Şimdi Ara

Vestel'in ek vergi isteği kabul edildi. (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.003
Cevap
23
Favori
77.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakın buraya yazıyorum. Tarih saat belli.. Vestel, telefon işine girerek tarihindeki en büyük hatayı yaptı. Bir süre sonra zarar edip çekilecek ama çok ciddi zarar edecek.. Hep beraber göreceğiz.
  • Vestel bunu yaparak kendine aşırı kötü bir imaj kazandırdı ve deli zarar edecek bu işten.Akılları başlarına gelir umarım.Bu arada kimse 2300 liralık telefon 2700 oldu diye de 600 liraya venüs almaz.Ellerinde patlayacak hepsi.

• Zaten dünya çapında iyi derecede vergi ödeyen bir ülkeyiz birde böyle şeyler le uğraşıyoruz zaten Vestel i hiç sevmezdim şimdi dahada nefret ettim.

Fakat bu Antidamping olayı tam olarak nasıl olcak veya yapılacak bakalım bu biraz muamma her önüne gelen şeylere ek vergi koyamazlar orda ceptelefonları ve diğer bileşenlerinin araştırılıp ona göre gelmesi lazım bakalım bu konuda devlet nasıl bir adım atcak.

İyi hoş bol keseden alalım cebimize koyalım yapamazlar. Zaten fazlasıyla vergi veriyoruz bunun gelir vergisi kira vergisi motorlu taşıtlar vergisi ne kadar hepsine vergi veriyoruz bence halkın artık bu konyada tepki göstermesi ve dişimizi göstermemizin zamanı bana göre.

Vestel bu saatten sonra zaten ağzıyla kuş tutsa yaranamaz. Zaten çok fazla tercih ediliyordu bundan sonrada tez zamanda dibe iner inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı. Çocukluğumuzdan beri bize böyle öğrettiler. Yerli malı haftası yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Tabiki de yerli malı kullanmak ülke ekonomisine katkı sağlamak bunlar çok güzel şeyler. Kullandığımız teknoloji, işlemciler vs.. tamamen ülkemizde üretilsin çok güzel.

Vestelin bu yaptığı ise kesinlikle kabul edilebilecek birşey değil sadece uyanıklık. Manisa'daki Vestel fabrikası dünyanın en büyük fabrikalarından, hatta National Geographic'te mega fabrikalara bile konu olmuş, 14.000 kişi çalışıyor bildiğim. Bunlar güzel şeyler ülkemiz için fakat sen Çin'de kartları üret, elektronik parçaları üret, sonra gel ülkende kasasını üret, Çin'de ürettiğin elektronik parçaları da koy içine. Ondan sonrada ben teknoloji ürettim. Devlete de bahane oluştur ekstra vergi koymak için. Oh ne güzel.

Bu zamana kadar Vestel klima aldım sadece ondada daha üçüncü gün sensörü bozuldu sıcaktan soğuğa geçerken. Bir hafta servis bekledim, kodu ile beraber arızayı söylediğim halde gelip bakmışlardı sadece, sensör arızası var dediler gittiler. Bir hafta sonra gelip şanslısınız başka bir müşteri için sipariş vermiştik, o yok size getirdik diyip değiştirdiler. O günden beri Vestel marka hiç bir cihaz almam. Hele bu son marifetinden sonra yanından bile geçmem bi daha.

Son not tamam koysunlar vergiyi madem öyle, Vestel ve vestel gibi parça parça Türkiye dışında üretim yaptırıp, ülkemizde toplama üretim yapan firmaların getirdiği parçalara da aynı vergiyi koysunlar bakalım nasıl olacak kendi canları da yanınca.

• Rekabet ediçeksen bunu desteklicek teknolojiler geliştirirsin bunu ürünlerine uygular tüketiciyi bu ürünlere çekersin her zaman olduğu gibi bizde işler böyle yürümüyor rekabet edemediğin ve bu kafayla asla edemiyeçeğin markalara extra vergi koymalarını istersin böylece düşük fiyat ile gerçekten insanların senin ürünlerini alaçağını düşünürsün bundan sonra vestel tuvalet kağıtı üretse bile almam...
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    hakkımız olana müdahale edildiğinde her zaman tepkimi ortaya koydum. dürüstlüğü etraftan önce kendime göstermesem burada bu sözleri de yazmam. ve de sesimizi duyuramazsak koyunluk yapmaktan ne farkımız kalır değil mi. vergi üstüne verginin karesini ödüyorum. sadece ben de değil hepimiz ödüyoruz. dürüstlük sesimizi çıkarttığımızda olmuyorsa susunca mı olacak..
  • vergi vergi vergi o kadr parayla bende ekonomi yönetirim allah kahretsin sizi haram olsun o paralar.... 60 binlira araba 30 binlirası vergi hakmı bu şimdi
  • Bakana biri çıkıp sormadımı yerli dediğiniz ürünlerin sadece montajımı yerli yoksa işlemcisimi yerli diye, vestele para kazandırma politikası zaten parçaları dışardan alıp burada monte ediyor sanki 100 yüz yerli
  • Şu vestel'in kurutma makinasını araştırmak için girdim ne göreyim bunun mazereti olmaz, ha vestel vergi indirimi alsa amenna.

