Şimdi Ara

ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27' 2K IPS 144Hz 1ms (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
9
Favori
24.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yada görüntü ayarlarından ölçeklendirme yapabilirsin. Ben mesela %200 kullanıyorum 2k monitörümde, biraz körüm sanırım :)
  • Arkadaşlar, monitör geldi. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. R5 3600x ve rtx 2080 s ile kullanıyorum. G sync modu aktif. Ultra hızlı ayarlı şekilde . G sync uygulamasını indirip 144 Hz de denedim yağ gibi akıyor . Çok iyi muhteşem bir monitör. Fakat Pubg de oyun oynarken özellikle paraşütten atlarken ekranın alt kısmında çizgi şeklinde monitör göz kırpma yapıyor. Yarın saniyeden daha az göz kırpıyor..Ping ya da fps düşüşü olmuyor. Adam vurmam da falan sıkıntı yaratmıyor ama sonuçta bir göz kırpma yapıyor. Kalite bir DP ile kullanıyorum. Ayrıca tüm ayarlar yukarıda ki gibi CS oynarken de adam vurduğum sırada git gel oluyor. Rahatsızlık vermiyor ama d aha sonra G sync yi kapatıp CS ye girdiğim de bu problem çok çok azaldı bitti hatta
    . Sizce neden oluyor bu göz kırpma olayı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkokko

Arkadaşlar, monitör geldi. Yaklaşık 10 gündür kullanıyorum. R5 3600x ve rtx 2080 s ile kullanıyorum. G sync modu aktif. Ultra hızlı ayarlı şekilde . G sync uygulamasını indirip 144 Hz de denedim yağ gibi akıyor . Çok iyi muhteşem bir monitör. Fakat Pubg de oyun oynarken özellikle paraşütten atlarken ekranın alt kısmında çizgi şeklinde monitör göz kırpma yapıyor. Yarın saniyeden daha az göz kırpıyor..Ping ya da fps düşüşü olmuyor. Adam vurmam da falan sıkıntı yaratmıyor ama sonuçta bir göz kırpma yapıyor. Kalite bir DP ile kullanıyorum. Ayrıca tüm ayarlar yukarıda ki gibi CS oynarken de adam vurduğum sırada git gel oluyor. Rahatsızlık vermiyor ama d aha sonra G sync yi kapatıp CS ye girdiğim de bu problem çok çok azaldı bitti hatta
    . Sizce neden oluyor bu göz kırpma olayı ?
    Hocam selam, isterseniz 120 hz'e alıp bir deneyin. 144 hz aldık bir de 120'ye mi düşüreceğiz derseniz biz cru ile 137 hz ekleyip sorunsuz kullanıyoruz. Bende de memory freknası düşmüyor ve sizdeki gibi flicker oluyordu. 137 ile arkadaşımız nokta atışı yaptı şu an sorunsuz kullanıyoruz. Eski sayfalarda nasıl yapacağınız mevcut. Ayrıca renk ayarları ve profili de eski sayfalarda mevcut. Aşağıdaki linkten renk profili almıştık. Güle güle kullanın...
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/viewsonic/vx2758-2kp-mhd

• Anlam veremediğim bir şekilde düzeldi. G sync yi iptal edeyim ve ultra hızlı dan çıkayım dedim. Bu sekilde denedim iyiyleşme yaşadım. Daha sonra tekrar g sync aktif edip FPS moduna aldım . Göz kırpma ortadan kalktı. Şu an çok iyi. İyi ki ıps panel almışım. Teşekkürler 😉

• Arkadaşlar ayarları nasıl yaptınız? Ortak görüşte birleşilen bir ayar var mı? Ben standart kullanıyorum şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Arkadaşlar ayarları nasıl yaptınız? Ortak görüşte birleşilen bir ayar var mı? Ben standart kullanıyorum şimdilik
    Hocam, eski sayfalarda yazıyor aslında ama tekrar yazayım bir önceki mesajımda yazdığım gibi renk ayarlarını ve profilini bir önceki mesajdaki linkten alıp kullanıyoruz. (en azından ben ve bir kaç kişi)
    Soldaki ayarlar, standart sağdaki ayarlar kullandığım. Renk profilini de "here" kısmından indirebilirsiniz...ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27" 2K IPS 144Hz 1ms

• Recep Eliçevik R kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    120 Hz alıp 3 gün falan oynadım. Göz kırpma olmadı hiç. Tam olarak sorunum bu :https://www.youtube.com/watch?v=u4Fff2sncq0&feature=youtu.be

Aslında Reddit te birisi kontrol panelinden 143 hz ayarlayıp sorunu çözmüş. Fakat kontrol paneli nerede biliyor musunuz? Cru kullanmadan önce bir şekilde çözmek istiyorum .

