Şimdi Ara

Virüs Bulaştıktan Sonra Antivirüs Ne Kadar Etkili?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Soru net ve açık mesela bir virüs kaptı bilgisayarımız ve bunu bilmiyoruz. Antivirüs aldık (Kaspersky) orijinal olarak bu virüsü bulma olasılığı yüksek midir ?
    Sizce bulur mu ?

• Antivirüslerin yüklenmesini engelleyen zararlı yazılımlar mevcut. Güvenlik yazılımı firmaları bunlar için Kaspersky Rescue Disk gibi araçlar oluşturdular, bunlar ile sisteminiz temizlenebilir. Ancak burada tehlikeli bir konu var; Cryptolocker/ Ransomware. Bunlar verileri şifreleyip, karşılığında para istiyorlar. Bir yerde okuduğuma göre fidyecilere para verenlerin %20'si verilerini alamamış. Yani bu tür zararlı yazılımlarda antivirüs işe yaramıyor. Şifre çözücü programlar var ama her zaman yeni versiyonları çıkıyor, şifre çözülemeyebiliyor. Bu yüzden zararlı yazılım bulaşmadan önlem alınması bence şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçesever -- 6 Temmuz 2017; 11:31:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam verdiğiniz kıymetli yorumlar için teşekkür ederim. Buradan anladığım eğer virüs varsa antivirüs programının yüklenmesini engeller.
    Fakat yüklenmesini engellemezse iş tamamdır taktik maktik yok bam bam bam !!! :)))
  • Her virüs yüklemeyi engellemez ancak engellerse de kolaydır kaldırması. Kurulumsuz virüs temizleme programları var eğer kuramazsanız onları kullanabilirsiniz. RKill, Hitman Pro, Adwcleaner, Combofix bunlardan bazıları.
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    Combofix kullanımını pek tavsiye etmiyorum birkaç arkadaşın bilgisayarı çökertmişti. Bu arada ben Rescue Cdler hakkında konu açtım incelemenizi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TakemasterTR

Combofix kullanımını pek tavsiye etmiyorum birkaç arkadaşın bilgisayarı çökertmişti. Bu arada ben Rescue Cdler hakkında konu açtım incelemenizi tavsiye ederim.

Doğrudur sistem dosyalarına virüs bulaşmışsa ve silinemiyorsa dosyayı kökten siliyor bu program. O yüzden çökertebilir dikkatli olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TakemasterTR

Hocam bu konunun linkini alabilir miyiz ?
  • 112-Rammstein kullanıcısına yanıt
    Tabii ki de alabilirsiniz,https://forum.donanimhaber.com/rescue-cd-nedir-nasil-kullanilir-ve-nasil-hazirlanir-resimli-anlatim-bitdefender-rescue-cd--127451068 ilginiz için teşekkürler

• merhaba,

Bana göre eğer virüs bilgisayra girdiyse en etkili çözüm formattır ve virüs programı olarak bence eset iyi ben onu kullanıyorum.
  • commit C kullanıcısına yanıt
    Hocam ESETin gerçek zamanlı koruması çok iyi değil bence BD Total Security alın 50tlye 1yıllık. Ben memnunum kasma neredeyse yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.