Şimdi Ara

★★ Victor P1 Ana Konu ★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
9.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Satın aldığım cihaz açılmadı. Şarja taktım, ne yaptıysam çalıştıramadım. Ben de hemen iade ettim.
    Halbuki kasa kalitesiyle, yapısıyla, metal tarzı çerçevesiyle beklediğimden daha şık bir cihazdı.

Satın aldığım Victor P1 kutudan arızalı çıkınca iade ettim ve Motorola Moto G aldım.
    Konuyu devam ettirmek isteyen olursa konuyu devredebilirim.
    Kimse istemezse konu böylede devam edebilir.

Telefonu Victor-İnselberg firması getiriyor. Garantisini Arena bilgisayar veriyor. Ama cihaz satmasın diye ellerinden geleni yapmışlar. Ne bir bilgi, ne video.

Cihaz Çin'de Mijue M7 olarak geçiyor.
    Videodaki cihazda samsung benzeri işletim sistemi kullanılmış. Victor P1'de saf android yer almakta.

Victor P1 için doğru dürüst bir inceleme ve kullanıcı deneyimi yok.
    Cihazın fiyatı 499 TL'ye düşmüşken, çeklerle vs. 400-430 TL civarına mal edilebiliyorken
    bir ana konuyu hak ettiğini düşünüyorum.

Cihaz bugün gün içinde tarafıma ulaşacak (HB'ye göre).
    Hiç kullanıcı deneyimi almadan, videosunu izlemeden aldığım cihazı birkaç gün temiz şekilde kullanmayı düşünüyorum.
    Beklentimi karşılarsa (ki kağıt üzerindeki bilgilere göre karşılaması lazım) bu konuyu ekran resimleriyle kutu açılışıyla vs. zenginleştirmeyi düşünüyorum.
    3 kişiye bile faydalı olsam ne güzel olur. Soru sorup cevap alamayan, iki arada bir derede kalan benim gibilere bir faydam olmuş olur.

Cihazı kullananların katkılarını bekliyorum.

Ekran
    5" QHD IPS

İşlemci
    Mediatek MTK 6582M
    4 Çekirdekli 1.3 GHz

Bellek
    1 GB RAM

Depolama
    8 GB Flash - 128 GB'a kadar SD kart eklenebilir.

Yazılım
    Android 4.2.1

Kamera
    5 Megapiksel Ön Kamera
    8 Megapiksel Flaşlı Arka Kamera

Batarya
    2500 mAH Li-Ion

Bağlantı
    Wi-Fi: 802.11 b / g / n
    3G: WCDMA 2100 / 850 (HSDPA)
    GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    2 SIM Yuvası (1 Tam Boy Sim ve 1 Mikro Sim)
    Bluetooth 4.0

GPS
    GPS + AGPS navigasyon sistemi

Sensör
    Işık, Yaklaşma, Yerçekimi Algılayıcıları

Giriş / Çıkış
    Micro USB 2.0, TF Kart Okuyucu, Kulaklık, 2 SIM Yuvası, Şarj Bağlantısı (USB)

Aksesuar
    USB kablo, Şarj Adaptörü, Kulaklık

Boyut
    145 * 74 * 7.9 mm

Ağırlık
    120 gram

Renk
    Beyaz - Siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 17 Eylül 2014; 22:46:58 >

• Rezerv
  • Rezerv
  • Telefonun ve konu hayırlı olsun. Discovery yerine tercih edilebilir. Ekran, pil ve dahili hafıza olarak da üstün görünüyor. Fiyat da çok cazip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARBE -- 11 Eylül 2014; 12:29:14 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Şu an 4.2.2.2 sürümü var cihazda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gün ışığı altında ekranı insanın canını sıkıyor mu, bir de telefon Görüşme kalitesi nasıl hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar
    Sağlam bir kullanıcı yorumu yazayım size, hem de sıkmadan.

Önce 2 adet, artından 5 adet daha şirketim icin aldım.

Artıları ve eksilerini yazayım.

