Şimdi Ara

VESTEL 65ud8900 hakkında (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
5
Favori
33.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araştırdıkça tv den soğuyorum. Üstüne bir de fiyatı yükselmiş.Vestel bayisine gidip baktım. Verdikleri yayından mı bilmiyorum ama görüntü ciddi kötüydü. Alt üst siyah bar olan bir yayın vardı.O ışıkta bile renkler siyah değildi. Karanlık sahnelerde bütün ayrıntılar kayboluyordu.Panelin ne olduğu belli değil.Sitesinde doğrudürüst bilgi yok. Sağdan soldan birileri birşey söyleyecek de ne olduğunu öğreneceksin. Belki ips ti ama va paneli nerede bulup görücem. Abuk subuk bir iş vestelin yaptığı. Önüne ne koyarsam onu ye diyor. Samsung60H7000 kullanıyorum.4500 e almıştım 4 yıllık tv. Panel garantiden değişmişti.Şimdi yine sorun çıkardı.Dikey çizgiler gölgeler vs.Servis 6750 tl istedi değişimine.Panel tamiri yapanlar var, 1500 tl istiyor tamire.Tamir ettirsen sonrası meçhul.Görüntü kalitesi vestelden çok üstün.Ama 4 yılda çöp oldu.Şimdiki muadili 4k farkıyla 65nu8000.Fiyatı da 8800 tl.Bir de 3 taksit. Alınacak gibi değil. Hadi aldım 4 yılda bu da çöp olacak. Verilen paraya yazık. Tv ye yıllık 2200 tl mi ayırıcaz yani artık.Ayda 183 tl.Teknosada 14 bin tl lik Q serisi samsungu teşhire koymuş, yatay çizgi var. Daha yeni belli ki. Daha ucuz olanlar da görüntüsü ayrı bir felaket. Ne yapacağımı şaşırdım.

• stylerbb kullanıcısına yanıt
    Gurula yerli falan diyorlar ya hocam kocaman bir yalan, içindeki parçalar toplama çin malı, panel desen bir samsung bir lg, yazılım zaten alman yazılımı, içindeki wifi bile çin malı 10 tl'ye satılıyor, anlayacağınız adı yerli kendi değil.

Al bak 1 ay'da 2 kez panelden dolayı servise gitti, gelen servis "panel tozlanmış temizlememiz lazım" diyor. Gülermisin ağlarmısın. 1 bucuk yaşında cocuk olan evde tozun ne işi var, hadi çocuk ta olmasa evin içi bu ya cafe de kullanıyormusuz gibi laf söylüyorlar, kaldı ki kocaman 4-5 leke var bunlar nasıl toz lekesi, hadi toz lekesi diyelim sen o paneli nasıl temizliyorsun pikselleri öldürmeden :) trajikomik bir durum da yani vestel müsteri hizmetleri de servisleri de çok ilginç. Teknolojiden anlamayan biri olsak yiyecez bunları ama insanların kendi paraları ile resmen geçiyorlar, aklıyla alay ediyorlar insanlarla.

Hocam yeri değil ama bu ülkede şunu anladım ki hiç bir teknoloji ürünü al ma ya cak sın. Gelen ürünlerin hepsi defolu 3.sınıf ürünler, bu tvlerin ömrü normal de 10-15 sene ama gel gör ki garanti süresinin yılı dolmadan 2-3 kez garanti görüyor ürünler.

Gir bak sikayetvar.com'a yemin ederim ederim bunların hangi ürünü düzgün diye sorarsın kendine. Günde onlarca şikayet. Yazık. Kendi parası ile insanları kandırıyorlar, hakkımı da helal etmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ürünü kurdum. HDR desteklemiyor diyor bende ki cihaz. Nasıl olabilir bu durum? Yazılım güncellemesi arattım. Yazılım güncel diyor.

VESTEL 65ud8900 hakkında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PSN_vs_XBOXLive P kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş tv den hmdi ayarlarında gelişmiş seçince düzeliyor yazmıştı. Deneyip geri dönüş yapar mısınız olup olmadığı hakkında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Bir arkadaş tv den hmdi ayarlarında gelişmiş seçince düzeliyor yazmıştı. Deneyip geri dönüş yapar mısınız olup olmadığı hakkında.
    Hocam benim ps4 pro hackli 4.05 belki ondandır. Xiaomi mi box ile denedim 45 GB HDR film canavar gibi çalışıyor.

