Şimdi Ara

Vestel Venüs V3 5040 2Gb Güncelleme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Android 6.0.1 güncellemeleri ile telefonda metin kopyalama sorunu oluştu, vestele m.h bildirdim servise gönderin dediler. Yazılımsal bir sorun için 20 gün beklemek zırvalık serviste telefonu çizip göndermeleri de cabası olur. Onun için sualim şu ki, güncellemeyi silmenin yolu var mıdır? Fabrika ayarları çözüm olmuyor zira kurulum da zorla internet istiyor haliyle internet olunca da zorla güncellemeyi kuruyor. Ne yapsak yeni güncellemeyi mi beklesek 🤔 sizler de var mı böyle bir sorun 🙄

Bu arada bu root için güvenlik şeysi nasıl aşılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6.0.1 güncellemesini ben geçen sene almıştım, yeni değil, öyle bir sorun çıkmadı. Nedir tam olarak?

Android 6 için son güncelleme 6.0.1, devamı yok artık bitti o seri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

6.0.1 güncellemesini ben geçen sene almıştım, yeni değil, öyle bir sorun çıkmadı. Nedir tam olarak?

Android 6 için son güncelleme 6.0.1, devamı yok artık bitti o seri.

Ben de 1 şubatta geldi, çok ilginç neye göre gönderiyorlar ki bunu 🤔 ee seri bittiyse şimdi bir üst seriyi mi gönderecekler. ?

Sorun, her uygulama da metin kopyalayamama sorunu, metin(yazı) kopyalayınca bazen yapıştır deyince "uygulama durdu" deyip kapatıyor uygulamayı.

• O güncelleme bana tam 2017 Şubat ayında geldi, telefonu 2016 Aralık'ta almıştım.

Güncelleme dediğin Google'ın AOSP projesinde ne varsa.. Vestel'de öyle Android sistemini güncelleyecek ekip yok. Google 6.0.1den sonra Mashmallow'u bitirdi 7'ye geçti. Bu telefona 7 geleceğine dair hiçbir bilgi yok. PC gibi olmadığından kendin "hadi şuna Android 7 yükleyeyim" de diyemiyorsun.

Google'da "text copy problem after android 6.0.1 update" diye arayınca birşeyler çıkıyor. Belki faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 20 Şubat 2018; 10:9:48 >
  • quote:

O güncelleme bana tam 2017 Şubat ayında geldi, telefonu 2016 Aralık'ta almıştım.

Güncelleme dediğin Google'ın AOSP projesinde ne varsa.. Vestel'de öyle Android sistemini güncelleyecek ekip yok. Google 6.0.1den sonra Mashmallow'u bitirdi 7'ye geçti. Bu telefona 7 geleceğine dair hiçbir bilgi yok. PC gibi olmadığından kendin "hadi şuna Android 7 yükleyeyim" de diyemiyorsun.

Google'da "text copy problem after android 6.0.1 update" diye arayınca birşeyler çıkıyor. Belki faydası olur.

M. hizmetlerin'den yarın bir sorayım bakayım 7 gelecekmiymiş. Yüksek ihtimalle bir malumatı olmayacaktır fakat yine de bir şansımı deniyeyim.

Baktım pek bir şey yok malesef.

Cevap için teşekkür ederim.

• Ayni sorun bende de var. son guncellemeden sonra hangi uygulamaya girsem. Herhangi bir yaziyi kopyalayip bir sonra yere yapistirmaya calistigim an " Malesef ... Durdu." Hatasi geliyor.

Bu yuzden telefon degistirmeyi dusunuyorum.

Allah kimseyi Venus kullanici yapmasin diye de uyarida bulunuyorum.!!! 3210 alin. Daha iyi ...

• quote:

Orijinalden alıntı: 0FLu61

Ayni sorun bende de var. son guncellemeden sonra hangi uygulamaya girsem. Herhangi bir yaziyi kopyalayip bir sonra yere yapistirmaya calistigim an " Malesef ... Durdu." Hatasi geliyor.

Bu yuzden telefon degistirmeyi dusunuyorum.

Allah kimseyi Venus kullanici yapmasin diye de uyarida bulunuyorum.!!! 3210 alin. Daha iyi ...

