdır.
dosyayı zipten çıkar not defteri ile aç komutları görürsün zaten... zararlı bişey yok. Eğer o açıdan sorduysan

Mersin-Aydıncık

14664 Mesaj
25 Nisan 2007; 23:51:19 

quote:

Haklısın Dostum,
Şu sinirbozucu Win32ler varya kendini autorun olarka sürücülere kopyalayıp duran
biz sürücülere çift tıkladığımızda hemen kendini çalıştırıp arka planda faaliyet göstererek ağda ve bilgisdayara takılan her USB diske kendini atan. bu zımbırtıları silmekten bıkanlar için antivirüs programınada gerek kalmadan MSDOS komutlarıyla hazırlanmış bir toplu işlem dosyasıdır.
dosyayı zipten çıkar not defteri ile aç komutları görürsün zaten... zararlı bişey yok. Eğer o açıdan sorduysan

Bilgisayar öğretmeni misiniz ?
Bu arada dosyayı indirdim ne olur ne olmaz diye arşivin içine koydum. Paylaşım için teşekkürler

1530 Mesaj
26 Nisan 2007; 0:09:06 

quote:

Bilgisayar öğretmeni misiniz ?
Bu arada dosyayı indirdim ne olur ne olmaz diye arşivin içine koydum. Paylaşım için teşekkürler

Evet
Rica Ederim Dostum Umarım ihtiyacın olmaz

Mersin-Aydıncık

142 Mesaj
26 Nisan 2007; 0:44:17 

guzel acıklama olmus

Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır.Toprak uğrunda ölen varsa VATAN'dır!!!

1560 Mesaj
26 Nisan 2007; 1:07:44 

teşekkürler, yararlı bilgiler,
henüz karşılaşmadım bu sorunla ama içime kurt düştü şimdi pc yi didikliyorum bu tip virüsler bulaşmış olablir mi diye.

Emptiness is power
Loneliness is pain
Serenity is might
Yet we shall be honoured
In the starforsaken night

14664 Mesaj
26 Nisan 2007; 19:16:00 

Bittorrent.exe, Ravmonlog virüslerinin silinmesi ve "çift tıklama ile birlikte açın çıkma" sorunu yukarıdadır

772 Mesaj
26 Nisan 2007; 19:27:08 

NOD32 diye bişii var...
Belki duymayanlar vardır...

392 Mesaj
26 Nisan 2007; 20:40:19 

Bu virüsün zararı nedir?? ben pek zararını görmedim de?? Usb de kullanmıyorum..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Nisan 2007; 13:34:32 

güzel paylaşım

391 Mesaj
27 Nisan 2007; 13:54:06 

nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 nod32 bittorent exe az mı uğrwaştırmadı beni

İmzanız kural dışı. ((ben kendim kural dışıyım zaten!!!))

18 Mesaj
27 Nisan 2007; 20:03:33 

beni bu kadar uğraştırmadı, dizüstüme ve harici disskime bulaştı bebeğimin video ve fotoğrafları olmasa formatı yemişti. zone alarm yükledim bittorrent'in çalışmasını engelledim bu dosyayı ararttım ve hepsini sildim.

1238 Mesaj
5 Mayıs 2007; 22:41:28 

216 Mesaj
8 Mayıs 2007; 0:16:33 

harika.teşekkürler.

1530 Mesaj
9 Mayıs 2007; 11:15:18 

linte verdiğim dosyayı bir çok arkadaş kullandı ve çok sevdi. gerçekten basit ve işe yararayan bir araç oldu.
ama içerik konusunda kuşkuları olan arkadaşlar vardı. linkteki dosyanın içerdiği kodlar aşağıdadır. gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

c:
attrib -h -r -s autorun.inf
attrib -h -r -s bittorrent.exe
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s command.exe
attrib -h -r -s msvcr71.dll
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s autorun.vbs
attrib -h -r -s WSscript.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del winfile.exe
LUTFEN BEKLEYİNİZ...
del WSscript.exe /a /s
del autorun.vbs.exe /a /s

d:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe

e:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
f:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
g:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
h:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
i:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del winfile.exe
CLS
c:

del WSscript.exe /a /s
cls
BILGISAYARINIZI YENIDEN BASLATMAYI UNUTMAYINIZ.
PING KOMUTU BU YAZIYI OKUYABILMENIZ ICIN KOYULMUSTUR. ISLEVI YOKTUR.

RESTART

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 9 Mayıs 2007; 11:16:42 >

Mersin-Aydıncık

1691 Mesaj
9 Mayıs 2007; 11:26:34 

quote:

linte verdiğim dosyayı bir çok arkadaş kullandı ve çok sevdi. gerçekten basit ve işe yararayan bir araç oldu.
ama içerik konusunda kuşkuları olan arkadaşlar vardı. linkteki dosyanın içerdiği kodlar aşağıdadır. gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

c:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del winfile.exe
LUTFEN BEKLEYİNİZ...
del WSscript.exe /a /s

d:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe

e:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
f:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
g:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
h:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del WSscript.exe /a /s
del winfile.exe
i:
attrib -h -r -s sxs.exe
attrib -h -r -s copy.exe
attrib -h -r -s ie.exe
attrib -h -r -s copy.exe
del autorun.inf
del bittorrent.exe
del sxs.exe
del copy.exe
del command.exe
del ravmonlog
del msvcr71.dll
del ie.exe
del copy.exe
del autorun.vbs
del WSscript.exe
del winfile.exe
CLS
c:

del WSscript.exe /a /s
cls
BILGISAYARINIZI YENIDEN BASLATMAYI UNUTMAYINIZ.
PING KOMUTU BU YAZIYI OKUYABILMENIZ ICIN KOYULMUSTUR. ISLEVI YOKTUR.

