Şimdi Ara

Vestel Venüs Z30 tanıtıldı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
9.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ek vergi istediği için vestel ürünleri almıyorum
  • UMIDIGI Z2

Vestel Venüs Z30 tanıtıldı!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne ara denediniz de hemen çöp yazmaya başladınız? kendi ülkesinin ürününü bu kadar kötüleyen başka millet varmı merak ediyorum.
    beğenmeyebilirsiniz, giriş seviyesi telefon bile olabilir, tamamı yerli olmayabilir, fiyatı çok pahalı olur eleştirirsiniz ama bazı yorumlara bakıyorum da resmen adamlar Türk malından veya Türk markasından nefret ediyor.
    Bu nefret söylemlerini de sözde Atatürkçülerin yapması gerçekten çok ilginç, Atatürk'ün yerli malı kullanılması konusunda ne kadar hassas olduğunu mu bilmiyorlar.
    Gerçek bir Atatürkçü bu ürünün daha da gelişmesi için destek verir yerlilik oranı %50 ise %70 e çıkarmak için destek verir, böyle köstek olmaz.
  • Tasarımı gayet şık olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkemizin önde gelen yerli ve milli teknolojik cihaz üreticilerinden...
  • 1500 tl ye kadar alınır kamera paketi ve pil performansıda iyi olursa her türlü satar.zaten fiyatlar yüksek şu an.gönül isterdi başka işlemci pil yüksek olsun ama yok.

• tam z20 alacakken benim için şahane haber oldu. Z30 çıkmasını bekleyeyim. ne zaman çıkar acaba? bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Fiyatı 750 liraysa iyi. Değilse çöp.
    750 TL ben veriyim hiç yorum yapma

• 30 ağustosta Z30 tanıtılıyor. holding yönetecekmiş gibi 8000 liralık telefonla kıyaslamayın şunu.

• Android 8.0 nedir şaka mı yapıyorsunuz? Üzerine 8.1 çıktı hatta 9 çıktı. Millet Android 9'lu cihaz çıkarıyor.

YERLİ ÇÖP!!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcisi helio p23 mediatek'in yeni işlemcileri kötü değil ancak en azından yapay zeka destekleyen p60 modelini kullansalar daha rekabetçi olurdu batarya kapasitesi de yetersiz en az 3500 mah bataryası olması gerekirdi.MTK işlemcili cihazlara güncelleme gelmez diye bir şey yok olay firmada bitiyor bakın gm6'ya mtk işlemci var android 9'u alacak yakında düzenli olarak güvenlik güncellemesi alıyor mtk işlemciler ısınma ve pil optimize özürlü ancak yeni çıkan helio p60 işlemcide bu sorunlar büyük ölçüde giderilmiş yazılımla entegre konusu da yine firmayla alakalı genelde firmalar mtk işlemcileri giriş orta seviye cihazlarda kullandıklarından pek üzerine düşmüyorlar 1 güncelleme verip bırakıyorlar mtk'in ilk işlemcileri iyi değildi ancak son çıkan helio serisi ile epey gelişme gösterdiler.
  • Niye güldünüz? Bir araştırın bakalım adamlar ne yapıyor. Ülkedeki teknoloji üreten firmaların en önde gelenlerinden. Parçaları oradan buradan topluyor mu diyeceksiniz?

• Helio P23 işlemci 16 nm ile üretiliyor ve Ağustos 2017'de çıktı. 1 sene olmuş. Çok güncel bir işlemci değil.

• Teknik detaylar:https://www.mediatek.com/products/smartphones/mediatek-helio-p23

• Vestel Z serisini üst seviye için düşünmüştü ama bu işlemci tamamen mid-range yani orta seviye işlemci.

• GPu Arm-Mali G71-MP2 olacak doğal olarak.

2018'in sonlarına yaklaştığımız bu günlerde böyle bir işlemci ve donanım seviyesini ben pek de tatminkar bulmadım. Bunun sebebi "yerli ürüne karşı olma" değildir. Z serisi gibi üst seviyeye konumlandırılan bu cihazın daha yüksek seviyede bir işlemci ile gelmesini beklerdim.

Ama orta seviyede sırf yerli diye çok satacağını düşünüyorum. Sonuçta kimse işlemciye odaklanmış değil.

Ha bir ekleme yapayım. Casper bile Via A3 Plus'da Helio P60 kullandı. Eh be vestel. senin neyin eksik?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 31 Ağustos 2018; 10:26:3 >

• Mediatek p23 , 6763t, fab. 12nm arm cortex a53
    t = delinmis, yani saf degil. snapdragon'dan iki yil geri.

• Whippoorwill: nedemek bu. bu zihniyeten kurtulmak lazım boş yapmamak lazım. adamlara helal olsun çok güzel bir telefon. inşlaah bir gün kendi işlemcimisi yaparız...

• astegon kullanıcısına yanıt
    P60 epey sağlam işlemci madem mtk kullanıyorsun bari onu kullan tasarımı oturtmuşsun hadi bir farklılık yap x serisini kullan o serileri kullansa daha çok satış adedine ulaşırdı.
  • Hocam X serisini kullanmaları mümkün değil. Ciddi anlamda maliyet artırır. O zaman da mümkünü yok satamazlardı. Muhtemelen 3000 TL civarlarında olacak Z30.
  • Ayyy kıyamammmm ben sana çentikli tasarım mı yaptın sen yirim seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikeee -- 31 Ağustos 2018; 11:27:31 >

• astegon kullanıcısına yanıt
    X serisinin üç modeli var diye biliyorum x10,x20,x30.

Şimdi x20 bazında bir araştırma yaptım cihazlar eski olabilir ancak 3000 lira civarı maaliyet oluşturacak bir durum yok aslında bu tamamen üretici firmada bitiyor 2500-2750 lirası fiyattan satışa sunabilirdi.

X20 modelini baz alırsak cihazlar yeni olmasa da aşağı yukarı fiyat ortalaması.

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/yonga-seti-chipset/mediatek-mt6797-helio-x20/
  • Kıy paraya snapdragon 845 li telefon üret sat 5000 liraya gidip samsung huawei alacağımıza vestel alalım ama nerde bunlar gidip en dandik işlemciyi kamerayı koyup fiyatı 3000 lere çıkarma peşinde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.