Şimdi Ara

Victor G701 ÖZELLEŞTİRİN DEDİLER SUYUNU ÇIKARDIM - Karbon Folyo Uygulaması ! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
5
Favori
14.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çıtanın tam ortasında 47C civarı sıcaklık oluşabilir en fazla. Eliniz de değer yahu o sıcaklığa :) ama problem oluşmaz. Normalde 53C - 57C lere çıkan kasalar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

Normalde bugün elimde olması gerekiyordu ama kargo firmasını aradım adınıza gelen kargo yok dediler. Yarın -gelirse- ilk açılış videosu yapmak istiyorum.

Oyun testi olarak şu an bende bulunan ve test edeceğim oyunlar: BF3, Watchdogs, Mirrors Edge vs çok fazla oyunum yok ama zaman ilerledikçe başka oyunlar da gelecektir.

Umarım benim victor'u beklediğim gibi beb de sizi bekletmem.

Edit:

1- Üstün körü ilk açılış incelemesi.

Arkadaşlar bilgisayar bugün geldi. Kutulaması gayet normal, zarar göremeyecek şekilde. Malzeme kalitesi normal gibi geldi. Sonuçta alüminyum, metal vs değil. Sağlamlık hissiyatı veriyor. Ağırlığı bana önceki kullandığım Packardbell TJ75'e göre hafif geldi. Klavyenin ESC F1,F2 yani en üst tuşları pek sağlam değilmiş gibi geldi. Dikkat edin sadece öyle gibi geldi diyorum sağlamlığına laf yok. Ürünü Freedos olarak aldım ama içinde 30 gün keyli w7 var. Şu an için bu işletim sistemini kullanacağım. Bilgisayarın içinde bir adet Philips DVD çıktı, Sanırım Driver DVD'si. Pakete de 2 adet DVD koymuşlar. Yani toplamda 3 Adet DVD var, bunlara değineceğim. İşletim sistemi kendi kurdukları w7 olarak kalmış. Gerekli indirmeleri yapmadan da formatlamayı düşünmüyorum. Bilgisayarın açılışı w7 olmasına bile 8 saniye gibi kısa bir süre içinde gerçekleşti. Beklemededir, uykudadır diye düşündüm ve kapatıp yeniden açtım ancak değişen bir şey olmadı. SSD farkını burada görüyoruz sanırsam. Isıya gelirsek bilgisayarım yaklaşık 20 dakikadır açık. Bulunduğum mekan içi 32 derece. Bilgisayar sıcaklıkları gayet normal. CPUID ile en yüksek sıcaklık 55 Derece ile işlemci sıcaklığı. Bilgisayar içinde ısı yok gibi ama Klavyenin sol işaret parmağı kılavuzundan itibaren başlayarak sağa doğru klavye üstü biraz ılık.

Fotoğrafları ve diğer incelemeleri en kısa zamanda yapacağım. Şimdilik üstünkörü bunları yazabildim.

2- Aceleyle gelmiş Oyun hevesi ve sıcaklığı

Victor G701 ÖZELLEŞTİRİN DEDİLER SUYUNU ÇIKARDIM - Karbon Folyo Uygulaması !

Yaklaşık yarım saat BF3 Full Ultra ayarda ısı 89 dereceye kadar çıktı, daha sonra tırstım kapattım. Bana fazla geldi ki fazla bence. Klavyeye ısı vurmuyor bu çok iyi. Hatta programda değeri görünce şaşırdım nasıl 89 yazıyor diye. WASD tarafı temiz. Isı hissedilmiyor. Ancak Hoparlör tarafına elinizi tutunca ısının yaktığını hissediyorsunuz. Oyunu kapadıktan 5 dakika sonra sıcaklık değerleri normale döndü. Oyunu FPS olarak değil de daha çok ısıyı gözlemlemek için oynadım diyebilirim. Açıkçası biraz fazla gibi geldi.

Gün içinde konuyu güncelleyeceğim. Şimdilik bu kadar.

