Şimdi Ara

Vikings (2013 - 2020) (366. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.151
Cevap
111
Favori
279.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dante*

Alfred mal ondan bi bk olmaz ilk firsatta geberir gider fazla uzun surmez saltanati. floki cinnet gecirebilir. heahmund ile ilgili soyliyecek birsey bulamiyorum tam bir dönek cikti ivar a gelince onun bence kimsenin tahmin edemeyecegi kanli planlari var

Alfred the Great

(26 Ekim 899), Doğu Anglosakson kraliyeti Wessex'in 871 ve 899 yılları arasındaki kralı. Alfred, kraliyetini Danimarkalı Vikinglere karşı korumak için gösterdiği çabalardan dolayı ün kazanmıştır ve "Büyük" lakabı ile mükâfatlandırılan tek İngiliz Kralı olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

judith denen kaşar peynirine gıcık oldum dizi tarihi gerçekliktende saptı tarihe göre alfred ethelwulftan sonra kral mıral olmuyor last kingdomu açıp izleyin orada bile daha kral olmamıştı o kral olana kadar 3 kişi wessexe kral oluyor umarım ivar ingiltereye dönüp ona güzel bir kan kartalı çeker bizde rahatlarız

Alfred the Great

Alfred, kraliyetini Danimarkalı Vikinglere karşı korumak için gösterdiği çabalardan dolayı ün kazanmıştır ve "Büyük" lakabı ile mükâfatlandırılan tek İngiliz Kralı olmuştur. Alfred, kendisini 'Anglosaksonların Kralı' olarak adlandıran ilk Batı Saksonların Kralı'dır.

Hayatına dair ayrıntılar Galli rahip Asser tarafından kaleme alınmıştır.

İyi eğitimli ve bilgili olan Alfred, hükümdarlığında eğitimi teşvik etti ve kraliyetin hukuk sistemini geliştirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemaho

quote:

Orijinalden alıntı: The SATANİST

judith denen kaşar peynirine gıcık oldum dizi tarihi gerçekliktende saptı tarihe göre alfred ethelwulftan sonra kral mıral olmuyor last kingdomu açıp izleyin orada bile daha kral olmamıştı o kral olana kadar 3 kişi wessexe kral oluyor umarım ivar ingiltereye dönüp ona güzel bir kan kartalı çeker bizde rahatlarız

Alfred the Great

Alfred, kraliyetini Danimarkalı Vikinglere karşı korumak için gösterdiği çabalardan dolayı ün kazanmıştır ve "Büyük" lakabı ile mükâfatlandırılan tek İngiliz Kralı olmuştur. Alfred, kendisini 'Anglosaksonların Kralı' olarak adlandıran ilk Batı Saksonların Kralı'dır.

Hayatına dair ayrıntılar Galli rahip Asser tarafından kaleme alınmıştır.

İyi eğitimli ve bilgili olan Alfred, hükümdarlığında eğitimi teşvik etti ve kraliyetin hukuk sistemini geliştirdi.

Dediğimle senin mesajın alakası nedirde copy paste yapıp atıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 20 Ocak 2018; 18:34:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Alfred kral olmayı hicbir zaman haketmemistir . birde büyük lakabı takmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Arkadaşlar bu sezon 20 bölüm olacak. IMDB'de boşuna 20 bölüm yazmıyormuş. 10. bölüm "Mid Season Finale" olarak geçiyor son fragmanda.

Geçen sezon gibi olacak o zaman. Yine de 2 sezon aradı gibi uzun bekledikten sonra ne fark eder ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Akbell

quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Arkadaşlar bu sezon 20 bölüm olacak. IMDB'de boşuna 20 bölüm yazmıyormuş. 10. bölüm "Mid Season Finale" olarak geçiyor son fragmanda.

Geçen sezon gibi olacak o zaman. Yine de 2 sezon aradı gibi uzun bekledikten sonra ne fark eder ki

6. Sezon çekimleride hızla devam ediyor 😂

• Ambarad kullanıcısına yanıt
    Ne kadar ara vereceği de belli değil. Diğer 10 bölümü gidipte sonbaharda verirlerse sinir bozucu olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 20 Ocak 2018; 10:15:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bölüm biraz karışık olsada güzeldi tek sorun sebepsizce cinselliği ön plana çıkarmaları oluyor moda olduk illa sürekli göze sokacaklar böyle alakasız şeyleri iyice ergen dizisi halini almaz ise iyidir.
  • 4. sezondan sonra niye dizinin sezon bölümlerinin sayısı iki katına çıktı, bilen var mı?

