Şimdi Ara

VİCTOR GTX 760m vs MONSTER GTX 860m yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Adobe programları (Photoshop, After Effects vb )ve Blender 3d programında render almak için (Profesyonel kullanım için değil) laptop almayı düşünüyorum. 2 ürün arasında kaldım. Victor w770 ve Monster ABRA A7 V1.1. Arada ekran kartı farkı ve 300 - 400 tl arası fiyat farkı var. Victor 3300 Monster 3650 TL

VİCTOR-------------------------------------MONSTER
    İşlemci Modeli I7-4700MQ 2,4GHZ - 3,4 GHZ------------AYNI İŞLEMCİ
    Sistem Belleği 24GB DDR III 1600 MHZ------------------4 GB DDR III 1600 MHZ
    SSD Disk (GB) 120 GB SSD--------------------------------120 GB SSD
    Sabit Disk (Gb) 1 TB 7200 Rpm-----------------------------1 TB 7200 Rpm
    Ekran kartı chip seti NVIDIA GEFORCE GTX 760M GDDR5 ---NVIDIA GEFORCE GTX 860M
    Ekran Kartı Bellek 2 GB HARICI-------------------------------2 GB HARICI
    Ekran Boyutu (Inch) 17,3 ----------------------------------------17,3
    Ekran Cozunurlugu 1920X1080---------------------------------1920X1080

İki ekran kartı arasında çok fark var mı? Yapılacak işlemleri render vb ne kadar etkiler? Ekstradan fazla para vermeye değer mi? Monstera pek sıcak bakmıyorum ama çokta fazla bilmediğimden iyi yada kötü yorum yapmak istemiyorum. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailsss -- 29 Nisan 2014; 11:29:32 >

• Ekran kartı sıralamasında monster 31. victor 71. sırada , baya fark var aralarında , değer bence
  • Teşekkürler hocam cevap için. Monsteri biraz daha araştırayım o zaman.
  • Ekran kartı açısından 860M kesinlikle 760/765M den daha performanslıdır. Şahsen kullanmadım ama fabrikadan aldığım bilgilere göre biraz daha fazla ısınma yapacaktır ama dediğim gibi daha performanslı çalışacaktır. Bu arada şu anda Victor'da W700 yada W770 serisi ürün bulunmuyor. 860M ların gelmesine ise daha var.

760M performans açısından bence iyi çoğu oyunu ultra veya ultraya yakın ayarlarda oynatabiliyor. 3D Studio Max kullanan hatta sadece bu iş için Victor alan kullanıcılar var ve memnunlar. (SSD li makina konfigüre ettiler)
    Bilgine :)
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler hocam. Maşallah bitirmişsiniz pcleri. Sizin pcler az getirdiğiniz için mi çabuk bitti yoksa talep beklediğinizden fazla olduğundan mı? :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ismailsss kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ikisi de var. Bizde binlerce adet getirmemiştik ama özellikle firmalardan gelen ilk talepler ve sonrasında aynı firmaların memnuniyetle tekrar talep edilmesi yada tavsiye ettikleri arkadaşlarının da alması bizi oldukça da mutlu etti. Birebir gelip, gören inceleyen, test eden firmalar oldu. W700'ün tablet hediyeli kampanyası da iyiydi. Fırsatı gören kaçırmadı diyebiliriz. Şimdi ise W500'ü, 1800TL civarına i5 4200M işlemci ile yapılandırılabilecek şekilde konumlandırdık. Böyle bir ürün için fiyat gene iyi diye düsünüyorum.
    Önümüzdeki süreç hem sizin hemde kullanıcılar için beklentileri karşılayacak şekilde devam eder inşallah. Yeni modellerle ilgili kesinleşmiş yada düşündüğünüz özellik ve güzellikleri yeni bir konu açıp paylaşırsanız notebook bölümünde ufak ufak heyecan olur :-) son kullanıcı istek ve beklentileri hakkında bilginiz olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ismailsss kullanıcısına yanıt
    Şu anda paylaşamayız açıkçası. Dost var düşman var :) Her yaptığımızı takip eden var, taklit eden var. Yanlış anlaşılmasın ama biraz stratejik davranmamız lazım ama yakınlaşınca haberdar edeceğiz mutlaka.
    Haklısınız. Hiç işin o tarafını düşünmemiştim açıkçası
    2 aya kadar yeni seri geliyor yani :) E hadi hayırlısı olsun bakalım.
    Aslında şöyle alüminyum kasalı, bir pc yapsanız ve premium ürün olarak satışa sunsanız, performansın yanı sıra görsellik arayanların aklını çelecektir. Benim için pek farketmiyor yani pcnin görselliğine çok fazla önem vermem ama kimisinin önceliği o yönde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.