Şimdi Ara

VİALLE - LPdi-LPfi- LiquidSİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
7
Favori
24.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kopyalayıp yapiştir yapin web aramaya ben ole acabildim. direk uzerine tıklayınca acmıyor
  • montaj bitti.aracı aldım tem otoyoluna çıktım 80km gittim 80 km geri döndüm.benzin ile hiç bir fark olmadığı gibi gaz da daha seri geldi bana.bir elimde kronometre amamtörce 0-100 ölçümü yaptım 4 seferde de gaz ile ortalama 0.6 saniye daha iyi sonuç verdi.inanamadım.müsait zamanda tekrar deneyeceğim.
  • memnun kalacaksınızdır ... yani yurt dısında aynı sistemi 10 yılı askındır montajını yapıyorlar... demek ustanızda gerekeni yapmıs ki ilk kullanımda bile memnun kaldınız..
    hayırlı olsun iyi gunlerde kullanın..
  • 21turbo kullanıcısına yanıt
    sizden aldığım bilgilerle bu sistemi takdırdım.çok memnunum.tek sorunum sanki biraz gaza geç geçiyor.mesela sabah istanbulda hava 20 li derecelerde.çalıştırdım ve 80 saniyede gaza geçiş yaptı bu sıcaklıkta süre çok uzun değilmi?sonra gaza geçince devam ettim 2km sonra benzinciye uğrayıp benzin aldım.yine çalıştırıp süre tuttum 80 saniye civarında gaza geçiş yaptı.takan ustaya gittim yaklaşık 16km yol yaptım.orada ölçtüm 18 saniyede gaza geçti araç sıcaklık göstergesi 90 derece civarıydı.süreleri biraz düşürmesini istedim bişeyler yaptı fakat olmadı.vialleden birilerini aradı sonra tekrar ayar yaptı fakat değiştiremedi süreleri.daha fazla düşmüyor dedi ayarı 2 dereceye mi ne getirdiğini söyledi en düşük ayar bu dedi.sizden bahsettim sıcakta 15 saniyeler soğukta 45 saniyeler olabildiğini söyledim o da gerekirse beni görüştür veya detaylı bilgi al yapalım dedi.eğer sizcede uygunsa nasıl bir yol izleyelim?ne önerirsiniz?

• bu sistemin gaza gecisi biraz farklı.... sadece sıcaklıga bakmıyor... kısa sureli parklarda bazen erken gaza gecebiliyor tank basıncı fazla düsmemis ise(18 sn de gecti deginiz durumda)..

ayrica pompa basıncı ayarlamak icin ilk kontaktan sonra 3 kes pompayı devreye sokup cıkartıyor bununda bir süresi var .. bu yuzden biraz zaman geciyor....
    daha oncede yazmıstım kısa mesafede kullanırsanız biraz benzin tuketimi cok olacak... ustam gereken ayarları yapmistir...

yalnız avantajınız su olacak havalar sogudukca diger sistemler daha gec gecmeye baslıcak sizinki kısında hemen hemen aynı surede gaza gececektir...
    sure ayarını programdan usta yapabiiliyor...

ustanızdan sunu isteye bilirsiniz bazen bizde yapıyoruz.. asil otogaz merkez servisi arayıp uzaktan erisim ile oradaki ustabası ile tekrar bir ayarlarını gözden gecirebilirler ve gec gecme olayını onlarda ayarlayabilir... ben kısa sureli park yapacaksam aracı cogu zaman stop etmem :)..benim aracımda LPfi sistemi var sizinkinden farkı ecu ye dısardan ayarla ilgili mudahele edemiyorum. siz liquidsi de daha şanslısınız :)

daha önce lpg li araç kullanmadığım için geçiş süresi bana çok geldi.+20 li derecelerde 80 saniyede geçiyorsa +5 derecelerde 400-500 saniyeleri görür diye endişeleniyorum.diğer lpg sistemlerinin kaç saniyelerde gaza geçtiğini bilmiyorum.şimdilik böyle kullanayım kışın bakarız süreye artık.
    bu arada gaz göstergesinde yeşil ışıklar söndü ve ses ile birlikte alt kenarda kırmızı ışık yandı.kilometreyi sıfırladım kaç km de gaz bitecek diye deneme yapıyorum.sistemi tanımam lazım.bir zararı varmı acaba depoyu boşaltmanın?
  • BOSALTMANIN HİC Bİ ZARARI OLMAZ AMA GAZ ALIRKEN EN AZ 25 TL LİK ALIN YOKSA TEKRAR GAZA GECMEYEBİLİR MİKTAR AZ OLDUGU İCİN. ONUN DISINDA İSTEDİGİNİZ GİBİ DOLDURUP FULLEYİP BOSALTAİBLİRSİNİZ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

