Şimdi Ara

Video'da HDR Nasıl olur?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yabancı forumları dolaşırken denk geldi nasıl olur demeyin iki slr ile aynı anda(çoklayıcı ile) çekilip birleştirilmiş hoş bir video-hdr çalışması.

http://vimeo.com/14821961

• Çok güzel olmuş gereçkten.İlk başta animasyon gibi duruyor
  • Güzel olmuş :)
  • hakkaten çok güzel olmş :)
  • hdr fotoğrafları nasıl oluşturuyorsak bunda da aynı durum söz konusu aynı anda 2 kamera +2 -2 olarak kayıt yapıyor daha sonra bu 2 videoyu üstüste birleştiriyorlar :) sonuçta ortaya böyle bir görüntü çıkıyor
  • dostum bu harika gerçekten:) teşekkürler
  • Bunu tek kamerayla yapmak mümkün değil mi acaba?
    Tripod yardımıyla.
    Hareketsiz nesnelerde sorun çıkacağını sanmıyorum.
    Hareketli nesnelerde ise sanki "time lapse" gibi olacak????
  • guzel bır deneyım.ılerde sınema sektorunde kuıllanılabılır bu
  • zaten yıllardan berıdır kullanılıyor :D
  • Fotoğrafta HDR'ı pek sevmem ama videoda ayrı bir güzellik katmış gerçekten
  • ben iki ayrı makina ile çekildiği kanaatinde değilim.
    tek bir video iki ayrı (ev) değeri ile mix yapılarak render alınmış olabilir diyorum.
    tek video ilede olur.
    premiere , vegas gibi programlarla yapılabilir diye düşünüyorum.
    en kısa sürede deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitestone58 -- 11 Aralık 2010; 13:27:55 >
  • Çok güzel olmuş.
  • Aynen, ben de öyle düşündüm!
    Doğru ışıklanmış bir video.
    Bunlar timeline da iki tane açılacak! Alt alta!
    Bir tanesi overexposed diğeri de underexposed hale getirilecek.
    Brighness & contrast ya da Levels falan kullanılarak.
    Denemek lazım!
  • bunu yapmak için premiere yada vegas programları önerilmiş bir üsr mesajda. peki bu programları nereden bulabiliriz ?
  • programlari bulurusunuz sorun yok da ben photomatix deki parametrelerin premiere de v.s nasil olusturuldugunu merak ediyorum, neticede timeline a normalini , +1, -1 pozlanmisini atsanizda ortaya boyle bir goruntu cikmaz, kafa en ustteki bandi okur mantiginda oldugu icin program, en ust timeline da hangisi var ise o goruntu gelir, yani ucunu birlestirecek bir eklenti gerek olay onda, nedir adi ne degildir onu bulmak lazim, final cut da biraz baktim yok oyle birsey, ekstra bir eklenti... he ileride gelmez mi gelir muhtemelen gidis o yonde... yahut videolarin opasitesini kendiniz ayarlayarak yapacaksiniz bir baska alternatif bu, ama photomatix havasinda ayarlar tutturmak cok zor gibi geliyor bana, he bir kere tutturduktan sonra user preset yapar isime bakarim orasi ayri ama ayri bir eklenti sart...
  • Selam, yazdıklarını okuduktan sonra bu konu benim daha fazla ilgimi çekmeye başladı!
    Vegas forum'da bir başlık açtım.
    http://www.sonycreativesoftware.com/forums/ShowMessage.asp?MessageID=747014&Replies=1
    Bir digital videocu şunu demiş:

"I'd start my thinking with the Mask FX so that only the highlights from the underexposed pass are retained and then do the opposite to the overexposed pass and then combine them all using an Add compositing mode."

Mask FX'ler tamam. Bunları buldum.
    Compositing mode'da "add" de OK.

Şu an itibariyle tamam olmayan, Mask FX'de highlight'ları maskelemek ya da bunun tersini yapmak nerden nasıl oluyor? Bunu keşfetmem lazım!

Low in / High in / Low out / High out sürgüleri var. Herhalde bunlarla olmakta.
    Bir de Luminace / Red / Blue / Green / Alpha seçenekleri var başta, bu sürgülerin üstünde!
  • Muhteşem olmuş gerçekten bunun üzerinde çalışmak lazım bakalım yapabilecekmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nerazzuri

programlari bulurusunuz sorun yok da ben photomatix deki parametrelerin premiere de v.s nasil olusturuldugunu merak ediyorum, neticede timeline a normalini , +1, -1 pozlanmisini atsanizda ortaya boyle bir goruntu cikmaz, kafa en ustteki bandi okur mantiginda oldugu icin program, en ust timeline da hangisi var ise o goruntu gelir, yani ucunu birlestirecek bir eklenti gerek olay onda, nedir adi ne degildir onu bulmak lazim, final cut da biraz baktim yok oyle birsey, ekstra bir eklenti... he ileride gelmez mi gelir muhtemelen gidis o yonde... yahut videolarin opasitesini kendiniz ayarlayarak yapacaksiniz bir baska alternatif bu, ama photomatix havasinda ayarlar tutturmak cok zor gibi geliyor bana, he bir kere tutturduktan sonra user preset yapar isime bakarim orasi ayri ama ayri bir eklenti sart...

Sony Vegas 9 var bende eklentsiz olarak var böyle bir özellik, belki onunla yapılabilir. iki video ekliyorsunuz, arada geçişler yapabiliyorsunuz veya aynı anda üst üste oynataibliyorsunuz ve hangisi daha dominant görünecek ayarlayabiliyorsunuz kolayca :)

Video muhteşem bu arada ya, hayran kaldım.
  • güzel paylaşım teşekkürler.

tek kamera ile gerçek hdr etkisi yakalanamaz. yazılım ile yapılan pozlama değişimleri gerçek dr'yi vermiyor, sanal oluyor.

o EV değerindeki DR'yi ancak kamera sensörü yakalayabilir, bu sebeple hdr için fotoda çoklu çekim yapılıyor.

video'yu çeken arkadaşlar beam splitter kullanarak aynı görüntüyü iki kamera ile yakalayabilmişler, bu durumda time-lapse
    etkisi olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.