Hiç tırsmana gerek yok. Full HD + Full ayarlarda oynuyorsan 89C normal zaten 20 dakikadan sonra daha da ısındıracak birşeyler olmayacaktır.
  • 100 C ye kadar intel'in kendi sitesinde yazıyor.

http://ark.intel.com/tr/products/76348/Intel-Core-i5-4200M-Processo

TJUNCTION yazandır en son sıcaklık değeri yani 100 C ye kadar normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

Hiç tırsmana gerek yok. Full HD + Full ayarlarda oynuyorsan 89C normal zaten 20 dakikadan sonra daha da ısındıracak birşeyler olmayacaktır.

Önceki bilgisayarımdan çok çekince insan ister istemez tırsıyor. Normal olan derece nedir onu bile bilmiyorum. Şu anlık bir sıkıntı yok, Maşallah diyelim.
  • uzun süre kullanım olsa 89 normal denilebilir fakat yarım saatte fazla gerçekten turbo fan var mı bu modelde varsa açık mıydı oyunda? Bf3 mp mı oynadınız? fhd ultra fps değerleri nasıl akıcımı oyun? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Önceki bilgisayarımdan çok çekince insan ister istemez tırsıyor. Normal olan derece nedir onu bile bilmiyorum. Şu anlık bir sıkıntı yok, Maşallah diyelim.

100 C ye kadar intel'in kendi sitesinde yazıyor.

http://ark.intel.com/tr/products/76348/Intel-Core-i5-4200M-Processo

TJUNCTION yazandır en son sıcaklık değeri yani 100 C ye kadar normal
  • quote:

quote:

Normal derece oyuna ve ayarlara göre değişiyor. G701 / G801 de en çok oyunlarda 92C felan gördüm diye hatirliyorum ki oynamaya devam ediyorum çünkü zaten koruma var makine üzerinde risk görürse kendini kapatacaktır ama önce işlemci throttling e girer yani frekansı düşürerek ısıyı dengeler. Dikkat ederseniz makineyi yükten kaldırdığınız da anında ısı düşüşü de olur zaten.

G701 ve G801 yapı olarak çok iyi makinalardır. İlla hiç mi beğenmediğiniz yeri problemi yok derseniz sadece 2nci diski HDD alıp takarsanız metal olmasından kaynaklı olarak disk ısıyı tutuyor ve makina ısısının ortalamasını arttırıyor diyebilirim. SSD lerde pek etkilemiyor ama HDD lerde sıcak oluyor. İlk disk zaten rahat yerde ayrı, mSATA SSD ön bölümde onda da problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Verdampfer

uzun süre kullanım olsa 89 normal denilebilir fakat yarım saatte fazla gerçekten turbo fan var mı bu modelde varsa açık mıydı oyunda? Bf3 mp mı oynadınız? fhd ultra fps değerleri nasıl akıcımı oyun? :)

Turbo fan var cihazda anca oyunda iken otomatiğe aldım bilerek. FPS'ye bakmadım ama deneyimlediğim kadar +40 FPS Full HD + Ultra ayarda ne kadar uğraşsam da Frame düşüremedim.

Birazdan da açılış hızı ve bilgisayar boyutları hakkında resimler koyacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dik Otur -- 16 Ağustos 2014; 14:34:08 >
  • eline sağlık çok güzel inceleme olmuş olabildiğince oyun testleri bekliyoruz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 2 mikrofon alıcınız var touchpadin oradaki de mikrofon olması lazım. ısıya pek takılmayın, siz rahatsız olmadıktan sonra varsın ısınsın, bilgisayar zaten tehlikeli sıcaklıktaysa kendini kapatır.

hayırlı olsun, güle güle kullanırsınız inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: kittyhunter

Hocam 2 mikrofon alıcınız var touchpadin oradaki de mikrofon olması lazım. ısıya pek takılmayın, siz rahatsız olmadıktan sonra varsın ısınsın, bilgisayar zaten tehlikeli sıcaklıktaysa kendini kapatır.

