Şimdi Ara

Vestel 49UB8300 Hakkında (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
983
Cevap
26
Favori
85.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    VESTEL üretimi tüm ürünlerde SAMSUNG LG AUO paneller kullanılmaktadır. Tedarik sorunu yaşandığı dönemlerde alternatif CHİMEİ panel de kullanılır zira panel üretici firmaların üretim adetleri, VESTEL fabrikalarındaki TV üretim adetlerine yetişemiyor bazı dönemlerde.

Bahsettiğiniz modellerde de bu paneller kullanılmakta ancak hangisinin olduğunu kesinleştirmek için model değil seri numarasına ihtiyaç olmaktadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceazr27

2.400tlye alınır mı bu tv.Vatanda felan fiyatlar bu şekilde.Neden pahalandi anlayamadim.

ben TV yi hızlıaldan aldım.. Şuan bu TV hizlialda 2079 TL. İki gün içinde teslimat ediliyor.suan için hızlı teslimat yazıyor..Bilginiz olsun.. Alırsanız kutu üstünde bayii nosu var.o sakın yirtmayin.. Ücretsiz kurulum için...faturası bir iki gün sonra yine kargo ile gönderiliyor.. Şuan son ürün kalmış kapanın elinde kalacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkacan -- 24 Nisan 2017; 11:58:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TV kullanım hakkında gördüklerim.. İnternet hızı mükemmel.. Kendi tarayıcısı ile film izleniyor..Ses muazzam net.. Gelelim görüntüye, şöyle bir sorun var kanal logoları kanal çerçeve yazıları net fakat iş kamera açısına geldiğinde netlik düşük bence dediğim gibi haberlerden örnek vereyim kanal haber yazıları filan net ne isse kamera olayında sönük kalıyor.bence bu yönde bir güncelleme yapılmalı.. insan tenleri bulanık gibi.benim panel lg panel önceki TV im lg idi LD 652 SD yayinlar kanal kalitesine göre değişiyor gerçi 4k yada Hd yayın dan sonra insana çamur gibi geliyor 😂 bence bu ten olayına güncelleme olmalı.diger yönleri 10 numara 👍.. Kanal geçişleri oldukça iyi. Menü kullanımı kolay.. Basit.. Smart kullanımı kumanda ile iyi tarayıcıda kullanımı iyi.kumanda çok basit ok düğmesi minnak 😂 tombul parmaklar ile zor olur okeylemek 😂 aklıma geldikçe yazarım yine👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkacan -- 24 Nisan 2017; 10:54:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Olumsuz bir fark demeyelim ancak geliştirmelere açık bir anakarta sahip olmasını (MB130) avantaj olarak görebiliriz.
    Tabi yeni bir anakart olması nedeniyle saha dönüşleri yeni yeni başlıyor bunu a göz önünde bulundurmak lazım.

Peki üstad, sadece panel olarak, (3D, SMART, OYUN ihtiyacı olmayan) kullanım için bu alınabilir mi? Yoksa beklemeye değer yeni bir model var mı? Teşekkürler...
  • TRT4K maçlarda TRT1HD 'ye göre daha az parlakmı oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

TRT4K maçlarda TRT1HD 'ye göre daha az parlakmı oluyor?

Evet biraz karanlık oluyor.👍 Yeni bir güncelleme şart.heleki ten konusunda.

• ahmetkacan A kullanıcısına yanıt
    Hocam mediamarktan aldik bir arkadaşa.2400tldi.2600den düşmüş.Internetten alisveris yapmayi sevmiyor saolun yinede.Tv bence harika tavsiye ederim her konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceazr27 -- 24 Nisan 2017; 20:15:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceazr27

Hocam mediamarktan aldik bir arkadaşa.2400tldi.2600den düşmüş.Internetten alisveris yapmayi sevmiyor saolun yinede.Tv bence harika tavsiye ederim her konuda.

Hayırlı olsun.gule güle kullansın arkadaşın.

