Şimdi Ara

Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici İnceleme

Arkadaşlar selam. Bu hafta sonu Vestel’den yeni aldığım Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici’yi kullandım. Kullanım deneyimimden bahsetmek istiyorum. 

Öncelikle bu pişiriciler ne işe yarıyor derseniz özetle yemekleri daha kolay bi şekilde pişirmeye yarıyo. Evde tek yaşıyom ve yemek yapmaya pek vakit ayıramıyom. Bi de bu makinelerin daha lezzetli olduğunu söylediler. Lezzetli mi onu sonra söylücem

Cihazda 15 farklı pişirme modu var. Et, pilav, baget, çorba gibi modlar var. Manuel modu var. Modlara bağlı kalmadan basınç ve zaman ayarı yapabiliyorum. Bu kadar çok mod yetmez derseniz manuel mod ile kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Vestel Ziyafet’i hafta sonu iki gün kullanma fırsatım oldu. Ayrı ayrı et, tavuk ve pilav yemeği yaptım. Lezzet olarak çok hoşuma gitti. Basınçlı pişirme modu var. Et normal tencereye göre daha hızlı pişti. Yumuşacık oldu. 

Zamanlayıcı ve gecikmeli başlatma özelliği var. Makinein başında beklemeye gerek kalmıyo. 

5,5 Litre Pişirme Kapasitesi var. Kalabalık sofralara da yeter diye düşünüyom

En : 32,5 cm

Derinlik : 31 cm

Yükseklik : 31 cm mutfak raflarına kolaylıkla sığar çoğu tencereden az yer kaplıyor.

Ürünün kutusunun içerisinden çıkan tarif kitabı sayesinde de çeşitli tarifleri kolayca yapabilirsiniz

Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici’yi genel olarak beğendim. Bu aleti yemek yapma makinesi değil de “elektrikli çok modlu pişirici” olarak tanımlayabilirim. Yemek yapmayı kolaylaştırıyor ama tencerenin ağzını kapatıp pişme aşamasına geçene kadar başında olmanız lazım. Bir de aynı anda iki yemek pişirme imkanınız yok. Örneğin akşam yemeğine et ve pilav yapmak istiyonuz diyelim bu ikisini ayrı ayrı pişirmek lazım. Bu eksiler sadece Vestel’de olan eksiler değil. Piyasadaki tüm elektrikli pişiricilerde durum aynı.  Henüz iki gün kullanabildim. Deneyimlerim böyle. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 14 Eylül 2021; 11:34:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 15 farklı pişirme modu demişsiniz bu modlar neler acaba

1. Et
    2. Baget
    3. Sebze
    4. Buharda pişirme
    5. Et Sote
    6. Yavaş pişirme
    7. Pilav
    8. Reçel
    9. Bakliyat
    10. Yahni
    11. Tavuk sote
    12. Taneciksiz çorba
    13. Tanecikli çorba
    14. Mantı
    15. Haşlanmış mısır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün mantarlı tavuk ve pilav yaptım. İkisi de enfes oldu. Basınçlı pişirme modu et pişirme süresini kısaltıyor

Sıcak tutma özelliğini ilk kez kullandım. Fırında tatlıyla uğraşırken eti sıcak tutma moduna koydum. Tencerenin ağzını açtığımda tam yenecek kıvamda sıcaktı. Ara ara devreye giriyor. Sürekli elektrik harcamıyor.

Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iciguven -- 8 Eylül 2021; 16:20:54 >
  • Hocam öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Ben de anneme kolaylık olsun diye pişirici almayı düşünüyorum da temizlik olayı falan nasıl kolay mı. Bahsettiğiniz özellikler baya iyi pişirme kapasitesi de ona yeter zaten

• Her eve lazım kesinlikle. Büyük kolaylık sağlıyo hem de daha lezzetli pişiriyo Vestel Ziyafet Çok Amaçlı Pişirici İnceleme 

• Vallahi bu ürünler hayat kurtarıcı resmen. Vestel ziyafet çok amaçlı pişirici bende de var memnunum. Hele tam bir reçel hastasıyım süt reçeli videoları görmüştüm vestel ziyafetle kendim yaptım misler gibi yiyorum

• Bilgilendirme için teşekkürler. Ben de hanıma doğum günü hediyesi almayı düşünüyorm da bir kullanıcı yorumu görmek iyi oldu. bir sürü mod var valla çorbadan tut et yemeklerine kadar ne istersen var. vestel ürünüm var servislik bi sorun yaşamadım şükür bunda da yaşamayız diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: iciguven

1. Et
    2. Baget
    3. Sebze
    4. Buharda pişirme
    5. Et Sote
    6. Yavaş pişirme
    7. Pilav
    8. Reçel
    9. Bakliyat
    10. Yahni
    11. Tavuk sote
    12. Taneciksiz çorba
    13. Tanecikli çorba
    14. Mantı
    15. Haşlanmış mısır

Ooo baya varmış. Bunlar bana fazlasıyla yeter 👍

• dark1508 D kullanıcısına yanıt

15 tane seçenek var hocam tabii yeter yeni tarifler denesen bile zaten yapılacak şeyler belli her türlü iş görüyor. Teknoloji çağındayız artık bunlar her mutfakta bulunması gereken cihazlar bence.

• inceleme için teşekkürler başarılı bir ürüne benziyor. Acaba buharda pişirme modunu denedin mi sağlıklı bi şekilde brokolidir brüksel lahanasıdır haşlayabilir miyiz? Bunların salatasına bayılıyom ya

• hocam bizim evde genelde et yemekleri pişiyor. Siz de yaklaşık 1 aydır kullanıyorsnuz sanırım bu konudaki performansı nasıl memnun musunuz? etleri güzel pişiriyor mu?

• bizim evde de Vestel çok amaçlı pişirici var son derece memnunuz. et olsun sebze olsun şu ana kadar kötü pişirdiğini görmedim. bi de mesela pişti diyelim hop kendini sıcak tutma moduna alıyo sen gelip bakana kadar. kapak da içindeki buharı tam tahliye etmeden açılmıyor gayet güvenli. Bence alacaksanız hiç düşünmeye gerek yok

• Bir de söylemeyi unuttum 15 mod yeter mi diye hiç düşünmenize gerek yok. kesinlikle yeterli. Zaten hazır modlar yerine manuel ayarlama da yapabilirsiniz. O konuda aklınızda şüphe kalmasın

• Vestelin bu ürünü düdüklü tencereyi tarihe gömer. Düdüklüye göre daha hızlı ve daha lezzetli pişirim yapıyor bence

• Vestel'in hava temizleyicisini kullanıyorum. Memnunum. Forumda görünce bu ürün de ilginç geldi. Teknik özellikleri de benim için yeterli. Bi kaç videosunu izliyim bakıyım güzelse bunu da alabilirim

• Konu için teşekkürler

Konuyu açan arkadaşın haricinde başka kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim acaba

• Hocam senin konuna googledan denk geldim. iyi ki de denk gelmişim. Hanıma doğum günü hediyesi olarak aldım. Hayran kaldı. İlk yemeklerimizi de yedik. Eti lokum gibi pişirmiş. inceleme için teşekkür ederim.

• Bununla et ve akşam yemeği haricinde neler pişirebiliriz?

• salihbocIX kullanıcısına yanıt

pişirme modları arasında ana yemekler dışında şunlar var hocam

Reçel

Mantı

Haşlanmış mısır

bunlara ek olarak manuel modunda da çeşitli şeyler pişirilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bertinos -- 27 Ekim 2021; 21:49:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.