Şimdi Ara

Vestel aov 6124 ocak camı patladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vestel aov 6124 ankastre ocak camı 14. ayında, kızartma yaparken patladı.
    Vestel aov 6124 ocak camı patladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün vestel tarafından değişim önerildi ve geçici bir ocak takıldı. Biz artık cam ocak istemediğimizi, inox normal bir ocak talep ettiğimizi söyledik. Kabul ettiler. Haftaya yeni ocağı takmaya geleceklermiş. Biraz gönülsüz de olsa yardımcı oldular, teşekkür ediyoruz. Kullanıcı hatası diye de tutturmadılar.

Montaj problemi olabilir, bilmiyorum bundan önce siemens siyah cam ocak vardı mutfak ile beraber yapılmıştı o servis montaj ile ilgili olası bir sorundan bahsetmedi. Biz temizlik problemi nedeniyle vestelin kum rengi modeli ile vestel yetkili servise değiştirdik, onlar da montaj sırasında bir problemden bahsetmediler. Üzerine ağır bir şey düştüğünü hatırlamıyoruz. Servis bize ocakta biber közlemenin zarar verebildiğini söyledi, közleme de yapmadık.

Cam ocak kırılması ile ilgili çeşitli duyumlar var ama internette paylaşılan olay az olduğu için tüm deneyimlerimi paylaşmak istedim. Çoğu insan bir problemde ilk buraya bakıyor.
  • geçmiş olsun zarar ziyan yoktur inş?Bizde vestel cam ocak aldık korkuttun şimdi nasıl oldu?Garanti karşılayacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de simfer 3032 aldım, inşallah böyle bir durum yaşamayız ...
  • İnternette çok fazla buna benzer olay görmedim, nadiren oluyor sanırım. Vestel servis geldi, baktı, merkez ekip gelecek değerlendirecek, bu şekilde kalsın dokunmayın dedi gitti. 3 gün oldu, ısrarla arıyoruz ama bir gelişme yok. Kaç gündüz ocaksız idare ediyoruz, şimdi de hafta sonu geldi. Elde yüzeyel bir yara oluştu, çünkü çatlama gibi değil patlama gibi kırıldı parçalar saçıldı her yere. Cam ocak istemiyoruz artık korktuk. Beklentimiz bunu almaları ve normal bir ocak vermeleri, ocağın ne maliyeti var ki.

• agamli kullanıcısına yanıt
    tekrar geçmiş olsun hocam vestel sizi mağdur etmeyecektir.Servisin gelmeme olayı tamamen servis kasıtlı bir durum.Şikayet oluşturun derim.

Bunun dışında vestel in kullandığı cam schot isminde çerkezköyde üretilen Alman malı bir firmanın camı.Bu marka alanın da en iyisi olduğu gibi dünya devi markalar kullanıyor.Buzdolabı davlumbaz dev ekranlar vs. herşeyde var bu firmanın camı.

patlama olaylarının çoğu montaj hatası sırasında ocağa genleşme payı bırakılmaması , üzerine sert cisim düşmesi vs gibi durumlardan oluyormuş.

• Dün vestel tarafından değişim önerildi ve geçici bir ocak takıldı. Biz artık cam ocak istemediğimizi, inox normal bir ocak talep ettiğimizi söyledik. Kabul ettiler. Haftaya yeni ocağı takmaya geleceklermiş. Biraz gönülsüz de olsa yardımcı oldular, teşekkür ediyoruz. Kullanıcı hatası diye de tutturmadılar.

Montaj problemi olabilir, bilmiyorum bundan önce siemens siyah cam ocak vardı mutfak ile beraber yapılmıştı o servis montaj ile ilgili olası bir sorundan bahsetmedi. Biz temizlik problemi nedeniyle vestelin kum rengi modeli ile vestel yetkili servise değiştirdik, onlar da montaj sırasında bir problemden bahsetmediler. Üzerine ağır bir şey düştüğünü hatırlamıyoruz. Servis bize ocakta biber közlemenin zarar verebildiğini söyledi, közleme de yapmadık.

Cam ocak kırılması ile ilgili çeşitli duyumlar var ama internette paylaşılan olay az olduğu için tüm deneyimlerimi paylaşmak istedim. Çoğu insan bir problemde ilk buraya bakıyor.

• agamli kullanıcısına yanıt
    vestel in sizi mağdur etmeyeceğini söylemiştim hadi geçmiş olsun.

Montaj hatası şu oluyor duvar ile ocak arasında 5 cm den fazla boşluk bırakılmalı.Genleşme ile sıkışmasın diye.Birde iç kasanın etrafında boşluk olmalı çoğu servis dikkat etmiyor.Yoksa bunlar ısıya oldukça dayanıklı camlar.Neyse sorun çözülmüş tekrar geçmiş olsun.

• Dün itibariyle talep ettiğimiz ankastre inox ankastre ocak takıldı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.