Şimdi Ara

VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.114
Cevap
77
Favori
336.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar Allah rızası için birisi bana yardımcı olsun.

Vestel 40ua9300 tv'im var. Şu özellik açma işlemini yaptım ve PVR falan hepsini açmıştım çok güzel çalışıyordu sonra birgün 3d film izlemek istedim bir türlü gözlükler bağlanmadı, oysa çalışıyordu, neyse dedim heralde ayarlarda birşeyleri bozduk, tekrar eski haline çevirdim güzel çalıştırdım filmi izledim gözlükleri kaldırdım. Aradan 1 ay geçmiştir yine film izleyecektim yine aynı şekilde bağlanmadı, uğraştım didindim ama yok, TV nin dibine giriyorum tuşa basılı tutuyorum yanıp sönüyor bayağı bi sonra enson turuncu olup sönüyor. Bir türlü bağlanmadı. 2 gözlüktede denedim ama yok. En son sağolsun Ado arkadaşımızdan fabrika yazılımını aldım şu tv yi OK tuşuna basarak elektrik verip yükledim, yine çalışmadı hatta smart özelliğide çalışmadı

Şimdi en son günce yazılımı (2.29.11) i yükledim herşey güzel çalışıyor ama hala gözlükleri bağlayamadım. Lütfen birisi yardımcı olsun. Gözlüklerde TV de sağlam bundan eminim ama yok bağlanmıyor bir şekilde. Bu gözlükler galiba bluetooth ile bağlanıyor acaba bu bluetoothları test etme yada açma kapama gibi bir özellik var mı acaba denesem enazından.

• ercan_wrc kullanıcısına yanıt
    Hocam neden bu derece stres yapıyorsunuz ki çağırın servisi baksın arkadaşlar.

Gözlükleri TV ile bağlarken üzerindeki ışıkları takip ediyorsunuzdur mutlaka, bağlantı kurulunca anlık değişiklik oluyor.

Alıcı göz ile gözlükleri yakın tutarak tanıtırsanız sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Gözlükleri TV ile bağlarken üzerindeki ışıkları takip ediyorsunuzdur mutlaka, bağlantı kurulunca anlık değişiklik oluyor.

Alıcı göz ile gözlükleri yakın tutarak tanıtırsanız sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Hocam servise kalsa 4k yayın bile şuanda yok, o kadar cahil insanlar, tv yi alıp götürecekler 2 hafta tvsiz kalırım ozamanda.
    Benim evde yapabileceğim birşey ise niye bu kadar uğraşıp tv yi servise göndereyim ki? Sonuçta bu yazılımsal bir sıkıntı. Bluetoothu aç kapa yada tarama yaptırma şansımız yok mu tvden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

Hocam servise kalsa 4k yayın bile şuanda yok, o kadar cahil insanlar, tv yi alıp götürecekler 2 hafta tvsiz kalırım ozamanda.
    Benim evde yapabileceğim birşey ise niye bu kadar uğraşıp tv yi servise göndereyim ki? Sonuçta bu yazılımsal bir sıkıntı. Bluetoothu aç kapa yada tarama yaptırma şansımız yok mu tvden?

Vestelin servisi çok iyidir bu konuda,48UA9300 vardı bende panelde arıza vardı 2 kere geldiler yazılım atmaya,baktı çözülmedi yedek televizyon gönderip 49UA9400 yolladılar.Yani servis konusunda korkunuz olmasın hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: girdap7

Mb120 - 2.29.11
    https://drive.google.com/file/d/0B7g7XN7Ups-ndHJCWlZ5cmhfUDg/view

İndirdim ama tv yüklemiyor , yükleme başarız oldu diyor , sanırım yazılım hatalı.

Edit = Bir kaç denemeden sonra tv yazılımı kabul etti , yüklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taktaktikitikitak -- 8 Aralık 2016; 16:43:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_SreT

quote:

Mb120 - 2.29.11

İndirdim ama tv yüklemiyor , yükleme başarız oldu diyor , sanırım yazılım hatalı.

indirdim yükledim problem yok çalıştı 2.29.11 de kanal geçişleri biraz daha hızlı gibi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: EvAkoLiK

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

quote:

Vestelin servisi çok iyidir bu konuda,48UA9300 vardı bende panelde arıza vardı 2 kere geldiler yazılım atmaya,baktı çözülmedi yedek televizyon gönderip 49UA9400 yolladılar.Yani servis konusunda korkunuz olmasın hocam..