M.hizmetlerini aradım, çıkan kadın siz hariç bu husus da geri bildirim yapan yok o yüzden 1 kişi için bir şey yapamayız diyor. Varsa başka sorunu olan arasın şikayet etsin belki bir yama falan çıkarırlar.

Ve dediğine göre bu son güncellemeymiş başka yok. Ya garantiye gidecek ya da böyle kullanacağız. Ne şahane hizmet.

Çözüme yönelik bir şeyler bulmaya çalışacağım olmaz ise mecbur ben de değiştirebilirim.

• Bey V kullanıcısına yanıt
    Acikcasi sorunu cozebilceklerini dusunmuyorum. Bu problem icinde guncellemede cikarmazlar, sanirim. İs yine kullaniciya kaliyor.

Cihazi *Fabrika ayarlarina cevirmeyi denicem. Olmazsa *Hard format atarim. Buda yemezse son care * Orjinal ROM bulup telefon yazilimini ilk gunkine haline cevircem.

Sorunu cozersem, buraya atarim.

Bu arada yeni telefon aldim. Bu telefonuda satmak icin bu islemleri yapcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0FLu61

Acikcasi sorunu cozebilceklerini dusunmuyorum. Bu problem icinde guncellemede cikarmazlar, sanirim. İs yine kullaniciya kaliyor.

Cihazi *Fabrika ayarlarina cevirmeyi denicem. Olmazsa *Hard format atarim. Buda yemezse son care * Orjinal ROM bulup telefon yazilimini ilk gunkine haline cevircem.

Sorunu cozersem, buraya atarim.

Bu arada yeni telefon aldim. Bu telefonuda satmak icin bu islemleri yapcam.

Güle güle kullanın.

Fabrika ayarları ve hard format denedim sonuç, malesef olumsuz.

Rom ben de düşündüm fakat husus hakkında pek bir malumatım yok araştırma içerisindeyim.

Başarılı olmanız dahilinde paylaşmanız faydalı olacaktır. Teşekkürler.

• Adım adım bir örnek versenize.. app bazında. Ben de aynen deneyip neymiş sorun göreyim, belki o zaman yardımım olur.

• quote:

Adım adım bir örnek versenize.. app bazında. Ben de aynen deneyip neymiş sorun göreyim, belki o zaman yardımım olur.

https://youtu.be/qmy8ef5RFig

• Bey V kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle SwiftKey teması yüzünden. O temayı kaldır, düzelmezse AOSP klavyeyi dene. (Ben telefonu ingilizce dilde ve AOSP klavyede kullanıyorum, sorun yok)

• quote:

Büyük ihtimalle SwiftKey teması yüzünden. O temayı kaldır, düzelmezse AOSP klavyeyi dene. (Ben telefonu ingilizce dilde ve AOSP klavyede kullanıyorum, sorun yok)

Aosp, go klavye, çita klavye, swift klavye denendi sonuç aynı maalesef.

• arkadaşlar bu sorun bir arkadaşımda vardı çözdüm. video yüklenir yüklenmez bununla ilgili bir başlık açacağım.
    aşağıda video linki. Soruna sebep olan 3.5 mb lik güncelleme (6.01 son güncelleme)
    nasıl çözebileceğinizi videoda anlattım. umarım işinize yarar
  • Venüscü arkadaşlar, yeni v3 5580 aldık.ik gün sonra, ana ekrandaki navigasyon tuşlarının yer aldığı çubuk ile en üstte saat,çekim,pil yüzdesi ve saatin bulunduğu çubuk rengi kendiliğinden turuncu olmuş.Niye olduğunu anlamadık,nasıl ve nereden değiştirilebileceğimizi de anlayamadık.:( bir bilen varsa yardım lütfen.
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Çözüldü ,teşekkürler.Pil tasarrufu açık olunca direkt turuncu oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

arkadaşlar bu sorun bir arkadaşımda vardı çözdüm. video yüklenir yüklenmez bununla ilgili bir başlık açacağım.
    aşağıda video linki. Soruna sebep olan 3.5 mb lik güncelleme (6.01 son güncelleme)
    nasıl çözebileceğinizi videoda anlattım. umarım işinize yarar
    Deneyip haber vereceğim, cevap için teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.