Şimdi Ara

ViewSonic VX2758-2KP-MHD | 27' 2K IPS 144Hz 1ms (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
9
Favori
24.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorunu çözdüm. Hdmi kabloyu değiştirdim sorun kalmadı. İçinden çıkan kablo da problem çıktı sanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

ayak/askı aparatı alan var mı hiç tavsiyeniz var mı çift monitör için şu hoşuma gitti alternatiflerine göre fiyatı iyi gibi türkiye deposundan geliyormuş ayrıca
    https://www.aliexpress.com/item/32634213324.html

Hocam NB F160 yenilenmiş, F180'deki taşıma kapasitesinden daha iyi olmuş. Fiyatı kur ve vergilerden dolayı biraz tuzluya geliyor ama eğer tercih ederseniz Türkiye'den PTT Kargo ile geliyor. Ben USB 3.0 ile sipariş verdim.

Bu arada Windows'un geç başlama olayını ve Bios ekranının gelmemesi durumunu 2. monitörünüzün görüntü kablosunu çekerek bir deneyin isterseniz...

• Merhaba arkadaşlar monitör şimdi elime geçti.Bir kaç sorum var.Malesef etiketi ekrana yapıştırmışlar ve iz kaldı çıkarınca.Nasıl çıkarabilirim nemli bez ile sildim pek etki etmedi? Ayrıca herhangi bir ayar yapmam gerekiyor mu sizce 3060ti ile kullanıyorum.1ms modunu her zaman açık tutuyor musunuz ve son olarak 1ms açıkken parlaklık dışında herhangi bir şey fark ediyor mu görüntü kalitesi vs. ?

• Ps5 için bu monitörü aldım. Çözünürlüğü bir türlü 2160 a çıkaramadım
  • Bu monitörden almayı düşünüyorum. Sizce nasıl. Ölü piksel garantisi var mı. Bir de hepsiburada dan mı vatandan mı almalıyım iade veya garanti için.

• quote:

Orijinalden alıntı: gür@y

Bu monitörden almayı düşünüyorum. Sizce nasıl. Ölü piksel garantisi var mı. Bir de hepsiburada dan mı vatandan mı almalıyım iade veya garanti için.

satıcı hepsiburada ise oradan da alabilirsin. bende ölü piksel çıkmadı pek de çıkan yok sanki yorumlara baktığım kadarıyla. ambalajı ve ürünü deforme etmedikten sonra iadede sorun çıkaracaklarını sanmıyorum iki firmanın da.

• Şuan hb de kampanya var 2.799 dan alınır mı kullanan arkadaşlar? Açıkcası 2k ips 144 hz 1 ms diye kriter koyup rting inde düşük bütçede tavsiye ettiği bir monitör ama 14 sayfaya da baktım baya sorunlu gibi acaba acer vg272up sini alıp kullanan var mı oda indirimde hb de 2899 onu mu alsak tavsiye eden çıkar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Şuan hb de kampanya var 2.799 dan alınır mı kullanan arkadaşlar? Açıkcası 2k ips 144 hz 1 ms diye kriter koyup rting inde düşük bütçede tavsiye ettiği bir monitör ama 14 sayfaya da baktım baya sorunlu gibi acaba acer vg272up sini alıp kullanan var mı oda indirimde hb de 2899 onu mu alsak tavsiye eden çıkar mı?

Vatan bilgisayarda aynı fiyat hocam. 6 aya yakındır bir arkadaşım aldı monitörü kullanıyor herhangi bir sorun yok özellikle titreme olur mu diye düşündük ama herhangi bir sorun yok ilk seri üretilen modellerde titreme olduğu söyleniyor yeni serilerde o sorunu çözmüşler gibi. Acer vg272up modelini bilmiyorum ama vx2758 2kp deneyimledim gayet iyi bir cihaz renk doğruluğu ve canlılığı çok iyi. 2799 lira kur gittikçe yükseliyorken gayet iyi bir fiyat. Herhangi bir sorunda iki ürün içinde 14 gün iade süreniz mevcut iade edebilirsiniz.

• Bu monitörde yırtılma sorunu olabiliyor, ben de alıp iade etmiştim bu sorundan dolayı. Arkadaş 06.53 sorunu göstermiş. Bende PES21 de olmuştu. Kontrol etmenizde fayda olabilir, servis biraz sıkıntı çıkarıyormuş anladığım kadarıyla.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoBiN*

Bu monitörde yırtılma sorunu olabiliyor, ben de alıp iade etmiştim bu sorundan dolayı. Arkadaş 06.53 sorunu göstermiş. Bende PES21 de olmuştu. Kontrol etmenizde fayda olabilir, servis biraz sıkıntı çıkarıyormuş anladığım kadarıyla.

