Şimdi Ara

vestel haier klima ne kadar elektrik tüketir acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhabalar yeni taşındığımız yerde salon tipi klima var ve çok kaliteli sıcak veriyor ama elektrik tüketiminin ne olacağını anlayamadım cihazın teknik bilgilerini atıyorum,vestel çağrı merkezi cihazı kendi sisteminde bulamadı büyük ihtimal yaşlı olduğu için yardımlarınız için teşekkürler.
    vestel haier klima ne kadar elektrik tüketir acil yardımvestel haier klima ne kadar elektrik tüketir acil yardımvestel haier klima ne kadar elektrik tüketir acil yardımvestel haier klima ne kadar elektrik tüketir acil yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagri061905 -- 11 Ekim 2018; 10:30:34 >

• Merhabalar. Bulunduğunuz bölgede elektriğin birim fiyatını bilmiyorum ancak, 1kW 50kr'dan hesaplarsak ;

Soğutmada 5.02kW(5020W)

Isıtmada 4.62kW(4620W)

güç çekmektedir.

Soğutmada 5.02x0.5= 2,51 TL saatte.

Isıtmada 4.62x0.5= 2,31 TL saatte tüketimi olmaktadır.

Tabii bu etiket değerine ve 50kr dan hesaplanmasıyla çıkan değerdir.

Zamanla kompresörün aşınmasıyla vb. harcadığı elektrik artmış olabilir. Bu da çektiği akım ölçülerek anlaşılır. Ancak ortalama tüketimi bu şekildedir.

Saygılarımla...
  • Arkadaşım size tavsiyem ekonomik güçünüz yetiyor ise bu kılmayı söktürüp yerine inverter bir klima almanız, sanırım yeni taşındınız evde vardı yada sizin kullanmıyordünü her ne ise artık. Aynı olayı yaşadığım için yazdım bununla ısınmaya kalkarsaız ocağınıza incir agacı dilerseniz saygılar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.