Bana ilk kuruluma gelen servis internete bağlayamadı sonra diyorki senin evde telefon hat çekmiyor ya ondan bu siyah ekranda kalıyor dedi, abi ne alakası var diyorum internetin telefon çekmediği için çok yavaş diyor. Dedim VDSL hatta bağlısın ayrıca telefondan internet almıyorsun evdeki modeme bağlanıyorsun dedim bir türlü anlaşamadık aldım ben kurdum artık. gerisini sen düşün, tek bildiği matkapla aparat bağlamak onada gerek kalmadı bende duvarda aparat vardı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: canciger

quote:

Orijinalden alıntı: The_SreT

quote:

Mb120 - 2.29.11

indirdim yükledim problem yok çalıştı 2.29.11 de kanal geçişleri biraz daha hızlı gibi geldi bana.

Yükledim hocam bi kaç kez nedense yükleme başarısız oldu dedi , ama şimdi yüklendi.

• 2.29.11 sürümü yeniden ubload edermisiniz link çalışmıyor
  • Ado kullanıcısına yanıt
    yeni link eklerlermisiniz link çalışmıyor
  • Az önce indirdim üsteki mesajda verilen link'ten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laz_usagu

yeni link eklerlermisiniz link çalışmıyor

Günaydın, Kontrol edermisiniz lütfen
    Ado uzun bir aradan sonra tekrar merhaba;
    Dün gece muhtemelen televizyona güncelleme gelmiş otomatik indirmiş. Şu anda televizyon smart menüye girmiyor. İnternet bağlantısında herhangi bir sıkıntı yok. You tube hızlı bir şekilde girip açıyor videoları. Kontrol ettim yazılım V 2.6.3.0 olarak görünüyor. Televizyon 48ua9300 MB120 ana kart sizin yukarıda paylaştığınız MB120 2.29.11 versiyonu yüklesem bu sorun gider mi acaba.
    Bir de sizden ricam kısaca bu yükleme işlemi nasıl yapılıyor ne yapmamız gerekli özetleyebilirseniz sevinirim.

İyi Çalışmalar

Edit: Yukarıda arkadaşlar nasıl yükleme yapılacağını özetlemiş. Bu şekilde yükleme yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NRCLK -- 9 Aralık 2016; 12:10:55 >
  • Selamlar Hocam;

29.6 ve 29.11 ikisi ile de deneyebilirsin.

Fat32 ile formatlanmış boş bir bellek içerisine indirme linkindeki yazılımı ekleyin. USB yi tv ye takın ve MENU 1505 kodlayın, çıkan ''Yğkseltmek istiyormusunuz'' yazısını onaylayın gerisini tv halledecektir.

Bu yöntem ile yükleyemiyorsanız, TV fişini çekin USB yi takın, Kumandanın OK butonuna basılı tutarak Fişi yeniden takın, STBY ışığı hızlı hılzı yanıp sönmeye başladığında OK tuşunu bırakabilirsiniz, yine gerisini tv halledecektir.
    İlginiz için teşekkür ederim.
    Kanal listesi sıfırlanacak büyük ihtimalle kanal listesini yedekleme yapmamı önerir misiniz?
  • Elbette başka belleğiniz var ise yedekleyiniz, ben Dsmart Digiturk Tivibu kullandığımdan kanal listesi önemini atlıyorum her seferinde
  • Hocam rica etsem MB82S i de koyabilir misiniz...
    Kanal geçişleri ömrümü çürüttü bu televizyonun.
    4 saniyeyi buluyor nerdeyse. ilk sayfadaki yazılımı yükledim fakat bir değişiklik olmadı.
    Hocam merhaba.
    Bu sabah 2.29.11 güncellemesini yaptım televizyonda artık smart tarafı açılıyor.
    Yanlız şaşırdığım bir konu var, güncellemeden sonra kanal listem ve hiç bir ayarım sıfırlanmamış. Bu benim için sürpriz oldu. Beni zahmetten kurtardı.

• mb120 2.29.11 de ki yenilikleri bilen varmı? görüntüde iyileştirme yapılmışmı?
  • esode E kullanıcısına yanıt
    Hocam benim farkettiğim ki bunlar kişiden kişiye değişebilir.

*smart menü biraz daha hızlı açılıyo 10 saniyeden 8 saniyeye düşmüş gibi geldi.
    *dts surround özelliği biraz boğuyodu, şimdi biraz daha net gibi.
    *bekleyenler için netflix programı markette yer almış. ayrıca ayarlar menüsünde de var.
    *trt hbb deki diziler açılmıyordu bende, onlar açılıyor.
    *internet hız testi çalışmıyordu, oda çalışıyor.

görüntü ile ilgili bir değişiklik farkettim desem yalan olur. Güncellemeden sonra farkeden biri varsa yazar belki.

Güncellemeler için Ado'ya teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.