Şimdi Ara

Viewsonic XG2401 Oyuncu Monitörü 1ms 144Hz AMD Free Sync Türkiye'de (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
6
Favori
23.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayırlı olsun ürününüz, renk ayarları ile az oynayınca daha başarılı oluyor. Biraz kurcalayın derim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi renk ayarlari nedir. Ben de yeni aldim. Herhangi bir fenk ayari ile oynamadim. Fps2 moduna aldim iclerinde en basarilisi o geldim en guzel goruntuyu hangibayarlarla alabilirz.

Bu arada dandik bir monitorden bu monitore gecince ohaaa diyeceginiz bir fark olusuyor. Ne yazikki 30 dkka bile oyun oynayamadan tatile ciktim. Tatil bitisinde oyun oynamak ve monitoru test etmek icin sabirsizlaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

En iyi renk ayarlari nedir. Ben de yeni aldim. Herhangi bir fenk ayari ile oynamadim. Fps2 moduna aldim iclerinde en basarilisi o geldim en guzel goruntuyu hangibayarlarla alabilirz.

Bu arada dandik bir monitorden bu monitore gecince ohaaa diyeceginiz bir fark olusuyor. Ne yazikki 30 dkka bile oyun oynayamadan tatile ciktim. Tatil bitisinde oyun oynamak ve monitoru test etmek icin sabirsizlaniyorum.
    http://www.tomshardware.com/reviews/viewsonic-xg2401-24-inch-freesync-monitor,4504-3.html Bu sayfada verilen ayarları öneriyorlar cogunlukla.Benim kullandıgım ise
    quote:

Contrast (55), Brightness (25), Color Adjust (User Color: R97, G97, B100), Sharpness (75), Dynamic Contrast (off), Eco Mode (Standard), Blue Light Filter (100), Viewmode (Standard), Smartsync (off), Freesync (on), Response Time (Advanced), Low Input Lag (Ultra Fast), Black Stabilization (4), Advanced DCR (0). Then I used Windows Calibrate Display Colors to lower the Gamma value to ~25% from the bottom, because it is way too high. Other than that, you can tweak it to whatever is most comfortable to you.Contrast (55), Brightness (25), Color Adjust (User Color: R97, G97, B100), Sharpness (75), Dynamic Contrast (off), Eco Mode (Standard), Blue Light Filter (100), Viewmode (Standard), Smartsync (off), Freesync (on), Response Time (Advanced), Low Input Lag (Ultra Fast), Black Stabilization (4), Advanced DCR (0). Then I used Windows Calibrate Display Colors to lower the Gamma value to ~25% from the bottom, because it is way too high. Other than that, you can tweak it to whatever is most comfortable to you.

Ben contrastı 40 yaptım ayrıca göz için faydalı olan Blue Light Filterı ise actım ve 0 a getirdim.100 gelince mavi işıgı hepsini veriyormus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakazul -- 29 Ağustos 2017; 8:41:30 >

• Yakın zamanda XG serisinde bir indirim olacak mı ?
  • Dostum ilgin alakan icin cok tesekkur ederim hala tatildeyim. Monitoru biziklamak icin sabirsizlaniyorum. Ins. Bu ayarlarla cok super bir fark oluyordur. Acikcasi hic bir ayar yapmadan fps2 modu da beni tatmin etti ama. Cok daha iyi olabilecek bir goruntu verecek bir monitor oldugu dusuncesindeyim. Bu ayarlala cam gibi bir goruntu elde ederiz insallah.

• Nvidia denetim masasında sürekli 119Hz de 144Hz geçiremiyorum yardımcı olabilecek varmı ?
  • Hakazul kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Unsigned olandaki sorun çözüldü tekrar dener misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Viewsonic Türkiye

Merhaba,

Win10 64 bit işletim sistemini kullanıyorum.Standard Monitor Driver Unsigned Windows x64 yüklediğimde işletim sistemini desteklemiyor uyarısı verdi.signed olanı yüklediğimde ise (your monitör is not found uyarısı veriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakazul

quote:

Merhaba,

Win10 64 bit işletim sistemini kullanıyorum.Standard Monitor Driver Unsigned Windows x64 yüklediğimde işletim sistemini desteklemiyor uyarısı verdi.signed olanı yüklediğimde ise (your monitör is not found uyarısı veriyor..

