Şimdi Ara

vid degeri hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben acemiyim bir sey öğrenmek istiyorum benim Q6600 go revizyon bir işlemcim var bunun yüksüz vid degeri 1.1625 gözüküyor core temte
    yük binince degeri 1.1275 oluyor bu işlemcinin gercek vıd degeri hangisidir.Overclock tan pek anlmam acemiyim 3.6 ghz nasıl getirebilirim stabil bir sekilde ??

• Bios'tan eist veya speedstep yazan kısmı kapatınca gerçek vid değeri görülür ama büyük ihtimal gerçek vid değeriniz 1.1275, fena değil, rahat 3.6'da çalışır (stok fanla değil tabi).
    Overclock için ise overclock bölümüne konu açmanız lazım, orada bu anakartı kullanan arkadaşlar yardımcı olurlar.
    Ben bilmiyorum anakartınızın özelliklerini.
  • tesekkürler bilginiz için eisti kapattım su an 3.6 ghz çalıstırıyorum vid 1275 gözüküyor.Overclock yapmadıgım zaman ve sistem bosta iken vid:1.1625 oluyor. Bunu anlayamıyorum dogrusu !!! sıcaklık ta 60-70 arası oluyor biraz yüksek oda kullanmıs oldugum zalman 9500 ten kaynaklanıyor.Daha iyi bir cpu sogutucu gerekiyor.
  • eist kapalı iken de boşta coretemp programı ile baktığınızda vid değeri 1.275 mi oluyor?
  • evet sistem boşta iken ve eist kapalı iken vid degeri 1.275 oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Take_Down

evet sistem boşta iken ve eist kapalı iken vid degeri 1.275 oluyor.

çok iyi bir değer . eğer p35 p43 p45 türü güzel bir anakarta sahipseniz kaliteli bir hava soğutma ile 3.6 ghz rahat olur
  • X38 DQ6 board kullanıyorum.Evet 3.6 ghz çok rahat bır sekılde kullanıyorum ama iyi bir sogutmaya ıhtiyacım var o da ayrı bır konu sızce sızler daha tecrubelisiniz benden kullanmıs oldugum ıslemcıyı q9550 ile takas yapmak istiyorum olursa sizlerin görüsü ne olur bu konuda ???
    önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Take_Down

X38 DQ6 board kullanıyorum.Evet 3.6 ghz çok rahat bır sekılde kullanıyorum ama iyi bir sogutmaya ıhtiyacım var o da ayrı bır konu sızce sızler daha tecrubelisiniz benden kullanmıs oldugum ıslemcıyı q9550 ile takas yapmak istiyorum olursa sizlerin görüsü ne olur bu konuda ???
    önerilerinizi bekliyorum.

eğer uygun fiyatlı bir takas olursa yap derim eğer takas yapacağın kişide c0 c1 rev varsa almaya değmez çünkü optimizasyonu tam değil o.c açısından fakat e0 rev çok çok iyi eğer varsa al derim kaliteli bir soğutucuyla 4 ghz kullanırsın e0 revleri
  • tesekkürler öneriniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.