RESTART

tebrikler dosyanın adını toplu işlem bittorent virüs temizleme programı koayabilirsin

biliyorsan konus ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar

1 Mesaj
10 Mayıs 2007; 12:30:32 

Golevez33 Allah senden razı olsun valla ya bak sırf sana teşekkür edebilmek için kaydoldum foruma :D daha 3hafta önce aldığım bilgisayarıma mal arkadasımın mp3playerından bulaşan virüsü sayende temizledm çok teşekkür ederim

NE NORTON NE DE NOD32.. SİL.BAT (BY GOLEVEZ33) HIZLI ÇEVİK VE ACIMASIZ :D

1530 Mesaj
10 Mayıs 2007; 21:41:34 

quote:

Orjinalden alıntı: ßlesseDw/Anger

Golevez33 Allah senden razı olsun valla ya bak sırf sana teşekkür edebilmek için kaydoldum foruma :D daha 3hafta önce aldığım bilgisayarıma mal arkadasımın mp3playerından bulaşan virüsü sayende temizledm çok teşekkür ederim

NE NORTON NE DE NOD32.. SİL.BAT (BY GOLEVEZ33) HIZLI ÇEVİK VE ACIMASIZ :D

Teşşekür ederim dostum
Ne mutlu bana .
Bu tarz virüsler tam baş belası ve bulunduğum kurum ve çevremde çok yaygındı
Hergün bir sürü flash disk ve kasa geliyordu tenizlemem için.
artık buradan indirin dosyayı çalşıtırın diyorum. hepsinden kurtuldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golevez33 -- 10 Mayıs 2007; 21:42:22 >

Mersin-Aydıncık

75 Mesaj
10 Mayıs 2007; 22:34:41 

F-secure Kesin ve etkili çözüm Bu sorunu sayısız kez F-seure ile çözdüm hala da devam etmekteyim Avast ta buluyor siliyor ama geri geliyor .Neyse Çözemeyenler denesin derim.
http://esd.element5.com...=300109449&languageid=1
Demo talep Linki de burda mailinizi çalışan bir mail verin gerekli güncelleştirmeleri restart yapınca kendisi otomatik olarak yapacaktır.
Her zaman orjinal yazılım kullanın

By LoNgLY

584 Mesaj
16 Mayıs 2007; 0:09:14 

cok guzel olmus gercekten.son donemin en cabuk bulasan virusu.elinize saglik.
silinemeyen bir klasorle karsilasmistim , onu da su komutla silebilirsiniz

RD "dizinadı" /q /s

15 Mesaj
16 Mayıs 2007; 20:26:36 

Golevez33 Dostum çok teşekkurler bu script çok işime yaradı ve gayet güzel temizledi.
Az önce bittorrent'i PC'im in birinden temizlediğimi düşünüyorum. Diğer PC'imide temizleyeceğim.

Bir eksik tespit ettim arkadaşlar Golevez33 dostumun gosterdiklerini uyguladıktan sonra pc nizi restart edin açıldıktan sonra ctrl+alt+del ile task manager i açın ve ordan işlemler deki bittorrent.exe nin çalıştığını göreceksiniz. o işlemi sonlandırın ve sonra c/windows dizini altında son olarak bittorent.exe dosyası bulacaksınız o dosyayı ordan edebiyen silin ve pc nizi restart edin. açılınca tekrar kontrol edin bittorrent.exe dosyasının yok olduğunu göreceksiniz hadi geçmiş olsun.

<>><><>:: C A R P E :: D I E M ::<>><><>

2310 Mesaj
16 Mayıs 2007; 20:40:13 

sağol bilgiler için

947 Mesaj
17 Mayıs 2007; 0:28:13 

d açılır oldu ama c hala açılmıyo

Tüm Mimari Proje , Modelleme ve Animasyon Hizmetleri
Metraj ve Keşif Hesapları
İnşaat Taahhüt , Konut Üretimi ve Satışı

947 Mesaj
17 Mayıs 2007; 0:36:01 

allah razı olsn ilk işlem d yi açtı
regedit falan onları yaptım hem değişi yazı karakteri gitti hemde ikiside açılır oldu
fakat bu virüs micro sd me ve flash diskimede bulaşmışmıdır ?

Tüm Mimari Proje , Modelleme ve Animasyon Hizmetleri
Metraj ve Keşif Hesapları
İnşaat Taahhüt , Konut Üretimi ve Satışı