hayırlı olsun, güle güle kullanırsınız inşallah

Teşekkürler hocam, daha iyisi sizlerin olsun. Çok şükür rahatsız edici bir sıcaklığı yok bilgisayarın ama korkum önceki bilgisayarda oluştuğu için tedirgin yaklaşıyorum ısı konusuna.
  • quote:

uzun süre kullanım olsa 89 normal denilebilir fakat yarım saatte fazla gerçekten turbo fan var mı bu modelde varsa açık mıydı oyunda? Bf3 mp mı oynadınız? fhd ultra fps değerleri nasıl akıcımı oyun? :)

Yarım saatte 89 derece yüksek denilebilir aslında, nette benzer donanıma sahip Clevo ve lenovo y50 incelemelerinde ultrada oyun oynarken dahi 75-80'i geçmediğinden bahsediliyor. Ekran kartına Overclock yapıp Bf3 yada BF4 oynayan biri anca 89 dereceyi görmüştü hatta youtube'a gtx 860m overclock yazıp kontrol edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Yarım saatte 89 derece yüksek denilebilir aslında, nette benzer donanıma sahip Clevo ve lenovo y50 incelemelerinde ultrada oyun oynarken dahi 75-80'i geçmediğinden bahsediliyor. Ekran kartına Overclock yapıp Bf3 yada BF4 oynayan biri anca 89 dereceyi görmüştü hatta youtube'a gtx 860m overclock yazıp kontrol edebilirsiniz.

Yaklaşık 1 buçuk saat CS:GO oynadım, 89 dereceye çıktı.

Daha sonra Fanı hızlandırınca 75-80 bandında gidip geldi.
  • güzel inceleme olmuş elinize sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yaklaşık 1 buçuk saat CS:GO oynadım, 89 dereceye çıktı.

Daha sonra Fanı hızlandırınca 75-80 bandında gidip geldi.

Cg:Go'da 89'a çıkması iyice düşündürdü hocam, Hadi Battlefield3-4, Crysis 3, Total War Rome 2 gibi oyunlarda 89-90 dereceye çıksa bir nebze anlayışla karşılanabilir ama Cs:Go
  • Sevgili arkadaşlar,
    Öncelikle bazı konular konusunda sizi bilgilendirmem gerektiğini hissediyorum. Öncelikle 89C cok normal bir ısı, çok muhtemelen grafik işlemci %100-99 bandında yüklü ve işlemci %70 civarında. Bu oluşan ısı oyunun ilk 5 dakikasında oluşup soğutma sistemi ile sabitlenecektir yani 5.dakika - 20.dakika yada 120.dakikada DEĞİŞMEZ.
    Oyuna göre de değişmez. Neden ? Değişen sizin FPS nizdir.

Battlefield3'te 40fps+ performans, CS:GO da 100fps yada Battlefield 4 te 30fps olur (Değerleri attım. Merak edenler notebookcheck.net ten bakabilir) Sabit olan aslında hep GPU yüküdür o yaklaşık %99 da yüklenerek oyunu oynayabileceğiniz maksimum performansa taşır yani "a hocam CS:GO da sana 60fps yeter, sen bunu oyna ben seni 100fps ye çıkarmayayım hem de ben rahat ederim DEMEZ"
    CPU yükü de oyuna göre en az %60-70 yüklenecektir ki sizi oyunda en fazla frame e taşısın.

Onun için 89C civarında bir işlemci ısısı görüyorsunuz ve muhtemelen oyunlarda bu civarda göreceksiniz. Bu ısıda bu tip makineler üzerinde zamana bağlı değişmez çünkü bu makineler bu GPUları soğutmak için yapılmışlardır. Hatta makine 100% fanı muhtemelen 95C yi görmeden açmayabilir. 89C de fanı tam açmamasının sebebi de "bizim usta oyun oynuyor, takılıyor ama kritik bir durum olmadığından kendimi kasmayayım" diye düşünmesidir.
    Bilginize sunarım.
  • quote:

Sevgili arkadaşlar,
    Öncelikle bazı konular konusunda sizi bilgilendirmem gerektiğini hissediyorum. Öncelikle 89C cok normal bir ısı, çok muhtemelen grafik işlemci %100-99 bandında yüklü ve işlemci %70 civarında. Bu oluşan ısı oyunun ilk 5 dakikasında oluşup soğutma sistemi ile sabitlenecektir yani 5.dakika - 20.dakika yada 120.dakikada DEĞİŞMEZ.
    Oyuna göre de değişmez. Neden ? Değişen sizin FPS nizdir.