Sorun kendiliğinden kalkmıştı. Ama şimdi ara ara da olsa tekrar yapıyor. Yapmasını istemiyorum.

• Selam arkadaşlar. Şuan hb de 3bin liraya satılıyor cihaz sizce alınır mı? Kullanım amacı ps4 pro ve dizi/film amaçlı kullanılacak. Kasa toplamayı düşünmüyorum.

• quote:

120 Hz alıp 3 gün falan oynadım. Göz kırpma olmadı hiç. Tam olarak sorunum bu :https://www.youtube.com/watch?v=u4Fff2sncq0&feature=youtu.be

Aslında Reddit te birisi kontrol panelinden 143 hz ayarlayıp sorunu çözmüş. Fakat kontrol paneli nerede biliyor musunuz? Cru kullanmadan önce bir şekilde çözmek istiyorum .

Sorun kendiliğinden kalkmıştı. Ama şimdi ara ara da olsa tekrar yapıyor. Yapmasını istemiyorum.
    Benim de aynı durum başıma geldiğinde reddit'te ben de aynı video'yu görmüştüm. Hatta o kişinin ekran kartı sizinki gibi 2080 Ti. Esasen belki sonrasında monitör için yeni Driver falan gelir diye bekledim ama göremedim. Servise sormuştum ekran kartınız arızalı olabilir demişti :)
    Kontrol paneli dediği sizin 120 Hz'e ayarladığınız yerdir ve fakat yanlış hatırlamıyorsam orada öyle seçenekler yoktu Cru ile eklemiştik biz. Bir önceki sayfadaki mesajımda nereden ayarladığım görünüyor. Cru için de önceki sayfalara bakabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Hawk.

Selam arkadaşlar. Şuan hb de 3bin liraya satılıyor cihaz sizce alınır mı? Kullanım amacı ps4 pro ve dizi/film amaçlı kullanılacak. Kasa toplamayı düşünmüyorum.
    Ben olsam televizyon alırdım...
    Aygıt yöneticisinde genel pnp monitör gözüküyor. İmzalı sürücüyü indirip kurdum ama desteklemiyor diyor. Nvidia panelinde monitör gözüküyor ama. Bu sorun geçmiş sayfalarda aynısını yaşayan kişiler vardı. İmzalı olanı kuruyorum kurturlum bittikten sonra bu sürücüyü desteklemiyor lütfen imzasız olan sürücüyü kurun diyor. Onu kurarken de desteklemiyor diyor 🤔
    Adaptive sync yi açık sekilde oturum açma ekranında sürekli göz kırpıyor. Kapatınca ise göz kırpma gidiyor😊 bu g sync pendulum demo kısmı var. Orada g snyc aktif iken 144 Hz ayarladığımda hafif dalgalanmalar oluyor. G sync kapatıp 144 Hz aldığımda yağ gibi görüntü oluyor. Sizce g sync kapatmam daha mı iyi olacak?
    Ne yapacığım bilemiyorum.

Bu programda 120 Hz i geçince g snyc de titremeler oluyor. 144 Hz alıp programda Vsync yi açınca ise titreme olmuyor😁

• quote:

Bu programda 120 Hz i geçince g snyc de titremeler oluyor. 144 Hz alıp programda Vsync yi açınca ise titreme olmuyor😁
    Hocam bir şekilde driver'ı kurmaya çalışın. Mutlaka birilerinin başına da gelmiştir. Cru ile 137 HZ'i ekleyin titreme olacağını sanmıyorum.
    Bendeki durum ekteki şekilde... ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27" 2K IPS 144Hz 1ms

• quote:

Orijinalden alıntı: Recep Eliçevik

Hocam bir şekilde driver'ı kurmaya çalışın. Mutlaka birilerinin başına da gelmiştir. Cru ile 137 HZ'i ekleyin titreme olacağını sanmıyorum.
    Bendeki durum ekteki şekilde...

