Şimdi Ara

Vestel 49UB8300 Hakkında (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
984
Cevap
26
Favori
85.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GittiGidiyor Teknosa kampanyasından 1965 e aldık bakalım, hayırlısı. @Ado hocam izniniz olursa gelince rahatsız ederiz sizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel 49UB8300 Hakkında

Vestel 49UB8300 Hakkında

Buarada @Ado hocama teşekkürler konuda yardimci olduğu için

Arkadaşlar tvyi kurdurdum biraz izledim sıkıntı Yok yanlız duvardan düşmez demi arkasinda sadece iki tane tutan yerimi oluyor diğer alttaki iki boru destekmi sağlıyor ? Yoksa onlardami duvara geçmeliydi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pemaxs -- 19 Mayıs 2017; 18:46:3 >
  • @Ado abi banada güncel sürümü özelden atabilir misin acaba ? Birde abi bunu nasıl yükleyebilirim usb içine atıp
  • Ado hocam, bu tv ye hdd taksak çalıştirmaya amperi yetermi? @Ado

• pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Selamlar Hocam;

Standart Montaj prosedürü

4 adet plastik saplama askı kolu
    2 adet çarpraz kanallı duvar montaj aparatı

Üst 2 saplama askı kolu, 2 adet çarpraz kanal içerisine yerleştirilir
    Alt 2 saplama askı kolu, dengeyi sağlar.

Düşerse zaten tüm sorumluluk firmaya ait hocam. (Tabi kendiliğinden düşerse)
  • premackk4158 kullanıcısına yanıt
    Neyin güncel sürümü?

Ayrıca bütün sürümler zaten forumda açık yayınlanmış durumda özel mesajınıza benim göndermeme gerek yok, siz ÇEKİRDEK YAZILIM konusundan sizin tv ye uygun olan sürümü indirip yükleyebilirsiniz. Yükleme prosedürü de aynı konuda birinci mesajda mevcut.
  • Ufkabak U kullanıcısına yanıt
    2 adet 500ma mevcut.

Kullanacağınız hdd besleme kapasitesi 500ma üzerinde ise Y uçlu USB kablo kullanmanız gerekir
  • GvsM G kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam her zaman beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Selamlar Hocam;

Standart Montaj prosedürü

4 adet plastik saplama askı kolu
    2 adet çarpraz kanallı duvar montaj aparatı

Üst 2 saplama askı kolu, 2 adet çarpraz kanal içerisine yerleştirilir
    Alt 2 saplama askı kolu, dengeyi sağlar.

Düşerse zaten tüm sorumluluk firmaya ait hocam. (Tabi kendiliğinden düşerse)

Hocam bana verdikleri garanti belgesinde duvarin sağlam olmadığı müşteriye bildirilmiştir. Servisimiz hic bir sorumluluk kabul etmemektedir diye yazmışlar ya sonradan farkettim. Dairemde yeni yapildi duvarları felan sıfır eski binada değil düşerse sorumluluğu banami vermiş oldular bu durumda ne yapmam lazım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Peki böyle gerçek bir bildirim var mı ve bu belgede sizin imzanız var mı?
  • quote:

Peki böyle gerçek bir bildirim var mı ve bu belgede sizin imzanız var mı?

Hocam servis kağıdına imza attim sanırım oradada yazmışlardir. Bana verdikleri küçük bir kagit gibi bir tanesine imza attim

Bu iyi olmamiş hocam. Haa şoyle bir durum var, servis gercekten sizi bilgilendirdi ise, siz yine de takin dediyseniz ve uzerine imza da attiysaniz yapacak bir sey yok maalesef.

Bilgilendirmeden boyle bir yazi altina imzanizi artiysaniz, okumadan imzaladiginiz icin hata sizde olsa da, yine de usulsüzlük uzerinden hareketle belgenin yenilenmesi yonunde itirazinizi dile getirebilirsiniz

• Ado kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, zaten bu TV yi almamda sizin bilgilendirmelerinizin çok katkısı oldu.
    Wi-fi de ac desteği var mıydı bunun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GvsM -- 21 Mayıs 2017; 14:47:56 >
  • quote:

Bu iyi olmamiş hocam. Haa şoyle bir durum var, servis gercekten sizi bilgilendirdi ise, siz yine de takin dediyseniz ve uzerine imza da attiysaniz yapacak bir sey yok maalesef.