Valla amazon.com.tr kendisi 2750 e satıyordu 6 taksite oradan aldım. Bu sorunlar eski seri üretimlerde oluyor deniyordu umarım bende olmaz olursa da amazon, hb ve vatandan daha güvenilir geldi bakalım hayırlısı olsun umarım iadelik bir sorun olmaz.

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt
    Ocak sonunda amazondan alıp iade etmiştim ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoBiN*

Ocak sonunda amazondan alıp iade etmiştim ben

Hadi ya korkuttunuz valla şuan acer mı alsaydım acaba  

• Arkadaşlar monitörüm geldi amazondan almıştım şuanlık ölü piksel ve yırtılma sorunu yok gibi inşallahta olmaz yanında vesa 1.4 dp kablosu da almıştım 10 bit 144 hz sorunsuz rting den de monitor renk profilini indirdim şuanlık bir sıkıntı yok gibi baya hoşuma gitti tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 12 Mart 2021; 19:38:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Şu resmi tam ekran olarak açtığınızda herhangi bir sorun gözükmüyorsa monitördeki kronik titreme sorununu çözmüşler demektir.

https://i.imgur.com/Ls87nHW.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Şu resmi tam ekran olarak açtığınızda herhangi bir sorun gözükmüyorsa monitördeki kronik titreme sorununu çözmüşler demektir.

https://i.imgur.com/Ls87nHW.jpg

Evet resmi f11 ile tam ekran açtım 2 dk baktım özellikle sarı yerlerde çok sık yapıyor diye okumuştum baktım ama bir sorun gözükmedi titremeyle ilgili çok şükür   ne kadar sorun denirse bilmiyorum ama ölü piksel testinde arka plan sadece siyahken ortada böyle beyazımsı hafif top şeklinde ips glow yada renk akması denilen şey var sanırım ama siyahı kullanmadığımdan çok takmadım oyun veya masaüstünde hiç yok öyle birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiTrQ -- 12 Mart 2021; 20:4:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Evet resmi f11 ile tam ekran açtım 2 dk baktım özellikle sarı yerlerde çok sık yapıyor diye okumuştum baktım ama bir sorun gözükmedi titremeyle ilgili çok şükür   ne kadar sorun denirse bilmiyorum ama ölü piksel testinde arka plan sadece siyahken ortada böyle beyazımsı hafif top şeklinde ips glow yada renk akması denilen şey var sanırım ama siyahı kullanmadığımdan çok takmadım oyun veya masaüstünde hiç yok öyle birşey

Alıntıları Göster

Güle güle kullanın monitörünüzü hocam gayet güzel bir cihaz parasının hakkını fazlasıyla veriyor. Eski serilerde vardı titreme sorunu yeni serilerde düzettiler. Ips panellerde olağan şeyler ıps glow ve ışık sızması olayı maalesef çözemediler o konuları.

• Arkadaşlar kullanıp bilenler varsa bir soru sorucam. Monitör tamamen kişisel bir ayarlama sunmuyor bana. Mesela FPS moduna alıyorum ama yanıt süresi hızlı mı çok hızlı mı bilmiyorum. Standarta alınca o yanıt süresinin olduğu manuel kısım açılsada 3-4 tanesi açık keskinlik gibi ayarlar kapalı. RTS moduna alıyorum mesela daha keskin bir görüntü var FPS modunda hafif blur var gibi RTS moduna geçincede eco mode kapalı olsa dahi parlaklığı kısıyor sürekli neden yapıyor anlamadım neye göre ayar çekicem birisi anlatabilir mi? FPS modunda yanıt süresi en hızlı da mı? FPS ve standartı aynı değerlere ayarlasam bile aralarında geçişte hissediliyor bir fark var daha parlak sanki bu ayarlar eski monitörümde altta gözükürdü bunda gözükmüyor neler açık kapalı mesela.

• Geçen ay indirime girdiği zaman Amazon'dan aldım. Monitör kesinlikle parasını hakediyor. Titreme gibi sorunları yok. Paneli çok kaliteli. Almayı düşünler indirimleri beklesin.

PES21 lite versiyonunda 2-3 maç yaptıktan sonra yırtılma görmüştüm. Masaüstünde, herhangi bir resimde veya başka oyunda olmuyordu. Denemediyseniz denemenizde fayda olabilir, oyun ücretsiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.