Şimdi Ara

Vestel 49UB8300 Hakkında (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
26
Favori
85.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar Hocam; İnan şöyle bir düşünerek aklıma bir şey gelmedi, yani o an görmek, gözlemlemek, belli bazı denemelri yapmak gerekir ki makul bir açıklama yapabilelim. Bu konuda bilinen geri dönüşler olsa onları referans alacağım size fikir vermek adına lakin benim gördüğüm datalarda bu tarz geri dönüş yok, ikinci kere bu forumda okuyorum bu sorunu.

Aslında sizden rica etsem ve VESTEL crm sisteminin kayıtlarına bu sorunun geçmesi adına bir servis kontrolü sağlatabilirmisiniz rica etsem?
  • Bu televizyonu en ucuz ve sağlıklı biçimde nereden alabiliriz ? Bildiğiniz güncel kampanya var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_ks

Bu televizyonu en ucuz ve sağlıklı biçimde nereden alabiliriz ? Bildiğiniz güncel kampanya var mı ?

Hepsiburada da şuan kampanyalı 2100 civarı.

• Arkadaşlar kurulumu siz mi yaptınız ? Teknik servise mi yaptırdınız ?
    Ürünü ben de aldım yarın elimde olur büyük ihtimal, kurulumu kendim yapsam sorun yaşar mıyım ? Teknik servis kurulum ücreti olarak ne kadar istiyor bir bilginiz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erjet

Arkadaşlar kurulumu siz mi yaptınız ? Teknik servise mi yaptırdınız ?
    Ürünü ben de aldım yarın elimde olur büyük ihtimal, kurulumu kendim yapsam sorun yaşar mıyım ? Teknik servis kurulum ücreti olarak ne kadar istiyor bir bilginiz var mı

Ücretsiz kurulum..duvara aparatı da servis montajı yapıyor.. servis on numara sorunsuz Vestel servis olayını bayağı bir çözmüş

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkacan

quote:

Ücretsiz kurulum..duvara aparatı da servis montajı yapıyor.. servis on numara sorunsuz Vestel servis olayını bayağı bir çözmüş

Bu dediğiniz Vestel bayisinden alanlar için mi geçerli ? Ben bir internet sitesinden aldım, orada kurulum ücretli yazıyor. Vestel canlı destekle görüştüm, onlar da kurulumun ücretli olduğunu söylüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkacan

quote:

Bu dediğiniz Vestel bayisinden alanlar için mi geçerli ? Ben bir internet sitesinden aldım, orada kurulum ücretli yazıyor. Vestel canlı destekle görüştüm, onlar da kurulumun ücretli olduğunu söylüyor.

Bende internet sitesinden aldım Hızlıal dan aldım.. gerçi aldığın sitede belirtilmiş kurulum ücretli diye.hizlialda aldığımda kurulum ücretli yada ücretsiz yazmiyordu.kutu üstünde bayii kod numarası vardı ona göre ücretsiz kurulum yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkacan -- 13 Mayıs 2017; 18:33:13 >

• Erjet E kullanıcısına yanıt
    Fabrikadan alırken o şekilde anlaşma yapılıyor, maalesef tüketici için olumsuz bir durum.
    Ama direk fiyata yansıdığında işi bilen ve bilerek alan birisi için faydalı da ayrıca.
  • Selam ado üstad

seri numarası 7714479 600311 panel nedir iyimidir

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Fabrikadan alırken o şekilde anlaşma yapılıyor, maalesef tüketici için olumsuz bir durum.
    Ama direk fiyata yansıdığında işi bilen ve bilerek alan birisi için faydalı da ayrıca.

Kurulum ücretsiz olacak beyler , TV ne yazık ki daha bugün elime ulaştı. Stoklarda yokmuş. Bugün Vestel'e kurulum için kayıt açtırdım seri numarasını sorgulatınca kurulum ücretsiz dediler.

Vestel'in anlaşmalı olduğu şirketler var. Buralardan alınca kurulum ücretsiz oluyor. Eğer arada yüksek fiyat farkı yoksa buraları tercih edin,ekstra kurulum ücreti ödemeyin. Almadan önce Vestel müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek anlaşmalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

@Ado hocam,
    Seri numarası: 7769402-701174

IPS mi VA mı söyler misiniz size zahmet :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erjet -- 17 Mayıs 2017; 16:23:9 >

hocam hangi modeli aldınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Samsung VA panel hocam. İyi günlerde kullanınız.
  • nihat1812 N kullanıcısına yanıt
    Siz sanırım özelden de sormuştunuz cevaplamış olmam lazım

karıştırıyorsam da, sizin de Samsung VA panel
  • Kurulum yapildi. İlk izlenimlerimi aktarayim.

- Bendeki model VA panel, 45 derece ve ustu yan acilardan izlenirse tv deki renk soluklasiyor. Oturma duzenim tv ye gore direk karsidan ve en fazla 20 derecelik yan aci oldugu icin benim icin sorun teskil etmiyor. Bu şekildeki kullanim icin renk ve görüntüyü begendim.