Bilgilendirmeden boyle bir yazi altina imzanizi artiysaniz, okumadan imzaladiginiz icin hata sizde olsa da, yine de usulsüzlük uzerinden hareketle belgenin yenilenmesi yonunde itirazinizi dile getirebilirsiniz

Duvardaki vidalama yerinden düşeceğini sanmiyorum ama bunlarin taktigi boru tertibatlardan korktum hiç güvenilir değil gibi

O konuyu hiç takmayın, hem testleri yapılmış hem de onlar kırılırsa sorumluluğu sizde olan şeyler değil (Kendi kendine kırılırsa tabi :) )
  • Ado hocam iyi günler. en sonunda 49ub8300 modelini teknosadan aldım. Muhtemelen bir kaç gün içinde elimde olur. Size kiçik sorularım olucak.

1) Servis geldiğinde sürüm yükseltme vs kendilerimi yapıyor. Örneğin 2.36 sürümünde gelen Tv yi 2.40'a otomatik yükseltiyorlarmı?

2) Bu konuda bir kaç yerde bahsetmişsiniz servis gelince test videolarını hazırlayın diye. Test videolarına öneri varmı? Veya test ederken neye dikkat etmemiz konusunda bizi bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • davalaa D kullanıcısına yanıt
    Hocam yapacağınız testler kullanıcı düzeyinize göre değişir.

Örnek benden verirsem eğer, benim kullanıcı düzeyime göre panel kırık çıkmasın, ölü piksel olmasın, rahatsız edici ışık sızması olmasın yeter.

Siz ileri düzey kullanıcısınızdır o zaman banding-clouding vs ne varsa bakarsınız. Dolayısı ile hangi düzeysdeyseniz ona göre video tedarik etmeniz gerekir zira gelen ekiplerde doğal olarak bu test videoları yoktur.

Sürüm yükseltmek için yanlarında yazılım olması gerekir lakin zorunluluk değil. Bu nedenle yine arzu ederseniz kendiniz bellek uzatıp yükseltmelerini isteyebilirsiniz.

Benim tavsiyem ise, düşük sürüm ile geldi ise bir kaç gün o şekilde kullanıp sonra yükseltin ki aradaki farkı hissedebilesiniz
  • quote:

Hocam yapacağınız testler kullanıcı düzeyinize göre değişir.

Örnek benden verirsem eğer, benim kullanıcı düzeyime göre panel kırık çıkmasın, ölü piksel olmasın, rahatsız edici ışık sızması olmasın yeter.

Siz ileri düzey kullanıcısınızdır o zaman banding-clouding vs ne varsa bakarsınız. Dolayısı ile hangi düzeysdeyseniz ona göre video tedarik etmeniz gerekir zira gelen ekiplerde doğal olarak bu test videoları yoktur.

Sürüm yükseltmek için yanlarında yazılım olması gerekir lakin zorunluluk değil. Bu nedenle yine arzu ederseniz kendiniz bellek uzatıp yükseltmelerini isteyebilirsiniz.

Benim tavsiyem ise, düşük sürüm ile geldi ise bir kaç gün o şekilde kullanıp sonra yükseltin ki aradaki farkı hissedebilesiniz

Çok teşekkür ederim hocam. Peki bizim gibi basit kullanıcılara ölü piksel ve ışık sızması testi için öneriniz olurmu? :)
  • davalaa D kullanıcısına yanıt
    Her iksi için de tv üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz aslında servis yanınızdayken. Ortam ne derece karanlık olursa o derece iyidir.

https://www.youtube.com/watch?v=j1-sCHSrRbM
  • quote:

Rica ederim hocam her zaman beklerim

Hocam merhaba, TV yolda ama e faturada seri no vermişler. Size zahmet panele bakabilir misiniz?

* Seri No: 7763855701896

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GvsM -- 23 Mayıs 2017; 11:38:56 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.