• Arkadaşlar çok acil yardımınız lazım. Kaçıncı bölümde kaldığımı hatırlamıyorum, en son 3.sezon olabilir yılbaşı tatili için mi ne bi ara vermişlerdi sanırım 9.bölüm civarları olabilir. Şu olaylar oluyıordu bıraktığım sırada

Rollo ihanet etmişti, Evlenmişti karısıda sonradan ona alışmıştı iyice ilk başta istemiyordu ya. Ragnara karşı savunması için kızını evlendirmişti işte kral. Nehire zincirler falan çekmişti Rollo. Ragnarın ordusu geldiğinde Bjorn görmüştü Rolloyu. Amcaaaa diye bağırmıştı sanıırm. En son bu bölümde kalmıştım Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Edit: Buldum sanırım, 4.sezon 6.bölümde kalmışım en son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 22 Ocak 2018; 22:56:48 >

• Son bölümü beğenmedim, sezon 10 bölüme düşsün kalite artsın.

• Viking ve İngiltere'nin kaderini etkileyen en büyük olay bu bölümde yaşandı. Alfred'i dizideki karakterini baz alarak değerlendirmeyin..

• 4. sezon 5. bölümü şimdi izledim.

Lagerta Erlendur ile Kalf’ın bir işler çevirdiğini anladığından mı acaba onla evlenir evlenmez onu öldürdü, yoksa kendi hırslarından mı bilemedim. Sanırım kendi hırslarından.

• Alfred in tipini hareketlerini görmüyonuzmu? Aynı bir kamil :)

• Bıraktım artık bu diziyi olmuyor yeter
  • 9. Bölüm süperdi sezon içinde en beğendiğim bölümlerdendi

• dostum bi keresinde kalf lagerta'ya ihanet edip onun tahtını almıştı, bunun üzerine seni bir gün öldüreceğim demişti, ona istinaden öldürdü.
  • 4. sezon 15. bölüm izlendi.
    Sonunda Ragnar’ı yediler. İmdb’de dolaşırken Travis Fimmel’in olduğu bölüm sayısının az olduğunu görünce anlamıştım öldüğünü, yine sezondaki bölüm puanlarına bakarken de bu bölümde öldüğünü de görmüştüm. Paris’te Rollo’ya kaybetmesinden sonra zaten kayışı koparmıştı reyiz, yine Wessex’e yapacağı seferde filoları fırtınada mahvolunca, oğullarının stratejik hareketler yapabilmesi için bilerek ölüme gitti, dizi Ragnar’sız ne kadar zevk verecek bakacağız artık. Bu bölümde en beğendiğim yan Ecbert ile Ragnar’ın Athelstan üzerinden kendi tanrı ve tanrıları üzerine tartışmalarıydı. Diyalog olarak dizinin en iyi bölümü olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maicole -- 24 Ocak 2018; 22:16:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: noxiousu

dostum bi keresinde kalf lagerta'ya ihanet edip onun tahtını almıştı, bunun üzerine seni bir gün öldüreceğim demişti, ona istinaden öldürdü.

Doğrudur, 3. sezonu izleyeli bir iki sene olmuştu herhalde. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

4. sezondan sonra niye dizinin sezon bölümlerinin sayısı iki katına çıktı, bilen var mı?

Hocam bütçeden kaynaklı bir durum . ilk 3 sezon diziye çok bir yatırım yoktu . daha sonraları got un da çok uzun süre ara vermesinden dolayı diziye yatırım arttı ve beklenen seyirci potansiyeli yakalanınca dizinin bütçesinde arttırıma gidildi . o yüzden 4 ve 5. Sezonlar 20 bolum .

Hatta daha 5. Sezon yayınlanmadan 6. Sezon çekiliyor şu anda . 7. Sezona onay alırsa kimse şasirmasin

• 
Sayfa: önceki 364365366367368
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.