Alıntıları Göster
    Uzun süredir 120Hertz olarak kullanıyordum virüsten istifade hazır evdeyken araştırma fırsatı buldum. Ekran kartımın (1660TI) driver güncellemesini yapıp aşağıdaki ayarları da düzenlediğimde problem 137 Hertz'e düşürmeden çözüldü gözüküyor. Daha önceden dafault ayarlardaki üst limitler 146 Hertz'di sorunu biraz oraya bağladım açıkcası. Sizde de işe yarayabileceğini düşünüyorum.

ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27" 2K IPS 144Hz 1ms

• quote:

Orijinalden alıntı: Xtremee

Uzun süredir 120Hertz olarak kullanıyordum virüsten istifade hazır evdeyken araştırma fırsatı buldum. Ekran kartımın (1660TI) driver güncellemesini yapıp aşağıdaki ayarları da düzenlediğimde problem 137 Hertz'e düşürmeden çözüldü gözüküyor. Daha önceden dafault ayarlardaki üst limitler 146 Hertz'di sorunu biraz oraya bağladım açıkcası. Sizde de işe yarayabileceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam selam, imaja baktım ama ne gibi bir değişiklik yaptığını pek anlayamadım. Ayrıntılı yazarsan sevinirim...

• arkadaşlar bu titreme olayını servisle görüşen oldumu bu konuda bir cevap yada çözüm sunuyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recep Eliçevik

Hocam selam, imaja baktım ama ne gibi bir değişiklik yaptığını pek anlayamadım. Ayrıntılı yazarsan sevinirim...

Alıntıları Göster
    Hocam ilk attığım şekilde kullanınca ilk gün sorun çıkartmamıştı bende aldanarak sorunun çözüldüğünü zannettim ancak sonradan devam etti bende sizin yaptığınız gibi 137 Hertz ayarına çektim.

ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27" 2K IPS 144Hz 1ms

Sizdeki parametre ayarları ne durumda? 137 Hertz'i kademeli olarak arttırmak istiyorum en fazla nereyi görebileceğimi merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtremee -- 27 Mayıs 2020; 23:28:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

arkadaşlar bu titreme olayını servisle görüşen oldumu bu konuda bir cevap yada çözüm sunuyorlar mı
    arkadaşlar titreme konusu ile alakalı servis ile görüşmem sonucunda ekran kartımın monitörümle uyumsuz olduğu iddaasında bulundular bende bu sorunun sadece bende değil hem türkiye içinde hemde yurtdışındaki kullanıcılarında olduğunu bildiğim için ve üzerime atılan sizin ekran kartınız arızalı iddaasına cevap verebilmek için 3 bilgisayardada aynı sorunun olduğunu gösteren bir video hazırladım ve şuan için youtube a yükleme aşamasında 20 dk sonra işlemleri bitince linkini buraya koyacağım sizden ricam bu monitörle ilgili deneyimlerini videonun yorumlar kısmına belirtmeniz ve sorunun hepimizin sorunu olduğunu belirtmenizdir

https://www.youtube.com/watch?v=Z7_4PnR2ZTE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 28 Mayıs 2020; 2:12:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

arkadaşlar titreme konusu ile alakalı servis ile görüşmem sonucunda ekran kartımın monitörümle uyumsuz olduğu iddaasında bulundular bende bu sorunun sadece bende değil hem türkiye içinde hemde yurtdışındaki kullanıcılarında olduğunu bildiğim için ve üzerime atılan sizin ekran kartınız arızalı iddaasına cevap verebilmek için 3 bilgisayardada aynı sorunun olduğunu gösteren bir video hazırladım ve şuan için youtube a yükleme aşamasında 20 dk sonra işlemleri bitince linkini buraya koyacağım sizden ricam bu monitörle ilgili deneyimlerini videonun yorumlar kısmına belirtmeniz ve sorunun hepimizin sorunu olduğunu belirtmenizdir

https://www.youtube.com/watch?v=Z7_4PnR2ZTE

Alıntıları Göster
    Hocam ellerine sağlık hepimizin tek bir ortak sorunu olduğuna göre ürün net şekilde hatalı başka açıklaması olamaz. Yorum yaptım video altına bundan sonra nasıl yol izlemeyi düşünüyorsunuz?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.