- İnterneti direk kablodan baglattik,internet kalitesinde dusme yasamamak icin. Smart ozelliginden cok fazla beklentim yok zaten fakat youtube,puhutv gibi platformlarda seri kullanimi var begendim.

- Flash player desteklenmiyor dedi teknik servis, denemedim ben. Kumanda ile web browser dan gezinti yapmak bana iskence geliyor. Widi ozelligi ile notebook ve cep telefonundan goruntu aktarmayi denedim,oldu. Bu ozellik tv nin isime en cok yarayan ozelligi olur buyuk ihtimal.

- 4k özelligi gunumuz itibariyle trt nin yayinindan ibaret oldugu icin su an konusmak anlamsiz.

- Kumanda sade ve basit olmus. Cok elestirilse de benim tam istedigim gibi. 55+ yasindaki annem ve babam daha rahat kullanir, kumandadan ne gibi beklenti olabilir ki.

- Kanal gecisleri bana normal geldi, LG tv var su an hali hazirda karsilastirmayi ona gore yapiyorum.

- Ses gucu iyi, muzik kanallarinda istedigim ses kalitesini yakalayamadim. Ayariyla cok oynamadim da zaten oynarak istenilen kaliteyi yakalayabilirsiniz belki.

- Kurulum ucretsiz oldu, gelen teknik servis herşeyi halletti, elimi surmedim :) Teknik servisini begendim.

- Bazi yorumlarda Smart ozelligi olmasa da olur, daha iyi bi TV alinabilir bu fiyata deniyor. Smart ozeligi icin ben de ayni kafadayim ama 49 inc TV lerde 2000 liraya tv yok. İsmi duyulmamis markalarin var, onlarin da satis sonrasi destegi ,servis agi ve teknik kalitesine guvenemedim.

- Smart ve 4k ozelligi olmayan 49" TV alip, chromecast ile multimedyayi guclendireyim diyordum ama fiyat olarak nerdeyse ayni olacakti ve bu sekilde daha zahmetsiz.

- Merak ettigim konu ; TV ömrü. 2 yil garantisinden sonra umarim sorun cikarmaz.

Aklima gelen olursa eklerim.

garanti 3 yıl olması lazım.

birde gerçekten üst düzey tv ile karşılaştırıp bu tv yi aldığına pişman olan arkadaşlar vardı. yeni alacaklara şunu söyleyebilirim, ben 1800 e aldım şubatta bu özelliğe en yakın TV 2,700 - 3,000 (çok araştırdım) dolayındaydı aradaki farka bakarak kararı siz verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodinb

garanti 3 yıl olması lazım.

birde gerçekten üst düzey tv ile karşılaştırıp bu tv yi aldığına pişman olan arkadaşlar vardı. yeni alacaklara şunu söyleyebilirim, ben 1800 e aldım şubatta bu özelliğe en yakın TV 2,700 - 3,000 (çok araştırdım) dolayındaydı aradaki farka bakarak kararı siz verin.

Evet 3 yilmis. 2 yil ve 1 yil olarak ayri ayri belirtmis teknik servis dikkat etmemisim. Bence de bu fiyata alinabilinecek en iyi TV. Ben aslinda biraz yuksek fiyattan aldim. 1700 lere kadar dustugu olmus, 1 ay takip ettim 1950 ye dustu en son, biraz daha iner diye dusundum.İnmedi ben de diger tv lere bakinca 2000 lira da iyi fiyat zaten diye yapistirdim :) dediginiz gibi kendi klasmaninda en iyi fiyat bu. Elmayla armudu kiyaslamamak lazim.

Gece izlerken isikli ve isiksiz ortamda görüntü gözümü yoruyor. Gunduz fark belli olmamisti. Ekran ayarlariyla epey oynadik ama pek tatmin olmadim. LG ips panelden izliyorduk onceden, goz aliskanligindan mi anlayamadim.

@Ado hocam, yazilim guncellemesiyle goruntu iyilestirme , goz yoruculugunu azaltma gibi iyilestirmeler yapildi mi bilginiz var mi . Su an 2.36.li surum yuklu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erjet -- 19 Mayıs 2017; 0:59:22 >

• 49ub9300 televizyon usb den 4k video oynatinimi destekliyor mu@Ado

Yükleyen arkadaşlar 2.40 sürümde büyük fark yaşadıklarını ifade ettiler forumda. Kullanıcı görüşüdür tabi sizde nasılbir etki bırakır bilemem
  • Ado hocam, tv icin siparis verdim gelince seri no sunu gondersem panel bilgilerini sorgulaya bilirmisin?

• Ufkabak U kullanıcısına yanıt
    Evet, ancak en doğru cevabı kullanma kılavuzunudaki DESTEKLENEN FORMATLAR bölümünden alırsınız
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.