Şimdi Ara

sar değeri ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yav bu sar eu ile sar usa arasındaki olay nedir anlamadım

bir de telefonlara dair nasıl güvenilir sar bilgisi edincem onu da cozemedim mesela

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/60f73791
    http://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-on7.html

galaxy on7 nin değerleri yazan iki site ikincisinde vucut değeri 1.33 yazıyor ama ilk sitenin hiçbir kısmında bir 33 yok hatta birin üstü yok anlamadım?

yine aynı sekilde baska bir siteden baktım yine farklı gözüküyor

• quote:

Orijinalden alıntı: red alert2

arkadaslar selam
    yav bu sar eu ile sar usa arasındaki olay nedir anlamadım

bir de telefonlara dair nasıl güvenilir sar bilgisi edincem onu da cozemedim mesela

http://www.devicespecifications.com/en/model-sar/60f73791
    http://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-on7.html

galaxy on7 nin değerleri yazan iki site ikincisinde vucut değeri 1.33 yazıyor ama ilk sitenin hiçbir kısmında bir 33 yok hatta birin üstü yok anlamadım?

yine aynı sekilde baska bir siteden baktım yine farklı gözüküyor

Sınırlama gibi bir şey açıklaması: SAR Değerinin Yasal Sınırları Ne Olmalı?
    SAR değeri konusunda tıp dünyasında varılmış kesin bir sonuç olmamakla birlikte 0,08 W / kg değerin sağlık için olumsuz bir sonuç teşkil etmeyeceği konusu yaygın bir görüştür. Yasal sınırlara baktığımızda ise bu rakamın kat kat üstünde değerlerin makul kabul edildiğini görüyoruz. Amerika'da 1.6 W / kg olan üst sınır Avrupa'da 2 W / kg ile sınırlanmış. Avrupa Birliği Standartları gereği ülkemizde de bu sınır yasalar çerçevesine 2 W / kg.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• red alert2 R kullanıcısına yanıt
     sar değeri ile ilgili

Ülkelere göre sar değerleri farklılık gösterebilir
  • bronze B kullanıcısına yanıt
    saolasın hocam
  • hocam keske bu sar mevzusu kafama hiç girmeseydi ya
  • quote:

hocam keske bu sar mevzusu kafama hiç girmeseydi ya

Merakımız var normaldir hocam.

• quote:

hocam keske bu sar mevzusu kafama hiç girmeseydi ya

Doğru olanı yapıyorsun neden üzülüyorsun?

İlk baktığım özellik! Sar değeri. Şayet 0,600 ün üzerindeyse vazgeçiyorum. Sağdan soldan radyasyon alıyoruz ama hiçbiri telefon kadr etkili olmaz. Sürekli cebimde taşıdığım vücuduma yapışık gezdirdiğim elektronik aletin yaydığı yüksek elektromanyetik dalgalar yüzünden sağlığımdan olamam. Üreticilerin amacı ceplerini doldurmak sana acımazlar. Emin ol ki yüksek sar değerlerinin acısı birgün mutlaka çıkacak...
  • Piastre kullanıcısına yanıt
    aynen hocam doğru soyluyorsunuz da işte baya kafama takıldı bir türlü içinden cıkamadım işin inş yarın alacam telefonu
  • Merhaba arkadaşlar, bu sar olayına bende takılıyorum fena halde, mümkün olduğu kadar düşük sar değerlerine sahip cihazları almaya çalışıyorum hiç sıkıntı yaşayanınız oldumu işte baş ağrısıdır vs cihaz kaynaklı sıkıntı yani. Nette bazı yerlerde görüşürken baş ağrısı yaşadım vs diyenler biliyorum birde bi arakadaşım Iphone 5 kullanıyordu 7/24 elinde neredeyse uyurken de yastık altında oluyormuş telefon sersem gibi oluyorum başım ağrıyo diyodu. telefonu uyurken uzak tutmuş bir kaç gün bundanmı oluyo diye daha iyiyim demişti çok şaşırmıştım.
  • Hocam telefon acikken oyle yastik yanina koymak cok mantikli degil ama ucak modundayken sorun okucagini zannetmiyorum benim de hep yastifimin yaninda olur ama ucak modunda oluto bu tip durumlarda sadece wifisini aciyorum

J5 aldim bu arada eger yazmadiysam yaziyim

• bir sitede şunu görmüştüm *#07# orda sar değerine bakabiliyormuşun iphon6 da denedim sitesine gidiyor orda yazıyor her üretici yapmak zorundaysa yazmış olabilirler. (tabi güvene bilirsen Volkswagen in emisyon gazındaki gibi düşük gösterimler olabilir o kadar telefonu kim denetliyor acaba) sar değeri ile ilgili sar değeri ile ilgili sar değeri ile ilgili