Eksileri:

* Kulaklık sesi az geliyor, gürültülü ortamlarda ses duymak güc.
    * Uygulama bellegi 1Gb, bol uygulama yüklüyorsanız hemen doluyor. Hafıza kartına her uygulama linklenemedigi icin problem olabilir. Bende oldu.
    * Dokunma kalitesi cok iyi degil. Samsung, HTC, iPhone'larla kıyaslamayın.
    * Kulaklık ve müzik kalitesi kotu.
    * Ful hd'lere alısanlar icin düsük cozunurluklu ekran sıkıntı olabilir.

Artıları:
    * Cidden cok hızlı, islemcisinin hakkını veriyor.
    * Cok ince ve hafif. Nokia 1320'den sonra bana tüy gibi geldi.
    * Android arayüzü cok akıcı. Default dandik uygulama yok. Ne istersen onları indirebiliyorsun.
    * Kutu icerisinden, cihazın üzerine takılı cam filmi ve seffaf sert kapak ile birlikte geliyor.
    * Şarj süresi bür gunu cıkarıyor.
    * İnternet hızı cok iyi.
    * Ekran cozunurlugu dusuk olsa da pikseller belli olmuyor. Parlaklık ve kalitesi iyi.
    * Çift simli ve iki sim arasındaki gecisler cok basarılı. Rehberden numara atanabildigi icin istedigin simden aramayı standartlastırabiliyorsun.
    * Kasa kaliteli, S5'e benziyor, ama cakma gibi de durmuyor.
    * Üreticisi yılların bilgisayar firması İnselberg (Pro2000), dagıtıcısı da Arena Bilgisayar. Urunler kapıdan kapıy garantili. Arızalı urun cıkarsa MNG kargo ile ücretsiz gonderiyorsunuz. 2-3 gun icinde cozup gonderiyorlar.

500 TL'ye alınabilecek iyi cift simli telefon. Yukarıdaki bilgilere bakılınca kesinlikle alınabilir duruyor.

• Kamera bilgisini unutmusum.
    Ben begendim.
    Ön kamera türevlerinden de 200 tl pahalı rakiplerinden de iyi.
    arka kamera fotografını altta paylastım.
     ★★ Victor P1 Ana Konu ★★
  • emeğine sağlık , almayı ciddi düşünüyorum ama hiç kullanıcı yorumu olmadığından ön bilgi edinemiyoruz. deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz sevinirim. u2 modelini inceledim nt de ama 5.5 inç bana çok büyük geldi.. victor yetkilisi u2 forumunda p1 için güncelleme gelmeyeceğini yazmış :(((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thormentor -- 11 Eylül 2014; 15:35:30 >
  • Victor P1, markanın ilk modeli oldugu icin guncelleme gelmez. Devamını da getirmezler. Bu parti biter, ürün biter. Arıza vs icin stok tutarlar o kadar.
    Ben U2 icin de guncelleme gelmeyecegini dusunuyorum. Ama bir süre de 4.4 üzerine yeni yazılım gelmez. Donanım ve stabilte olarak P1'den daha iyi.

P1, ucuz, cift hatlı, androidli, isinizi gorecek telefon arayanlar icin iyi. Baska beklentilere girilmezse huzurla kullanılır.
  • Bilgiler için teşekkürler. @supermanbd

U2 için yapılan ses yükseltme vs. işlemleri yapılabiliyor mu bir bakarım. Telefon ile çok müzik dinliyorum. Eğer ses yüksekliğini vs. artıramazsam benim için kötü bir deneyim olur.

4.2.1 ile hakkını vererek çalışıyorsa idare ederiz. Ama problemler varsa, en azından 4.2.1 iken düzeltme güncellemesi verilmesi gerekirdi. @thormentor

Bu arada cihaz halen gelmedi. Hepsiburada.com sabah 09:30'a kadar verilen siparişlerin akşam 18:00'e kadar teslim edileceğini iddia ediyor. Bakalım 18:00'e kadar gelecek mi?
  • victor gaming machines'e telefon açtım telefonlarla ilgili birimle konuşmak istediğimi ilettim ancak firmanın sitesin koyduğu telefonlar hakkında hiç bir bilgisi yok arkadaşlar. 0212 222 18 51 iletişim telefonu ama bilgileri yok!!! forumdaki "victor gaming machine" rumuzlu arkadaş hakkında da bilgileri yok, anlayamadım yani ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Bilgiler için teşekkürler. @supermanbd

U2 için yapılan ses yükseltme vs. işlemleri yapılabiliyor mu bir bakarım. Telefon ile çok müzik dinliyorum. Eğer ses yüksekliğini vs. artıramazsam benim için kötü bir deneyim olur.