• GvsM G kullanıcısına yanıt
    Beklememizi gerektirecek yakın zamanda büyük bir yenilik yok hocam. kaldı ki istediğiniz kullanım koşullarına uygun bir ürün. Zaten VESTEL olarak 3D dünyasından çekilmişlerdi.
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam güncelleme için servis gelir mi ücretsiz olarak ve kanald hd teve2 hd ve cnn çekmiyor manuel arama gibi bişeyde yok bunu nasıl halledebiliriz

• yahya90 Y kullanıcısına yanıt
    Yetkili servisler ancak arıza durumunda ücretsiz servis hizmeti sağlıyor hocam, Bunun dışındaki talepler ÖZEL İSTEK statüsüne girer ve ücret talep edilir. manuel arama mevcut aslında. menü-kurulum-manuel kanal arama sıralaması ile ilerleyerek UYDU-12380-DİKEY-27500 değerlerini girip şebeke arama modunu DEVREDE yapıp OK butonuna basarsanız size nit frekansta tarama yapar ve Türksat uydusundaki tüm yayınları listenize ekler. Eksik kanalları listenizde bulabilirsiniz.

Kanal listesinin karışmaması için arzu ederseniz bu işlemlerden evvel ilk kurulum yapabilirsiniz.
  • Merhaba Ado Bey

Eğitim için bir yere geldim. Kaldığım odada 40fb7 100 model Vestel var. Netlik ve görüntü kalitesine hayran kaldım. Bu modelin benim için önemli olan smart konusunda da iyi olan 4k tv sinin modelini tavsiyesinde bulunabilirmisin.

Saygılar

• quote:

Beklememizi gerektirecek yakın zamanda büyük bir yenilik yok hocam. kaldı ki istediğiniz kullanım koşullarına uygun bir ürün. Zaten VESTEL olarak 3D dünyasından çekilmişlerdi.

Çok teşekkürler üstad. Aralarında Dahili Wi-Fi ve Subwoofer dışında pek fark yok galiba. Yeni anakart olması avantaj. Wi-fi sorununu bir şekilde çözmek gerekecek. (Tv-box olursa gerek de kalmayacak sanırım.) Smart işini tv-box ile hallederiz. (100 hz VA panel bir model yok galiba değil mi?)
    Takibe alıyorum o zaman bu 49ub7750'i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GvsM -- 25 Nisan 2017; 14:43:24 >
  • tokbey T kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Beytullah Bey;

Üründe SAMSUNG VA panel kullanılmaktadır. Aslında MB97 yani 1-2 yıl önceye ait bir anakarta sahip bu ürün.
    Smart konusunda biz VESTEL ailesini biraz eleştriririz, hatta bu eleştiriyi bizzat kendim aktardım fabrikada lakin gerek yönetim gerekse üretim kanadı (tabi yönetim kararına bağlı olarak) SMART için çok zaman ayırmayı da yatırım yapmayı da gerek görmüyorlar açıkçası. Evet SMART desteği var mı? var, ancak kullanıcılardan zengin olmayan içerik ve ağır olduğu yönde geri dönüşler de var bilginiz olsun. Tabi memnun olan yüksek sayıdaki kitleyi görmezden gelirsek markaya da haksızlık etmiş oluruz.

Ben marka model firma tavsiye işlerine girmiyorum değerli hocam lakin elimden geldiğince size bilgi aktarayım.

VESTEL ailesi ağırlıklı 2, Tam olarak 4 tedarikçi firma ile çalışır panel konusunda. Birinci öncelik SAMSUNG, Sonrası ise LG - AUO - CHİMEİ şeklinde ilerler. Bu anlamda sizin alacağınız üründe hangi panelin olacağını buradan kestirmek biraz zor olur.