• red alert2 R kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam mantıklı değil yastık kenarı bende de öyle duruyo hep, unutmazsam bende aynı uçuş moduna alıp sadece wifi açıyorum en azından azda olsa düşüyodur sar değeri. 0,37 vücut 0,54 kafa sar değeri var kullandığım cihazda piyasa geneli için iyi değerler bence. Zaten üst sınırım en fazla 0,50 küsürlerde daha yüksek sar değerli cihaz almam.
  • simtoecoten S kullanıcısına yanıt
    Aynen yasal sınırlar var 2 watt değerin üstüne çıkamıyorlar ama kim ölçüyo acaba, avrupada bence daha sıkıdır bu tarz kontroller ama ülkemizi bilemiyorum. iphone 6 mesela benim bildiğim 0,93 kafa 0,97 vücut sar değeri var genelde bu seviyelerde zaten iphoneler 1 e yakın yada üstü yasal sınır 2 Avrupa ve Türkiye de. Yasal sınırı aşmasada yüksek ama. Tabi bu ölçümler ne kadar doğru endişeler bendede oluyor o yüzden daha düşük sar değerli cihazlar arar oldum yeni telefon alacağım zaman.
  • Arkadaşlar vücut sar değeri(vücuda yayfığı radyasyon) hakkında bilgisi olan var mı
    Asus zenfone 3 ün sar değeri
    (Baş) : 0.493 W/kg (10g)
    (Vücut): 1.460 W/kg (10g)
    Asus Zenfone 3 laserin sar değeri
    Baş: 0.430 W/kg (10g)
    vücut: 0.898 W/kg (10g)

Buradan bakıldığından vücut sar değerinde farklılık var .Telefon değişimi yapacagım . Aklımda zenfone 3 vardı ama zenfone 3 laserin sar değeri daha düşük . Vücut sar değeri hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: syd0261

Arkadaşlar vücut sar değeri(vücuda yayfığı radyasyon) hakkında bilgisi olan var mı
    Asus zenfone 3 ün sar değeri
    (Baş) : 0.493 W/kg (10g)
    (Vücut): 1.460 W/kg (10g)
    Asus Zenfone 3 laserin sar değeri
    Baş: 0.430 W/kg (10g)
    vücut: 0.898 W/kg (10g)

Buradan bakıldığından vücut sar değerinde farklılık var .Telefon değişimi yapacagım . Aklımda zenfone 3 vardı ama zenfone 3 laserin sar değeri daha düşük . Vücut sar değeri hakkında bilgisi olan var mı?

bende aynı sebepten laser almayı düşünüyorum yoksa lg moto g4 plus çok harika bir telefon ama sar uçmuş.Birde sar değerleri asla o değerlere ulaşmaz bütün fonksiyonlar(bluetooth,wifi v.s.)açık ve şebekeye en uzak olduğu değerlerdir deniyor sizce doğruluğu nedir?

• guvenilir markalarin sar degerlerine bakmak lazim

ornegn samsung telefonlarin ulkelere gore sar degerlerini acikliyor. eu ve us sar degerlerinin farkli olmasinin sebebi amerikada farkli sebekeyapisindan dolayi daha guclu anten kullanilmasi, motorola telefonlarin genellikle sari yuksek oluyor.

paralel ithalat telefonlarda hangi ulkeden geldigini bilmek lazm. telefonlarin arkasina takilan kapaklarda sar etkisini azaltiyormus.

telefonum a5 2016 en dusuk degerli telefonlardan biri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • syd0261 kullanıcısına yanıt
    dogru hocam max sar degeri o. orn cift hatli telefonlarda cift hat takili ve sebekeye uzak vb

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAR değeri için bilimsel olarak radyasyon yayımı demek mümkündür. SAR değerinin yabancı açılımı Specific Absorption Rate iken Türkçede ise Spesifik Soğurma Oranı olarak açıklanmıştır. Bu değer bir cihazın sahip olduğu radyasyon miktarını açıklayan terimdir. Bir cihazda bulunan SAR değeri, insanın vücuduna yaymış olduğu radyasyon miktarını ifade etmektedir. Daha detaylı bilgi için ayrıca en düşük ve en yüksek sar değerine sahip telefonları bu yazıda görebilirsiniz;

https://muhendistan.com/sar-degeri-nedir-sar-degeri-en-yuksek-telefonlar/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lonelyengineer -- 8 Aralık 2019; 15:12:31 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.