daha önce lpg li araç kullanmadığım için geçiş süresi bana çok geldi.+20 li derecelerde 80 saniyede geçiyorsa +5 derecelerde 400-500 saniyeleri görür diye endişeleniyorum.diğer lpg sistemlerinin kaç saniyelerde gaza geçtiğini bilmiyorum.şimdilik böyle kullanayım kışın bakarız süreye artık.
    bu arada gaz göstergesinde yeşil ışıklar söndü ve ses ile birlikte alt kenarda kırmızı ışık yandı.kilometreyi sıfırladım kaç km de gaz bitecek diye deneme yapıyorum.sistemi tanımam lazım.bir zararı varmı acaba depoyu boşaltmanın?

kullanım süreniz 10 gunu buldu sanırım ... sistemle ve yakıt tuketimi ile ilgili bilgilerinizi paylasırsanız tekrar sevinirim..
    ilk depo aracı zorlamalar ile test sürüşleriyle bitti, herhangi bir ölçüm yapmadım.depo tamamen boşaldı ve 4 gün önce hem gazı hemde benzini full ledim.gaz sıfırdan tam dolumda 48 litre aldı.simit depo 56 litrelik.
    sabahları benzinden gaza geçiş uzun sürüyordu.usta yeni ayar yaptı fakat ayar yaptığı anda değişiklik olmadı.ertesi günü ise ilk çalıştırmada bile 15-16 saniyelerde gaza geçiş yaptı.ancak sabah ilk çalışmada 15-16 saniyelerde gaza geçince rolantide dalgalanmalar oluyor.manuel olarak benzine alıyorum ve hemen arkasından tekrar gaza alıyorum rolantideki dengesizlik düzeliyor.bu durumun bir mahsuru varmı?
    dolumdan sonra 164 km yapmışım.yanan 4 ışıktan 2 si söndü tamamen depoyu bitirip tekrar dolduracağım.net rakamlar o zaman belli olacak.
  • quote:

ilk depo aracı zorlamalar ile test sürüşleriyle bitti, herhangi bir ölçüm yapmadım.depo tamamen boşaldı ve 4 gün önce hem gazı hemde benzini full ledim.gaz sıfırdan tam dolumda 48 litre aldı.simit depo 56 litrelik.
    sabahları benzinden gaza geçiş uzun sürüyordu.usta yeni ayar yaptı fakat ayar yaptığı anda değişiklik olmadı.ertesi günü ise ilk çalıştırmada bile 15-16 saniyelerde gaza geçiş yaptı.ancak sabah ilk çalışmada 15-16 saniyelerde gaza geçince rolantide dalgalanmalar oluyor.manuel olarak benzine alıyorum ve hemen arkasından tekrar gaza alıyorum rolantideki dengesizlik düzeliyor.bu durumun bir mahsuru varmı?
    dolumdan sonra 164 km yapmışım.yanan 4 ışıktan 2 si söndü tamamen depoyu bitirip tekrar dolduracağım.net rakamlar o zaman belli olacak.

dalgalanma gaza cok erken gecmesinden oluyordur ve büyük ihtimal likid gaz fazla geldigi icin bogma oluyordur.. benzine almaktansa gaza gecis suresini biraz daha uzattırın derim 45-60 sn gibi ....olmazsa ustanız bir ayar daha yapar o konu ile ilgili..

ilk depo ölçümüm sonuçlandı;
    boş depoya 48 litre gaz doldurdum, depo tekrar boşaldığında 374 km yol yapmışım.sonuç 100 km de 12,84 litre gaz x 2,52 tl =32 kuruş/km
    aracın bilgisayar tüketim verisi 11,3 litre/100 km bilgisayar verisine göre yaklaşık %13 fazla tüketim olmuş.bu arada ortalama hız saatte 24 km istanbul trafiği böyle işte.
    değerleri nasıl buldunuz?