Yine teknik bir detay vereyim ki SAMSUNG paneller VA olması nedeniyle iyi kontrasta, LG IPS paneller ise daha zengin renk algoritmasına sahiptir. Bu anlamda size öncelikli tavsiyem, satın alacağınız ürünü mutlaka önce izleyerek alınız

Satış noktaları genelde pek bilmezler lakin anakartlar ile ilgili kısa bir bilgi de aktarabilirim böylece hem 4K hem de smart olan anakart hakkında da bilgi sahibi olmuş olursunuz.

MB100 - MB120 4K ve SMART
    MB110 - FHD ve SMART
    MB130 - 4K SMART YOK
    MB130P- 4K ve SMART

• quote:

Orijinalden alıntı: GvsM

quote:

Çok teşekkürler üstad. Aralarında Dahili Wi-Fi ve Subwoofer dışında pek fark yok galiba. Yeni anakart olması avantaj. Wi-fi sorununu bir şekilde çözmek gerekecek. (Tv-box olursa gerek de kalmayacak sanırım.) Smart işini tv-box ile hallederiz. (100 hz VA panel bir model yok galiba değil mi?)
    Takibe alıyorum o zaman bu 49ub7750'i.

Bence tvboxa vereceğin parayı Smart özellikli TV ye ekler ve smartli TV alırım.vestelin smarti oldukça başarılı bence ve gelişime açık 👍subwoofer özelliği mükemmel Tv'de o kadar net ses varki ekstra ses sistemi gereksinimi gerektirmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetkacan -- 25 Nisan 2017; 20:23:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yahya90

Hocam güncelleme için servis gelir mi ücretsiz olarak ve kanald hd teve2 hd ve cnn çekmiyor manuel arama gibi bişeyde yok bunu nasıl halledebiliriz

Hocam tkgs yi esnek yap yada kapa manuel kanal arama gelecektir.

• Ado kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkürler yalnız karar veremedim. Ekran boyutunu saymazsak 43fb7500 bir adım öne çıkıyor sanki. Smart özelliğini kıyaslarsak bir farkları varmıdır acaba kullanılan anakarta göre mi değişiklik gösteriyor.
  • ozgur-1907 O kullanıcısına yanıt
    Anakart,İşlemci,Panel. Hepsi büyük etken hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Batman_E26

Sn:7746470 700988

Günaydın, Tamamdır 8050202041 takip numarası ile Vasfi Abimize düşmüş kaydınız. Değerli bir servisimizdir mutlaka elinden gelen desteği sağlayacaktır merak etmeyin. Ben yine gelişmeleri takip ederim

Sevis bugün öğlen, Arızalanan Tv yerine fabrikadan gönderilen birebir değişim ürünü 49ub8300'ün kurulumunu yaptı.İlgilenenlere teşekkürlerimi iletirim.
    Görüntüsü arızalanan TV ye göre daha soluk geldi yada ben 13 gündür seyrettiğim Samsung C650 tv'ye alıştım.
    ADO Hocam zamanınız varsa değişim olarak gelen SN:7769402 701149 nolu TV nin paneli nedir? Bakabilirmisiniz?

• quote:

quote:

quote:

Sn:7746470 700988

Günaydın, Tamamdır 8050202041 takip numarası ile Vasfi Abimize düşmüş kaydınız. Değerli bir servisimizdir mutlaka elinden gelen desteği sağlayacaktır merak etmeyin. Ben yine gelişmeleri takip ederim

Sevis bugün öğlen, Arızalanan Tv yerine fabrikadan gönderilen birebir değişim ürünü 49ub8300'ün kurulumunu yaptı.İlgilenenlere teşekkürlerimi iletirim.
    Görüntüsü arızalanan TV ye göre daha soluk geldi yada ben 13 gündür seyrettiğim Samsung C650 tv'ye alıştım.
    ADO Hocam zamanınız varsa değişim olarak gelen SN:7769402 701149 nolu TV nin paneli nedir? Bakabilirmisiniz?

Soluk ise samsung va panel olma ihtimali kuvvetli arkadaşım, sende aramıza hoşgeldin, artık en uygun renk ayarını yaparak fazla kenarlardan bakmamaya özen göstereceksin.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.