VESTEL 65ud8900 hakkında

• PSN_vs_XBOXLive P kullanıcısına yanıt
    Diğer yazanlar da sadece ps4 pro da hdr desteklenmiyor,onun dışında film izlerken hdr yazıyor demişti. Hdmi ayarlarını değiştirince ps4 te de destekliyor diyormuş. Ben tv ye sahip değilim. Ne alırım diye araştırırken geldim konuya. Küçük bir inceleme yaparsanız sevinirim. Bir de kaça nerden aldınız sakıncası yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylerbb

Diğer yazanlar da sadece ps4 pro da hdr desteklenmiyor,onun dışında film izlerken hdr yazıyor demişti. Hdmi ayarlarını değiştirince ps4 te de destekliyor diyormuş. Ben tv ye sahip değilim. Ne alırım diye araştırırken geldim konuya. Küçük bir inceleme yaparsanız sevinirim. Bir de kaça nerden aldınız sakıncası yoksa.
    Cihaz bence harika, smart tv özellikleri Netflix YouTube filan yeterli. Ama Media player olarak muhakkak Kodi kurulu bir Xiaomi mi box 4k öneririm. Görüntü 4k içeriklerde harika. 1080p de de gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSN_vs_XBOXLive -- 10 Ocak 2019; 19:48:56 >
  • Olumlu yanlarından bahsetmesi çok kolay ama benimki 8 ay'da pert oldu, televizyon üstüne temizlemek için sıkacağın sıvıyı içine alıp panelini yakacak şekilde korumasız yapılmış. Wi-fi'si az çekti çözüm bulduk, program zaman zaman hata verip kitleniyordu açıp kapatıyorduk sorun etmiyorduk ama ekrana sıçrayan sıvının tv'içine geçerek paneli yakması ve hele ki 8 ay evvel 3.500 tl'ye aldığım güncel nakit fiyatı 4.500 tl olan tv'nin paneline 4.000 tl para istenmesi çözülebilecek sorunlardan değil. 65 Ekran Hitachi tv alacaktım altında Vestel güvencesi yazdığı için vazgeçtim. Adamlar tv'yi tuzaklamışlar, o panelin o şekilde korumasız ve hatta bozulsun da yenisi fiyatına panel satalım diyerek bilinçli yapıldığından en ufak şüphem yok. Panel yanmasaydı ne sorun çıkacaktı da çöp olacaktı orası da meçhul. Sıvı nasıl sızmış neresi yanmış diye içini açtım, bi daha kapanamayacak hale geldi, gerçi kapatmanın da anlamı yok, panele o parayı verip kendimi bir daha salak yerine koydurmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermehmetoglu

Olumlu yanlarından bahsetmesi çok kolay ama benimki 8 ay'da pert oldu, televizyon üstüne temizlemek için sıkacağın sıvıyı içine alıp panelini yakacak şekilde korumasız yapılmış. Wi-fi'si az çekti çözüm bulduk, program zaman zaman hata verip kitleniyordu açıp kapatıyorduk sorun etmiyorduk ama ekrana sıçrayan sıvının tv'içine geçerek paneli yakması ve hele ki 8 ay evvel 3.500 tl'ye aldığım güncel nakit fiyatı 4.500 tl olan tv'nin paneline 4.000 tl para istenmesi çözülebilecek sorunlardan değil. 65 Ekran Hitachi tv alacaktım altında Vestel güvencesi yazdığı için vazgeçtim. Adamlar tv'yi tuzaklamışlar, o panelin o şekilde korumasız ve hatta bozulsun da yenisi fiyatına panel satalım diyerek bilinçli yapıldığından en ufak şüphem yok. Panel yanmasaydı ne sorun çıkacaktı da çöp olacaktı orası da meçhul. Sıvı nasıl sızmış neresi yanmış diye içini açtım, bi daha kapanamayacak hale geldi, gerçi kapatmanın da anlamı yok, panele o parayı verip kendimi bir daha salak yerine koydurmazdım.
    Hocam benim içimde de biraz sıkıntı var fiyat performans tvsi olarak aldım. Sanırım HDR 8 Bit. Wifi de bir gariplik var. Bazen bağlanmıyor. Smart TV özelliklerinden YouTube menüde geziyorum ama video oynatmak istediğimde öyle bekliyor. Bu arada sıvı ile temizlemeye gelince, kesinlikle kuru bez ile temizleyin TV'nizi. Ya da çok hafif nemli bez ile lekeler varsa çıkarın. Bu LED TV'ler çok hassas, Samsung 55'' TV'de ekrana beyaz saydam bir tabaka indi. 3. yılıydı garantisi bitmişti. Dediler ki ıslak bezle sildiğinizden olmuş. Bence o da hikaye ama işte dokundurmuyoruz ıslak bezi o gün bugündür.

• televizyonu temizlemek için spreyle sıvı sıkmak?????
    (sıvı ne ki, kolonya mı, zeytin yağı mı, yoksa pril mi?)

sonra gel markayı kötüle.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 11 Ocak 2019; 10:12:13 >
  • Yerli üretim diye evimdeki herşeyi vestel aldım. Tv dahil bozulmayan kalmadi. Hatta ilk vestel tv bozuldu. Garanti mi? Vestelde garanti yok ki hemen kullanici hatasi. Çöpe atacak paranız çoksa vestel alin çöpe atın

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzerefendi

Yerli üretim diye evimdeki herşeyi vestel aldım. Tv dahil bozulmayan kalmadi. Hatta ilk vestel tv bozuldu. Garanti mi? Vestelde garanti yok ki hemen kullanici hatasi. Çöpe atacak paranız çoksa vestel alin çöpe atın
    Böyle bir mantık olabilir mi ya ? Tamam eleştir hatta istersen Vestel düşmanı ol ama akılcı davranmak zorundayız hepimiz

Ben de 8 bin tl ye klima aldım hem de en babasından 2 defa arıza yaptı, buzdolabı aldım ünlü bir marka elektrikler kesildi bir daha açılmadı servis geldi artiz hepsi işine gelirse havasındalar 2 ürün bozulmadı sadece Vestel çamaşır ve bulaşık makinası , diğer markaların hepsi gitti hadi bakalım buna ne yapacağız ?