selam,

monitoru ilk taktıgımda standart monıtor olarak goruyordu ama daha sonra wındows update ıle birlikte driver'ı update etti, istersen guncelleştirmeleri bir arat
  • quote:

Orijinalden alıntı: acegod

quote:

quote:

Merhaba,

selam,

monitoru ilk taktıgımda standart monıtor olarak goruyordu ama daha sonra wındows update ıle birlikte driver'ı update etti, istersen guncelleştirmeleri bir arat

Bende genel pnp monitör olarak görünüyor.İşletim sistemim orjınal ve updateleri tam olarak yapılmış durumda.Zaten windowsu daha dün temiz kurulum olarak yükledim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

selam,

Bende genel pnp monitör olarak görünüyor.İşletim sistemim orjınal ve updateleri tam olarak yapılmış durumda.Zaten windowsu daha dün temiz kurulum olarak yükledim.

ilk kurdugumda benimde öyleydi fakat 1-2 gün sonra windows update'de viewsonic xg2401 olarak çıktı bende update ettim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

selam,

ilk kurdugumda benimde öyleydi fakat 1-2 gün sonra windows update'de viewsonic xg2401 olarak çıktı bende update ettim.

Az önce aygıt yöneticisinden sürücü günceleştirme yaptım ve dediğin gibi viewsonic xg2401 olarak güncellestirdi sürücüyü.Yanlız kendi driverını yüklediğimde (your monitör is not found) uyarısı veriyor..

• Sealine kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aslında XG2401 ve XG2703-GS modellerinin fiyatlarını daha makul seviyelere çektik. Kurda dalgalanma olduğu usd fiyatlarını paylaşabiliriz.

XG2401 tavsiye SK fiyatı 353usd 'den --> 309usd + KDV güncellendi.

XG2703-GS tavsiye sk Fiyatı 949usd 'den --> 749usd + KDV güncellendi.
  • Herkese merhaba;
    Aşağıdaki 4 monitör arasında kararsız kaldım. 1070ile kullanacağım bütçeden dolayı 2k alamıyorum. Hangisini önerirsiniz. Bu konuya yazmam saçma ancak monitörler arasında en canlı konu bu gibi geldi.
    Teşekkürler şimdiden.

Viewsonic XG2401

BenQ XL2430T 24"

Asus MG248Q 24"

AOC G2460PF 24"
  • _Ritter_ kullanıcısına yanıt
    Xg2401 güzel bir mönitör hali hazırda kullanıyorum memnun kaldığım için firmanın bir üst model monitörünü xg2703-gs aldım sorun yaşadım ürünüm serviste, umarım servislik bir durum yaşamazsın firmayla her türlü kusuru normal karşılıyorlar aklında olsun.

• Sitedeki sürücüyü kurmaya çalıştığımda hata verdi. Ben de aygıt yöneticisinden güncellemeyi denedim, ancak güncelledikten sonra ismi bu şekilde değişti. DisplayPort'tan bağlamama rağmen neden yanında (HDMI) yazıyor bilen var mı?
  • anlaşılan her alan genelde memnun XG2401 model monitörden. bende araştırmalarım sonucunda bu monitörde karar kıldım tek merak ettiğim monitörün yerden yüksekliği yani alt resimde gösterdiğim bölümün yüksekliği ne kadardır? kullanan arkadaşlar veya yetkili olan arkadaş cevaplarsa memnun olurum

• _Ritter_ kullanıcısına yanıt
    Oyun için kullanacaksan benq den başkasına bakma. Bu adamlar dünya e spor turnuvalarına monitör sağlıyor ki yazdığın benq monitör sanırsam 2015te turnuvalardaydı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammed1968

Oyun için kullanacaksan benq den başkasına bakma. Bu adamlar dünya e spor turnuvalarına monitör sağlıyor ki yazdığın benq monitör sanırsam 2015te turnuvalardaydı

Bu durum monitörün iyi yada kötü olması ile ilgili değil. Parayı basan kendi monitörlerini koyar reklamını da yapmış olur.

• N3v3N N kullanıcısına yanıt
    bence de
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.