Şimdi Ara

VESTEL Çekirdek Yazılım Konusu. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.115
Cevap
77
Favori
336.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam altyazıların puntosunu daha da büyültme imkanımız var mı? en büyük punto dahil bana küçük geliyor altyazılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpcan1903

40ua9300 montajı yapıldı,smarta girmiyordu.
    Servis önce internet bağlantısında sıkıntı var dedi(modemle tv arası 2,5 metre ve duvar falan yok) sonra vestelin HTML 5.5e geçtiğini yaklaşık 1 haftadır smart menüsüne girilmediğini söyledi.
    Hemen buradan MB120'nin yazılım dosyasını indirdim. Menü+1505 yaptım,güncellemeyi 15 sn.de yaptı, tv kapandı açıldı ve sıraladığım kanallar olduğu gibi kaldı. Kanal listesinin yedeğini almıştım fakat gerek bile kalmadı.
    Sonuç = Tv hızlandı,smart menüsüne girişte sorun kalmadı,ses biraz değişti sanki.Sadece kanal değiştirdiğinde görüntü sesten yaklaşık 1-1,5 sn sonra geliyor.

Ado hocam BÜYÜKSÜN!

Hocam güncellemeyi menü+1505 ile yaptığınızı söylemişsiniz vesteldriver sitesinde ise "fişi çıkart, usb tak, ok a basılı tut, fişi tak" şeklinde talimat vermiş. sizin yaptığınızla bu aynı şey mi farklı mı

• seben11 kullanıcısına yanıt
    rfve kullanıcısına yanıt
    Günaydın Hocam, Ben sadece rersmi yazılımları paylaşıyorum burada, yazılımcı arkadaşlar bir gün bu desteği verirse olur tabi ki. Ama onun dışında rfve arkadaşa bir danışabilirsiniz kendisi hakimdir bu konulara.
  • @rfve Hocam selam, sizin konuda sanki böyle bir sorun okumuştum ama sonuç olumsuzmuydu hatırlayamadım?
  • **BlackTower** kullanıcısına yanıt
    fiş çek tak yöntemi full yazılım
    menu 1505 core yazılım yöntemi olmakla birlikte
    core yazılımlar full usulü ile de yüklenebiliyor hocam
  • -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Aaaa hocam hatırladım, yanlış hatırlamıyorsam tv kapağını açıp panel anakart ve besleme kartı barkot resimlerini istemiştik (fabrikadaki arkadaşlar istemişti)

Doğru mu hatırlıyorum? eğer doğru ise ben az önce sizin seri no üzerinden yazılım talep etmiştim ki boşuna olmuş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

@rfve Hocam selam, sizin konuda sanki böyle bir sorun okumuştum ama sonuç olumsuzmuydu hatırlayamadım?

malesef altyazı boyutunu arttırma gibi bir çözüme ulaşamadık henüz.

mevcut TV deki seçenekler ile iadare etmek durumundayız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seben11

Adobe bey Mb9090 faz2 kartlarda netfilix yok bu uygulamayı yüklemenin bir yolu yokmu

MB90 NETFLİX için henüz bir çözüm yok. bende bekliyorum açıkçası.

Giray gökırmak ın bir projesi vardı yazılımları farklı anakartlarda kullanmak ile ilgili yazın veya yazdan sonra bakarım

diyerek ama işleri çok yoğunlaştı galiba foruma uğramaz oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rfve kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bekleycez ozaman birde Xperia Z3 compact ile Wireless display tv ye bağlanamıyorum hdcp çıkış cihazı hazır değil diye hatası alıyorum fakat mb100 anakartlı vestel tvde bağlanıyor sorunu çözemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam. Olsun, bakarsınız bu kez gerekli kayıtlara ulaşırlar ve yazılımı temin edebilirler.
    Aslında servisin gelip yüklediği ama bana vermediği şu can kurtaran yazılımı alabilseydim iyiydi. Teknisyen arkadaş bizim yan binada oturuyormuş ama yine de komşu ayağına bile alamadım yazılımı. :)

Full yazılımın salı günü servis tarafından televiyonuma atılan, bahsettiğim V.4.0.2t yazılımdan farkı var mıdır? Çok karışık değilse kısaca söyleyebilir misiniz?
  • -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    Vardır hocam ama kötü anlamda vardır, full yazılımlar, ürünler fabrikadan çıkarken üzerinde bulunan ve günün koşullarına göre dizayn edilmiş yani iyileştirmeler yapılmamış yazılımlar oluyor. temel unsurları içerir, sahadaki geri dönüşlere ve argeci arkadaşların zaman içerisindeki tespitlerine göre orijinal yazılım üzerinde iyileştirmeler yapılıp core olarak sahaya sürülür ki bu anlamda tabi ki avantajlı olanı core yazılım atılmış tv ler olur.
  • Hocam güncelleme tamam teşekkürler, Vestel MB120 var ve açılış logosu boş hiç bir şey çıkmıyor, aynı model başka tvlerde VESTEL yazıyor bunu nasıl çözebilirim. Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Ben farkı gördüm, yükleyen arkadaşların buradaki yorumları da genelde bu yönde olumlu doğrultuda.

Hocam v2.29.11 son güncellemeyi yaptım, smart tv konusunda takılma, donma ve genel yavaşlık gibi tüm problemler halen devam etmekte... Bilgi vermek için yazdım.
  • odaf kullanıcısına yanıt
    Hocam geri bildirim için teşekkür ediyorum, takip edebilmem adına yükleme yaptığınız tv nin seri numarasını özelden paylaşırsanız sevinirim. Ben de belli zamanlarda bu notlarımı arkadaşlara aktarıyorum zira.
    ustam
    mb 120 nin ilk yazılımı elinizde varmı?
  • zulfu_kartal Z kullanıcısına yanıt
    Özelden seri no paylaşınız, yarın ofisten yardımcı olmaya çalışırım
  • herkese iyi günler diliyorum,
    yaklaşık 2000TL'ye 55ua8300 aldım. servis kurmaya geldiğinde bu yazılımlardan atmalarını mı isteyeceğim, yoksa üstünde gelen iş görür mü? bu konuda bilgi verebilen olursa çok sevinirim.
    bu model numaralarını da baya araştırdım ama en sonunda kafa gitti, bunun fiyatı da uygun denk geldi aldım. umarım iyi çıkar.

kısmen alakasız ama bir de normal kumanda mı çıkıyor acaba yoksa akıllı kumanda gibi olaylar var mı, belki kullanan vardır hiç bilgi bulamadım.

ve en önemli sorum, yazılım değişirken brick olma gibi bir durum olursa ne yapıyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockyy -- 20 Aralık 2016; 19:42:11 >
  • rockyy R kullanıcısına yanıt
    Gelen yazilimi ile de calisir mutlaka lakin update de fayda vardir her zaman.

Çökerse, forumda Ado diye bir arkadaş var ona ulaşın yardimci olur

hahah teşekkür ederim :)

gelsin artık, şu an korkum teşhir meşhir ürün yollamaları. paketleyip yolluyorlarmış teknosa'dan, gerçi düşük ihtimal ama sağ salim ulaşır umarım.
  • rockyy R kullanıcısına yanıt
    Teşhire servis aćtiysa sistem kaydi olur ama kendileri actiysa bilemeyiz tabi. Servis menuden life time kontrolu yapiniz makul bir sure disindaysa teshir oldugunu oradanda anlarsiniz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.