• Valla dostum ben hiç sıkıntı çekmeden seyrediyorum.

F/P açısından mükemmel...

• quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

Böyle bir mantık olabilir mi ya ? Tamam eleştir hatta istersen Vestel düşmanı ol ama akılcı davranmak zorundayız hepimiz

Ben de 8 bin tl ye klima aldım hem de en babasından 2 defa arıza yaptı, buzdolabı aldım ünlü bir marka elektrikler kesildi bir daha açılmadı servis geldi artiz hepsi işine gelirse havasındalar 2 ürün bozulmadı sadece Vestel çamaşır ve bulaşık makinası , diğer markaların hepsi gitti hadi bakalım buna ne yapacağız ?

Alıntıları Göster
    Peki o dediğin ünlü servisler sana ürünü servis evinize getirmemiş. Siz kutuyu şubeden alip evinize götürmüşsünüz kapalı0 kutuyu evinizde servis açmış ama kendiniz evinize nakliye yaptınız diye garanti dışı dedi mi? Tamam vestel çalışanı olabilirsiniz ama milleti bu kadar da kandırmaya çalışmayın...

• mimleon kullanıcısına yanıt
    televizyon paneliyle etrafındaki çerçeve arasından a4'ü 4 e katlayıp rahatlıkla panel devrelerine kadar sokabiliyorsun, az daha açıklık olsa parmak da girecek ama siz laf kondurmayın. Bu arada biz her gün sırasıyla kolanyayla, yağla ve prille yıkarız, marka da cihaz da 10 numara.
  • millet zannediyor ki,
    elektrikli cihazları “ermişler” üretiyor.

yahu, her cihaz arıza yapabilir, garanti kapsamında zor da olsa bastırıp yaptıracaksın.
    garantisi bitsiyse de yapacak bişey yok,
    vereceksin tamirciye, pamuk eller cebe....

garanti belgelerini okuyun,
    beyaz eşyalar 10yıl kullanım ömrü olduğu yazılıdır.
    ürünlerinizi bilerek alın.

Vestele gelince,
    bugüne kadar, 20 yıl önce tv/kameradan, dvcd-vcd ye kayıt yapan video rec aldım,
    son 6 yılda ise 4 tv aldım ki,
    2 adet 42”
    1 adet 47”
    1 adet 55” 4K, başkada vestel ürünüm olmadı.
    henüz arıza falan yok, üstelik 47” olanın uzaktan kumandanın tuşları sertti, aradım yeni tasarım kumandayı ücretsiz yolladılar.

Sanırım (her ne kadar piayangodan 5 kuruş para çıkmasa da) ben “ŞANSLI” BİRİYİM.
    DEĞİL Mİ?

• Her marka ürün arıza yapar, yapmayanı yok.

Benim tv'nin (VESTEL 55CA9550) garantisinin bitimine 1 ay kala hdmı ile ilgili bir sorun için servisi çağırdım, servis anakart değişecek gelince size bilgi vereceğiz dedikten 5 dk sonra, abi bunun panelinde de mavileşme var ve bu ledlerle alakalı dedi, bence hiç hdmi demeyelim çünkü bu yakında tamamen bozulur sende mağdur olma direkt tv değişimi yazıyorum dedi ve yeni tv'im 1 hafta önce geldi (55UD9460).

Yaklaşım bence servis elemanı ile alakalı. Kimisi artist kimisi de müşteri memnuniyeti odaklı. Umarım arızası olana artist olanları gelmez.
  • Selamlar..
    Araştırdığım kadarıyla 65ud8900 şu anda 4300-4500 tl civarında bulunabiliyor.
    3000TL ye temiz 2.elini buldum , manisa fabrikadan alınma, 1 ay kullanılmış ancak garantisi yok.
    Ne dersiniz 3000tl ve garantisi olmamasına

• stylerbb kullanıcısına yanıt
    Ayarlar kaynaklar menüsünden hdmi çıkışlarını gelişmiş olarak seçin. Daha sonra playstation video çıkış bilgilerinden görürsünüz hdr desteklediğini. Bende düz ps4 de dahi hdr destekliyor. God of war, uncharted oyunlarında hdr aktif.

• zephyrose2 Z kullanıcısına yanıt
    Peki hdr farkı hissediliyor mu? Memnun musunuz ps4 performansından?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.