Battlefield3'te 40fps+ performans, CS:GO da 100fps yada Battlefield 4 te 30fps olur (Değerleri attım. Merak edenler notebookcheck.net ten bakabilir) Sabit olan aslında hep GPU yüküdür o yaklaşık %99 da yüklenerek oyunu oynayabileceğiniz maksimum performansa taşır yani "a hocam CS:GO da sana 60fps yeter, sen bunu oyna ben seni 100fps ye çıkarmayayım hem de ben rahat ederim DEMEZ"
    CPU yükü de oyuna göre en az %60-70 yüklenecektir ki sizi oyunda en fazla frame e taşısın.

Onun için 89C civarında bir işlemci ısısı görüyorsunuz ve muhtemelen oyunlarda bu civarda göreceksiniz. Bu ısıda bu tip makineler üzerinde zamana bağlı değişmez çünkü bu makineler bu GPUları soğutmak için yapılmışlardır. Hatta makine 100% fanı muhtemelen 95C yi görmeden açmayabilir. 89C de fanı tam açmamasının sebebi de "bizim usta oyun oynuyor, takılıyor ama kritik bir durum olmadığından kendimi kasmayayım" diye düşünmesidir.
    Bilginize sunarım.

Gerçekten verdiğiniz cevaplar çok samimice ve mantıklı. Sırf siz yardım edeceksiniz diye aldığımda tereddüt etmeyeceğim
  • Cihazın tasarımında bir eksiklik var. Pili çıkarınca sağ taraf oynuyor. Biraz kötü olmuş pil tasarımı. Tabi içine 3 Ram slotu + 2 HDD + var mı bilmiyorum msata slotu anca şekli şemali uymuş kasaya.
  • Hocam oyun 120-130 FPS'de çalışırken %100'e zor dayanır, ayrıyetten bu cihazın çok ısındığı gerçeğini değiştirmiyor. Soğutması inanılmaz kıytırık Msi GE60'lar dahi bu kadar ısınmıyor. 90-95 normal ısı değildir, ne kadar dayanıklı olursa olsun zaman içinde (özellikle stok macun ile) yıpratır cihazı. G701 cidden kafamda olan bir makinaydı, lakin alan arkadaşların yorumlarından yola çıkınca 3000 lirayı bu kasaya verebilirmiyim düşünmeye başladım

@
    Victor Gaming Machine
  • quote:

Hocam oyun 120-130 FPS'de çalışırken %100'e zor dayanır, ayrıyetten bu cihazın çok ısındığı gerçeğini değiştirmiyor. Soğutması inanılmaz kıytırık Msi GE60'lar dahi bu kadar ısınmıyor. 90-95 normal ısı değildir, ne kadar dayanıklı olursa olsun zaman içinde (özellikle stok macun ile) yıpratır cihazı. G701 cidden kafamda olan bir makinaydı, lakin alan arkadaşların yorumlarından yola çıkınca 3000 lirayı bu kasaya verebilirmiyim düşünmeye başladım

@
    Victor Gaming Machine

Ek olarak LOL oynadım, yaklaşık 6 oyun attım. Fan normal çalışmada ısı 70 derecede idi. Bir problem yaşamadım. FPS ortalama 95 idi.

Birazdan tekrar CS:GO deneyeceğim. Bu sıcaklıklara bence ortamın etkisi çok büyük. Akşam olunca değerler bile değişti. Birde öğlen oyun oynadığımda arkaplanda Youtube Müzik listesi vardı. Bunu yazmayı unutmuşum ama bilmiyorum ne derece etkiler sıcaklığı..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.