Ben sanayi de tüm motorlarımı jeneratörlerimi türk malı alırım kalitelidir çin malından uzak dururum türk malı varsa abi bu alman malı lafına kanmam. Şirketler dahil tüm klimaları Vestelden aldım çevreme de aldırdım çok da memnunum.

Benim tavrım kesin dir bundan sonra Vestel almam alana da mani olurum.

Türk milliyetçiliği gösterisi* yapan arkadaşlara da saygılarımı gönderiyorum ve hangi telefonu kullandıklarını hangi arabaya bindiklerini merak ediyorum. Vestelin yeni telefonunu herkeze tavsiye ederim.

*:Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrStyX -- 28 Aralık 2014; 21:02:40 >
  • biz bakan gibi 20 bin tl maas almıyoruz onlara göre fark etmez zaten benzinden mazottan hakkı olmayan verigiyi alıyolar birde bundan alacaklar ondan sonra biz vatandasımızı koruyoruz dicekler siz gidin önce vestelin ürettigi laptop u tableti kullanın niye gidip iphone macbook samsung kullanıyorsunuz bizi bunları kullanmaya mecbur ederken kendinizde kullanın görelim vestel kendi adam gibi laptop üretemicek bi firma telefonda adam gibi üretemez anca giren cıkan vatandasa 20 bin tl maas alırsan istedigini alırsın askeri ücret alan bi insana % 3 zamı cok görürsün her türlü hakkını elinden alırsın sonra ülke büyüyo diye bagırınırsınız etrafda önce adam olunda görelim
  • bakan bozuntuları biz 20 bin tl maas almıyoruz benzinden mazottan geciriyonuz vatandasa simdede telefondan gecirceksiniz allah sizi bildigi gibi yapsın

• Hangi Türkiye'ymiş acaba mobil telefon, tablet ve laptop üretebilen? Intel, AMD, Texas Instruments, IR, Richtek, ON, ISL, ASUS, Nvidia, Qualcomm ve daha nice dev firmadan hangisi Türkiye'ninmiş? Kim anakart, mosfet, entegre, transistör, kapasitör, kondansatör üretiyormuş? Kim chipset yapıyormuş? Kim devre, işlemci tasarlayabiliyormuş? Ve kimler tüm bu ürünleri Çin'de sipariş usulü toplatarak (ya direkt Clevo'dan alarak), Türkiye'ye getirip, Türk insanına yakışmayacak kalitede, Türk malı adı altında montaj ederek piyasaya sürüyormuş? Yoksa, asıl amaç şu kol gibi uzayan cari açığı ufak göstermek olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richtek -- 28 Aralık 2014; 21:24:47 >
  • SAYİN AHMET NAZİF ZORLU SENİN URETTİGİN TELEFONU KİMSE ALNAYACAK BUNA ADİN GİBİ EMİN OLABİLİRSİN , Emin ol burda yorum yazan onca kisiye bedavada versen kullanmazda.daha sen direnc uretemiyorsun ulkende kalkmissin vergi koydurtuyorsun isiniz gucunuz rant daha fazla zengin olmak birakin artik su para sevdasini , teknolojiyle uzaktan yakindan alakaniz yok. Sen camasir makinasi , buzdolabi yapmaya devam et otesine gecmeyede calisma bence cunki 8 kati vergide uygulasalarda kimse senin urettigin o dandik vestel telefonuu almayacak.

• Bak kardeşim telefona bak... 300$

QUALCOMM© SNAPDRAGON™ 801 PROCESSOR
    GLOBAL 4G LTE
    13 MEGAPIXEL SONY EXMOR IMX214
    5 Megapixel Front Facing Camera
    Miracast(Wi-Fi Display)
    Wi-Fi 2.4/5GHz 802.11 b/g/n/ac
    https://oneplus.net/one

BİZ KERİZMİYİZ?

Herkez 10tl verse bir vakıf açsak. 20bin kişi foruma yazmış. Hep beraber para toplayıp bir şirket kurabiliriz. Üretim yapar ithalat yapar vestel kadar hayli hayli yapar. Üstelik ucuza da verir. Ucuzladıkça abye ithal etme şansı türer köşe olunur. Bunlaırn amacı milleti sıkıştırmak mecbur bırakmak. Tecavüz etmek. Benzini nasıl zorla 5e dayıyor. Aynen diğer kalemlerde öyle. Millet yerinde durmamalı. Durması için her gün bir dizi film. Haberlerde ampul ampul işler. Hırsız gürültü yapıyor ki aklın dağılsın. Soyulduğunun farkına varmayasın. Ev sahibi bir uyanırsa tavana asar bunları !!! ama uyanırsa.. Ev sahibi sensin.