4.2.1 ile hakkını vererek çalışıyorsa idare ederiz. Ama problemler varsa, en azından 4.2.1 iken düzeltme güncellemesi verilmesi gerekirdi. @thormentor

Bu arada cihaz halen gelmedi. Hepsiburada.com sabah 09:30'a kadar verilen siparişlerin akşam 18:00'e kadar teslim edileceğini iddia ediyor. Bakalım 18:00'e kadar gelecek mi?

garuda u 2 ana konuda ses yükseltme işlemi için bişeyler paylaşmıştı, bakabilirsin dilersen..

• quote:

Orijinalden alıntı: supermanbd

Victor P1, markanın ilk modeli oldugu icin guncelleme gelmez. Devamını da getirmezler. Bu parti biter, ürün biter. Arıza vs icin stok tutarlar o kadar.
    Ben U2 icin de guncelleme gelmeyecegini dusunuyorum. Ama bir süre de 4.4 üzerine yeni yazılım gelmez. Donanım ve stabilte olarak P1'den daha iyi.

P1, ucuz, cift hatlı, androidli, isinizi gorecek telefon arayanlar icin iyi. Baska beklentilere girilmezse huzurla kullanılır.

Ben tamamen bir geçiş cihazı olarak düşünüyorum.

Zenfone6'yı iade ettim. Yaklaşık 20 gündür 4 yıl önce kullandığım standart telefonum ile idare ediyorum. Zenfone serisini tekrar almayı istesem bile stoklarda yok, 2 haftaya ancak gelecekmiş.

2015 bahar aylarına kadar beni idare etsin yeter. Zaten Samsung Galaxy S Plus'tan geçiş yapmış sayılacağım için çok yüksek beklentilerim yok. Bir gelse de denemeye başlasam.

• Hepsiburada.com ile görüştüm. satın alırken kargo kısmında bugün teslimat seçeneği varmış ki hiç dikkatimi çekmedi. Bu seçeneği işaretlemediğim için normal 24 saatte kargoda olarak ürün yarın teslim edilecek.

Ne diyeyim, hayrolsun. Her işte bir hayır vardır.
  • victor facebook sayfasına mesaj attım ve victor desteğe mail attım cevap vermediler.Bende güncelleme,inceleme,batarya ve servis için sormuştum.Cevap vermediklerine göre güncelleme felan yapmazlar.Beni düşündüren servis desteği nasıl? birde parça bulma sorunu felan olacaktır.Kullananların yorumlarına göre kendi romu sorunsuz birde telefonun tam olarak orjinal modelini bulamadım u2 yi bulmuştum.Victor onu söylese rom felan bulunabilir.
  • kim üretiyor bu makineyi
  • Cöp,aci ama gerçek..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

quote:

Orijinalden alıntı: supermanbd

Victor P1, markanın ilk modeli oldugu icin guncelleme gelmez. Devamını da getirmezler. Bu parti biter, ürün biter. Arıza vs icin stok tutarlar o kadar.

Ben tamamen bir geçiş cihazı olarak düşünüyorum.

Zenfone6'yı iade ettim. Yaklaşık 20 gündür 4 yıl önce kullandığım standart telefonum ile idare ediyorum. Zenfone serisini tekrar almayı istesem bile stoklarda yok, 2 haftaya ancak gelecekmiş.

2015 bahar aylarına kadar beni idare etsin yeter. Zaten Samsung Galaxy S Plus'tan geçiş yapmış sayılacağım için çok yüksek beklentilerim yok. Bir gelse de denemeye başlasam.

gelince çevrimdışı gps performansınıda denermisin?

• quote:

Orijinalden alıntı: stevejones

Cöp,aci ama gerçek..

Rahatsız edicisin. Acı ama gerçek.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.