VİALLE  - LPdi-LPfi- LiquidSİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 30 Eylül 2014; 18:35:59 >

• merhaba,
    lpfi ve liquidsi arasında yaklaşık nekadar fiyat farkı var . liquidsi ın ecu su Hollanda malımı oluyor yoksa litvanya malımı ? Teşekkürler.
  • bayramda 1068 km yol yaptım.79.62 litre lpg tüketmişim.bilgisayar tüketim verisi 6.2 litre/100km.
    gerçek tüketim 7.45 litre/100km. yaklaşık km de 19.91 kuruş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lideramca -- 10 Ekim 2014; 11:21:41 >
  • quote:

bayramda 1068 km yol yaptım.79.62 litre lpg tüketmişim.bilgisayar tüketim verisi 6.2 litre/100km.
    gerçek tüketim 7.45 litre/100km. yaklaşık km de 19.91 kuruş.

bence oldukca iyi yakıt tuketimi.... sizce? benzine gore nasıl buldunuz.. paylasım icin tsk ler

• quote:

Orijinalden alıntı: selolim

merhaba,
    lpfi ve liquidsi arasında yaklaşık nekadar fiyat farkı var . liquidsi ın ecu su Hollanda malımı oluyor yoksa litvanya malımı ? Teşekkürler.

lpfi enson 4000 tl idi montaj fiyati..... suan liquidside yeni kampanya var 1000 euro 2850 gibi bir rakam...
    lpfi holanda malı vialle ecu.... liquidsi litvanya.. ama bana sorarsanız liquidsi ecu kat kat daha iyi... ayrıca her ikiside vialle markası ve guvencesi altinda satılıyor...
  • Selam,
    Benim lpfi ecu de sorun çıktığı için garantiden liquedsi ecu takıldı, ama lpfi daha pahalı bir ürün ve bana takılan liquidsi ile arasında nerdeyse 500..1000 lira arasında fiyat farkı var.
    Bana daha ucuz ürünle değişim yaptıklarından dolayı aradaki farkı iade almam gerekmezmi ? Yani benim lpfi sistem 3500 lira ise , değişimde takılan liquedsi yaklaşık 2900lira .
    tüketimden bende memnunum.
    1 haftadır aracın marş alması bazen uzuyor.marşa basarken bazen 1 saniyede çalışan araç bazen 4-5 saniyede ancak çalışıyor.muhtemel sebepler ne olabilir?
  • quote:

tüketimden bende memnunum.
    1 haftadır aracın marş alması bazen uzuyor.marşa basarken bazen 1 saniyede çalışan araç bazen 4-5 saniyede ancak çalışıyor.muhtemel sebepler ne olabilir?

Yeniden kalibrasyon ve yolda ODB cihazı ile yol testi öneririm.
    Sabah ilk çalışmalarda marş sürreleri uzuyorsa , yakıt beklenin üzerinde pompalanıyor olabilir, bunun sebebi düzgün kalibrasyon yapılmamasından , yani aracın fakir kalmasından kaynaklanıyor.

Araç fakir kalınca da, gaz sistemi gerekenin üzerinde yakıt gönderir ve siz bu şekilde arabayı park edip sabah çalıştırdığınızda, benzine ait ecu de gerekenin üzerinde yakıt gönderince , oksijen az yakıt çok olduğundan bujiler ateşleyemiyor.

Ama gaz pedalına biraz basınca manifolttan oksijen girişi yapılıyor ve araç ateşlemeyi gerçekleştiriyor. Bunu doğru anlamak istiyorsan aracın Gaz kitine ait sigortaları iptal et ve aracın ön kaputu altındaki borularda dolaşan gazı boşalttır. O gün benzin ile kullan, ertesi gün ve 2. günün sabahı düzgün çalışıyorsa , bujilerde sorun yok demektir . hatta aracın kendinde sorun yok demektir, direk yukarda anlattığım gaz ayarlarını yapmak gerekecek.

• Benim aracımda liquidsi var. 10000 km oldu bugün. Allaha şükür ustaya hiç uğramadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selolim S kullanıcısına yanıt
    yakında taktırdığım yere uğramam gerekecek.orada baktıracağım sisteme.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.