Bizim devlet fason(cumhuriyet devşirildi) imparatorlukların(imperyalizm-emperyalizm-emperial-imperor-emperor)/ bayisi olmuş burdaki fazlayı alıp imparatorluğa götürüyor.

• YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KALİTELİ OLUNCA KULLANMALI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeytv -- 28 Aralık 2014; 22:49:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak kardeşim telefona bak... 300$

QUALCOMM© SNAPDRAGON™ 801 PROCESSOR
    GLOBAL 4G LTE
    13 MEGAPIXEL SONY EXMOR IMX214
    5 Megapixel Front Facing Camera
    Miracast(Wi-Fi Display)
    Wi-Fi 2.4/5GHz 802.11 b/g/n/ac
    https://oneplus.net/one

BİZ KERİZMİYİZ?

Herkez 10tl verse bir vakıf açsak. 20bin kişi foruma yazmış. Hep beraber para toplayıp bir şirket kurabiliriz. Üretim yapar ithalat yapar vestel kadar hayli hayli yapar. Üstelik ucuza da verir. Ucuzladıkça abye ithal etme şansı türer köşe olunur. Bunlaırn amacı milleti sıkıştırmak mecbur bırakmak. Tecavüz etmek. Benzini nasıl zorla 5e dayıyor. Aynen diğer kalemlerde öyle. Millet yerinde durmamalı. Durması için her gün bir dizi film. Haberlerde ampul ampul işler. Hırsız gürültü yapıyor ki aklın dağılsın. Soyulduğunun farkına varmayasın. Ev sahibi bir uyanırsa tavana asar bunları !!! ama uyanırsa.. Ev sahibi sensin.

Bizim devlet fason(cumhuriyet devşirildi) imparatorlukların(imperyalizm-emperyalizm-emperial-imperor-emperor)/ bayisi olmuş burdaki fazlayı alıp imparatorluğa götürüyor.

• Vestel bu imajla telefon satamaz...

• quote:

SAYİN AHMET NAZİF ZORLU SENİN URETTİGİN TELEFONU KİMSE ALNAYACAK BUNA ADİN GİBİ EMİN OLABİLİRSİN , Emin ol burda yorum yazan onca kisiye bedavada versen kullanmazda.daha sen direnc uretemiyorsun ulkende kalkmissin vergi koydurtuyorsun isiniz gucunuz rant daha fazla zengin olmak birakin artik su para sevdasini , teknolojiyle uzaktan yakindan alakaniz yok. Sen camasir makinasi , buzdolabi yapmaya devam et otesine gecmeyede calisma bence cunki 8 kati vergide uygulasalarda kimse senin urettigin o dandik vestel telefonuu almayacak.

"Sen camasir makinasi , buzdolabi yapmaya devam et.." ne demektir ya..

Ondan sonra biz bişey üretmiyoruz. yok Türkiyede teknoloji üretilmiyo. bıdı bıdı bıdı..
    Bu gün samsung, Lg ,Nokia sadece telefon mu üretiyo sanıyosun sen.. Apple ın bile cıkışı grafik tasarım tabanlı ki ana üretimi bilgisayar...
    Vergi konulmasını ben den de onaylamıyorum ama Vestel ve bunun gibi şirketler Türkiyede bişeyler başarmaya da çalışıyorlar.
    Sadece beyaz eşya değil adamların üretimleri.. Türkiyede ilk defa uluslar arası standatlara uygun bir iha yapılıyor ve bunu Vestel yapıyor, yapmaya çalışıyor.
    adamlar sadece vestel olarak değil ayesaş(vestel ayasaşında büyük ölçekte ortağı) olrak da elektrik elktronik alanında bu ülkenin teknolojisine katkıda bulunuyor..

Tamam eleştirelim.. ama yiğide de hakkını verelim. Adamlar bir şekilde dış sanayii ye direnmeye de çalışıyorlar. ekstra vergi alınması kötü tamam ama, eger yabancılar da bu ülkede
    aynı sayıda telefon satmak istiyolarsa kar oranlarını düşürsünler... Bugun apple dan da lg den de aynı vergi alınırken birine iki kat para ödemeyi normal görmek kadar mantıksız bir durum bu..

Kişisel görüşüm Vestelin başlangıç için iyi ve uygun bir telefon yaptığı yönünde. (telefonu yakından inceledim. fiyat performans oranı bence baya yüksek..)

• İphone un ekranini Japonlar islemcisini Koreliler uretiyo ve ben tahmin ediyorum ki Abd yurt disindan gelen telefonlardan daha fazla vergi aliyordur
  • Allah belanızı versin yüzde 10000 vergi alıyordunuz zaten önce yüzsüz gibi arttırıyorsunuz. Vestel ne kadar iyi olabilirse olsun zorundamıyım ?
    Dipnot cümleden küfürleri çıkartınca devrik garip bir hal aldı sinirlendim düzeltmiyorum...
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.